Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi
|< < 1 2 3 > >|
06.12.2016 19:29 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3018171
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
Mimochodem, ačkoliv jsem očekával průšvih s vyndaváním, tak vstřik šel vyndat lehce rukou... Ještě dnes ho vezu na test na stolici... Zítra vyndám ostatní, udělám test komprese a uvidím co dál...


jako ze jeden ?

06.12.2016 19:35 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3018173
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kajman napsal(a):
MadMar nebo podobnost ciste nahodna???

.link.


ja myslim ze podobnost je ciste jasna

06.12.2016 22:11 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3018214
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Zklamu... podobnost jen náhodná....

samozřejmě že půjdou na test všechny vstřikovače.. Jen ten jeden konkrétní mně zajímal poněkud více, tak jsem si s ním udělal výlet extra.. Má prasklé tělo a teče jakoby z pod té matky, která dosedá na měděnou podložku...

Možná máte pánové z mého postupu opravy legraci, nejsem automechanik, ale mám ve firmě dost aut a tak nějak mě baví se v nich hrabat.. Zatím jsem si skoro všechno opravil sám a sám se divím, nic jsem nijak zásadně nepodělal..

No a tahle C8??? stejně byla určená na díly.. maximálně jí vzkřísím z mrtvých, nebo taky ne..

06.12.2016 23:18 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3018250
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hele co vlastně chceš? rady a pomoc ? nebo nám chceš říct jak to opravíš sám bez rad ? Já jen abych se v tom zorientoval. Příjde mi to zváštní - pokud čteš všechny přízpěvky a uvažuješ tak .... kolik dᚠza test vstřiků?,kolik času jsi nad tím už strávil ? jaké mᚠzkušenosti s tímto typem motorů a elektronikou kolem nich ? Kolik rad jsi použil ? a kolik času jsi vzal všem kteří přemíšleli nad tvím problémem a odpověděli ti ?

A ještě taková maličkost - pokud šel z C8 ten vstřik rukou ven (a pokud i ostatní) tak s nimi ani na test nemusíš jezdit protože jsou vyměněné za neopravitělné a nebo v každém případě KO) - byla by to první C8 která by měla jeté vstřiky(tak dlouho aby odešli provozem) a šli rukou ven.Ke mně to mᚠodhad tak 20 - 25 minut.

07.12.2016 08:27 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3018312
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, jsem tu pro rady a pro pomoc.. Má reakce byla na přirovnávání k nějakému MadMarovi...

Zpět k tématu... Otestování vstřiků je cca za 250,-/ks.. Ten jeden z nich už při povolování na zásobníku prskal bubliny, takže jsem ho nahradil kuličkou a převlečnou maticí (možná tento způsob diagnostiky je zvláštní, nicméně vzhledem k tvaru sedla a tlakové trubičky je účinný a používá se standardně). Pokud by motor nastartoval na tři válce, bylo by jasné, že zbytek systému je OK.. nicméně jsem nenastartoval..

Takže test všech vstřikovačů mi přijde jako rozumné řešení.. pokud zbývající vstřikovače budou v rámcí opotřebení v pořádku.. je zde ještě možnost, že je systém zavzdušněný.. teď, když mám prostor nad motorem rozebraný, nebude problém ho odvzdušnit... Předtím sem se ke vstřikům dostat nemohl..

Regulační ventil na čerpadle mám nový (kupodivu ten starý měl naprosto čisté to mikrosítko, což u mého druhého auta je věčný problém). Ty CL1 čerpadla jsou relativně spolehlivá, až na problém se šponama.. Proto taky mám doma náhradní, až budu na své 607 dělat rozvody, mám v úmyslu ho vyměnit..

To že šel vstřik ven rukou mne taky překvapilo... Už jsem vyndaval vstřiky na mé bývalé C5 i na současné 607 a taková legrace to nebyla.. (nevyndavám vstřiky jen tak ze srandy, když se nudím - obě auta jsem koupil jako potkaná díky dvouhmotové řemenici na klíňáku)

Nemyslím si, že by překupník v ČR něco na autě přehazoval, jelikož to auto měl pár dnů (dle odhlášky v raichu).. Takže jedině, že by v tom hrabal němec... Možné je vše, ale všude jsou originální šrouby a vše je reálně zaprášené..

Jsem už s jedním uživatelem dohodnutý, že od něj beru dva vstřikovače ale koukám, že jsi autoservis a dnes jedu kolem, zastavím se.. Známý řeší problém s AL4 v C5 II s zatím mu jeho servis opravou jedná závady způsobí další dvě.. Dohodil bych ti ho..

07.12.2016 09:41 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3018315
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no ja nevim ale kde ti testuji vsrikovac za 250/kus? dej vedet budu je tam take posilat
o vkladani kulicky z loziska misto cstrikovace ctu poprve,asi nejaka moderni metoda
reakce na MadMara...v tom pripade jste dvoucata a nevite o tom kdyz mate stejnou zavadu se shodnymi zavery na stejnem aute ve stejny cas
remenice na prislusenstvi neni dvouhmotna ale odpruzena,dvouhmotny je setrvacnik na druhe strane kliky

i kdyby byl te vstrik spatnej a tekl jako dunaj do ostatnich by se vetsinou vzdy neco dostalo to ze to ma tlak 0 je problem vetsinou cerpadla /regulatoru nez vstriku..samo se bavim o aute ktere prijede ne o aute ktere je lego,coz tve zjevne je...tohle neni stary diesel kde muzes takhle zkouset pokus omyl a vyndavanim dilu a vymenou za kulicky z loziska,se ti muze velice lehce stat ze ti zamava ECU a ty o tom vlastne ani nevis protoze se poustis do prace ke ktere nemas vybaveni...ale kdyt te to bavi,mas cas a penize popreju good luck

12.12.2016 17:39 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019420
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Takže už vím více... Jelikož jsem si na střelnici zranil ruku a mám ji sešitou, tak mi to moc nejde...

Vzal jsem endoskop a mrknul na turbo ... Sice se mi kamera za chvíli zaleje olejem, ale na lopatkách je poškození... Takže došlo k přetočení motoru a upálení vstřiků..

Vyndaný vstřik je vadný a i z dalšího jde kouř při točení motorem - je děravý... Bohužel ale nejde ven.. Po povolení s ním šlo ztuha otočit, přes štěfty se mi podařilo ho zhruba o půl centimetru povytáhnout a dál nic...

Sice to asi nepomůže, vstřiky jsou zalitý WD40 a uvidím jestli povolí.. Vyndání hydraulikou nejde bez vyndání motoru (není prostor), takže jestli nepovolí - motor musí ven..

Pokud je vyndám, dám tam na zkoušku vstřiky ze své P607 a pokud motor poběží normálně vrhnu se na turbo...

Nemáte někdo funkční turbínu na 2.2HDI?? Sice 4HW má jiné turbo než 4HX co je v C5, ale podle specifikací je střed stejný...

Přinejhorším objednám nový střed na ebay a turbo sesadím... Není to ani taková pálka:

.link.

12.12.2016 17:55 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019422
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Existuji firmy a hydraulicke lisy ktere ti vytahnou vstriky i v aute v c8. Jen si porad myslim ze bylo rychlesi a levnejsi sehnat celej osazenej motor a nebo to auto radsi rozebrat. Ale tak psal si ze te to bavi tak hodne zdaru...

12.12.2016 19:02 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019482
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
oprav me jestli se pletu ale nepsal jsi ze jsi mel vstrik/y na kontrole za 250Kc a jsou dobre ??
pretocene turbo a upalene vstriky ?? copak to je za zavadu ze se turbina pretoci a poskodi se lopatky???
to ze ma stejnej stred je mozna mozny ale co ty s tim ? jako ze si to doma na ponku rozeberes prihodis uzel poskladas a bude zase vse ok ?...

12.12.2016 19:07 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019485
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
To že mě čeká asi nový motor vím.. Proto chci ještě dát tomuto šanci.. Pokud sundám vstřikovače, mrknu na písty endoskopem.. Turbo bych samozřejmě řešil, až kdyby motor běžel..

Do jedné blízké firmy s hydraulickým vytahovákem jsem volal a oni se prý nad motor nevejdou... Zkusím se s tím ještě mordovat, kdyžtak seženu firmu, která to dokáže...

12.12.2016 20:49 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019551
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
oprav me jestli se pletu ale nepsal jsi ze jsi mel vstrik/y na kontrole za 250Kc a jsou dobre ??
pretocene turbo a upalene vstriky ?? copak to je za zavadu ze se turbina pretoci a poskodi se lopatky???
to ze ma stejnej stred je mozna mozny ale co ty s tim ? jako ze si to doma na ponku rozeberes prihodis uzel poskladas a bude zase vse ok ?...


Zkus si vlákno znovu přečíst.. Nikde jsem nepsal, že jsou ostatní vstřiky OK... Měl jsem na kontrole jeden vstřik a byl KO.. Ostatní vstřiky ještě nejsou vyndané z auta.. Za testování jsem ještě neplatil, ale test CR vstřikovačů mají na svých stránkách za 250,- bez DPH.. Až budu mít cenu ověřenou, rád ti na ně dám kontakt...

O přetočeném turbu jsem taky nic nepsal, ale o přetočeném motoru běžícím na olej.. Pokud dojde k poškození fluidního ložiska u turba, může zvýšenou radiální vůlí dojít ke kontaktu lopatek s tělem turba.. Samozřejmě víš o čem mluvím..

Jelikož v motoru chyběl olej, turbo je kaput a vstřiky taky... Uznávám, že nejlepší odhad měl Hanz 397, který odhadl problém v začátcích tohoto vlákna a asi se nemýlil..

A rozhození turba??? Ano, přesně tak to myslím... Sice to nemělo ještě VGT, ale stejným způsobem jsem si skládal turbo na 1.9TDI s motorem AHU.. V tu dobu bylo nesehnatelné, tak jsem dal vnitřek myslím že z motoru 1Z.. Je to už více než deset let, tak si nepamatuju detaily.. Pokud koupím vyvážený střed a dodržím úhly sesazení - fungovat to bude...

12.12.2016 20:51 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019553
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
od tebe bych si chtel nekdy koupit auto..no bav se,nema cenu se dal vyjadrovat

13.12.2016 09:20 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019615
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Tak děkuji za podporu.. Mimochodem už vím jak je to s tím MadMarem.. Ten odkaz na dieselpower co dával kajman není odkaz na MadMara, ale na můj profil macman.. Takže MadMar neřeší stejné auto se stejným problémem ve stejný čas, ale jsem to já - což je pochopitelné...

13.12.2016 20:11 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019653
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Takže 3 vstřikovače venku a u všech shořelé špičky (viz foto).. Poslednímu se stále nechce... Zítra by měl dorazit týpek s endoskopem, aby omrknul stav pístů... Můj endoskop má bohužel o pár desetin větší průměr a do motoru neprojde..

jinak zajímavé metody vyndavání vstřiků:

metoda BMW: .link.
metoda Lancia: .link.
metoda Mercedes: .link.

Přílohy:
vstřiky.jpg ( 295980b ) -

13.12.2016 20:41 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019700
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja na tech spickach krome karbonu nic spatneho nevidim

13.12.2016 20:52 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019708
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ta fotka asi nebude jeho vstřiků,když píše,že má venku jen tři

13.12.2016 20:54 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019709
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokud drží na karbonu je to dobré , pokud na rezu je to horší - zalejt povolovákem a nechat do druhého dne. Ne obrázku mᚠ4. vstřiky ? jeden ještě v motoru ? - ty tam mᚠpětiválec? Tomu motoru dal někdo pěkně za uši.Jo vlítl tam olej do horkého motoru a napekl se na špičky, ale ty vstřiky budou v háji - motor by nemusel být.

13.12.2016 20:59 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019713
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Není to karbon, loupe se kov... Foceno to bylo při vyndavání, po očištění je to do materiálu vyžrané.. Směrem k podložce jsou špičky zůžené.. Navíc jsou vyžíhané do modra.. Můžu je zkusit dovézt na test, co mi řeknou...

Fotka je má.. Jsou tam 3ks vyndané a 1ks nového pro porovnání...

13.12.2016 21:13 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019721
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
Není to karbon, loupe se kov... Foceno to bylo při vyndavání, po očištění je to do materiálu vyžrané.. Směrem k podložce jsou špičky zůžené.. Navíc jsou vyžíhané do modra.. Můžu je zkusit dovézt na test, co mi řeknou...

Fotka je má.. Jsou tam 3ks vyndané a 1ks nového pro porovnání...


To turbo udělej rovnou(nebo od něj na zkoušku odpoj mazání a ti tam nevlítne znovu olej),o motoru vím a vstřiky mám. omlouvám se za náznak inzerce.

13.12.2016 21:25 - Re: Motor točí a nechytne / C8 2.2 HDi 3019728
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ještě foto detail po očištění a porovnání s funkčním vstřikem.. Ten kov je takhle vyžraný a ztmavlý..

jruze: To je jasné, že pokud se dostanu do fáze testů, tak nechám IC odpojený, a to zase neblafne na olej... Neboj, o tvých vstřikách vím a až budu mít jistotu, že se vyplatí vrážet do tohoto motoru prachy, ozvu se...

Přílohy:
vstřiky2.jpg ( 559961b ) -

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator