Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod.
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 17 > >|
03.02.2013 09:55 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544044
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Móda AEROTWINů mě taky neminula, takže jsem zjistil, že "kvalitní" značkové vydrží stejně jako neznačkové (pokud se STARLINE dá nazvat neznačkové). Staré originál lišty jsem prozřetelně schoval, po roce Aerotwinování je zase vyndal z regálu ,- vyměnil gumičky za 45Kč a stírají jako nové. Nakoupil jsem i silikonové gumičky za 170Kč, ale žádná sláva to není, takže obyčejné za 45Kč a měním je 2krát za rok.
No za ty peníze - nekup to.

03.02.2013 10:30 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544055
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Musím souhlasit s Henrym. Osobně taky nevidím rozdíl mezi vyrobeným Boschem v Číně a nebo třeba origo čína Aero Flat Racing za 350 kč dva kousky.
Řeči,že je to kvalitnější material je blbost. Nikdo nebude v číně stavět novou fabriku na jeden druh stěrače a vše se vyrábí v jedné na objednávku určitého výrobce.
Musím to potvrdit vlastní zkušeností s ETA výrobky které společně s dalšíma značkama jako je elektrolux,sencor atd. se vyrábí vedle sebe na jedné lince. Mají stejné motory,ale jenom obal je jiný.A tak je to se vším.
Nedělám si iluze v dnešním světě chamtivosti o kvalitních věcech. Vždyt tady pořád řešíme,že auta už nejsou to co byla před 15 letyPro mě to jsou vyhozené peníze které radši projím v mase na gril

03.02.2013 11:24 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544066
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Potvrzuji, silikonové gumičky mne nijak neuchvátili. Jinak již léta používám na autech ramínka a stěrače z Kauflandu a podobně. Osvědčili se mi i ty,co mám nafoceny v profilu. Protože nesnáším na okně i sebemenší vrstvičku vody po setření, raději2x do roka levné gumičky vyměním a je to. Navíc v zimě dostávají břity na frak díky drobným zmrazkům na skle a na jaře za moc nestojí. Kvalita pohledu skrz přední okno je silně subjektivní věc, někumu nevadí ani blátíčko, někdo to zase nesnáší. Každého věc. Těžko porovnávat různé sterače různými lidmi a navíc s různým provozem vozidla jak časově tak i místně.

04.02.2013 20:59 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544639
JaNa
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 114

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Několik přesných odpovědí jsi dostala. Ale ty zřejmě hledᚠto nejlevnější a na to přesná odpověď neexistuje. Snad jedině Aukro. Ale potom neřeš kvalitu a výdrž. Že bys v tomhle případě pořídila za málo peněz hodně muziky, to se předpokládat nedá.


Všem, kdo vyjářili svou zkušenost moc díky. Jedna věc je to, že na stěračích se nedá šetřit. Nevyplácí se to. Rozhodně nehledám aukro ceny a německou kvalitu. Pokud si toto někdo myslí... Spíše mne zajímaly osobní zkušenosti názory na ty či ony stěrače. Věta o "všeříkající informaci" se spíš týkala jakési konkrétnější specifikace, co to je za obchůdek. Nějaký název, sortiment co prodávají a tak. Nemám drobečka tak dlouho na to, abych mohla mít velké vlastní zkušenosti či mít očíhnuté ceny, kvality....
Všem krásný večer. A ještě jednou všem moc dík.

05.02.2013 05:47 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544702
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
.link.

Nemají chybu. Pokud seženeš někoho, kdo má v Kelly slevu, dostaneš se i na slušnou cenu kolem 700,-Kč.

Doprčic. Nejdřív ten link fungoval, pak nefungoval, pak zase jo. Už nevím, jak ho sem mám postnout. Odkazoval jsem na -
Sada stěračů BOSCH Aerotwin 650+475 mm
Objednací kód: BO 3397118951
Tak pokud nejde, tak podle toho objednacího čísla se dá najít. Stačí ho zapsat do políčka vyhledávání vlevo nahoře na stránce AutoKelly. Pak kliknout na tu lupu.



Zde je mají za slušných 725Kč: .link.

05.02.2013 09:09 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544720
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Jeste tu zopakuju svoje zjisteni - Valea uplne mimo, po ani ne pul roce mazaly jako blazen, ty nejlevnejsi banany z aukra za 80 Kc/kus menim po dele nez pul roce a jsem s nima maximalne spokojenej.

Nedelam to proto, ze bych musel setrit ale at si ty znackovy vyrobci ty svoje zmetky vystavi nekam do polic, za takovy sileny prachy co ty jejich radoby hyper mega giga fantasticky sterace stoji je nehodlam podporovat - kdyz kvalita je pod tema neznackovejma.

05.02.2013 09:30 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544723
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Čau, Dutchi, můžeš mi dát prosím link na ty gumičky? Klidně koupím z Aukra, když budou fungovat. Akorát jsem jednou bral z jednoho obchodu přímo na moji originální C5 I včetně držáků a vůbec neseděly. Tak jen doufám, že budou ty, co bych si objednal.

Dám klidně 500,- když budu mít jistotu, že to vyměním, třeba i s držáky a budu mít klid.

05.02.2013 13:20 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2544781
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Pošlu ti PM kontakt na tu paní co mi je posílala, snad s nima ještě obchoduje, pokud ne, tak prostě fakt kup jakýkoliv levný na aukru a uvidíš, za tu cenu má smysl i experimentovat

09.02.2013 15:05 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2546194
velkaosa
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
no dilemu stieračov som tiež riešil dos dlho, len na c5III je väčší problém zohna niečo kvalitné za rozumnú cenu
( na octafku bosch aero cca do 16 Euri, sú fakt dobré, ale na citron už stoja od 40 za sadu, valeo, swf to isté, champion aj compas je lacnejší, ale kvalita je buď nestála alebo rovno zlá),
ale našiel som nemecké testy stieračov a za cca 20 Euri stierače heyner boli hodnotené ako 3 najlepšie pozri napr.: .link.
tak som to riskol a objednal cez internet - 70 cm + 56 cm + pinch tab + pošta = 20 Europeňazí - boli lacnejšie ako v kamennej predajni, je potrebné doobjedna adaptér,
originál valeo silentio možno ročné ... som odložil pre prípad núdze, montហmi zabrala cca 3 min, nakliknú adaptér, na ramienko a nasadi rovnako ako originál.
na moje prekvapenie stierali vodu z ostrekovačov dobre.
tvrdú skúšku zažili za posledné dva mesiace, špina, sož, kamienky, ... ale naozaj stierajú lepšie ako valea a to tak , že neporovnatežne lepšie, testované u mňa konkrétne do cca 185 kmh bez skákania, za norm. rýchlostí 90 - 110 vynikajúce, tiché - nemažú a neskáču a rozumejú si s dažďovým senzorom - nebehajú nasucho
len ceny sú na nete rôzne, tak treba pozornejšie vybera
ps: silikón sa hodí na veža vecí, ale na stierače určite nie, všetky kvalitné značky požívajú gumu s prísadou grafitu a všetci odporúčajú meni po 6 mesiacoch

11.02.2013 13:24 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2547173
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Po roce a půl dosloužily předchozí, za které jsem dal asi 280 kč. Dnes jsem koupil nové zn. Heyner, ty o sobě tvdí, že jsou německé, grafitové a Extra Long Life. Uvidím. Délka 650/450mm, cena 220/180 kč a byly u toho i náhradní gumičky. Způsob jejich výměny jsem nezkoumal. Po vyzkoušení v garáži působí dobrým dojmem.

11.02.2013 13:35 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2547175
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som tie Heyner mal a neviem, nevydrzali / nefungovali mi dobre asi po mesiaci, mam z nich este nahradne gumicky co k nim boli

11.02.2013 16:33 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2547203
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Já už měla valea, bosche, eufaby... teď mam stěrače (bezramínkové) z elitu za 450Kč oba a stírá to stejně.
štěrače nemají ani záruku 2 roky, jako ostatní díly. A ví se proč, jejich životnost je prostě krátká, hlavně, když se najdou experti a jezdí z nimi po okně, kde je led a podobně.
Spotřební záležitost....

12.02.2013 23:25 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2547860
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrá gumička je jen jedna - ta ušetří asi nejvíc peněz taď mám na autě na pokyn Mikry Bosch a spokojenost

13.02.2013 18:40 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548062
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zkoušel jsem za ta léta všechno možné a nejlepší řešení bylo vždy v květnu koupit grafitovou gumičku a na rok byl pokoj. Teď už bohužel odešla stírátka a tak jsem koupil loni v květnu NONAME banány (oba za cca 350,--) a spokojenost. Dcera si pořídila na BMW nová stírátka zn. BOSCH a po 8mi měsících začal u řidiče škrábat po skle.

14.02.2013 14:29 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548256
velkaosa
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
každý má trochu iné nároky,od 89 roku som sa vozil na x autách a vlastním šieste, som okuliarnik a tak riešim aj antireflex atď., ale čisto gumičky som menil naposledy na Favorite, ešte pamätám, že to boli bosch, ale aj tak nestáli za veža.... ALE: asi pred tromi rokmi som po rôznych experimentoch kúpil na jednotkovú octáviu bezramienkové bosch a na tom aute, sú doteraz( cca 40000km) a stierajú super, auto už nemám, ale stierače na ňom ešte sú a na octafke z roku 2009 sú tiež ešte pôvodné a to už mám nachystané nové, ale nedá mi to vyhodi ich keď stierajú super a to nechápu ani v autorizáku, kde mi ich chcú meni každý polrok
(najväčší problém je nie za dažďa, ale práve v zime, prípadne jazda za nejakým autom po mokrej ceste keď už neprší, ostrekovače nestíhajú a gumičky dostávajú riadne zabra a za takých podmienok prežil iba bosch a heyner)
len tu na fóre niekto písal, že boschky nepasujú, tak som ich škrtol rovno, valea sa nenechám nanúti, boli na aute pri kúpe a nepáči sa mi ani konštrukcia, divne sa ohýbajú za chodu a jednoducho antipatia, kebyže ich dostanem do daru - neriešim, ale 40 euronov za sadu je priveža.( raz som ich kúpil na peugeota 405 viac sa nachyta nenechám)
no name - záleží od konštrukcie, ale čo som videl zväčša nevzbudzovalo dôveru, buď divné plastové prevedenie alebo také "neohrabané" a na predošlých autách to bolo vždy zlé riešenie, vlastne som NIKDY nemal šastie na lacné a dobré - buď lacné alebo dobré
no, ale c5III sama ochraňuje pred kúpou lacných stieračov, lebo také dĺžky je problém zohna, jednoducho 70 cm - na benzínke, v tescu, kauflande, lidli som ešte nevidel - ale to pozerám len tak z pasie

14.02.2013 15:01 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548271
JaNa
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 114

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak jsem dnes koupila v OBI jakési grafitové stěrače 660mm GTS (125kč) Už se těším, až je nasadím a sprobnu. Pak řeknu, jak jedou . Zatím je drobek krapítek pod sněhovou peřinou.

14.02.2013 18:09 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548336
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
JaNa napsal(a):
tak jsem dnes koupila v OBI jakési grafitové stěrače 660mm GTS (125kč) Už se těším, až je nasadím a sprobnu. Pak řeknu, jak jedou . Zatím je drobek krapítek pod sněhovou peřinou.


není to dlouhý 660mm?

14.02.2013 18:19 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548338
JaNa
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 114

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
není to dlouhý 660mm?



Já mám C5 II., a toto dle r.v. je o.k. Je to "jen řidičův.

14.02.2013 20:36 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548364
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
som kupil tieto, zatial vysoka spokojnost
.link.

14.02.2013 20:49 - Re: Přední stěrače - výměna gumiček, nové lišty, apod. 2548368
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
som kupil tieto, zatial vysoka spokojnost
.link.

Tiež ich mám sú dobré.

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator