Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nefunkční klimatizace / C5 I
|< < 1 2 3 4 5 > >|
22.06.2014 16:14 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2707924
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
miskod napsal(a):
Prestalo, lebo ti ta volna klapka spadla. Skus sa este raz pohrat s nastavovacim tocitkom a budes tam kde si bol...


Zkoušet to nebudu, možná je ta klapka fakt v háji. zjistil jsem ale jedno stopro. Nepřitápí to, ráno když je chladno jde z průduchů hodně chladný vzduch, žádná známka toho že by nějaká topná klapka pouštěla teplo. Když je vedro tak to prostě nechladí i když jak jsem psal se točí jak kompresor tak sahara. Je to jak na horské dráze, chvilku to chladí, a chvilku zase né.

12.07.2014 23:24 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2714809
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
moze to byt aj kompresor ktory nema uz tlak ... alebo zaneseny chladic

13.07.2014 08:00 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2714839
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak po mnoha pokusech a omylech jsem našel příčinu. Málo to chladilo protože byl zanesenej chladič a nešel přes něj skoro žádný vzduch co by to chladil. A druhý problém chladič měl mikrodirky takže chladivo z klimatizace uniklo cca za měsíc. Dal jsem nový chladič a můžu v autě dělat ledovou tř횝.

03.08.2014 08:51 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2721092
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Mám pro všechny co to ještě nevědí drobný postřeh z dovolené který se týká klimatizace. Když vám přestane neočekávaně fungovat jinak do té doby plně funkční klima, tak se zaměřte na autoledničku a odpojte ji. Klima zase naskočí. Stalo se mi to, několikrát jsem to prověřoval a fakt autolednice zapojená do zásuvky zapalovače vypne klimu. Všechno se tváří jako normálně , že je vše v chodu, ale nefouká studený vzduch. Po odstranění lednice klima naskočí.

03.08.2014 13:02 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2721125
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Ahoj. Mám pro všechny co to ještě nevědí drobný postřeh z dovolené který se týká klimatizace. Když vám přestane neočekávaně fungovat jinak do té doby plně funkční klima, tak se zaměřte na autoledničku a odpojte ji. Klima zase naskočí. Stalo se mi to, několikrát jsem to prověřoval a fakt autolednice zapojená do zásuvky zapalovače vypne klimu. Všechno se tváří jako normálně , že je vše v chodu, ale nefouká studený vzduch. Po odstranění lednice klima naskočí.



A jak to to auto a klima pozná? - je to holej nesmysl a pohopouhá shoda náhod. - vše co strčíš do zapalovače je pohopouhý spotřebič a je apsolutní nesmysl aby vysílal nějaký signál někam a aby ho klima v autě nějak a něčím dovedla příjmout. ( pokud tedy nestrčíš vnitřní čidlo teploty do té ledničky)

03.08.2014 14:59 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2721181
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
venku bylo 35 stupňů, el. si auta byla asi přetížená , přestalo to dobíjet, tedy hlásilo to poruchu dobíjení , po odpojení ledince klima naběhla a dobíjení také, po zapojení lednice přestala klima chladit, a to několikrát za sebou , tak jak mi to vysvětlíš ???? Prostě si myslím že počítač vyhodnotil přetíženou el. sít a tím pádem si vybral něco co vypne aby ulehčil alternátoru a byla to klima.

03.08.2014 16:05 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2721190
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
venku bylo 35 stupňů, el. si auta byla asi přetížená , přestalo to dobíjet, tedy hlásilo to poruchu dobíjení , po odpojení ledince klima naběhla a dobíjení také, po zapojení lednice přestala klima chladit, a to několikrát za sebou , tak jak mi to vysvětlíš ???? Prostě si myslím že počítač vyhodnotil přetíženou el. sít a tím pádem si vybral něco co vypne aby ulehčil alternátoru a byla to klima.


No řekl bych to jinak : dej si dopořádku elektroinstanaci v autě(altík , kostry,aku,saharu atd..) a nebude ti autolednička vypínat klimu.Hlavní příčinu tohoto tvého příběhu bych viděl asi v sahaře , nebo v alternátoru a AKU. - jakmile poklesne napětí v síti tak postupně začnou odpadávat jednotlivé počítače od těch méně důležitých až po nejvíce důležité pro provoz(bez ohledu jestli připojíš do zapalovače autoledničku - to samé by se stalo kdyby jsi třeba zapnul rozmrazování okna) z toho plyne že mᚠasi na odchodu altík a nebo AKU , a nebo ti špatně funguje sahara a ta nedokáže schladit médium (vzroste tam tlak a rozepne kompresor)NĚKDE MÁŠ V AUTĚ PROBLÉM NESOUVISEJÍCÍ S AUTOCHLADNIČKOU , ALE ELEKTROINSTALACÍ

03.08.2014 17:35 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2721209
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nějaký problém tam určitě je, ale jak ho odhalit, když teď všechno funguje tak jak má .....testovat a přetížit dobíjení , a měřit, takové hledání jehly v kupce sena....

06.08.2014 18:33 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2722581
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsem nechal prohlédnout a zkotrolovat a přeměřit dobíjení a ukostření elektroinstalace mého vozu u autoelektrikáře. Podle jeho kontroly a měření je vše OK.Teprve po tomto zjištění jsem mu řekl proč jsem k němu přijel a povyprávěl příhodu s autoledničkou a nefunkční klimatizací. On mi oznámil že jsem to měl říct hned a ušetřily by jsme spoustu práce. Potvrdil mi, že autolednice může přetížit schopnost dobíjení alternátorem když běží všechny spotřebiče proudu na plno, počítač to pozná, že je dobíjení přetížené a alternátor už nemůže dodat víc elektřiny a počítač sám začne odpojovat jednotlivé odběry energie aby alternátor dokázal udržet dobíjení. A že se může stát že odpojí jako první odběr magnet spojky kompresoru klimi.

06.08.2014 20:49 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2722592
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Tak jsem nechal prohlédnout a zkotrolovat a přeměřit dobíjení a ukostření elektroinstalace mého vozu u autoelektrikáře. Podle jeho kontroly a měření je vše OK.Teprve po tomto zjištění jsem mu řekl proč jsem k němu přijel a povyprávěl příhodu s autoledničkou a nefunkční klimatizací. On mi oznámil že jsem to měl říct hned a ušetřily by jsme spoustu práce. Potvrdil mi, že autolednice může přetížit schopnost dobíjení alternátorem když běží všechny spotřebiče proudu na plno, počítač to pozná, že je dobíjení přetížené a alternátor už nemůže dodat víc elektřiny a počítač sám začne odpojovat jednotlivé odběry energie aby alternátor dokázal udržet dobíjení. A že se může stát že odpojí jako první odběr magnet spojky kompresoru klimi.


To je sice pravda,ale měl by tam být 150A alternátor a ten by to měl v pohodě utáhnout - ledaže by tam někdo dal slabší jinak kolik proboha bere ta lednička? - nedovedu si představit že by mi kvůly tak malému odběru co má asi autolednička měl počítač odpojovat některé spotřebiče třeba jako je klimakompresor - co by asi potom dělal když zapnu rozmrazování okna,zrcátek a topného tělesa v tělese topení - to jde do KW a tolik si myslím autolednička nemá

06.08.2014 21:24 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2722606
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kolik bere ta lednička nevím, to budu zjišovat v sobotu. Altík tam je origoš. Jo a 150 ampér z altiku je 2,1 KW.

06.08.2014 21:48 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2722609
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
kolik bere ta lednička nevím, to budu zjišovat v sobotu. Altík tam je origoš. Jo a 150 ampér z altiku je 2,1 KW.



Já si myslím že auto nevezme víc jak 1.5Kw (všechny spotřebiče v exclusívce a AP) to by při startu spadly všechny počítače - jinak počítače běží do poklesu 8V.

08.08.2014 21:21 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2723023
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
kolik bere ta lednička nevím, to budu zjišovat v sobotu. Altík tam je origoš. Jo a 150 ampér z altiku je 2,1 KW.


nás ve fyzice učili: napětí x proud = výkon - tudíž 1,8kW

09.08.2014 06:50 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2723072
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To tě naučili celkem správně , jenže do té tvé rovnice jsi zadal špatná čísla, můj altík dobíji 14,35 V. Tak počítej 14,35 x 150 = 2152 watů, tedy 2,152 kW.

09.08.2014 08:24 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2723082
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
To tě naučili celkem správně , jenže do té tvé rovnice jsi zadal špatná čísla, můj altík dobíji 14,35 V. Tak počítej 14,35 x 150 = 2152 watů, tedy 2,152 kW.


No k přídavnému tělesu topení jdou asi 6mm silné kabely a když zapneš ofuk předního okna a rozmrazování tak sepne i klima - pokud by autolednička měla mít také tak velký odběr tak ti schoří zásuvka(nehledě na to že je na 20A pojistce) - jestli se nepletu tak by autolednička měla mít +- 300W - to je řádově nic podstatného .Jestli se nepletu nemᚠani exlusívku,AP,JBL, výhřev - elektroinstalace musí být stavěná na -dimenzovaná na odběr při zapnutí všeho bez omezování čehokoli ze zapnutých spotřebičů. Napadá mne jen to že altík a AKU je v nějakém stavu kdy prostě nemá parametry a to by mohl být důvod chování tvého auta.Nevím , ale auto je schopné jet jen na AKU se zaplejma spotřebyčema bez omezování tak min.půl hodiny než začne odpojovat cokoli.

09.08.2014 09:48 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2723113
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jarouši,
neměl bys teď už klečet před oltářem a škemrat o horní končetinu tvý polovice? Takhle se nikdy neoženíš, jestli ty káry nepustíš z hlavy alespoň na chvilku. Běž slíbit věrnost, tady ti nic neuteče. My na tebe počkáme.
Přeju hodně štěstí a posílám virtuálního hobla.

14.09.2014 18:08 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2732641
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem. Tak po mnoha dnech trápení s klimou a topením jsem se rozhodl demontovat ten hnusný servomotor a zjistit zda je klapka vydřená. Jistě že byla. V současné době již vše funguje jak má. Děkuji tímto všem co se podílely na návodu na opravu. Šlo to podle návodu jako po másle. Demontហmotorku se vším dvě hodiny. Pak výroba ozubeného prodloužení, na delší povídání. A zpětná montហtři a půl hodiny, a všechno funguje podle návodu. Ještě jednou tímto děkuji Jumepovi a všem co se na návodu podílely, je to parádně propracovaný návod podle kterého se to dá udělat raz dva. Ještě pro doplnění uvádím že ozubené prodloužení jsem vyrobil odlitím z epoxydové pryskyřice .

14.09.2014 18:20 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2732681
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak sa priprav ze to budes robit este raz, co viem nikomu ten epoxyd nevydrzal

ale ak chces mam vyrobene hriadelky

14.09.2014 18:53 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2732707
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak sa priprav ze to budes robit este raz, co viem nikomu ten epoxyd nevydrzal

ale ak chces mam vyrobene hriadelky

Z epoxydu jsem to dělal já a vydrželo to jen chvilku-když si Rio projde vlákno,tak zjistí,jak dlouho to bylo

14.09.2014 19:17 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 I 2732747
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Chcete mi říct , že epoxyd je horší než ten plast co je z něj vyrobené origo kolečko ??? Já bych vsadil že rychleji odejde ozubení v klapce než zuby z epoxydu. A i kdyby tak to předělám, už vím jak ....

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator