Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Trhanie prevodovky po zohriati
|< < 1 2 3 > >|
08.05.2016 23:10 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949683
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dones najazdy, 4l oleja a vanicku, naradie si zoberem

osobne si myslim ze ten solenoid mas nacaty a tym ako sa zohreje tak to vinutie zacne blbnut

08.05.2016 23:13 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949685
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
dones najazdy, 4l oleja a vanicku, naradie si zoberem

osobne si myslim ze ten solenoid mas nacaty a tym ako sa zohreje tak to vinutie zacne blbnut


Jo,to si myslím taky,ale bál jsem se na to pomyslet,protože mám pocit,že nejdou koupit extra a měnit kvůli tomu celej hydroblok...
ZF má tohle oproti Aisinu podstatně líp vyřešený...

08.05.2016 23:19 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949687
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
daju sa kupit zvlast, len neviem ci u nas

08.05.2016 23:22 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949688
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
daju sa kupit zvlast, len neviem ci u nas

Vím,že se dá ta repas sada-dával jsem sem odkaz,ale solenoid,jako takovej jsem nikde nějak nenašel...

08.05.2016 23:27 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949689
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja ked som sa s niekym bavil davnejsie - uz neviem s kym - tak v UK sa nasiel aj samotny solenoid

08.05.2016 23:38 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949690
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A jste přesvědčený že načaté vinutí bude měsíc OK (při stejných teplotních a provozních podmínkách?) nebo by jste připustili že toto je spíš pravděpodobnější na infomační elektroniku než na cívku a její vinutí popř. na nějaký přechoďák,přerušení ohledně informatiky - tak hodně úspěchů

a nedá si říct a nedá si říct - jako v ,,básnících"

08.05.2016 23:40 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949691
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak stratim spojenie s ostatnym svetom tak si zapisem pre seba stratu spojenia s ostatnym svetom a nezapisem si tam solenoid ...

08.05.2016 23:50 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949693
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak stratim spojenie s ostatnym svetom tak si zapisem pre seba stratu spojenia s ostatnym svetom a nezapisem si tam solenoid ...


- vždy to tak není - příkladů by bylo spousta. ale to by ti spíš vysvětlili elektronici než mechanici(co dokáže udělat třeba velkej odběr-odpor-přerušení v komunikaci s úplně jinou částí jednotky (když je vše spojeno se vším)- jen řečeno obrazně a zjednodušeně.
Zrovna Hanz má tuto zkušenost se snímačem tlaku oleje a co mu to dělalo s ECU - proč mu to teda diag rovnou nenapsala? a řešil ECU a né rovnou snímač a stál kvůli tomu bůh ví jak dlouho??? (nebo se pletu?)Přiznám se že beru v potaz vždy horší varianty a asi fakt nevím o čem píšu a nerozumím tomu a nic o tom nevím.( a myslím že má nějaký bordel v elektrice ale to opravdu nevím - jen doměnka.

Ale třeba máte pravdu od PC jsou to vždy jen doměnky.

09.05.2016 10:04 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949765
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vies, potykam sa elektronikou od malicka a mam dost velku predstavu co dokaze narobit prechodovy odpor, nizke napatie a podobne a ako sa vie zachovat padajuci pocitac
a vzdy je podstatne zacinat kontrolou najjednoduchsich a najlogickejsich veci a postupne ist dalej a dalej

mas pravdu v tom ze hanz nema mechanicky problem s prevodovkou ale nieco s elektronikou - cievka ventilu je tiez len elektronicka vec

09.05.2016 19:38 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2949897
jruze
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) alx, 10.05.16 19:37
Důvod: offtopic... to sem nepatri, jestli si chces pomerovat pindiky, tak ne timto zpusobem a ne na tomto foru

10.05.2016 21:51 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2950243
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak už asi znám odpověď na můj problém
Problém je opravdu v solenoidu... Více-méně...
Dneska jsem byl u známého,který léta dělal automaty(už je v důchodu) a ten mi vysvětlil,v čem je problém.
Takže: V převodovce je konstrukční chyba v podobě poddimenzovanýho pouzdra brzdy,která se podílí právě na řazení trojky(proto to škubání právě hlavně okolo 3st). To se časem vymačká a je potřeba většího pohybu pístku brzdy. Okolo vymačkaného pouzdra uteče tlak a elektronika se snaží ho dotlačit dalším pohybem pístku solenoidu. Jenže ten už je na konci a protože nemá předpokládaný odběr,tak ho jednotka považuje za vadný a hodí ho do chyb...
Takže mě nepomůže jen výměna hydrobloku,ale i právě sestavy té postižené brzdy...
Takže super... Zlatá převodovka ZF... Tam maximálně praskla redukce mezi mechatronikem a čerpadlem...

10.05.2016 22:24 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2950249
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tak už asi znám odpověď na můj problém
Problém je opravdu v solenoidu... Více-méně...
Dneska jsem byl u známého,který léta dělal automaty(už je v důchodu) a ten mi vysvětlil,v čem je problém.
Takže: V převodovce je konstrukční chyba v podobě poddimenzovanýho pouzdra brzdy,která se podílí právě na řazení trojky(proto to škubání právě hlavně okolo 3st). To se časem vymačká a je potřeba většího pohybu pístku brzdy. Okolo vymačkaného pouzdra uteče tlak a elektronika se snaží ho dotlačit dalším pohybem pístku solenoidu. Jenže ten už je na konci a protože nemá předpokládaný odběr,tak ho jednotka považuje za vadný a hodí ho do chyb...
Takže mě nepomůže jen výměna hydrobloku,ale i právě sestavy té postižené brzdy...
Takže super... Zlatá převodovka ZF... Tam maximálně praskla redukce mezi mechatronikem a čerpadlem...


No a to se dá podle všeho upravit elektronicky (ono to pomůže zrovna tak jako vyměnit hydroblok akorát to nestojí tolik) - to co píšeš vysleduješ zřejmě i v měřených hodnotách a v uložených chybách jako příčina - mělo by stačit upravit soft.U mne to není toto ( a už mám od toho pokoj) na 99,9%

10.05.2016 22:51 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2950253
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No a to se dá podle všeho upravit elektronicky (ono to pomůže zrovna tak jako vyměnit hydroblok akorát to nestojí tolik) - to co píšeš vysleduješ zřejmě i v měřených hodnotách a v uložených chybách jako příčina - mělo by stačit upravit soft.U mne to není toto ( a už mám od toho pokoj) na 99,9%

Nevim... Tím,že upravíš soft maximálně zrušíš to padání do nouze-dᚠmu asi vyšší hranici odběru,možná jinou křivku řízení.
Ale rozhodně tím neodstraníš netěsnost toho futra a nakonec by to dopadlo tak,že shoří lamely a repas nebude stát 35,ale 70...

Ps.: Do živých dat,až budu mít čas,kouknu,co to dělá,když to škube a když ne,ale nepředpokládám,že tam bude něco extra jinak,možná jen všechny adaptace na krajních mezích.

10.05.2016 23:11 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2950254
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pockaj, on nie je sucastou hydobloku, ten co si mi onehda pisal bol sucastou hydrobloku a co osobne viem tak ta prevodovka netrpi na moc ine veci ako samotny hydroblok a to co si popisal je presne ta sucast toho co repasuju v tych hydroblokoch, tam sa vydere chod piestiku a oni by mali robit na to nove mosadzne puzdra (original je to len bruseny odliatok hliniku) a tym by to malo aj viacej vydrzat

10.05.2016 23:22 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2950257
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pockaj, on nie je sucastou hydobloku, ten co si mi onehda pisal bol sucastou hydrobloku a co osobne viem tak ta prevodovka netrpi na moc ine veci ako samotny hydroblok a to co si popisal je presne ta sucast toho co repasuju v tych hydroblokoch, tam sa vydere chod piestiku a oni by mali robit na to nove mosadzne puzdra (original je to len bruseny odliatok hliniku) a tym by to malo aj viacej vydrzat

No,možná jsem to špatně napsal-hydroblok,jako takovej až tak špatnej není,ale hlavní problém je ten brzdovej satz,ve kterým utíká tlak a hydroblok,i když by jinak ještě chvíli řadil už ho přes přeci jen opotřebovaný solenoidy neureguluje. A tím,jak se snaží,ho hodí do nouze... Takže výměna solenoidu,nebo hydrobloku v mém případě nic neřeší. Protože by to bylo nový,chvíli by to fungovalo,ale za chvíli bych byl,kde jsem teď...
No nic,jezdit se s tím dá,jak jsem psal,dělá to jen občas (ale čím dál častěji) a většinou,když jedu ostřejš. Tak to budu trošku šetřit a třeba mi i klesne spotřeba z dlouhodobých 9,6l A až bude čas,nechám udělat repas...

11.05.2016 00:11 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2950282
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Nevim... Tím,že upravíš soft maximálně zrušíš to padání do nouze-dᚠmu asi vyšší hranici odběru,možná jinou křivku řízení.
Ale rozhodně tím neodstraníš netěsnost toho futra a nakonec by to dopadlo tak,že shoří lamely a repas nebude stát 35,ale 70...

Ps.: Do živých dat,až budu mít čas,kouknu,co to dělá,když to škube a když ne,ale nepředpokládám,že tam bude něco extra jinak,možná jen všechny adaptace na krajních mezích.


Nebude a až jí budeš chtít repasovat dej vědět - nebude to stát tolik Až to bude aktuální tak se ozvi popř. víc SZ

17.09.2016 14:12 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2994727
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Tak som tu zas po dlhej dobe. Bol som u odbornika (neviem posudit ci naozaj odbrnik este mi nic neopravoval) a ten mi vravi za pokial je to ta japonska 6stupnova ze tam udajne odchadzaju riadiace jednotky . On neopravuje tieto prevodovky pokial sa nemeni aj riadiaca jednotka ĺebo zevraj ked to zlozi dokopy a nude to aj tak trhat tak ju musi znova rozlozit atd. Vraci ze je ochotny to riesit ale musim mat aj olej a ten vymeni. Ceny my povedal taketo
Riadiaca jednotka - 700-1000 €
praca - cca 300
vyemna oleja bez materialu je tiez 200

Udajne to nieje ziaden mechanicky problem vsetko je v elektronike.
Pytal som sa ho na filter a udajne sa nevymiena.
Ako neviem co dalej lebo uz som mal ponuku na novu za 1500 € aj s namontovanim tak neviem ale zda sa mi to dost prehnana cena. Co si o tom myslite vy ?

17.09.2016 15:42 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2994753
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tyhle problemy vetsinou nedela elektronika ale spis hadraulicky blok(mechatronika)
jednotka je v tom nevine

17.09.2016 17:10 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2994761
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
zmen odbornika

Keby si hladal o AM6.. tak by si vedel ze je tam problem s hydroblokmi. Hydroblok stoji novy v citroene 1300, repas do 500..

Olej stoji 7,50€ /L Mobil JWS 3309 tak neviem akych 200€ za vymenu trva to asi ako vymena oleja v motore ..takze za dakych 30 minut s tromi cigaretami 200€ je pekny peniaz

Kedy si menil prevodovy naposledy? Tieto iste prevodovky maju vo volve interval 30-40 000 na vymenu pol náplne..pre celu napln treba špeci pristroj alebo demontaz prevodovky. Jednoduchsie je doma spravit dve -tri skratene vymeny.

17.09.2016 19:43 - Re: Trhanie prevodovky po zohriati 2994831
Rockwolf
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ten olej som presne takto kupil .ani mne sa toto nezdalo ze najk vela ale to chcel 200€ za robotu len a kolko toho oleja treba ja som kupil 4 litre zevraj to je malo ze este treba 2 litre kupit. Tak skuste ci treba este dokupit mi poradit . Prevodovku mam v aute od novembra takze cca 20k km ale od vymeny trha . Stara sa jaksi rozpadla z dovodu zlej udrzby ale nemenila sa tam "spojka" takto mi to povedal mechanik co to menil takze asi myslel hydromenic. Auto som zdedil s vadnou prevodovkou uz nevedela radot ani 1 ani nic. Tak som doniesol z ciech za 250€ druhu a toto sa robi od kedy ju mam

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator