Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nefunkční klimatizace / C5 I
1 2 3 4 ... 5 > >|
31.03.2014 09:02 - Nefunkční klimatizace / C5 I 2682278
kamar
Město: Ostrava-Poruba, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím Vás všechny. Záměrně zakládám nové vlákno, protože něco takového se tady ještě neřešilo, alespoň já jsem nic podobného nenašel. Pročetl jsem kde co na tomto fóru i na citroeny.cz, ale nikdo nic podobného neřešil. Problémy se většinou týkají jen ventilátoru topení, klapek a vydřených hřídelí jejich servomotorků.
Problémy na mé C5 I 2,2Hdi nastaly během zimní odstávky, kdy auto stálo na zahradě. Nejprve klekla baterie, takže auto bylo cca. 14 dní bez ní. Namontoval jsem novou baterku a auto jsem nadále nepoužíval. S příchodem teplých dní jsem auto ,,oživil“ a objevil se zajímavý problém. Mám automatickou klimu, která začala dělat ,,psí kusy“:
- při ranních teplotách kolem 0°C a mínusových, panel ovládání klimy svítí, vše funguje jak má (klapky, ventilátor, AUTO klima, vnitřní cirkulace atd.), jen na displeji klimy se zobrazuje teplota , která se dá regulovat v rozmezí 60 až 84°C !!! (toto rozmezí v podstatě přesně odpovídá °Fahrenheit !, je to náhoda?), a lze regulovat teplejší-studenější. Nastavení zůstává zachováno i po vypnutí motoru, vyjmutí klíče a poté i po novém startu. V průběhu dne, kdy se oteplí nastane viz dále.
- při ranních a denních teplotách kolem +10°C, panel ovládání klimy nesvítí, svítí pouze LED u tlačítek. Ventilátor je na nule, ale jede ( lze přidat nebo ubrat), při stisknutí jakéhokoliv tlačítka se neustále zapíná vnitřní cirkulace vzduchu, velni chaoticky fungují výdechy vzduchu (motorky i klapky jsou v pořádku). Na displeji klimy se správně zobrazuje teplota v rozmezí 16 až 28°C, ale nefunguje správně ani AUTOklima ani nastavení topení. Po vypnutí motoru, vyjmutí klíče a po novém startu se neuchová předchozí nastavení .
- napadlo mě, zda nedošlo k poškození kabeláže kunou, provedl jsem pohledovou kontrolu kabelových svazků kde se dalo, zkontroloval jsem všechny konektory a piny v pojistkové skříňce v motorovém prostoru, pojistky, rozebral jsem celý středový panel, rozebral jsem a vyčistil ovládací panel klimy, vytáhl jsem řídící jednotku klimy a ventilátoru, zaměnil s jinou na vrakovišti, ale ta nefungovala vůbec. Čidlo venkovní teploty je taktéž v pořádku, teploměr ukazuje správně. Prostříkal jsem všechny kontakty a svorkovnice a nic. Bez výsledku. Napadlo mě i to, zda k poruše nedošlo tím, že auto bylo delší dobu bez baterie.
- provedena obyčejná diagnostika z notebooku (ne LEXIA ani PROXIA) nezávisle u dvou mechaniků, nalezena chybová hláška Trvalá porucha ventilátoru, nebo ovládání ventilátoru.. Přitom ventilátor jede úplně normálně ve všech režimech.
- objednal jsem tedy novou řídící jednotku a porucha přetrvává.
Co dělat dále? Asi originál diagnostika.

31.03.2014 13:30 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2682355
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla mna odisiel ten panel klimatizacie
a trvala chyba ventilatoru tam nabehne ked sa to diagnostikuje ale neni nastartovany motor (je to systemovy bug a nema s tym nic spolocne)

31.03.2014 13:47 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2682368
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Švagr měl podobný problém. Auto měsíc bez baterky (odešel alternátor, dojel domů na baterku a vykašlal se na to), Po zapojení baterie nastaly kromě klasiky (okna, radio, PC) právě problémy s klimou. A přesto, že PC ukazoval teplotu v Cel., klima se nastavovala ve Far. Ale Lexia pomohla. Zajímavé - Motor bez problémů, klima rozhozená, pérování předek krok=1.6 zadek krok 1.2. Dig vše nastaveno a auto funkční.

09.04.2014 19:27 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2685989
kamar
Město: Ostrava-Poruba, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Chlapi, děkuji Vám za rady. Zkusil jsem obojí a nakonec to byl vadný panel ovládání klimy. Vyměněno vše OK. Zůstala mi nová řídící jednotka ventilátoru, pokud by někdo potřeboval mohu nabídnout. Houpání zdar!

22.05.2014 05:58 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698409
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám dotaz. Loni v létě jsem si nechal naplnit klimu, Otestovali to zda to nikde neuniká a tvrdily že je to OK, A letos při prvním spuštění klima zase nejde, asi zase bez chladiva. Je možné že to unikne těma ventilkama co se to napouští, a dají se vyměnit za nové, nebo budu muset měnit celé ty trubky. Dík za odpověď.

22.05.2014 07:52 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698410
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ventilky som menil. V citroene som platil okkolo 2,5€/ks

22.05.2014 07:52 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698411
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Může to unikat i ventilkama, ale mohlo to přes zimu taky někde proreznout, nebo něco prasknout. Nejdřív bys měl zajet do servisu, kde mají plničku, tam ti to napustí kontrastní látkou a zjistěj, kde to utíká. Ten díl potom vyměníš. Pokud nic nezjistěj, tak to naplněj a budeš zase chladit.

22.05.2014 08:17 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698416
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Mám dotaz. Loni v létě jsem si nechal naplnit klimu, Otestovali to zda to nikde neuniká a tvrdily že je to OK, A letos při prvním spuštění klima zase nejde, asi zase bez chladiva. Je možné že to unikne těma ventilkama co se to napouští, a dají se vyměnit za nové, nebo budu muset měnit celé ty trubky. Dík za odpověď.


Pokud jsi klimu nechal celou zimu stát tak je to u takhle starého auta skoro normální - ta klima se má občas protočit ,pokud dlouho stojí a ten kompresor už je volnější uteče to přes těsnění kompresoru.

22.05.2014 19:25 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698563
MartinP.
Město: Bystrice nad Pernstejnem, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 206
99 Poslat soukromou zprávu
ventilky se daji vymenit,musis mit na to specialni klic abys je oddelal,klima ti unika asi jenom jemne to na pristroji nepoznaji,podivej se na chladic klimy,vetsinou to unika nim(starim) kod klice na ventilky DK P0096 nebo DK P0095

22.05.2014 20:15 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698569
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Pokud jsi klimu nechal celou zimu stát tak je to u takhle starého auta skoro normální - ta klima se má občas protočit ,pokud dlouho stojí a ten kompresor už je volnější uteče to přes těsnění kompresoru.


Mohl by si mi poradit jak se klima pouští v zimě, kdy teploty klesají pod nulu, to mi automat přece nemůže pustit, to snad ani ručně nemůže jít.

22.05.2014 20:32 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698571
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Mohl by si mi poradit jak se klima pouští v zimě, kdy teploty klesají pod nulu, to mi automat přece nemůže pustit, to snad ani ručně nemůže jít.


Zapneš rozmrazování

22.05.2014 22:30 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2698613
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Mohl by si mi poradit jak se klima pouští v zimě, kdy teploty klesají pod nulu, to mi automat přece nemůže pustit, to snad ani ručně nemůže jít.

Nemusíš ani pouštět odmrazování. Právě když to mᚠna ten automat,tak se ti spouští i v zimě. Klima totiž neslouží na autě jen na ochlazování interieru. Zkus si třeba,když bude chladno a pršet,pustit stěrače na dešák,otevři motor a koukej,co bude kompresor dělat...
Ta klima tím,že klimuje i v chladnym počasí,zamezuje např rosení oken...

29.05.2014 17:44 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2700449
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsem nechal zkontrolovat klimu, byla bez chladiva. Natlakovali jsme to na 10 Barů a nechali hodinu. Žádnej únik tlaku. Tak jsme to naplnili chladivem, jsem zvědavej jak rychle to zase ujde. A vůbec netuším kudy.

29.05.2014 18:48 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2700464
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Čím jste to tlakovali a plnili?

29.05.2014 19:07 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2700471
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkouška tlaku byla tuším dusíkem, a plnilo se to z mašiny na klimu, a to nevím co se tam dává za chladivou....

29.05.2014 21:27 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2700513
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Šlo mi o to, že než to tlakovat dusíkem, tak je lepší to naplnit kontrastní látkou, kterou klimatizéři na to používají a ta potom pod UV světlem ukáže netěsnosti. Mě při poslední opravě klimy plnička napustila "něco" a mechanik obcházel potrubí a chladič s takovým "měřákem" a ten vyčuchal únik v chladiči klimy. Tak jsme nic neplnili, vyměnili chladič a potom už jen naplnit a funguje.
Únik chladiva a teda i pokles tlaku může být tak malý, že se to za hodinu neprojeví. Ale za týden, nebo měsíc můžeš mít klimu zase prázdnou a budeš znova platit.

29.05.2014 22:22 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2700532
stastko77
Město: Lingfield, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16VPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes sme boli v servise na pravidelnej/planovanej prehliadke. Nasa c5ka ma 4,5 roka, my ju mame asi 1,5... vlani na jar (par mesiacov po kupe) sme zistili, ze nechladi klima, tak sme ju dali skontrolovat a naplnit, po 3 mesiacoch klima zase nesla, tak sme ju dali skontrolovat zase (v servise v UK), naplnili nam ju, vymenili tesnenia (v septembri) a prisla Zima... pred mesiacom teploty vystupili nad unosnu mieru, tak sme chceli auto vychladit a klima zase nesla... takze nam ju dnes skontrolovali tretikrat a znova naplnili (v ramci zaruky zadarmo), ale unik nezistili ziaden mame to sledovat... obavam sa, ze chvilu zase nepojde, pretoze vlastne nic neopravili na co sa teda mame zamerat, ak to zase nepojde? Ospravedlnujem sa, ze som tento prispevok dala do diskusie "klimatizace nechladi", ale mam pocit, ze tu sa spomina problem, ktory sa viac podoba na to, co trapi aj nasu c5ku

30.05.2014 08:45 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2700550
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
stastko77 napsal(a):
Dnes sme boli v servise na pravidelnej/planovanej prehliadke. Nasa c5ka ma 4,5 roka, my ju mame asi 1,5... vlani na jar (par mesiacov po kupe) sme zistili, ze nechladi klima, tak sme ju dali skontrolovat a naplnit, po 3 mesiacoch klima zase nesla, tak sme ju dali skontrolovat zase (v servise v UK), naplnili nam ju, vymenili tesnenia (v septembri) a prisla Zima... pred mesiacom teploty vystupili nad unosnu mieru, tak sme chceli auto vychladit a klima zase nesla... takze nam ju dnes skontrolovali tretikrat a znova naplnili (v ramci zaruky zadarmo), ale unik nezistili ziaden mame to sledovat... obavam sa, ze chvilu zase nepojde, pretoze vlastne nic neopravili na co sa teda mame zamerat, ak to zase nepojde? Ospravedlnujem sa, ze som tento prispevok dala do diskusie "klimatizace nechladi", ale mam pocit, ze tu sa spomina problem, ktory sa viac podoba na to, co trapi aj nasu c5ku


Teplota kondenzátoru je +- 60. stupňů - zkouška dusíkem je za studena-zde by mohl být problém zjištění a tlak je v kondenzátoru +- o 6.- 8. baru větší(mezi 12. -20.barů(při zaplé klimě )- při vyplé +- 6.barů. Při úniku za několik měsíců by se nemusel moc projevit

09.06.2014 10:11 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2704354
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jak jsem tu psal již dříve, klima naplněná, ale stejně si s ní nějak nerozumím. Nastaveno 16 stupňů, automat, kontrolka klimy svítí, kompresor se točí, sahara se také točí, ale z výdechů jde jen vlažný vzduch, žádné velké chlazení. Mě to připadá jako by to prostě nechladilo, diag provedena žádné chyby. Poradí někdo co s tím ? Možná že to má takto fungovat, já té digi klimně prostě nerozumím.

09.06.2014 12:20 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2704367
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Naplno chladit začne až po cca 4min. Vlažný vzduch - 1) Kompresor nedává dostatečný tlak 2) Nedostatečná náplň. Oboje lze zjistit diag. Plnění: po dvou letech jsem byl na čištění a doplnění - odsáto 530, hodinové tlakování v pořádku, plnění pouze na 480 a šlus. Musel jsem nastartovat a vypnout motor a pak v pohodě doplněno na 610. Podle Jumpa zůstal vyset ventil.

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator