Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Chyba imobilizeru
|< < 1 2 3 4 5 > >|
18.12.2012 22:01 - Re: Chyba imobilizeru 2531457
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto presne znie ako nejaky skrat, alebo za kostra, ako pisal zhrado, pozri vzadu to svedlo (voda tam zateka spod anteny)

ak to nebude ono, treba hlada po elektrike skor ako nieco odide

26.12.2012 20:28 - Re: Chyba imobilizeru 2533739
Míra Cindr
Město: Nymburk, Auto: Počet příspěvků: 44

99 Poslat soukromou zprávu
petko napsal(a):
Dnes sa to stalo aj mne.... Presiel som 30 km do prace a ked som zaparkoval a vytiahol kluc tak mi napisalo engin imobilizer fault.... a neslo zamknut ani nastartovat... Nato som auto zamkol klucom a par krat skusil nastartovat..... podarilo sa a auto sa aj zamklo. Problem nastal pri ceste domov... pocas jazdy sa mi zrazu rozsvietilo stropne svetlo interieru a nechcelo zhasnut.... Zastal som na krajnici zapol vystrazne smerovky a displey palub. pocitaca spolu so stropnym svetlom blikali v ritme smeroviek... a auto sa nedalo ani zamknut...z palubovky bolo pocut slabe bzucanie... nastartovat sa dalo... Po odpojeni a zapojeni baterie ziadna zmena.. musel som docestovat so zapnutym svetlom v interieri...... Po prijazde a vytiahnuti kluca a zamknuti auto konecne vsetko zhaslo a ja neviem co sa udeje rano........ Baterka v aute je Ok rucicka voltmetra v strede... Baterka v kluci neviem... Je to nejaky skrat, alebo riadiaca jednotka???? Vdaka za radu.

Hele,mě to dělal lehce zoxidovaný kontakt na krajních kablících na comu.

09.10.2013 16:44 - Re: Chyba imobilizeru 2625362
mican
Město: Moravská třebová, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
tak to potkalo i mě - možná někomu pomůže postup co sem provedl já a nakonec zase vše funguje

engine imolizier fault
baterie cajk nabitá, 20tka pojistka kontrola - raději vyměněna za novou
stropní světlo kontrola - bez koroze
dráty kontrola - vycvaknutí a prohlídnutí konektorů, žádnej vypálenej

mě nakonec pomohl restart mozku BSI kterej sem si našel na netu:
1. otevřít kapotu, stáhnout okýnko u řidiče, všechno povypínat
2. všechny dveře zavřít a okénkem vytáhnout klíček ze zapalování
3. počkat 3 minuty a odpojit kabel od autobaterie
4. počkat minutu a znovu kabel od baterie připojit
5. 10vteřin po připojení zapnout obrysová světla - ruku protáhnout oknem neotvírat dveře
6. zasunout klíček a zapnout zapalování (nestartovat!)
7. zmáčknout a držet 10vteřin zamykací tlačítko na klíčku
8. vypnout a vytáhnout klíček, otevřít a zavřít dveře, zamknout a odemknout auto
9. nastoupit a nastartovat

PS: když má člověk tu ruku nataženou okýnkem až k zámku a otáčí klíčkem tak se rádo splete
zamykací a odemykací tlačítko - mě se to povedlo až napodruhé ale od té doby mám klid

22.10.2013 20:07 - Re: Chyba imobilizeru 2629192
Hary.honza
Město: Košálov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Chlapáci já jsem vyndal dneska Parrota a nestartuju nejde středový info panel .. nefunguje rádio a dálkový zamikání .... A nevyrval jsem ani uk navíc jen Parrot... poradíte ??? prosíííím

22.10.2013 20:08 - Re: Chyba imobilizeru 2629194
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najskor si skratol nieco ked si to vyberal a vyhodilo poistku na bsi ?

22.10.2013 20:13 - Re: Chyba imobilizeru 2629196
Hary.honza
Město: Košálov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Super a kde ji najdu ?? moc dík snad to bude ono

22.10.2013 20:16 - Re: Chyba imobilizeru 2629197
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bsi je positkovka pod volantom (odklopny kastlik na lavej strane)

04.12.2013 15:16 - Re: Chyba imobilizeru 2643299
Gabo
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 81
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Dnes som kontroloval poistky kvôli tomu, že nefunguje na aute kúrenie. Všetky poistky boli v poriadku. Potom som skúsil naštartova, ale objavila sa na displeji hláška "posilňovač riadenia zlyhal". Tak znova poistky a následne už ani naštartova nešlo Len 2x cukne, ani nepretočí. Skúsil som odpoji baterku, znova zapoji. Rovnako. Skúsil som zamknú-odomknú + necha kžúč v polohe 1, kým zhasnú všetky kontrolky a chvížu počka - nepomohlo.

Našiel by sa v Nitre niekto ochotný s diagnostikou? Vďaka.

04.12.2013 17:45 - Re: Chyba imobilizeru 2643356
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Gabo napsal(a):
Ahoj. Dnes som kontroloval poistky kvôli tomu, že nefunguje na aute kúrenie. Všetky poistky boli v poriadku. Potom som skúsil naštartova, ale objavila sa na displeji hláška "posilňovač riadenia zlyhal". Tak znova poistky a následne už ani naštartova nešlo Len 2x cukne, ani nepretočí. Skúsil som odpoji baterku, znova zapoji. Rovnako. Skúsil som zamknú-odomknú + necha kžúč v polohe 1, kým zhasnú všetky kontrolky a chvížu počka - nepomohlo.

Našiel by sa v Nitre niekto ochotný s diagnostikou? Vďaka.


Nemᚠčistě náhodou jen slabou baterku? - Zkus přes kabely,nebo nabít AKU.(servo padá jako první při poklesu napětí)


04.12.2013 18:06 - Re: Chyba imobilizeru 2643359
Gabo
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 81
99 Poslat soukromou zprávu
Slabá baterka určite nie je, veď vždy naskočilo hneď. Nikdy sa neprejavila známka ažšieho štartovania. Problém nastal až po tom, čo som kontroloval tie nešastné poistky.

Existuje ešte iný spôsob, ako zosynchronizova kžúč?

04.12.2013 20:53 - Re: Chyba imobilizeru 2643427
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
GABO!!! keď Striptér vraví baterka ke kontrole, tak tím myslí kontrolu!!! a nabít, to, že si ty myslíš, že je v pořádku je jenom tvůj pocit, ale ne realita. LEN 2x CUKNE A ANI NEPRETOČÍ!!!!!!

04.12.2013 21:12 - Re: Chyba imobilizeru 2643450
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, cely popis znie ako baterka ...

04.12.2013 21:24 - Re: Chyba imobilizeru 2643465
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vše ukazuje na tu baterku,kamarád měl na odchodu imobilizer,motorem točil normálně,akorát nenastartoval,bo mu to nepovolil počítač,tam bych chybu nehledal,když je baterka dobrá,točí vždy.

06.12.2013 11:21 - Re: Chyba imobilizeru 2644096
Gabo
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 81
99 Poslat soukromou zprávu
Mali ste pravdu, bola to baterka - bola takmer úplne vybitá. Vďaka za rady

23.12.2016 08:52 - Re: Chyba imobilizeru 3022694
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mám problém..Auto jsem koupil před týdnem, rovnou nechal nainstalovat LPG (Lovato). 100 km ze servisu žádný problém, ale ted' se mi děje toto-auto normálně jede, po ohřátí přepne bez cuknutí na LPG, ale po ujetí cca 20 km bez nějakého škubnutí motor přestane jet-jakobyste vypli klíček. Při pokusu o strtování napíše asr/esp not function (nebo tak nějak) a po dalším pokusu i engine imobiliser faulty. Když jsem čekal na kamaráda s odtahhem tak jsem zkoušel občas zamknout, odemknout a startovat-a najednou to šlo. Ujel jsem dalších cca 5 km a to samé. Divné je, že po zapnutí klíčku není slyšet palivové čerpadlo, ale jakmile po náhodném pokusu slyšet bylo, auto chytlo. Ted' jsem si všiml, že po uzamknutí auta dálkou se nerozblikalo to tlačítko na středovém panelu. Baterka točí motorem úplně v pohodě, dálka taky funguje normálně. diagnostika napsala "žádné chybové kódy". Co to může být, když to auto odstaví i během jízdy a náhodně? Je problém v tom imobilizéru?

23.12.2016 09:09 - Re: Chyba imobilizeru 3022706
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na 90% budes mit problem v dodavce paliva nebo ti nejde jiskra,pricinu takhle po internetu snad jedine velky Guru
je potreba nekoho kdo s diagnostikou umi vic nez precist chyby a vi kam se podivat v motoru
immo je v tomhle nevinne,dalka take

23.12.2016 09:30 - Re: Chyba imobilizeru 3022707
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky. Ale proč to udělá i za jízdy na plyn a po zapnutí klíčku není slyšet čerpadlo? To mívá na svědomí právě ten imobilizér, nebo ne? Kdyby to byla zapalovací cívka tak by nešla pořád, nebo ne? Já vím že vařím z vody, ale teď někoho sehnat na diagnostiku kolem Plzně je těžký. Tak to zkouším takhle.. Ještě jsem si vzpomněl - když byla připojena diagnostika, tak bylo slyšet jak čerpadlo nepravidelně zapíná a vypíná..

23.12.2016 10:33 - Re: Chyba imobilizeru 3022711
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Froggy napsal(a):
Díky. Ale proč to udělá i za jízdy na plyn a po zapnutí klíčku není slyšet čerpadlo? To mívá na svědomí právě ten imobilizér, nebo ne? Kdyby to byla zapalovací cívka tak by nešla pořád, nebo ne? Já vím že vařím z vody, ale teď někoho sehnat na diagnostiku kolem Plzně je těžký. Tak to zkouším takhle.. Ještě jsem si vzpomněl - když byla připojena diagnostika, tak bylo slyšet jak čerpadlo nepravidelně zapíná a vypíná..


Zkoušel jsi vypnout plyn a jestli to udělá také?

23.12.2016 10:46 - Re: Chyba imobilizeru 3022712
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To mě taky napadlo ale bohužel při posledním úspěšném nastartování jsem ujel už jen cca 2 km a než jsem stihl vypnout plyn (raději jsem čekal na úsek, kde bych kdyžtak moc nepřekážel) tak to zase zdechlo.. Domů jsem dojel z kopce na chcipnuto. Jestli se nehada plynová jednotka s benzinovou - ale to by snad blblo hned. Mě jebne zrovna na Vánoce zase pakarna Ještě doplnění - pokaždé to chciplo jen při sundání nohy z plynu (brzdění motorem) případně při vykvaltovani, ale nikdy když byl motor v zatahu..

23.12.2016 11:14 - Re: Chyba imobilizeru 3022721
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ten plyn jde vypnout hned nebo né? - jezdi chvilku jen na benzín - pokud se to bude chovat OK zajeď za plynařema a to dají dopořádku = musíš zjistit jestli je na vině ten jejich výtvor.Pro chod je důležité aby auto jelo OK na benzín a potom by měl i na plyn = pokud chceš něco řešit u plynařů musíš mít v ruce trumf že to dělá plyn.

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator