Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nefunkční klimatizace / C5 III
1 2 3 > >|
12.04.2013 12:59 - Nefunkční klimatizace / C5 III 2566265
rofo
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Už třetí sezónu po sobě řeším po zimě nefunkční klimu. Napoprvé to skončilo rozebíráním půlky auta a demontáží výparníku (reflexní aditivum se objevilu na odtoku z výparníku). Paradoxně po rozebrání výparníku jsme zjistili že chladič je v pořádku. Je to nízkotlaký okruh a chladič držel bez problémů až 7 atm. Po výměně gumiček na redukčním ventilu (vysokotlaká / nízkotlaká část) klima pak fungovala po zbytek sezóny.
Druhou sezónu po zimě stejným problém a pro změnu výměna předního chladiče. Zbytek sezóny OK.
Včera jsem po zimě vyzkoušel klimu a kompresor zase nenaběhnul a předpokládám že je okruh zase prázdný. To mám tak zatracenou smůlu, nebo může být někde jinde nějaká bota?!

22.05.2013 18:56 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2581749
Ondra210
Město: Rohatec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, taky jsem měl nefunkční klimu, ale zatím je to teprve moje první sezona s novou C5. Přivezl jsem ji z NL, měřič laku zjistil, že byla lehce havarovaná na předek - údajný původce následujícího problému. Teprve s příchodem jara a nadprůměrně teplých dnů jsem zjistil, že klima nechladí a tak jsem zajel na servis. Byla úplně prázdná, tak ji dali 600g chladiva, vše ok a za 2 dny jsem přijel znovu na kontrolu, kterou jsme raději domluvili. Byla téměř prázdná (zpět odsáli 200g a vrátili mi 200,-), UV lampa ukázala únik na jedné z tlakových hadic (zajímavé ovšem bylo, že v den naplnění ji za provozu komplet odzkoušeli a únik nebyl vůbec zaznamenán....). Hadici jsem nechal napasovat novou (ve firmě s hydraulickými systémy, cena cca 400,-), sám jsem se techniků ptal zda vyměnili i těsnící o-kroužky a říkali, že jsou dobré a že zrovna ty které tam mám nejsou skladem atd. Podruhé jsem nechal dát už jen 300g v obavě úniku (opět v den servisu zcela v pořádku). Následující den jsem přijel opět na kontrolu a únik zaznamenán právě na vrchním spoji u o-kroužků, v servise je naštěstí měli tak dali nové, zase naplnili klimu a od té doby mám zatím pokoj, je to cca 14 dnů a chladí. Celkové náklady vyšly na 2200,-. Občas mi při zaplé klimatizaci nějak divně zní kompresor, snad bude v pohodě...

29.03.2014 12:21 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2681405
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Měl bych dotaz: dnes jsem byl na čištění a plnění klimy. Odsátí (590) a zkušební natlakování bez problémů. Při plnění po cca 60g naběhl tlak na plnicím zařízení na 15 a žádné médium do klimi již nešlo. Stačilo však nastartovat a vypnout motor a plnění proběhlo bez problémů (650g). Ví někdo čím to?

29.03.2014 13:20 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2681417
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mno, podobne sa mi stalo, ale chyba bola v plnicke

a pripadne mohol zostat niekde ventil zaseknuty alebo piestik kompresora v polohe ked zavrel privod

29.03.2014 13:44 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2681429
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobře. Díky. Zatím se tím nevzrušuji. Klima chladí, diag nevykazuje žádnou závadu a tlaky jak při vypnuté tak zapnutá jsou v pořádku. Uvidím dál.

19.05.2014 22:22 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697846
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
tak uz aj na mna prisiel rad auto 3 a pol roka stare a klima v pr..li.
Rozmyslam ci ma vyznam davat to plnit v tomto stave. Najradsej by som asi hned vymenil chladic klimy ako na zeninej C4 kde to pomohlo lebo chladic, ako som neskor zistil, bol prehnity pod vrtulou sahary. Lenze u tohto auta som si nie celkom isty ci to nebude nejaka trubka alebo ina zavada ako som sa docital v inych temach.
Tymto by som sa chcel opytat majitelov X7, ktory uz riesili klimu aby tu napisali ako to vyriesili a co bolo treba vymenit.

19.05.2014 22:41 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697863
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V první řadě bych navštívil servis zabívajícím se plněním a opravou klimatizací,kdysi jsem mněl podobný problém,foukli mi tam nějakou barvu,která ukázala únik,nakonec to bylo spejšl těsnní,pro které jsem musel do D,je lepší si to nechat zkontrolovat,než kupovat něco odhadem.

20.05.2014 01:10 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697904
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
tak uz aj na mna prisiel rad auto 3 a pol roka stare a klima v pr..li.
Rozmyslam ci ma vyznam davat to plnit v tomto stave. Najradsej by som asi hned vymenil chladic klimy ako na zeninej C4 kde to pomohlo lebo chladic, ako som neskor zistil, bol prehnity pod vrtulou sahary. Lenze u tohto auta som si nie celkom isty ci to nebude nejaka trubka alebo ina zavada ako som sa docital v inych temach.
Tymto by som sa chcel opytat majitelov X7, ktory uz riesili klimu aby tu napisali ako to vyriesili a co bolo treba vymenit.


Nejsem majitel x7 , ale zatím cojsem dělal to byl vždy kondenzátor(chladič klimy),hadice zatím nikdy. No jestli to má cenu plnit? pokud to nebude mít extra únik tak bych udělal test vakuovkou a potom to zkusil naplnit a ,,očuchal" to a podle toho když to bude utíkat tak se ukáže kde a dá se to zase odsát (když bude velký únik) když malej tak by to mohlo sezónu vydržet. No a nebo rovnou vyměnit - tam se to dělá dobře.

20.05.2014 06:50 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697908
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Kupoval jsem loni v srpnu auto 2009 a při předváděcí jízdě v bazaru se ukázalo, že chladí je symbolicky. Bazarníci slíbili doplnit vlastními silami do příštího dne a fakt udělali. Od té doby OK, kromě toho, že to fakt chladí sleduji občas tlak v okruhu diagnostikou a nehne se. Ale uvidím, co udělá horké léto.
Takže - buď to za 4 roky normálně ušlo a nyní mi to bude zase pomalu ucházet, protože v bazaru nic neopravovali, jen naplnili. Nebo je to tím, že auto bylo v Itálii uklé na čumák a český dovozce se při opravě nenamáhal natlakovat klimu, pak by mi to mohlo chvíli vydržet.

20.05.2014 07:20 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697909
Čadil
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 1
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vloni v létě, přesně 3,5 roku - nefunkční klima, chladič zcela ucpaný hmyzem, lamely uhnilé, už to nebyl chladič, ale deska.

20.05.2014 07:38 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697912
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
rv 2009, chladic klimy taky uz vymeneny za novy vcetne jedne privodni trubky. Je to proste smejd no, na C5 I to fungovalo po 11 letech bez doplneni a tady jim to zhnije za 4 roky. Kde udelalo soudruzi chybu nevim, ale tohle se nepovedlo.

20.05.2014 07:51 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697917
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Kupoval jsem loni v srpnu auto 2009 a při předváděcí jízdě v bazaru se ukázalo, že chladí je symbolicky. Bazarníci slíbili doplnit vlastními silami do příštího dne a fakt udělali. Od té doby OK, kromě toho, že to fakt chladí sleduji občas tlak v okruhu diagnostikou a nehne se. Ale uvidím, co udělá horké léto.
Takže - buď to za 4 roky normálně ušlo a nyní mi to bude zase pomalu ucházet, protože v bazaru nic neopravovali, jen naplnili. Nebo je to tím, že auto bylo v Itálii uklé na čumák a český dovozce se při opravě nenamáhal natlakovat klimu, pak by mi to mohlo chvíli vydržet.


Každá klima má přirozený únik (proto by se měla každý rok kontrolovat ) diag je dost nepřesná(když ukáže 2 bar tak už je vpodstatě na 0- prázdná) a nevěděl jsem že ,,čumák" je ze všech stran

20.05.2014 08:24 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697919
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Chlapi dakujem vam vsetkym za vase podnetne rady a nazory
Ja mam vsak jednu velmi cerstvu skusenost z dnesneho rana. "Nefunguje klimatizacia? Co tak ju zapnut !!!"
Takze plany poplach, nejaky dobrak ktoreho som viezol mi asi vypol A/C. Ja som si to nevsimol a ani mi vcera nenapadlo to skontrolovat, lebo ja to nikdy nevypinam.

20.05.2014 08:30 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697920
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na 90% to bude chladič, mne odišiel po 1,5 roku
Na starej Xantii je pôvodný, momentálne má 14 rokov

20.05.2014 11:57 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2697964
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
rv 2009, chladic klimy taky uz vymeneny za novy vcetne jedne privodni trubky. Je to proste smejd no, na C5 I to fungovalo po 11 letech bez doplneni a tady jim to zhnije za 4 roky. Kde udelalo soudruzi chybu nevim, ale tohle se nepovedlo.

Jeden by řekl - mladší vůz - vychytané chyby a ono velké NIC....

20.05.2014 14:11 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2698023
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
rv 2009, chladic klimy taky uz vymeneny za novy vcetne jedne privodni trubky. Je to proste smejd no, na C5 I to fungovalo po 11 letech bez doplneni a tady jim to zhnije za 4 roky. Kde udelalo soudruzi chybu nevim, ale tohle se nepovedlo.

To si nevybereš - dnes se dělají všechna auta jako čínský šmejd - šetří se kde se dá. Na 406 z 97 roku drží klima dodnes bez jakéhokoliv doplnění, na C5 z roku 2001 vydržela 10 let než shnil chladič, no a na autech z roku 2008 vydrží cca 4 - 5 let. Z toho co se vyrábí dnes se předpokládám všichni po.erem. .
Od té doby co začali lidi masivně kupovat korejský hnůj se museli i evropští producenti přizpůsobit aby přežili. No a to znamená v praxi hlavně ubrat na materiálu.

20.05.2014 17:44 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2698063
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
406 r. v. 2000 (facelift) jsem kupoval jako šestiletou a za dobu co jí máme (dodnes), jsem nechal klimu plnit jednou, chladič původní.
X7 jsem kupoval jako 3,5 letou a po pár měsících uhnil chladič klimy. Nechal jsem jej vyměnit, naplnit chladivem a nedávno jsem nechal zkontrolovat stav chladiva (po dvou letech od naplnění). Bylo tam asi 570 a plný stav je 650, takže doplněno. Zas na 2 roky vystaráno a pak nespíš preventivní výměna chladiče (nechci riskovat, aby mne klima vypekla při cestě na dovolenou).
Prostě víc jak 4 roky od toho chladiče čekat nelze. Alespoň od toho z výroby, ale ten bude asi stejný s tím co tam mám teď (VALEO).

20.05.2014 20:15 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2698117
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
406 r. v. 2000 (facelift) jsem kupoval jako šestiletou a za dobu co jí máme (dodnes), jsem nechal klimu plnit jednou, chladič původní.
X7 jsem kupoval jako 3,5 letou a po pár měsících uhnil chladič klimy. Nechal jsem jej vyměnit, naplnit chladivem a nedávno jsem nechal zkontrolovat stav chladiva (po dvou letech od naplnění). Bylo tam asi 570 a plný stav je 650, takže doplněno. Zas na 2 roky vystaráno a pak nespíš preventivní výměna chladiče (nechci riskovat, aby mne klima vypekla při cestě na dovolenou).
Prostě víc jak 4 roky od toho chladiče čekat nelze. Alespoň od toho z výroby, ale ten bude asi stejný s tím co tam mám teď (VALEO).


Je počítáno 10% únik ročně(jako normální ) takže po 4.letech by tam mělo bát něco málo přes 60% - ta druhoška je možná lepší než origo (a i ten novej )

20.05.2014 23:16 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2698142
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
406 r. v. 2000 (facelift) jsem kupoval jako šestiletou a za dobu co jí máme (dodnes), jsem nechal klimu plnit jednou, chladič původní.
X7 jsem kupoval jako 3,5 letou a po pár měsících uhnil chladič klimy. Nechal jsem jej vyměnit, naplnit chladivem a nedávno jsem nechal zkontrolovat stav chladiva (po dvou letech od naplnění). Bylo tam asi 570 a plný stav je 650, takže doplněno. Zas na 2 roky vystaráno a pak nespíš preventivní výměna chladiče (nechci riskovat, aby mne klima vypekla při cestě na dovolenou).
Prostě víc jak 4 roky od toho chladiče čekat nelze. Alespoň od toho z výroby, ale ten bude asi stejný s tím co tam mám teď (VALEO).


No to jo, trocha problem je, ze na nove 2.2 200koni nebo 3.0hdi nestoji chladic 4-5tis, ale 12 protoze je kapanek jiny tvar nebo trocha vetsi, hlavne se chteli soudruzi namastit kapsy, grr Jestli by treba nedavalo smysl, tam pred ten chladic dat treba kovove sito na komary nebo tak, protoze chladic mam asi 2 mesice novy a uz tam mam ty nektere lamely pozohybane od "tezkotonazniho" hmyzu a to jsem po dalnici ujel tak par km. Otazka jestli to ma vliv na zivotnost.

20.05.2014 23:30 - Re: Nefunkční klimatizace / C5 III 2698143
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Na životnost má největší vliv sůl. Ten chladič je tak blízko motorku sahary, že slanej hliník dělá s kovem na motorku elektrický článek a tam to nejrychleji prožere. Kdyby někdo přišel na to, čím novej chladič klimy natřít než se namontuje, tak by to vydrželo mnohem dýl. Některý auta mají chladiče natřený barvou, ale jak je to s výdrží, to nevím.

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator