Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Ostřikovače
1 2 3 4 ... 7 > >|
17.01.2009 13:01 - Ostřikovače 386650
m.sanchez
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mám C5 2,2 HDi r.v. 03 Nemáte někdo zkušenost s ostřikovači. Mám ostřikovač čelního skla a světel. Při zapnutých světlech mi funguje jen ostřikování světel, motůrek vrčí a ostřikuje jen světla, ale čelní sklo ne, ale stěrače jdou. Při vypnutých světlech jdou jen stěrače, ale neostřikuje to, ani motůrek nevrčí. Nevíte čím to je, jestli mají osrřikovače třeba dva motůrky?

17.01.2009 15:03 - Re: Ostřikovače 386651
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zamrnuta "nemrzka" v hadicke k ostrekovacom?

17.01.2009 17:49 - Re: Ostřikovače 386653
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
m.sanchez napsal(a):
Ahoj, mám C5 2,2 HDi r.v. 03 Nemáte někdo zkušenost s ostřikovači. Mám ostřikovač čelního skla a světel. Při zapnutých světlech mi funguje jen ostřikování světel, motůrek vrčí a ostřikuje jen světla, ale čelní sklo ne, ale stěrače jdou. Při vypnutých světlech jdou jen stěrače, ale neostřikuje to, ani motůrek nevrčí. Nevíte čím to je, jestli mají osrřikovače třeba dva motůrky?

Ano, ostrikovani svetel a celniho skla je oddelene.
Coz znamena, ze jestlize, jak rikas, neslysis vrceni moturku pri ostrikovani skla, bude pravdepodobne problem v nem anebo nekde v elektrice.

20.02.2010 12:44 - Re: Ostřikovače 1804675
timik2001
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 93

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, zřejmě se mi ucpala tryska ostřikování zadního skla BREAKU, měl jsem přední blatník dole, čerpadlo funguje parádně, šel jsem po hadičce dál až do kufru, kde jsem sundal čalounění stropu a problém nenašel, nikde nic nekape, vše je spojeno tak jak má. Auto mám v garáži v teple, takže zamrnutím hadiček to není! Takže jsem usoudil, že problém bude v trysce samotné. Víte někdo, jak se ta tryska demontuje z té "stříšky" breaku? Popřípadě, zda to jde vyndat pouze z té stříšky, nebo se musí demontovat i ta stříška ze zadního okna? Díky za rady

20.02.2010 13:27 - Re: Ostřikovače 1804684
bmc
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
nejcasteji byva problem ve ventilku predek-zadek na moturku ostrikovace.pokud se moturek netoci vubec,vyzkouset jestli je napajenej,nejlepe zarovkou,ta je lepsi nez diodova zkousecka.pokud nejde do moturku proud,zkontrolovat pojistku,pokud je ok tak napajeni poj,pokud ok tak sehnat schema a jit po ceste kabliku.nekdy se stane ze je porusena izolace kabilku a pocase zoxiduje pokud je poj ko ,tak je nejpravdepodobnejsi ze moturek jde do zkratu a je treba ho vymenit,

20.02.2010 16:24 - Re: Ostřikovače 1804688
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
timik2001 napsal(a):
Ahoj, zřejmě se mi ucpala tryska ostřikování zadního skla BREAKU, měl jsem přední blatník dole, čerpadlo funguje parádně, šel jsem po hadičce dál až do kufru, kde jsem sundal čalounění stropu a problém nenašel, nikde nic nekape, vše je spojeno tak jak má. Auto mám v garáži v teple, takže zamrnutím hadiček to není! Takže jsem usoudil, že problém bude v trysce samotné. Víte někdo, jak se ta tryska demontuje z té "stříšky" breaku? Popřípadě, zda to jde vyndat pouze z té stříšky, nebo se musí demontovat i ta stříška ze zadního okna? Díky za rady


ked odpojis hadicku od motorceku, ta co ide dozadu a striekas dozadu - ide ti z nej voda alebo ide stale dporedu.

Cely princip toho je ze ked striekas na predne okno motorcek sa toci jednym smerom, tym tlaci "vodu" do supatka to sa presune zavre vyvod dozadu a strieka na predne okno.
Ked striekas dozadu, otoci sa +a-, motorcek sa toci opacne a tym vznika opacne prudenie ktore presune supatko do druhej strany a "voda" je tlacena dozadu. Ak ti teda ostrekovac strieka len dopredu alebo len dozadu, zaseklo sa dane supatko a nakolko ten motorcek ma svoj vek uz predpokladam, je dobre ho vymenit (novy bude mat vyssi tlak ako stary ktory je zodraty, da sa to supatko aj vycistit, ale skusenost hovori ze novy ma vyssi tlak a tym aj lepsie ostrekuje (pri cene 345KC neni skutocne co riesit)). Cize v prvom rade, skor ako rozoberam strop atd, skusim ci strieka z kazdej hadicky.

20.02.2010 18:43 - Re: Ostřikovače 1804699
timik2001
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 93

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ked odpojis hadicku od motorceku, ta co ide dozadu a striekas dozadu - ide ti z nej voda alebo ide stale dporedu.

Cely princip toho je ze ked striekas na predne okno motorcek sa toci jednym smerom, tym tlaci "vodu" do supatka to sa presune zavre vyvod dozadu a strieka na predne okno.
Ked striekas dozadu, otoci sa +a-, motorcek sa toci opacne a tym vznika opacne prudenie ktore presune supatko do druhej strany a "voda" je tlacena dozadu. Ak ti teda ostrekovac strieka len dopredu alebo len dozadu, zaseklo sa dane supatko a nakolko ten motorcek ma svoj vek uz predpokladam, je dobre ho vymenit (novy bude mat vyssi tlak ako stary ktory je zodraty, da sa to supatko aj vycistit, ale skusenost hovori ze novy ma vyssi tlak a tym aj lepsie ostrekuje (pri cene 345KC neni skutocne co riesit)). Cize v prvom rade, skor ako rozoberam strop atd, skusim ci strieka z kazdej hadicky.


Ano, blatníkem jsem začal, sundal ho a zkoumal motorek, ten je v poradku jak jsem psal, po odpojení hadicky vedouci "dozadu" z motorku vylozene strikala voda tlakem, takze jsem pak sel po hadicce dal a nakonec skoncil az v kufru sundáním stropu v zadní části auta, prosel kazdou spojku a skoncil před zadním ostřikovačem. Proto i ten muj dotaz na demontaz strisky na breaku..... Jinak opravdu strika z kazde hadicky nez koupim motorek, chci zkusit ten ostrikovac, zda neni ucpany....ted jsem ho vyndal, ale sel vyndal jen cca 1cm od strisky,takze ven pujde jen po demontazi strišky..

14.06.2011 14:13 - Re: Ostřikovače 2396992
Hud1ai2
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 60
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja bych mel jiny dotaz. Mate nekdo zkusenosti s vymenou nadrzky pro ostrikovace? Nekde mi to tece (vyteklo mi vse, co sem se tam snazil nalit), takze bych to potreboval vymenit. Pokud se teda tahle zavada neobjevuje uplne na jiny soucasti. Diky.

14.06.2011 14:16 - Re: Ostřikovače 2396994
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, uz sa to tu riesilo, das dole naraznik a uvidis na nu, niekedy tecie nadrzka, niekedy tesnenie okolo cerpadla ... po demontazi naraznika budes vediet presne ... nadrzka je na lavo ( pri pohlade na motor - tzn na strane spolujazdca ) pod svetlom.

14.06.2011 21:45 - Re: Ostřikovače 2397079
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
No bacha.

1) prdlá nádržka na nejrůznějších místech, nejčastěji u čerpadla
2) netěsnící čerpadlo.
kolem čerpadla je totiž takovej plastovej bazmekoidní kroužek, co prdne námahou, je součástí čerpadla a tam to chčije.

1+2 má poznávací znamení, v nádržce je jen tolik kapaliny, že po dvou ostříknutích hlásí málo kapaliny

15.11.2011 12:58 - Re: Ostřikovače 2425233
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
teoreticky to může taky téct kolem čidla hladiny to je do nádržky nacpaný jen přes gumový "O" kroužek.

25.03.2012 08:44 - Re: Ostřikovače 2461857
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Pořešil jsem důležitější věci a nyní mi pije krev, že u auta této třídy nemohu slušně umýt přední okno. Zlatý první žigulík, kde byla gumová čepička, kterou jsem mohl mačkat a stříkalo to podle síly mačkání a to dvěma děly přesně na sklo, navíc se to dalo štolovat v obou směrech.
Nyní u řidiče tryska začala tu mlhu navíc stříkat ještě výše,slušně umyju tak při stání na křižovatce.
Takže dotazy:
1. Jak se ta tryska demonuje? Hadičku jsem sundal bez problému, ale nechci za ty plasty nějak brát silou, když neznám hmaty.
2. Není nějaká slušná náhrada třeba z trabanta? Někdo tady kdysi psal, že z C5 II jsou lepší, ale nemohu to najít.

25.03.2012 10:41 - Re: Ostřikovače 2461891
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kup nove trysky a motorcek, vycisti nadrzku
ked budes mat novu trysku v ruke pochopis jej uchytenie, zospodu je taky pliesok

25.03.2012 11:41 - Re: Ostřikovače 2461907
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To jumep - díky. Podle nové to pochopím.
S motorem a nádrží nic dělat nebudu, tlak to dává (až moc) dobrý. Navíc minulý majitel zadrátoval a zalepil krytky ostřikovačů světel k tomu výsuvnému mechanismu, takže já budu sundavat přední nárazník teprve až to do někoho naperu

25.03.2012 11:46 - Re: Ostřikovače 2461910
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
motorcek vytiahnes aj cez podblatnik plastovy, sice je to tam nafigu, ale da sa to, tiez som si myslel ze motorcek ma dobry tlak, kym som nedal novy

27.03.2012 07:47 - Re: Ostřikovače 2462586
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Značkový servis Autoport 160 Kč za trysku. Objednal jsem pár, přijdou v pátek, o víkendu tedy (snad) vyměním.

27.03.2012 17:45 - Re: Ostřikovače 2462663
boza
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 89
99 Poslat soukromou zprávu
Mám jinej problém,mám dolito naplno,nikde nic neteče,dám ostřik okna-hláška málo vody v ostřikovači,stěrače stírají ale ostřik nejde



27.03.2012 17:59 - Re: Ostřikovače 2462669
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
boza napsal(a):
Mám jinej problém,mám dolito naplno,nikde nic neteče,dám ostřik okna-hláška málo vody v ostřikovači,stěrače stírají ale ostřik nejde



Je slyšet motorek?
pokud ano mohou být ucpané trysky-odpoj v levé části u pantu kapoty hadičku a zkus jestli to tam poteče když spustíš ostřik(to že hlásí málo vody by mohlo být čidlo )

28.03.2012 15:09 - Re: Ostřikovače 2462899
boza
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 89
99 Poslat soukromou zprávu
Není slyšet nic

28.03.2012 16:22 - Re: Ostřikovače 2462912
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
boza napsal(a):
Není slyšet nic


Zkontroluj pojistky nebo KO motorek

1 2 3 4 ... 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator