Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / hluk od kolies???
1 2 3 4 > >|
02.07.2008 14:01 - hluk od kolies??? 167097
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Caute,
moja nova story z c5...
nedavno mi ukradli kolesa z kary. Nastastie "len" 2 a to z jednej strany auta. Ukradli by vsetky len asi neratali s tym ze auto sa moze zacat naklanat. Asi zaplo cerpadlo a cele sa im to strepalo na beton tak ze aj hever im ostal pricvaknuty pod prahom. Poskodili mi aj prah lebo zdvihli naraz celu stranu, podlozili heverom auto v strede. No nic to..
Hlavny problem nastal az potom. Nahodil som rezervu moju, aj otcovu, tak som nebol dlho imobilny. No hned pri prvej jazde som si vsimol hluk/vibracie ktory ode od kolies. Neviem presne identifikovat z ktoreho kolesa. Huci to ako by za mnou isla motorka. Zacinam to pocut uz od 40km/h, pri vysokej rychlosti je jazda uz uplne nekonfortna.
Tipujem to zatial na niektore lozisko. Pri pravotocivej zaktrute ten hluk aj vibracie prestanu. Pri lavotocivej sa trocha zvyraznia. Mal som uz celu prednu napravu na zdvihakoch, skusal som tocit aj rucne aj motorom, ale nic nezvycajne som si nevsimol. Ziadnu volu necitit ked pomykam. Mozno to huci az ked je zatazene vahou (auto na vlastnych kolesach). Dufam ze to nemoze byt nieco s diferencialom. Becne sily z kolies by sa nemali prenasat na poloosy, vsak? Este poznamenam ze predna naprava spadla nie na kotuc ale na skrutku, ktora je najnizsie polozena pod nabojom. Drzi nejaky priecnik, alebo co to bolo..
Zadna naprava ale padla na kotuc. Cize to by mohlo poskodit lozisko, mozno aj kotuc moze byt zdeformovany, ale pri rucnom toceni som si nic nevsimol.
Menil uz niekto z vas tieto loziska? Neviete aku maju zivotnost? Mam najazdene cca 120tis km. Pozeral som v elite ceny, tak lozisko na prednu napravu 3000Sk, na zadnu 4000Sk. Trocha prehnane, nie? Neviete niekto zistit presne rozmery tych lozisk?
Ak by ste vedeli popisat priblizne navod na vymenu, bolo by to super. Treba na to nejake specialne stahovaky? Klasicky stahovak na loziska mam.
Vdaka moc.

02.07.2008 15:06 - Re: hluk od kolies??? 167098
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Na tvojom mieste by som najskor vyskusal nahodit druhe gumy, najlepsie nove.
Ja mam momentalne tiez zvysenu hlucnost od kolies. Najskor som myslel ze su to loziska ale ked com ich tocil vo vzduchu tak boli ticho. Vsimol som si vsak ze stuple na behuni maju profil ako zuby na cirkularke a to na vsetkych styroch kolesach (gumy som kupil nove minuli rok na jar a maju cca 20tis km). Tak som o tom povedal kolegom a jeden znich sa priznal, ze uz nieco take mal. Tiez uz chcel menit loziska ale nastastie prisla zima, obul nove zimne gumy a problem bol prec. Tak a teraz sa snazim ten hluk vydrzat, drat gumy aby som si kupil na jar novu kvalitnu obuv

02.07.2008 23:42 - Re: hluk od kolies??? 167099
zulu23
Město: Praha Háje, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Určitě zkus nejdřív ty gumy. Jinak podrobnej pokec o ložiscích je tady .link. Ceny novejch (např. ty SKF) jsou několikanásobně nižší, než píšeš. Já je měnil před necelým půlrokem.

02.07.2008 23:52 - Re: hluk od kolies??? 167100
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
zdar igok, zulu.. kolesa mam samozrejme uz nove. Som ich objednal hned po kradezi. Mam tam michelin energy saver, ktore patria medzi najtichsie podla testov. Take mi aj ukradli(asi preto ze boli nove) a mozem potvrdit ze boli naozaj tiche. Cize mozem vylucit ze problem hluku by bol zapricineny zlym dezenom, alebo nevyvazenymi kolesami, ked aj pri pravotocivej zakrute hluk rapidne poklesne.

03.07.2008 07:59 - Re: hluk od kolies??? 167101
zulu23
Město: Praha Háje, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Taky jezdím na Michellin Energy Saver. Maximální spokojenost. V Tvém případě bych ale asi vyloučil i ty ložiska. Já je měl rozemletý totálně na padr, od nápravy se ozývaly děsivý rány při přejezdu nerovností, ale nějaký vrčivý zvuk, nebo vibrace nebyly.

03.07.2008 09:44 - Re: hluk od kolies??? 167102
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ako velmi to padlo na beton ? nemohol sa poskodit brzdic pripadne brzdovy kotuc ?

03.07.2008 14:34 - Re: hluk od kolies??? 167103
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
ja som uz len auto nasiel lezat na zemi jednou stranou, mohlo to padnut asi priblizne z vysky kolies plus co to nadvyhli heverom.
@Zulu, ty si asi myslel loziska v ramenach co si mal rozdrvene, vsak? Ja mam ale na mysli lozisko v naboji, kde je aj magnet abs.

03.07.2008 14:53 - Re: hluk od kolies??? 167104
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
pokud s nim triskli na zem, tak to jsou kotouce.

At zijou bezpecnostni srouby ta tisicovka za to stoji

04.07.2008 15:03 - Re: hluk od kolies??? 167105
prazdny
Město: Rýmařov, Auto: Počet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Dovolim si Darjo nesouhlasit. Mel jsem bezpecnostni srouby za tisicovku a stejne mi kola sundali. Hlava to nebere. Ale jinak je to lumparna.
Vsem hezky den.

04.07.2008 15:24 - Re: hluk od kolies??? 167106
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
To si dovolim nesouhlasit ja my sme ztratili ten orech od bezpecaku a v servisu to sundavali 2 hodiny. No, nevim, jak dlouho ti vasi zlodeji s tim tam teda "pracovali" ;-D A to jsme meli na kazdem kole jen jeden

04.07.2008 20:54 - Re: hluk od kolies??? 167107
prazdny
Město: Rýmařov, Auto: Počet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Jak dlouho nevim, rano bylo auto ve vedlejsi ulici, zadek postaveny na delanych trojnozkach a obe zadni kola pryc... Predni mi zustaly, takze vlastne polovicni smula.

13.08.2008 22:50 - Re: hluk od kolies??? 167108
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Caute,
len chcem uzavriet tuto temu. Problem odstraneny. Bolo to predne/lave lozisko. Na spriateleneho forumu citroeny.cz som nasiel prispevok, kde presne tieto symptomy popisuju ako zavadu zadneho laveho loziska, preto ako prve som rozobral ten naboj. Nenasiel som ale ani naznak poskodenia, vsetko krasne leskle, plne vazeliny. Tak som rozobral predok. Zistil som ze je uplne super mat hydrauliku, lebo vyberat von zvysli cap pri pruzine si neviem ani predstavit. Najtazsie bolo vybrat von z naboja lozisko. V podstate sa to dalo len tak ze som ho znicil. Tlacil som to von velkym hydraulickym lisom. Pri prezreti loziska som nenasiel nejake poskodenie, ale mal som podozrenie akoby malo trocha puzdro z jedneho kraja vacsie opotrebenie. Som si isty ze to lozisko by sa dalo opravit keby sa nejaka desatinka osustruzila z dvoch vnutornych puzdier aby sa k sebe viac pritlacili pri zlozeni. Lenze pri vyberani sa znicia ochranne krytky, takze som to ani neskusal. Nove lozisko slo do vnutra tak isto tazko. Pri tom som ho dal zmrazit a puzdro zohriat. Po zlozeni ten neprijemny hluk od kolies uz nebol. Zacal som ale pocut taky zvuk podobny cvrcku pri nizkych otackach ked motor ma velke vybracie. Asi som uz uchylny na tieto pazvuky Podozrievat asi niektoru z napinacich/vodiacich kladiek. Niekto z vas nepucul este cvrcka pri nizkych otackach v zabere motora? Tak isto loziska v zadnom ramene sa mi zacali ozyvat. Menili ste to uz doma niekto? Da sa to zvladnut?
Napriek tomu ze som uz viackrat musel na tomto aute riesit problemy, nedam na C5 dopustit. Je to naozaj vynikajuce auto.

13.08.2008 23:54 - Re: hluk od kolies??? 167109
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj petrik 1, výměna ložisek ramen zadní nápravy je podrobně řešena tady .link. není to zas až tak složité je vyměnit, pokud jsi zvládnul ložisko v předním kole, tak tohle zvládneš také. A se ti daří.

15.08.2008 15:46 - Re: hluk od kolies??? 167110
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Myslim ze mi mame cvrcka v rozvodoch ale len na volnobehu pri zapnutej klime a je to vycvachtana remenica na klice, uz ju caka vymena ... chce to len trocha lepsie pocasie

15.08.2008 22:16 - Re: hluk od kolies??? 167111
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
koukám, že si to přehodil drobet jinam, já po koupi "nechal" udělat rozvody a vyměnili mi jen řemen, mám na tom 40 tkm a zatím vše cajk......tak sem zvědavej, kdy se co ozve.....

27.12.2010 23:07 - Re: hluk od kolies??? 2367089
WeissC5
Město: Dubňany, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny. Mám stejný problém s hučením kol, takže mě čeká výměna ložisek. Musí se vyměnit ložiska na obou stranách? Můžete mi doporučit servis v Praze a okolí nebo v Brně případně na Moravě obecně? Díky.

27.12.2010 23:08 - Re: hluk od kolies??? 2367090
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nemusis,neni to uplne nutne ale je to lepsi

27.12.2010 23:08 - Re: hluk od kolies??? 2367091
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
loziska je optimalne menit obe

27.12.2010 23:48 - Re: hluk od kolies??? 2367093
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Já bych nejdřív někde na široké suché silnici (nebo zatáčkovité) zkusil, zda hučí obě strany a ujistil se jestli je to opravdu ložisko.
Na Xantii jsem kdysi měnil jen jedno ložisko a poté najel dalších 60.000 bez potřeby výměny druhého (a pak auto prodal)
Na C5 jsem po koupi auta kvůli hučení taky chtěl měnit ložiska, ale v servise mě po projetí přesvědčili, že to nedělají ložiska ale gumy - a po přehození předních gum na zadek opravdu hučení zepředu zmizelo (a vzadu to vadí daleko méně - je to tišší)

27.12.2010 23:50 - Re: hluk od kolies??? 2367094
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
netreba sa ani vozit, staci dat koleso dole a rukou zatocit kotucom (aby nesuchali on platnicky oddialit)
zle lozisko slusne pocut

1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator