Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: hluk od kolies???
petrik1
02.07.2008 14:01 - hluk od kolies???
99
Caute,
moja nova story z c5...
nedavno mi ukradli kolesa z kary. Nastastie "len" 2 a to z jednej strany auta. Ukradli by vsetky len asi neratali s tym ze auto sa moze zacat naklanat. Asi zaplo cerpadlo a cele sa im to strepalo na beton tak ze aj hever im ostal pricvaknuty pod prahom. Poskodili mi aj prah lebo zdvihli naraz celu stranu, podlozili heverom auto v strede. No nic to..
Hlavny problem nastal az potom. Nahodil som rezervu moju, aj otcovu, tak som nebol dlho imobilny. No hned pri prvej jazde som si vsimol hluk/vibracie ktory ode od kolies. Neviem presne identifikovat z ktoreho kolesa. Huci to ako by za mnou isla motorka. Zacinam to pocut uz od 40km/h, pri vysokej rychlosti je jazda uz uplne nekonfortna.
Tipujem to zatial na niektore lozisko. Pri pravotocivej zaktrute ten hluk aj vibracie prestanu. Pri lavotocivej sa trocha zvyraznia. Mal som uz celu prednu napravu na zdvihakoch, skusal som tocit aj rucne aj motorom, ale nic nezvycajne som si nevsimol. Ziadnu volu necitit ked pomykam. Mozno to huci az ked je zatazene vahou (auto na vlastnych kolesach). Dufam ze to nemoze byt nieco s diferencialom. Becne sily z kolies by sa nemali prenasat na poloosy, vsak? Este poznamenam ze predna naprava spadla nie na kotuc ale na skrutku, ktora je najnizsie polozena pod nabojom. Drzi nejaky priecnik, alebo co to bolo..
Zadna naprava ale padla na kotuc. Cize to by mohlo poskodit lozisko, mozno aj kotuc moze byt zdeformovany, ale pri rucnom toceni som si nic nevsimol.
Menil uz niekto z vas tieto loziska? Neviete aku maju zivotnost? Mam najazdene cca 120tis km. Pozeral som v elite ceny, tak lozisko na prednu napravu 3000Sk, na zadnu 4000Sk. Trocha prehnane, nie? Neviete niekto zistit presne rozmery tych lozisk?
Ak by ste vedeli popisat priblizne navod na vymenu, bolo by to super. Treba na to nejake specialne stahovaky? Klasicky stahovak na loziska mam.
Vdaka moc.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator