Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Výměna ohnuteho zadního ramene
|< < 1 2 3 4 > >|
10.01.2012 22:56 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439402
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
.link.

tu som to popisal

11.01.2012 15:41 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439643
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
ale proč musim povolovat zadni odvzdušnovak? na to přece nemusim hrabat zbytečne ne? jen odpojim baterku aby se pistnice nevytlačila když se heverem vypumpuje přez rameno do nejvišši polohy, když se nebude startovat a odpoji se akumulator tak by se nic s pistnici nemelo dit pokud to chapu.

11.01.2012 16:08 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439648
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jawan.21 napsal(a):
ale proč musim povolovat zadni odvzdušnovak? na to přece nemusim hrabat zbytečne ne? jen odpojim baterku aby se pistnice nevytlačila když se heverem vypumpuje přez rameno do nejvišši polohy, když se nebude startovat a odpoji se akumulator tak by se nic s pistnici nemelo dit pokud to chapu.


Je to tvá volba jestli povolíš odvdušňovák nebo ne.

11.01.2012 17:07 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439654
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
jestli se mužu k čemu je to dobre ho povolit ? takže když ho nepovolim a nikde LDS. střikat nebude tak to taky bez problemu rozeberu ? Chtěl bych se ješte zeptat na jeden nezodpovezeny dotaz, když dam auto do nejnižši servisni polohy odpojim baterku vypnu motor a zvednu zadek pomoci heveru jestli pistnice sami nesjedou na cestovni polohu. Pokud by to bylo tak jak si myslim, tak by se tim obešlo startovani při podloženem zadku a spouštení předku + heverovani ramen. Omlouvam se ted to nemužu vyzkoušet auto budu mit doma až pozitří

11.01.2012 17:32 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439664
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslim, ze Jumep i Jruze ti radi dobre a hlavne uz to delali mnohokrat, takze nema vyznam s nima polemizovat jak na to.
Odtlakovat - i kdyz auto das dolu tak v systemu zustane nejaky tlak a kdyz pak rameno budes vyndavat tak by ti mohla vyjet pistnice (aspon myslim ze je to ten duvod).
Jinak kdyz das auto dolu a pak ho zvednes tak ti kola zustanou na zemi protoze pistnice zase vyjedou. Neni to jako u xantie nebo xm kde staci podlozit auto a kola se sami zvednou.

11.01.2012 19:10 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439701
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jawan.21 napsal(a):
jestli se mužu k čemu je to dobre ho povolit ? takže když ho nepovolim a nikde LDS. střikat nebude tak to taky bez problemu rozeberu ? Chtěl bych se ješte zeptat na jeden nezodpovezeny dotaz, když dam auto do nejnižši servisni polohy odpojim baterku vypnu motor a zvednu zadek pomoci heveru jestli pistnice sami nesjedou na cestovni polohu. Pokud by to bylo tak jak si myslim, tak by se tim obešlo startovani při podloženem zadku a spouštení předku + heverovani ramen. Omlouvam se ted to nemužu vyzkoušet auto budu mit doma až pozitří


mal si auto uz niekedy uplne dole? mas nejaky hever ktory poden dostanes?
chce sa ti to dvihat tak vysoko zospodu?

11.01.2012 19:53 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439709
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
no hever bych žadnej asi nedostal, auto jsem už dole měl, je to nizko a stejne by ty kola samotiži padaly při zvedání auta i když by byla odpojena baterka

11.01.2012 22:36 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439792
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Tak přišel čas na obědnáni opravné sady, o sade z hulina jsem četl že je podobna te puvodni z činy a že to moc nevydrží. Navíc na obrazku te sady nejsou gufera a vymezovaci podložky ale ty se daji co jsem nastudoval použít ty stare, vule by měla bejt dobře vymezená. Chtěl bych se zeptat kterou sadu si mam teda koupit jestli postači ta z hulina.

11.01.2012 22:55 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439805
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jawan.21 napsal(a):
Tak přišel čas na obědnáni opravné sady, o sade z hulina jsem četl že je podobna te puvodni z činy a že to moc nevydrží. Navíc na obrazku te sady nejsou gufera a vymezovaci podložky ale ty se daji co jsem nastudoval použít ty stare, vule by měla bejt dobře vymezená. Chtěl bych se zeptat kterou sadu si mam teda koupit jestli postači ta z hulina.


Já dávám SKF ložiska - ostetní beru ve Z. S. Citroen,vazlínu do vysoce namáhaných ložisek odolnou proti vodě - vejdu se s mat. do 2500,- výsledky se dají zjistit v hodnocení.Alespoň na breaka jsou kvalitnější na místě limuzína tolik netrpí.

11.01.2012 22:58 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439807
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pocuj, SKF nahodu nejsu cinske?

11.01.2012 23:04 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439813
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pocuj, SKF nahodu nejsu cinske?


Co vím tak ne.A krom toho mají od číny větší válečky a tím pádem i menší pohyb - opotřebení. Značka by si měla kontrolovat dodržování technologie a kvalitu.

11.01.2012 23:06 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439814
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som mal dojem ze som mal skf krabicky a na loziskach bolo ze made in china

pouzivam OPTIMAL sadu
loziska made in germany a na ostatnom popis neni, tycka byva o 0.4mm dlhsia, to vzdy stocim
a inak, najlepsie by boli ihlickove loziska v tom, tie by vydrzali najviac, ale zasa by to bolo hrdzave nerozoberatelne

12.01.2012 00:26 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439854
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
SKF = švédský koncern SKF AB
.link.

12.01.2012 20:34 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439960
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
tak si myslim že obědnam tu z hulina stejně jsem nic jineho nenašel, někdo řika že by si ji na auto nedal a nekdo zas že stači a vše je potom v pořadku. Nebo nechat obědnat kompleti original sadu u nas v citroenu v Ustí nad orlici. Ješte chtěl jsem se ješte zeptat jestli jsou současti te sady z hulina i gufera?

12.01.2012 21:16 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2439979
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sada je kompletna vratane srobu a matice, preto je to sada

13.01.2012 17:24 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2440168
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Dneska jsem byl u nas v servisu se zeptat kolik by stala opravna sada na to uložení ramene řekl mi že žadna sada neni, jen origo dily a pojednom ne v sadě - což chapu a vyšlo by to na jednu stranu 2700 kč. potom jsem se snim bavil z jakyho duvodu to potřebuju, vysvětil jsem mu to že je kolo do sbyhavosti z dovodu najeti na obrubnik a popraskali ložiska v uloženi ramene popř se ohnul šroub a že celkově to už je to na vymenu i na druhe straně. Odpověděl mi že to je nesmysl že to u c5 netrpí a že na c5 provaděli tuto opravu za celou dobu jen jednou, že prej jen měněj tlumiče, když to jsou pistnice a nejvic me dostalo že mi pak řekl že ma taky c5 stejnou jako ja a že ta naprava proste ničim netrpí, a to je to autorizovany servis citroen ani nevěděl že je tam hlinikova napravnice furt mi řikal že to bude vymlaceny v napravnici že bude na vyhozeni. přitom je to v napravnici staženy napevno a vymlati se to v rameni na ložiskach a je tam ryziko vymačkani až do samotnyho ramene. Dale jsem se snim bavil o tom, že jsem o tom dost četl o te vymeně uložení a jak to trpí + mnoho fotek od (jruze, jumep) z vyměny a jeho odpověd podivejte se ja když si čtu nektery fora tak se musim smát, tim jsem tam skončil poděkoval a jel dom.

13.01.2012 19:17 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2440190
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zajeď buď k Jumepovi nebo ke mně (podle toho kam to mᚠblíž) a neřeš - budeš to mít udělané dobře za rozumné peníze a bez starostí kolem.

13.01.2012 19:59 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2440201
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
blíž mám určitě Prahu, jestli se mužu zeptat kolik by ta oprava zhruba stála nebo jestli se mužem domluvit nějak jinak než tady?

14.01.2012 02:53 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2440277
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
reste to soukromou zpravou, ne tady

15.01.2012 15:11 - Re: Výměna ohnuteho zadního ramene 2440566
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Tak dnes rano jsem se rozhodl, že to namožene rameno pujdu prostě vymontovat a hledat včem je chyba. všechno šlo bez jedineho problemu zavlačky vyndat povolit stabilizator. Myslel jsem si že nastane problem s vyndanim šroubu ramene, ale bez problemu šroub ohnutej nebyl jak jsem si myslel, po vyndani ramena, jsem se zarazil nikde nebylo videt že by bylo uloženi k jedny straně nebo něco. Tak jsem patral dál a začal uložení rozdělávat a světe div se těměř bez opotřebení... víz foto, dokonce se podařilo i vylisovat plastovou prachovku bez rozbytí vnejší kroužky ložisek jako nove. Jinak ložiska jsou francouzke žádná čina! jak tu je několikrat řečeno, auto je z roku 2002. Tím padem zase o chlup chytřejší a vylučuju vyhnutí ramene v uloženi. Pouhou vyměnou ložisek a celeho uloženi by se nic nevyřešilo, abyla by to zbytečná investice. Tak je tu asi jediná možnost jak jsem se domnival v uplně prvním přispěvku a to ohnute rameno Začali jsme ho přeměřovat, do prostoru ložiske jsme připevnili trubku, a meřili kolmost uhelnici ktera byla zaroven přyložena na plochu brzdiče, naměřena hodnota viz foto rozevírá se přesně opačně jakoby kdyby mělo mit kolo rozbyhavost, ted ale zaleží na tom jakou má rameno souosost jestli má svírat uloženi ložisek rovnobežky s nabojem kola a plochu brzdiče, kdyby to mohl někdo vyzkoušet a přeměřit, popřipadě kdybi se doma někomo valelo rameno a mel ho na prodej, moc by mi to pomohlo, předem děkuji

Přílohy:
P1160131.JPG ( 2104015b ) -

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator