Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Prosím o pár rad - tipů...
21.01.2020 14:10 - Prosím o pár rad - tipů... 3255199
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
Potřeboval bych nějaké informace/rady k mému autu. Koupil jsem C5 2.0 HDi, automat, rv. 2012 s nájezdem 170 tkm - auto bylo dotažené z Rakouska od prvního majitele, ale nikde jsem nenašel nějakou servisní historii mimo servisky ze který jsem toho moc nevyčetl... v první řadě jsem nechal vyměnit olej v motoru a všechny filtry.
Chtěl bych se zeptat co vše obnáší výměna oleje v převodovce, protože v servisu mi řekl, že to na automatu ještě nedělal - je tedy lepší v autorizovaném servisu? Další otázka - nějak jsem nepřišel na to, jestli lze regulovat otáčky ventilátoru při zapnutí ofuku skel - pokud zapnu, jede to hned na plno a při pokusu o snížení otáček se vypne ofuk a jde to na topení - ofuk čelního skla jede jen naplno? Další dotaz - jde nějakým způsobem "deaktivovat" automatická "ruční" brzda při vypnutí motoru?
Poslední, dá se říci nepodstatný dotaz - máte nějak vyřešený držák na nápoje? V autě je sice klimatizovaná přihrádka, ale když si člověk koupí po dlouhé cestě na pumpě kafe, tak není kam dát - nějakej tip?
Díky za jakoukoliv normální odpověď...

21.01.2020 21:39 - Re: Prosím o pár rad - tipů... 3255230
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, s tím držákem mᚠpravdu, není to nic moc. Já mám asi origo výklopný v přední loketce a vyjížděcí loketce na zadních sedačkách. Je to ale na nic, kolikrát i zapomenu, že jsem si koupil kafe a najdu ho v zavřené loketce po týdnu. Je pár lidí, kteří našli řešení. Musíš mít ale ten prostor pod rádiem k dispozici, já tam mám to velké rádio přes celý panel. Někde jsem četl, že jsou nějaké držáčky nad rádio, ale že není levné opravovat rádio kam se to kafe vylilo .link.
Když najdeš chytré řešení, budu rád za tip.

S výměnou v převodovce bych počkal, než blíže poznᚠauto. Občas si trošku cukne i automat ve funglovkách. Minulý týden jsem převážel XC90 s 300 km najeto a za studena taky cukal. Převodovky si automobilky kupují od subdodavatelů, tj. někde ve specializovaném servisu na automaty budou mít více zkušeností. Snad tady na foru jsem četl, že je třeba dát pozor na to, aby se jen nedoplnil olej, ale vyměnil, snad se i propláchla a že je potřeba dolévat na víckrát,nebo něco takového. Samozřejmě je potřeba dobře utěsnit, ale to je jasné. Mě doporučovali .link. ale zatím jsem tam nemusel. Budu rád za referenci, kdyby si to zkusil.

A tá automatická brzda se snad dá nastavit levým kolečkem na voolantu před nastartováním vozidla. Zkus návod, který jsem přiložil, pokud nemᚠčeský/slovenský.

Přílohy:
C5.pdf ( 10831492b ) - návod x7

22.01.2020 21:57 - Re: Prosím o pár rad - tipů... 3255351
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem byl v Auto Garant na P10 a nabízel mi taky výměnu oleje v převodovce. Že snad to dělají nějakým moderním strojem. Pod tlakem to vytlačí všechen starý olej a natlačí tam nový přesně v množství dle specifikace výrobce. Kdyby někdo měl dobrou zkušenost tady, nebo jinde, budu rád za doporučení. Asi to taky nechám udělat.

23.01.2020 08:18 - Re: Prosím o pár rad - tipů... 3255504
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
díky za reakci. Já mám to menší rádio, tak to nějak zkusim vymyslet... ale nad radio bych kafe taky asi nedával.
Díky moc za návod na C5 - určitě prolistuji.
Na výměnu oleje v převodovce jsem nakonec zkusil zavolat přímo do Citroenu v Českých Budějovicích - řekli mi cenu i s prací 7500,- Kč tak to není zas až tak hrozný. Někde jsem četl úplně jinou raketu, proto jsem se tak nějak "zhrozil"... Nicméně auto řadí bez škubání tak trochu pojezdim a uvidim. Každopádně jsem auto koupil u prodejce aut Citroen a dostal jsem na něj ještě záruku rok (nebo do 180 tkm). Pokud se tedy má měnit olej po 60 tkm jak mi řekli i v Citroenu, tak mám ještě deset tisíc na zkoušení... Podle papírů, co jsem v autě našel, je auto po prvním majiteli v Rakousku (nějakej stařík), tak snad i KM by mohli sedět.
A to jezdí...

26.01.2020 13:34 - Re: Prosím o pár rad - tipů... 3256266
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu

Ahoj,
Potřeboval bych nějaké informace/rady k mému autu. Koupil jsem C5 2.0 HDi, automat, rv. 2012 s nájezdem 170 tkm - auto bylo dotažené z Rakouska od prvního majitele, ale nikde jsem nenašel nějakou servisní historii mimo servisky ze který jsem toho moc nevyčetl... v první řadě jsem nechal vyměnit olej v motoru a všechny filtry.
Chtěl bych se zeptat co vše obnáší výměna oleje v převodovce, protože v servisu mi řekl, že to na automatu ještě nedělal - je tedy lepší v autorizovaném servisu? Další otázka - nějak jsem nepřišel na to, jestli lze regulovat otáčky ventilátoru při zapnutí ofuku skel - pokud zapnu, jede to hned na plno a při pokusu o snížení otáček se vypne ofuk a jde to na topení - ofuk čelního skla jede jen naplno? Další dotaz - jde nějakým způsobem \"deaktivovat\" automatická \"ruční\" brzda při vypnutí motoru?
Poslední, dá se říci nepodstatný dotaz - máte nějak vyřešený držák na nápoje? V autě je sice klimatizovaná přihrádka, ale když si člověk koupí po dlouhé cestě na pumpě kafe, tak není kam dát - nějakej tip?
Díky za jakoukoliv normální odpověď...

1. Jedna diskuze = jedno tema, viz pravidla
2. Rozcestnik, najdes tam hodne odkazu: .link.
2. Olej v prevodovce, napr. zde: .link.
3. Ovladani topeni/klimatizace: .link.
4. Parkovaci brzda: .link.
5. Drzak: .link.
toto po case smazu ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator