Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Trhanie prevodovky po zohriati
1 2 3 > >|
06.05.2016 18:15 - Trhanie prevodovky po zohriati 2949167
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte!
Mam taky problen s predovkov mam c5 2006 2.0 hdi 6st. automat ozn. 20gk01 alebo tf80sc. Cely pribah zacal tym ze asi pred dvoma rokmi moj dedo povedal ze mu trochu trha auto ale ze to neni vazna 2 dni na to sa prevodovka rosipala a konecna auto dlho stale cca pol roka kedy sme s otcom kupil puzitu od cloveka z cz ktory odprisahal ze na nej dosiel z anglicka. Super prevodovka stala cca 450 e aj s robotou. Mechanik ze ide super tak som auto zobral aj to tak bolo. Auto som mal asi tak 3 dni ked prisiel cast ist dalej. som z meste cca 25 km od bratislavy ked som prisely do batislavy prevodovka zacala trhat pri radeni tak ako pred vymenou. Uz som prisiel na to ake podmienky treba splnit treba aby bola zohtaita stava sa to pri dlhsie jazde cca 25 k malebo pri meskej jazde. Trha tak ze pri radeni z 2-3 a 3-4 vyradi rychlost otacky vyletia do neba a vtedy zaradi ale tak ze trhne s celym autom. jazdim tak ze pri 2 tomu vypalim potom pustim plyn a zaradi bez toho ale tak sa moc jazdit neda . vtedy zacina trhat pri podradovany citit to v celom aute. a ako finele ked uz chce clovek zaparkovat pekne zastavim zaradim R a vtedy su to najvacsie bomby trhne s celym autom a vyda to strasne ranu ze sa okoloiduci prizeraju co sa to deje. nepomaha ani radenie cez manual. Vela ludim mi tvrdi ze staci vymenit olej a filter ale pocul som aj take ze to moze byt horsie. niekedy dokonca radi tak ako by ste potiahly so spojkou nevymackli ju uplne taky presmyk. uz to pozeralo xy ludi a zevraj je to v poriadku na diagnoze. Prosim poradte Dakujem

06.05.2016 19:21 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949189
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Možná najdeš něco tady. ;-
.link.

06.05.2016 20:11 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949212
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
klasicky hydroblok - repasuju to poliaci za 300eur
info najdes v tom linku co ti dal zdenda

06.05.2016 22:06 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949259
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
klasicky hydroblok - repasuju to poliaci za 300eur
info najdes v tom linku co ti dal zdenda


No to může dělat i hydroblok,ztráta komunikace ECU s elektronikou AP , už jsem se setkal že toto dělal snímač na klice.Já si tak jednoznačně nedovolím odpovědět.

06.05.2016 22:11 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949262
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja ano, lebo popisuje presny problem prevodovky / hydrobloku

07.05.2016 00:06 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949293
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Diki za rady skusim to podla nich

07.05.2016 09:30 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949327
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja ano, lebo popisuje presny problem prevodovky / hydrobloku


Jakmile ztratí komunikaci narve tam kvalt podle poslední informace kterou měla - několikrat se měnila elektronika po výměně klid a asi ve dvou případech to byl snímač otáčet(jo zapoměl jsem několikrát stačilo opravit kabeláž) - kdyby to bylo biturbo řekl bych ti i přesné místo na kabeláži protože to mám zasebou na zlaáku(a to né že bych jako chtěl uvádět jen svou zkušenost,ale hledali jsme na základě informací od F.)

07.05.2016 19:01 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949409
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, jakmile strati komunikaci tak padne do nudzaku otvori menic a vrazi tam 3jku

ale on pise sekanie men 3-4 co je uplne jasne

07.05.2016 19:11 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949411
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ona ako radi vsetky stupne aj po zarhiati len trha

07.05.2016 19:14 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949414
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sak ona radit bude ale seka pri tom preradovani - presne ako pises po zohriati
je to uplne normalny problem tychto prevodoviek - nemeneny olej nacne hydroblok

07.05.2016 19:21 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949416
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
A co odporucas ? Ukaze sa to na diagnostike ? Lebo vseci servisaci ma poslali domov ze tomu nic neni. Neporadis niekoho v okoli ba alebo celkovo tuto na zapade.

07.05.2016 21:13 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949437
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nie, jakmile strati komunikaci tak padne do nudzaku otvori menic a vrazi tam 3jku

ale on pise sekanie men 3-4 co je uplne jasne


- ty víš vše nejlépe - když něco píšu vím proč to píšu a není to doměnka ale zkušenost - jestli se nepletu tak údaje pro přeřazení přichází mimo jiné z řídící jednotky motoru nebo? a když ecu ztratí na malej moment komunikaci tak AP neví a pamatuje si poslední informaci a zařadí podle toho nebo to co považuje za správné (a nepadne do nouze pokud je to krátkodobé ani kdyby ztratila komunikaci jak jednotka AP tak ECU) ale mᚠpravdu.Frey bude přímat nové školící nebudeš se ucházet?
A neporadil by jsi i mně - dělá mi to taky náhodile tak jednou za měsíc(500 až 1000Km ) jestli mi chceš poradit hydroblok tak je tam novej - ještě nějaká rada?

07.05.2016 21:49 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949461
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
precitaj si co popisuje za problem

vyletene otacky a rana zaradi - presne hydroblok - ked sa to zohreje tak je to horsie
pri zaradeni spiatocky rana = mal som tych hydroblokov tu uz dost

jo a ty momentalne absolutne ignorujes trvalu zavadu a obcasnu (o ktorej hovoris ty) .... je dolezite vsimat si detailov a vobec si nenapisal co to spravi a za akych podmienok na rozdiel od jeho popisu

07.05.2016 22:28 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949488
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
precitaj si co popisuje za problem

vyletene otacky a rana zaradi - presne hydroblok - ked sa to zohreje tak je to horsie
pri zaradeni spiatocky rana = mal som tych hydroblokov tu uz dost

jo a ty momentalne absolutne ignorujes trvalu zavadu a obcasnu (o ktorej hovoris ty) .... je dolezite vsimat si detailov a vobec si nenapisal co to spravi a za akych podmienok na rozdiel od jeho popisu


Udělá to dle jeho popisu stejně(ale nemusí být zahřátá) - pokud jezdím volně - pokud tomu naložím neudělá to - je tam ještě někde načatý kablík-pin nebo něco takového zvednou se otáčky protože převodovka(jednotka převodovky) o nich neví a potom to chce dohnat (zavře měnič a pošle tam vyšší kvalt) jinak poznám že přeřadila jen podle otáčkoměruještě chceš něco doplnit - 90% zlepšení po výměně snímače otáček a kontroly místa dle info od F. ale je někde ještě něco málo a podezření je na elektroniku AP (od několika odborníků) a dostupných materiálů od F.(měnič a hydroblok nebude fungovat 500Km OK a potom třeba dvakrát toto.Převodovka po GO 30000Km,měnič a hydroblok také = právě k vůli tomuto.Když na to příjde to neudělá nikdy při stylu mé jízdy = naložím tomu a roztáhnu to na 90-120KM/h a potom jí nechám dořadit do 6.(dělá to 3.4. )- udělá to když nejsou sylenty opřené v tahu - buhužel je to vzácné a nejde to vysledovat - mimo to to udělá jednou max dvakrát a potom můžeš třeba týden navoďovat stejné podmínky a nic.(tak jí prostě nechám občas kopnout a vím že tou ránou se chytí a je klid.)
Vyřadí kdy má,ale ztratí info a zařadí později(to je vtřina - nestačíš zareagovat na ubrání plynu - ty otáčky se zvednou o 800-1000ot(převodovka dostane se spožděním údaj o otáčkách a to je ta rána

07.05.2016 22:54 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949502
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Nie robi to len po zohriati

07.05.2016 23:44 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949504
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
robi to aj za studena ale nie je to tak poznat, v podstate by si nemal spozorovat kedy to preradi

jruze: mam tu 2 jednotky prevodovky, mozem ti nejaku poskytnut, prehodit a nakonfigurovat ju je to najmenej

08.05.2016 22:05 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949670
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak když jste se tady do sebe tak pěkně pustili,hodím do placu další špek:
Moje převodovka: měsíc o ní nevím. Pak najednou (nejdřív vždycky při deceleraci) začne škubat při podřazování 4=>3,po chvilce se přidá i 3=>2,pak začne kopat při řazení v podstatě všech rychlostí ve všech režimech. Najednou skočí do nouze. Zrestartuju auto a vše je ok. Zase o ní měsíc nevím,nebo to klidně udělá druhý den znova.
V chybách uloženo: Výstup elmag ventilu S2 Zkrat na +,nebo přerušení obvodu. Samozřejmě je mi jasný,že by to mohlo znamenat,že se na chvíli ztratí kontakt třeba někde v konektoru,ale nezdá se mi,že by to docela dlouho dělalo aniž by to spadlo do nouze a spadlo to až po určitý době. A hlavně,krom kabeláže uvnitř převodovky vše zkontrolováno,napruženo,.......
Řešil už někdo tímhle způsobem nastřelenej solenoid,nebo nějak poškozenou tu vnitřní kabeláž?

08.05.2016 22:08 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949671
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vnutornu kabelaz som raz riesil ale bola predrata z dovodu ze sa tam suchala plomba repasu o kabel
kazdopadne mam jednu kabelaz naviac, ak chces ti ju donesiem na zraz

08.05.2016 22:36 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949680
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tak když jste se tady do sebe tak pěkně pustili,hodím do placu další špek:
Moje převodovka: měsíc o ní nevím. Pak najednou (nejdřív vždycky při deceleraci) začne škubat při podřazování 4=>3,po chvilce se přidá i 3=>2,pak začne kopat při řazení v podstatě všech rychlostí ve všech režimech. Najednou skočí do nouze. Zrestartuju auto a vše je ok. Zase o ní měsíc nevím,nebo to klidně udělá druhý den znova.
V chybách uloženo: Výstup elmag ventilu S2 Zkrat na +,nebo přerušení obvodu. Samozřejmě je mi jasný,že by to mohlo znamenat,že se na chvíli ztratí kontakt třeba někde v konektoru,ale nezdá se mi,že by to docela dlouho dělalo aniž by to spadlo do nouze a spadlo to až po určitý době. A hlavně,krom kabeláže uvnitř převodovky vše zkontrolováno,napruženo,.......
Řešil už někdo tímhle způsobem nastřelenej solenoid,nebo nějak poškozenou tu vnitřní kabeláž?


No to je pokročilejší stádium toho co jsem asi psal - ztratí komunikaci mohla by to dělat ta elektronika na AP a nebo to co mi odpověděli - svazek u BHI průchod zkrz podběh k DSG (u posilovače) - chybovej kód? nedělá to častěji po dešti,vlhkém počasí? jinak jak to dostane prdu tak se to nějak v ní srovnáa dá to pokoj.- mě to tedy do nouze nepadne a nevyhodí chybu jde o to jak dlouho je ztráta komunikace(a nesmíš věřit tomu co to napíše - ono to napíše zkrat a je to přerušení komunikace ) A nepustili jen mne vždy trochu vyvede z míry ta jednoznačná identifikace od PC když se to nedá pořádně ani při fizické kontrole a příznaky jsou stejné pro několik závad (francouzi mají databázi závad a oprav řekněme třeba z 1000 aut a podle toho řídí příslušný servis který se toto snaží opravit - třaba jak jsem psal a k tomu mám někde i fotodokumentaci místa problému dle statistik oprav) - jinak u mne pomohlo i to že jsem vyměnil volnější části uložená - kulák,silent ramene a už to dlouho neudělalo.

08.05.2016 23:05 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949682
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vnutornu kabelaz som raz riesil ale bola predrata z dovodu ze sa tam suchala plomba repasu o kabel
kazdopadne mam jednu kabelaz naviac, ak chces ti ju donesiem na zraz

...a že bys mi jí tam rovnou vyměnil
Já na to nějak nemám čas-třeba zadní brzdy mi tu leží už snad půl roku

@Jarda:Jasně,tak chybovej kód není všeříkající...
Jinak poprvé se mi to objevilo někdy před vánocema ,to mi to udělalo dvakrát za týden v podstatě na tom samým místě ,pak někdy v únoru a teď minulej týden a zase na tom samým místě,co poprvé-dojíždění k červený na semaforu po sjetí cca 4 km kopce. Teplo,zima,vlhko,sucho,...všechno jedno.
Jen upřesním,že nemocnej hydroblok jsem tu řešil už několikrát a ten dělal něco jiného. Jediný,co to má společný je,že vždycky je převodovka ohřátá...

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator