Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Klimatizace nechladí
|< < 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 47 > >|
07.04.2016 21:30 - Re: Klimatizace nechladí 2937639
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte.
Terno s klimou pokracuje. Uz zas je prazdna, alebo teda skoro.Teraz problem je vo vysokotlakej trubke kompresor-chladic. Normalne mam chut kupit vsetky trubky a vymenit ich. A to som este premyslal, ze ten blby spoj s tym klobucikom dam vyrezat a naspojkovat... Ako schvalne mi nejde service.citroen ...

07.04.2016 21:47 - Re: Klimatizace nechladí 2937642
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ta odchadza chladic a tato trubka, viac uz by si nemal mat problem
videl som ju uz niekolko krat aj prelisovavanu, ja som kupoval vzdy novu alebo zohnal starsiu

6477 L0 mas objednacie cislo

07.04.2016 22:29 - Re: Klimatizace nechladí 2937658
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ona sa kvelta pri kompresore. Este som ju nevyberal, kedze tam je este tlak. Ale ked som ju skusil, hoc aj bez nejakej vyraznej sily pohnut (lebo sa dotyka nizkotlakej trubky, co pred nejakou dobou nebolo), tak je tam pohyb, da sa s nou pohnut, neskusal som ako je dotiahnuty ten srob, co ju drzi ku kompresoru, no nepredpokladam, ze by sa uvolnil. Este dotaz, kde je vysusac? V chladici? Je to daka vlozka, alebo nejaky celok? Asi by bolo vhodne aj ten vymenit. Sakra prace, na fabii som snad 7 rokov nevedel co je to problem s klimou a tu? Vlastne, asi po 7 roku som nechal repasovat chladivo olej, no bola funkcna stale…
Doma mam dake trubkohadice, skusim pozriet ci nahodou nebudem ju mat. Poliaci to predavaju za drobne…
Ak sa nemylim, tak toto by som tam mal mat:
.link.
A dik za cislo, skusim pohladat alebo zajst tu do peugeotu.

07.04.2016 22:33 - Re: Klimatizace nechladí 2937659
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vysusac je v chladici, menit ho je zbytocne, skor prdne chladic ako vysusac
to ze je volna nema relativne vplyv, drzi na gumickach, skor praskne na nalisovanom spoji samotna hadica

07.04.2016 22:55 - Re: Klimatizace nechladí 2937666
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ved som sa bal za nu silnejsie chopit, aby mi nezostala v ruke. Nizkotlakova sa tam tiez rozpadla, ale ta je uz nova. Som si isty, ze sa ta trubka nehybala, ze bola pevna, teda pred nejakou dobou…

08.04.2016 00:58 - Re: Klimatizace nechladí 2937730
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vysusac je v chladici, menit ho je zbytocne, skor prdne chladic ako vysusac
to ze je volna nema relativne vplyv, drzi na gumickach, skor praskne na nalisovanom spoji samotna hadica


Četl jsi někdy o tom něco? Vysoušeč není v chladiči ale vedle a po každé když měníš hadice,kompresor ,nebo kondenzátor (při jakékoli závadě a otevřeném systému, nebo respektivně netěsnosti,děravém systému při kterém se do okruhu mohla dostat vlhkost) mᚠvyměnit vysoušeč,mimo to i po nějaké době provozu(interval přesně z hlavy neznám) Jestli jsou tvé info o závadě pravdivé vyměň toto viz příloha.No nebyl jsem tu celí den a četl až teď - část mé odpovědi byla na problém co jsem četl asi včera -problém že klimu nepouštět že jde jen vysokotlaká část - bylo to asi v jiném vlákně - tak pro toho kdo psal tento problém,ostatní(vysoušeč) k tomuto.

Přílohy:
klima.jpg ( 256111b ) -

08.04.2016 08:18 - Re: Klimatizace nechladí 2937760
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Četl jsi někdy o tom něco? Vysoušeč není v chladiči ale vedle a po každé když měníš hadice,kompresor ,nebo kondenzátor (při jakékoli závadě a otevřeném systému, mᚠvyměnit vysoušeč,mimo to i po nějaké době provozu(interval přesně z hlavy neznám)(vysoušeč) k tomuto.


to není součást "chladiče klimy" jeden kus, jeden výrobek ??? nedá se napsat v tom případě že je to " v chladiči" ???

Přílohy:
vysoušeč_c5_x7.jpg ( 491215b ) -

08.04.2016 08:46 - Re: Klimatizace nechladí 2937765
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
to není součást "chladiče klimy" jeden kus, jeden výrobek ??? nedá se napsat v tom případě že je to " v chladiči" ???


Vše co je přišroubované k něčemu je součástí ? A ano dá se to tak říct - Odejde jakákoli součástka v kompletu koupíš celej komplet? (je také jen přišroubovaná) , ale mᚠpravdu potom nechápu - dostane se do systému vlhkost klima nebude fungovat(obrana je výměna vysoušeče),ale na druhou stranu se tu hlásá odejde třeba gufero na páčce ručky a neměnit brzdič? - Použil jsem jen odborné informace ze školení týkající se oprav klimatizací. Ještě jeden příklad(sice mimo mísu ale dokonalej = 3.0HDI KO axiály na klice - výměna celého holého motoru(axiály se nedodávají) - cena přes 100000,- (kolik můžou stát axiály?)

Přílohy:
vysoušeč.jpg ( 311264b ) - dříve ješte nechteli měnit celé komplety

08.04.2016 09:09 - Re: Klimatizace nechladí 2937773
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Vše co je přišroubované k něčemu je součástí ? A ano dá se to tak říct - Odejde jakákoli součástka v kompletu koupíš celej komplet? (je také jen přišroubovaná) , ale mᚠpravdu potom nechápu -


Bavíme se tu o "vysoušeči" potažno chladiči klimy na c5 X7, a tam je to jako jeden díl. Ty si dal odkaz na c5 I. Zase tu pleteš hrušky a jabka ... mohl si dát odkaz na jakékoliv jiné auto, vypovídací hodnota = 0

Kdyby si například napsal, že jde koupit samotný vysoušeč na jiný model c5 a že tento jiný pasuje a jde přemontovat i na c5 X7, bylo by to uplně o něčem jiném ...
Jestli to takto jde nevím, byla to jen moje úvaha...

Místo toho si sjel Jumepa, že tomu nerozumí a že vysoušeč se mění samostatně ... a bavíme se pořád o X7 ...

08.04.2016 09:26 - Re: Klimatizace nechladí 2937783
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Bavíme se tu o "vysoušeči" potažno chladiči klimy na c5 X7, a tam je to jako jeden díl. Ty si dal odkaz na c5 I. Zase tu pleteš hrušky a jabka ... mohl si dát odkaz na jakékoliv jiné auto, vypovídací hodnota = 0

Kdyby si například napsal, že jde koupit samotný vysoušeč na jiný model c5 a že tento jiný pasuje a jde přemontovat i na c5 X7, bylo by to uplně o něčem jiném ...
Jestli to takto jde nevím, byla to jen moje úvaha...

Místo toho si sjel Jumepa, že tomu nerozumí a že vysoušeč se mění samostatně ... a bavíme se pořád o X7 ...


Ano jde koupit a jde vyměnit(v klima servisech ) a nikoho jsem nesjel- jen jsem použil své znalosti - kapka vykondenzované vody v okruhu ti roztříská celej systém.A nevypadá to nahoře toho kondenzátoru jako otvor na klíč? Je zvláštní že když napíšu u brzdiče vyměnit brzdič(bezpečnost brzdy!!!!) je to špatně- a.......

08.04.2016 10:22 - Re: Klimatizace nechladí 2937812
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No ja mam zato, ze vlhkost v tom systeme nema co robit...Ked sa klima plni, tak sa dost dlho vakuuje. Pri tomto procese sa podla zakladnej fyziky kvapalin aj vysusa. Krasne to vidno pri tom vakuovani...Dlho, dlho sa tam drzi tlak okolo 10mb a nasledne skokovo spadne na nulu. To je presne moment, ked odtial zmizne posledna kvapka vody. Nasledne ked sa system natlakuje, tak sa tam zase vlhkost nema ako dostat.
Prave preto mi nejako nejde do hlavy to odporucenie vymienat vysusac pri kazdom otvoreni systemu.

08.04.2016 10:33 - Re: Klimatizace nechladí 2937813
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak da sa menit samostatne, alebo je to sucast chladica? Nejaky som nasiel, cena cca 70€.Az nekupim blbost… No a s tym vakuovanim, pripadne prehnanim dusikom, tak myslim, ze by to vlhkost malo odstranit… Aj tak si myslim, ze daky vysusac ludia neriesia.

08.04.2016 12:21 - Re: Klimatizace nechladí 2937853
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ano jde koupit a jde vyměnit(v klima servisech )



eisy811 napsal(a):
Tak da sa menit samostatne, alebo je to sucast chladica? Nejaky som nasiel, cena cca 70€.Az nekupim blbost… No a s tym vakuovanim, pripadne prehnanim dusikom, tak myslim, ze by to vlhkost malo odstranit… Aj tak si myslim, ze daky vysusac ludia neriesia.


Nevím proč by to šlo jen v klimaservisech. Pokud to je koupit, může si to každej kdo má v zadku díru vyměnit sám není to žádná věda. pak se akorát pořádně vyvakuuje a naplní. Repasoval sem klimakomresory a chlaďaři kolem toho nadělají ... tančí indiánský tance, zaříkávají zlý duchy... a přitom to není nic složitého. auto mi jezdilo týdny s otevřeným okruhem - pouze ucpaný ucpávkama ... nic se nepokazilo, vše funguje jak má. Osobně si myslím, že eisy811 problém bude jinde a ne ve vysoušeči ...

08.04.2016 13:02 - Re: Klimatizace nechladí 2937860
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nie, s vysusacom problem neni, a ak mam este stale klimu pod tlakom, tak ho menit asi ani nebudem (cena neni zrovna kamaratska a ani neviem, ci je potrebna vymena), teda ak bude po vymene tej trubky vsetko OK a bude to dobre chladit. Pravdupovediac, este som neskusal stlacit ventilcek, ci tam je tlak, no mam za to, ze mi to este pred mesiacom chladilo, aj ked uz slabo a s tym pocutelnym sycanim, co je pocut v kabine, ked je malo chladiva. Aj teraz to syci, kym nevypnem vypinacom.
Ak by tam nic uz nebolo, tak by sa chladenie ani nemalo zapnut, teda by nemalo byt pocut to sycanie, nie?

08.04.2016 15:32 - Re: Klimatizace nechladí 2937878
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Tak da sa menit samostatne, alebo je to sucast chladica? Nejaky som nasiel, cena cca 70€.Az nekupim blbost… No a s tym vakuovanim, pripadne prehnanim dusikom, tak myslim, ze by to vlhkost malo odstranit… Aj tak si myslim, ze daky vysusac ludia neriesia.


da sa odsrobovat s toho chladica (velky torx) - ale presne nemusis ho menit (za celu dobu som sa nestretol s problemom vysusaca a to aj ked to auto bolo bez naplne rok) a ako hovorim, skor ocakavaj ze budes menit rozpadnuty chladic ako samotny vysusac

ak ti to syci v aute tak to este ma nejaku napln, ak by nebola nemal by to pressostat povolit spustit a ak by bol nacaty a povolil tak by to nemalo moc co cirkulovat tak by to nesycalo

08.04.2016 17:09 - Re: Klimatizace nechladí 2937891
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
da sa odsrobovat s toho chladica (velky torx) - ale presne nemusis ho menit (za celu dobu som sa nestretol s problemom vysusaca a to aj ked to auto bolo bez naplne rok) a ako hovorim, skor ocakavaj ze budes menit rozpadnuty chladic ako samotny vysusac

ak ti to syci v aute tak to este ma nejaku napln, ak by nebola nemal by to pressostat povolit spustit a ak by bol nacaty a povolil tak by to nemalo moc co cirkulovat tak by to nesycalo


Souhlasím že se nemusí měnit - reagoval jsem jen na to že je součástí a není samostatný - měním jen když mi přijede auto s otevřeným okruhem (ulámané trubky atd..) Ale jen že v postupech oprav klimatizací to tak je.Máte pravdu nikdo nemění.

15.04.2016 16:13 - Re: Klimatizace nechladí 2941376
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 204
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrý den všem,

tak jsem minulý týden zjistil, že mi nechladí klimatizace. Při testu podtlak vydržela, přetlak ne.
Loni jsem měnil děravý chladič a říkal si že bude chvíli pokoj, ale to by asi nebylo ono že?
Takže dnes den dovolené, servis a příčina odhalena (viz foto). Hadice vedoucí LPG do reduktoru se tak dlouho dotýkala klimatizační trubko hadice, až vibrace časem docílily svého. Prošoupalo se... A ta ďura na mě ještě navíc dělá smajlíka.
Vyměněno, naplněno a už zase chladím!

vlkr

Přílohy:
IMG_4174m.JPG ( 305275b ) - trubkohadice
IMG_4176m.JPG ( 161710b ) - detail

18.04.2016 15:51 - Re: Klimatizace nechladí 2943089
Petrhej
Město: Kladno - Kročehlavy, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny! Dnes jsem byl na plnění klimatizace. Pán mi to naplnil, ale říkal mi, že by byl potřeba vyměnit filtr v klimatizaci, že tam je na výtlaku hodně velký tlak. Nikde jsem však o tomto filtru nic nenašel. Je tam nějaký? Nemá s tím někdo zkušenost? Díky všem!

18.04.2016 16:03 - Re: Klimatizace nechladí 2943090
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je tam tak maximalne vysusac v chladici
jediny filter co sa da vymenit je pelovi, ale ten nema s chladivom nic spolocne

18.04.2016 16:12 - Re: Klimatizace nechladí 2943096
Petrhej
Město: Kladno - Kročehlavy, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Mám to plněné po roce. Bylo to úplně prázdné. Naplnit to šlo, ale prý to má na výtlaku moc vysoký tlak.

Přílohy:
IMG_20160418_160822.jpg ( 997185b ) - protokol

|< < 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 47 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator