Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Klimatizace nechladí
Danny35
29.06.2013 00:10 - Re: Klimatizace nechladí
99
Ahoj všem.
Před rokem mi přestala fungovat klima, chybělo chladivo. Nechal jsem ji naplnit a zkontrolovat, únik zjištěn nebyl a vše se zdálo být v pořádku, celé loňské léto to makalo, pouze jednou při hodně vysoké venkovní teplotě přestala chladit, ale asi po hodině se opět rozběhla. Asi před 14. dny jsem zjistil, že opět neběží. Byla bez chladícího média. Dnes jsem nechal odsát a naplnit 650 g média. Únik opět nezjištěn detektor nic nezaznamenal, neměl jsem, ale dole nárazník. Po naplnění a puštěné klimě ukazoval tlakoměr tlak na vysokotlakém okruhu cca 15 bar a nízkotlaký okruh necelé 2 bary, při venkovní teplotě 18 C, z větráků foukal vzduch 4.5 C. Automat na plnění pak vyhodnotil, že může zamrzat expanzní ventil. Nevím, jaké tlaky by měly při puštěné klimě být, zda je to v pořádku, údajně na vysokotlaku to bývá kolem 12 barů, tlak by však neměl být konstantní a měl by kolísat. Uvažoval jsem také, zda někde na okruhu není, nějaký pojistný ventil, kterým by mohlo při vysokém tlaku médium uniknout a dál, zda by vysoký tlak nemohl být zapříčiněn vlhkostí v okruhu, která by tam namrzala. Auto je 6 let staré a vysoušeč se asi neměnil. Uvažoval jsem o tom vyměnit vysoušeč a v případě, že to nepomůže expanzní ventil no a ještě vyřešit kudy mohlo chladivo uniknout. Díky za Vaše názory.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator