Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Klimatizace nechladí
|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 47 > >|
25.06.2013 23:23 - Re: Klimatizace nechladí 2592816
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ale tak vo facelifte odchadza vlhkomer a tiez sa to zanasa a obcas to chce vycistit, takze toto treba obist


Tohle je dovoz z Francie a klima bylo prázdné - při pokusu o naplnění vše OK (žádná netěsnost)- nikdo nechápe proč prázdné.Měl jsem to tu zatím jen na výměnu filtrů - toto mne čeká (někde si to nechal naplnít a plnič od toho utekl) ale to nejde vůbec přes kompresor - trubky obě teplé i když je sepnutý(proto si myslím že to drží ventil)

25.06.2013 23:28 - Re: Klimatizace nechladí 2592823
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak na toto je info rapid kde sa hovori o 2ch veciach:
Únik chladiva z důvodu poškození zasazeného spoje potrubí chladiva mezi kompresorem a kondenzátorem
a
1. ORIGINÁLNY
Vnitřní únik presostatu.

ak to je teda zasa prazdne

a podtlak odhali len brutalny problem ...

25.06.2013 23:41 - Re: Klimatizace nechladí 2592847
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak na toto je info rapid kde sa hovori o 2ch veciach:
Únik chladiva z důvodu poškození zasazeného spoje potrubí chladiva mezi kompresorem a kondenzátorem
a
1. ORIGINÁLNY
Vnitřní únik presostatu.

ak to je teda zasa prazdne

a podtlak odhali len brutalny problem ...


Asi to prázdné nebude když sepne kompresor - ledaže by byl seklej spínač a dával info že tlak OK. Až přijede uvidím. Na jedné jsem dnes měnil chladič klimy - před výměnou nesepnul kompresor - po naplnění vše jak má být - jen jsem u x7 nenašel nikde v menu testu sepnout elektromagnet (ani v Lexii a ani v diagboxu)
Ledaže bych měl s těch vašich kopců ještě mžitky před očima ??

25.06.2013 23:46 - Re: Klimatizace nechladí 2592850
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Vnitřní únik presostatu. - kludne moze byt zly

28.06.2013 22:02 - Re: Klimatizace nechladí 2594047
carlos8
Město: Libošovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
pánové nevíte kde sehnat nové trubky od klimatizace tu jednu není problém ale tu druhou a nebo kdo by mi jí udělal dík

28.06.2013 23:16 - Re: Klimatizace nechladí 2594105
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj
Praskla mi trubka ve spoji u rozvodu - ta tlustější. Samozřejmě chladivo ve vteřině pryč...
Praskla pružinka v tom spoji, která drží tu "trumpetu" zajištěnou.
Nevite nekdo jaky prumer a kde sehnat tu lockovací pruzinku?
Předem díky za náměty.
Jimmi

29.06.2013 00:10 - Re: Klimatizace nechladí 2594116
Danny35
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem.
Před rokem mi přestala fungovat klima, chybělo chladivo. Nechal jsem ji naplnit a zkontrolovat, únik zjištěn nebyl a vše se zdálo být v pořádku, celé loňské léto to makalo, pouze jednou při hodně vysoké venkovní teplotě přestala chladit, ale asi po hodině se opět rozběhla. Asi před 14. dny jsem zjistil, že opět neběží. Byla bez chladícího média. Dnes jsem nechal odsát a naplnit 650 g média. Únik opět nezjištěn detektor nic nezaznamenal, neměl jsem, ale dole nárazník. Po naplnění a puštěné klimě ukazoval tlakoměr tlak na vysokotlakém okruhu cca 15 bar a nízkotlaký okruh necelé 2 bary, při venkovní teplotě 18 C, z větráků foukal vzduch 4.5 C. Automat na plnění pak vyhodnotil, že může zamrzat expanzní ventil. Nevím, jaké tlaky by měly při puštěné klimě být, zda je to v pořádku, údajně na vysokotlaku to bývá kolem 12 barů, tlak by však neměl být konstantní a měl by kolísat. Uvažoval jsem také, zda někde na okruhu není, nějaký pojistný ventil, kterým by mohlo při vysokém tlaku médium uniknout a dál, zda by vysoký tlak nemohl být zapříčiněn vlhkostí v okruhu, která by tam namrzala. Auto je 6 let staré a vysoušeč se asi neměnil. Uvažoval jsem o tom vyměnit vysoušeč a v případě, že to nepomůže expanzní ventil no a ještě vyřešit kudy mohlo chladivo uniknout. Díky za Vaše názory.

29.06.2013 02:59 - Re: Klimatizace nechladí 2594118
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Danny35 napsal(a):
Ahoj všem.
Před rokem mi přestala fungovat klima, chybělo chladivo. Nechal jsem ji naplnit a zkontrolovat, únik zjištěn nebyl a vše se zdálo být v pořádku, celé loňské léto to makalo, pouze jednou při hodně vysoké venkovní teplotě přestala chladit, ale asi po hodině se opět rozběhla. Asi před 14. dny jsem zjistil, že opět neběží. Byla bez chladícího média. Dnes jsem nechal odsát a naplnit 650 g média. Únik opět nezjištěn detektor nic nezaznamenal, neměl jsem, ale dole nárazník. Po naplnění a puštěné klimě ukazoval tlakoměr tlak na vysokotlakém okruhu cca 15 bar a nízkotlaký okruh necelé 2 bary, při venkovní teplotě 18 C, z větráků foukal vzduch 4.5 C. Automat na plnění pak vyhodnotil, že může zamrzat expanzní ventil. Nevím, jaké tlaky by měly při puštěné klimě být, zda je to v pořádku, údajně na vysokotlaku to bývá kolem 12 barů, tlak by však neměl být konstantní a měl by kolísat. Uvažoval jsem také, zda někde na okruhu není, nějaký pojistný ventil, kterým by mohlo při vysokém tlaku médium uniknout a dál, zda by vysoký tlak nemohl být zapříčiněn vlhkostí v okruhu, která by tam namrzala. Auto je 6 let staré a vysoušeč se asi neměnil. Uvažoval jsem o tom vyměnit vysoušeč a v případě, že to nepomůže expanzní ventil no a ještě vyřešit kudy mohlo chladivo uniknout. Díky za Vaše názory.


Nedělám klimy,ale při klidovém stavu mi diag ukazuje u aut v rozmezí 3 až 6 a při spuštěné tuším 9. až 12.
Co vím tak je tam spínač který nedovolí běh kompresoru (sepnutí) při nízkém tlaku a vysokém tlaku zrovna tak při přehřátém motoru vypne kompresor.To že ti v určitých podmínkách přestalo fungovat na čas klima bylo zapříčiněno tímto : vysoký tlak , nízký tlak v okruhu , vysoká teplota motoru.Žádný přepouštěcí ventil na únik chladiva při vysokém tlaku tam není o tuto ochranu se stará dvoučinný spínač (je na kondenzátoru) - pokud se dostane mimo toleranci vypne kompresor(ochrana proti poškození)

29.06.2013 10:27 - Re: Klimatizace nechladí 2594149
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a to ze to mas prazdne - dokola omielane, nechaj to testovat tlakom, ale ak to unika hentak pomaly aj tak to nenajdes a najskor to moze byt trubka alebo chladic - tlak tu prasklinu otvara, podtlak zatvara

29.06.2013 14:21 - Re: Klimatizace nechladí 2594176
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nejlepší zkouška na únik z klimatizace je zkouška "vodíkem" . Je to dusík s 5% vodíku , se to natlakuje a "očuchá" jak plyn pípákem ... dokáže to najít i ty nejmenší netěsnosti.

29.06.2013 14:45 - Re: Klimatizace nechladí 2594194
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě to v jednom servise naplnily nějakým obarveným plynem ,v místě úniku se to krásně obarvilo do fialova,ukázalo to sebemenší únik,také to jinym způsobem nemohly najít,je to zhruba 12let zpátky,tak je to snad známý způsob a plyn.

29.06.2013 15:00 - Re: Klimatizace nechladí 2594200
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Nejlepší zkouška na únik z klimatizace je zkouška "vodíkem" . Je to dusík s 5% vodíku , se to natlakuje a "očuchá" jak plyn pípákem ... dokáže to najít i ty nejmenší netěsnosti.


Ten vodíkovej pípák používají v citroenu i po naplnění(aspoň mi to řekli). U mne po naplnění cítím necharakterický zápach(né zatuchlí - nejvíc po zastavení a z motorového prostoru) - zřejmě netěsnost (slabá dlouhá trubkohadice-byla trochu probroušená asi od řemenice)-nečuchali -vím o ní a mám ji, už je to tři neděle naplněný,chladí OK a pomalu přestává být cítit-když uteče vyměním

29.06.2013 21:37 - Re: Klimatizace nechladí 2594349
Danny35
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dík za příspěvky. Tlak zatím drží, před tím to vydrželo skoro rok. Na nětesnost to testovali po natlakovaní pípakem, kterej má umět poznat únik chladícího média. Nevím, ale jak je pípák citlivej a co to dokáže zachytit. Nechám to ještě jednou zkontrolovat a uvidím.

30.06.2013 13:49 - Re: Klimatizace nechladí 2594589
Morgan011
Město: Vajkovce, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všetkých.
Pri opätovnej kontrole sa zistil slabý únik cez prípoj trubiek na kompresor. Takže začínam hžada tesniace krúžky z hnedo-ružovej gumy. Máte nejaké tipy?

30.06.2013 14:02 - Re: Klimatizace nechladí 2594593
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Morgan011 napsal(a):
Zdravím všetkých.
Pri opätovnej kontrole sa zistil slabý únik cez prípoj trubiek na kompresor. Takže začínam hžada tesniace krúžky z hnedo-ružovej gumy. Máte nejaké tipy?


V Citroenu by mohli mít skladem nebo do druhého dne origo. A stojí pár desítek korun.

10.07.2013 17:41 - Re: Klimatizace nechladí 2598065
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
mám dotaz jak dlouho zhruba vydrží médium při běžném letním používání a když nejede kompresor tak nejede ani sahara nebo sahara by měla jet i bez kompresoru dík za info

10.07.2013 17:50 - Re: Klimatizace nechladí 2598069
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jarda 68 napsal(a):
mám dotaz jak dlouho zhruba vydrží médium při běžném letním používání a když nejede kompresor tak nejede ani sahara nebo sahara by měla jet i bez kompresoru dík za info


Médium vydrží dokud neuteče ,sahara se točí dle potřeby chazení motoru , v případě seplé klimatizace se točí na pomalou rychlost- musí chladit médium,dle potřeby chlazení motoru zvyšuje rychlost.

10.07.2013 18:15 - Re: Klimatizace nechladí 2598072
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
ale tak zhruba když nikde neutíká třeba 3roky mě před týdnem ještě chladila ale je mi divné že sahara se netočí vůbec

10.07.2013 18:21 - Re: Klimatizace nechladí 2598074
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Já mám chladivo 5 let a stále chladí. To že se přestala točit sahara může být právě tím, že chladivo zmizelo a nesepne se kompresor. Kvůli jeho ochraně bez chladiva neběží. A chladivo může utéct rychle, u C5 obvykle prožraným chladičem/kondenzátorem. Pořád drží a pořád drží a najednou je pryč.

14.07.2013 18:49 - Re: Klimatizace nechladí 2598911
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
tak byl jsem na diagnostice a je vadné čidlo chladící kapaliny proto se ptám zda je možné aby kvůli tomuto čidlu nefungovala klima.Kompresor se točí i se středem ale nechladí a nebo je to souhra náhod a uteklo médium dík za info

|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 ... 47 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator