Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Bouchání na nerovnostech
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 11 > >|
07.11.2013 23:39 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635070
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Majk-fox napsal(a):
Gumy jsou nový, vyvážený a disky jsou obyčejný plecháče. Ty jsem k tomu dostal, jako druhou sadu kol na zimu. Liáky, který to nedělají jsou Mušketýry na C5.


Není nic jednoduššího, než vyhodit vždy jedno kolo a dát místo něj liák (jak říkᚠna něm to nedělá), tak zjistíš na kterém kole je problém. Až to budeš vědět, tak jsou dle mého dvě možnosti - bouchlý disk nebo prasklý kord na gumě, ani jedno se na vyvažovačce nepozná a budeš to muset zkouknout "okometricky"

08.11.2013 18:30 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635345
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
Tak dneska jsme nahodili jiná kola se zimakáma a je ticho!! Moje dal na vyvažovačku a zjistil, že jsou totálně rozházený. Takže je vyvážil a uvidí se. Divný, když v loni v zimě jsem dával nový gumy a vyvažoval.

08.11.2013 19:24 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635380
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když obuješ nové gumy,odjezdíš jednu sezonu,měl bys vždy převážit,radil my to můj gumař,někdy byly pěkně rozházené,většinou pak už držely.

08.11.2013 20:00 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635390
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kdykoliv přendavám (letní / zimní), tak VŽDY ty co jdou na vůz vyvažuji. Těch 15-20.000 se na nich nutně podepíše (brždění, zatáčky a pod.).

08.11.2013 21:49 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635479
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja uz som to tu pisal, pred prevazenim odporucam prejst tak 100km na nich ne sa usadia po tom co stali odlozene

08.11.2013 22:27 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635482
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Najdu čtyři stené gumy , nacpu je na auto a vyrazím - kdyř něco někde bouchá ? - aspoň vím že to tam ještě je

08.11.2013 22:36 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635494
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kola přendavám na chalupě, domů to mám 118 - 127km, a ke gumaři dalších 28.

09.11.2013 09:09 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635543
pebo
Město: Vrbno pod Pradědem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Jak píše DOUFAK je možné, že jsou vlivem koroze vyhnuté zadní brzdiče a chytají o vyvažovací olůvka. Chce to na zvedáku protočit kola dívat se a poslouchat. Než jsem na to přišel, trvalo mi to dva roky.

09.11.2013 11:03 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635553
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pebo napsal(a):
Jak píše DOUFAK je možné, že jsou vlivem koroze vyhnuté zadní brzdiče a chytají o vyvažovací olůvka. Chce to na zvedáku protočit kola dívat se a poslouchat. Než jsem na to přišel, trvalo mi to dva roky.


V únoru jsem ty ramena předělával a předpokládám že se brzdiče nehnuly Pokud se ozívají zvuky ve vyšší rychlosti má to nasvědomí nevyváženost kol,která rozkmitají součásti nápravy a pérování a mohou vydávat zvuky.

10.11.2013 09:28 - Re: Bouchání na nerovnostech 2635984
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
JJ ložiska dával jruze nový, ty dali pokoj, to byl spíše takový kovový zvuk a po ložiskách to přestalo. Ale jak mě vyvážil ty gumy, tak to už z 80% nedělá. Takže závada objevena! (snad) Už to nebudu řešit.

26.04.2014 18:52 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690575
Fery
Město: Kralupy nad Vltavou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.Mám problém.Vyměnil jsem obě kosti na stabil. tyči,kulové čepy,brzdové detičky,vyměnil pneu,uložení naprov,silentbloky v pořádku. a stále to při nerovnostech mlátí do volantu,volant se stáčí podle nerovností.Nevím co s tím,poradí mi tu někdo?Děkuji

26.04.2014 20:35 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690610
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Fery napsal(a):
Ahoj.Mám problém.Vyměnil jsem obě kosti na stabil. tyči,kulové čepy,brzdové detičky,vyměnil pneu,uložení naprov,silentbloky v pořádku. a stále to při nerovnostech mlátí do volantu,volant se stáčí podle nerovností.Nevím co s tím,poradí mi tu někdo?Děkuji


Možná vůle v pouzdrech řízení nebo v řízení jako takovém a pokud to má tendenci nedržet přímí směr tak bych řek že špatná geometrie (možná jen ve volantovce-to zjistíš tak že si mezy podálama najdeš spoj tisícihranu a zahejbeš si volantem -zhalej motor!!)

26.04.2014 21:24 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690618
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Stejný "problém" mám asi 4 roky. Taky všechny díly v pořádku, i volantová tyč... jediná vůle byla právě v převodce řízení, tu jsem vyměnil a změna žádná. Teď se chystám na silentbloky. I když na STK i v servisu říkali, že jsou v pořádku, tak nic jiného to být nemůže...
Ještě jsem vypozoroval, jak bylo loni v zimě -20, tak to nedělalo. Asi že v mrazu ty silenty ztuhly.
Někdy v květnu/červnu je vyměním a budu referovat.

edit: tj. převodku kvůli tomuhle neměň, bylo by to zbytečný

26.04.2014 21:48 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690623
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mam taku blbu otazku - co povazujete za mlatenie do volantu
ze ho otoci pri naraze na nejaky hrb? alebo ze tam nieco buchne?

ako moc to pripadne stoci ten volant / zatrase nim?
skusil si sa previezt v inej C5 na rovnakej trase ci nerobi to iste a neriesis nieco co je konstrukcne dane?
cimtuhsie silenty atd, tym viac sa ti bude prenasat vsetko do riadenia

26.04.2014 22:19 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690637
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
musim suhlasit s jumepom, hoc nemam skusenosti s I ani II.
treba poprosit niekoho s rovnakym vozom.
Ked som mal C4, tak ta si tocila volantom jak chcela. Vzdy ma udivovalo ked som na zeleznicnom priecesti v rychlosti krokom pustil volant a on zacal skakat jak na starej avii cez kolajnice. tocil sa skoro 90stupnov dolava i doprava. robilo to takmer od novoty ked sa ta tuhost riadenia po prvych +10tkm povolila. No a proste som to bral ako vlastnost hydraulickeho posilovaca a feature. A ako vravia novinari = komunikativne riadenie kde citis co sa deje pod kolami
Vole ziadne, proste ked mas auto na zdvihaku a chytis predne kolo a tocis, toci sa aj volant
moja X7 to zatial nerobi [nekope do volantu]

26.04.2014 23:31 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690671
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Bohužel nikoho v okolí s C5 neznám...mám takovou obavu, jestli neřeším něco, co je dané konstrukcí. Ale v pořádku to podle mě není. Volant se otáčí o kousek, spíš jsou to jen vibrace. Na druhou stranu máme tady silnici ve které jsou fest vyjeté koleje, a když tama jedu s C5, tak se trvale přetahuju s volantem. Nedávno jsem měl C5 v servisu a jako náhradní mi dali skoro novou C4. Kostitřas, ale o vyjetých kolejích jsem absolutně nevěděl, klidně jsem mohl pustit volant a jelo to rovně, volant se ani nehnul.
Moje teorie je, měkké silenty, na nerovnostech se hýbá celé rameno a přes spojovačky to jde do řízení.
Nic jiného to už být nemůže a fakt v tom mrazu to bylo úplně ok. Akorát nechápu, že podle STK a servisu jsou silenty v pořádku, ani když jsem je zkoušel montpákou, tak se nezdají volné. Asi je to tak na hraně a řízení je na to moc citlivé... No uvidím, nové silenty už mám koupené, akorát jsem se zasekl na vyražení spodního kuláku z kužele, tak jsem to po 4h zabalil, pořídil lepší stahovák na kuláky a až bude zase čas, provedu pokus č.2

edit: a další věc, řízení je hrozně citlivé na nevyvážené kola. I když jsou čerstvě vyvážené, nové pneu, naražené nejsou, tak v určité rychlosti vibruje volant. To taky ukazuje na měkké silenty

26.04.2014 23:36 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690672
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyjete koleje - to je problem C5 - ked som mal 215 gumy tak to bolo podstatne viac citit ako na 205

27.04.2014 00:45 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690686
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PSA je citlivé na vyváženie kolies, je na to aj prípis ako to rieši.. Obecne to treba vyvažova čo najpresnejšie a potom je to ok. Čo sa týka mlátenia do volantu, neviem presne čo myslíš ale C5I má hydraulický posilňovač a ten je dos citlivý na stav remeňa príslušenstva - napnutie, odpružená remenica na kžuke a volnobežka na alternátore. Stačí nečistota na remeni alebo niečo iné a sám na svojom som cítil ako to dokáže mláti potom do volantu pri prejazde nerovností.

27.04.2014 09:09 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690724
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Bohužel nikoho v okolí s C5 neznám...mám takovou obavu, jestli neřeším něco, co je dané konstrukcí. Ale v pořádku to podle mě není. Volant se otáčí o kousek, spíš jsou to jen vibrace. Na druhou stranu máme tady silnici ve které jsou fest vyjeté koleje, a když tama jedu s C5, tak se trvale přetahuju s volantem. Nedávno jsem měl C5 v servisu a jako náhradní mi dali skoro novou C4. Kostitřas, ale o vyjetých kolejích jsem absolutně nevěděl, klidně jsem mohl pustit volant a jelo to rovně, volant se ani nehnul.
Moje teorie je, měkké silenty, na nerovnostech se hýbá celé rameno a přes spojovačky to jde do řízení.
Nic jiného to už být nemůže a fakt v tom mrazu to bylo úplně ok. Akorát nechápu, že podle STK a servisu jsou silenty v pořádku, ani když jsem je zkoušel montpákou, tak se nezdají volné. Asi je to tak na hraně a řízení je na to moc citlivé... No uvidím, nové silenty už mám koupené, akorát jsem se zasekl na vyražení spodního kuláku z kužele, tak jsem to po 4h zabalil, pořídil lepší stahovák na kuláky a až bude zase čas, provedu pokus č.2

edit: a další věc, řízení je hrozně citlivé na nevyvážené kola. I když jsou čerstvě vyvážené, nové pneu, naražené nejsou, tak v určité rychlosti vibruje volant. To taky ukazuje na měkké silenty
já jen dodám že když jsem před měsícem koupil c-5(dovoz italie,po stk)tak jsem si zajel na stk jen pro jistotu v jakém to je stavu tak mi řekl že řízení je úplně ok,akorát prasklá prachovka spod.čepu spolujezdce.stejně se mi to nezdálo protože po přejetí hrbu,díry to smýklo s volantem.nechal jsem vyměnit čepy,kosti a když to mechoš dělal zavolal mi že jsou vymačkané silent.bloky napravnice vyměnil.dal jsem nové pneu+geo a už se autko chová normálně.nesmýkne se,volant drží směr.

27.04.2014 10:44 - Re: Bouchání na nerovnostech 2690762
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov:

ad vyjete koleje, to je myslim si normalni, dělá mi to také a přijde mi to asi ok. Co se týče třebas stability tak tu si pochvaluji. Jezdil jsem jen s menšími auty a třeba u nás silnice kolem Prostějova mají propadlé a zvlněné krajnice což při předjíždění s jakýmkoliv autem co jsem jel zaházelo tak, že jsem měl co dělat abych to v 90kmh udržel.. C5 to projedu ani nevím jak a žádné horké chvilky se nekonají

Třeba se někdy stavím a můžem porovnat

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator