Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Chvilková ztráta výkonu (cukání)
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 11 > >|
10.09.2015 10:26 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2859712
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
keby isiel na 3 valce tak by skakal
preslapnut plyn nepomohlo?

10.09.2015 11:02 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2859721
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
keby isiel na 3 valce tak by skakal
preslapnut plyn nepomohlo?


hm, neviem, zlakol som sa vypol som to

10.09.2015 16:41 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2859964
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Mě takhle zakuckal před týdnem při dojezdu ke křižovatce z kopce. Ale nenechal jsem otáčky klesat se zařazenou rychlostí, normálně jsem vyšlápl spojku a v tom se to přidusilo a zakuckalo. Hned jsem prošlápl plyn, motor se vzpamatoval a jel jsem dál. Nejdřív jsem nechápal, co se děje, ale pak mi došlo. Právě začínala regenerace. Po pár metrech se regenerace rozběhla normálně a bylo mi hned jasný, že to zakuckání a přidušení měla na svědomí ona. Motor v tu chvíli běží nestandartním způsobem a tak při sjezdu z kopce a brždění motorem dodává nějaký palivo. A to, že jsem v ten moment vyšlápl spojku, to asi hned nepobral a trochu ho to zaskočilo. Holt je to už starší tahoun a má pomalejší reakce.
Nemohla u tebe taky tou dobou probíhat regenerace?

10.09.2015 20:42 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2860114
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To asi nie, siel som do prace asi 5km, relativne studeny motor.

10.09.2015 21:20 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2860136
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
crussader napsal(a):
To asi nie, siel som do prace asi 5km, relativne studeny motor.


Já to mám do H.Počernic 3Km a byla tam tak 800m kolona - takže do spuštění regenerace jsem najel +- 2 Km.

10.09.2015 21:36 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2860169
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Mě se to stalo taky asi 1,5 km od domu ráno cestou do práce. Nikdy se mi regenerace takhle brzy nespustila. Možná před tím dedokončila a tak začala znova ihned po startu.

10.09.2015 21:44 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2860173
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no teda neviem. Stalo sa to ale aj dva krat, ako som pisal ked syn startoval, akoby nepodrzal dost dlho kluc a pustil ho. Motor siel tak cudne plechovo, neviem to moc popisat
Necham to zatial tak, chyby nepise, kontrolky nesvietia, dokonca aj mierka oleja zacala fungovat odkedy som olej menil, tak to necham vyzriet.

11.09.2015 06:44 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2860301
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Mě se to stalo taky asi 1,5 km od domu ráno cestou do práce. Nikdy se mi regenerace takhle brzy nespustila. Možná před tím dedokončila a tak začala znova ihned po startu.


Regenerace se spouští a) nastavením po ujetí určitých Km v jednotce (jednotka přepočítává počet odjetých celkovích Km- podle nich zkracuje limit) b) podle hodnot diferenčáku. c) V případě nedokončené regeneraci při další možné příležitosti-asi usoudila že nastala.

09.04.2016 18:55 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2939000
makino
Město: Stříbro, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj lidi.
Tak mám po půl roce konečně po cukání. Byla to taková kravina, že se to sem bojím napsat, protože je mi jasný, že si projdu linčováním.
Na svou obhajobu - musím říct, že se to hledalo vážně špatně, když mi auto třeba 2x cuklo, rozsvítila se hláška o nefunkci tempomatu a po dalším nastartování třeba dva týdny nic a potom třeba zase 3x na dvou kilometrech a zase týden klid. A ještě nejezdím denně, takže se to protahovalo. Dignostika nic neříkala.
No nebudu to natahovat: Jednou ráno jsem chtěl vyrazit a auto nešlo natočit. Šel jsem po palivu a zjistil jsem, že když zmáčknu balonek na čerpání paliva, tak je měkký, vůbec netahá naftu a pod víčkem palivového filtru jsem slyšel, jak uniká vzduch. Sundal jsem víčko a nebyla tam ani kapka nafty. Překontroloval jsem gumičku těsnění ("O"kroužek) a byla tam malá ploška. Kroužek jsem máznul vazelínou, natočil víčko zpět, natlačil naftu balonkem a nastartoval. Motor sice chvilku kuckal, vlivem zavzdušnění, ale po chvilce jsem vyrazil na cesty. Týden vše v pohodě a pak zase cuklo. Změřil jsem si tedy zmíněný kroužek (mimochodem 100x5) a vyměnil ho. Od té doby (už více než měsíc klid). Hlášku o tempomatu to hlásilo vždy po cuknutí, když byl aktivovaný, takže to teď do sebe zapadá.
Musím zaukat pro jistotum, ale řekl bych vyřešeno

M.

09.04.2016 21:06 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2939031
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
makino napsal(a):
Ahoj lidi.
Tak mám po půl roce konečně po cukání. Byla to taková kravina, že se to sem bojím napsat, protože je mi jasný, že si projdu linčováním.
Na svou obhajobu - musím říct, že se to hledalo vážně špatně, když mi auto třeba 2x cuklo, rozsvítila se hláška o nefunkci tempomatu a po dalším nastartování třeba dva týdny nic a potom třeba zase 3x na dvou kilometrech a zase týden klid. A ještě nejezdím denně, takže se to protahovalo. Dignostika nic neříkala.
No nebudu to natahovat: Jednou ráno jsem chtěl vyrazit a auto nešlo natočit. Šel jsem po palivu a zjistil jsem, že když zmáčknu balonek na čerpání paliva, tak je měkký, vůbec netahá naftu a pod víčkem palivového filtru jsem slyšel, jak uniká vzduch. Sundal jsem víčko a nebyla tam ani kapka nafty. Překontroloval jsem gumičku těsnění ("O"kroužek) a byla tam malá ploška. Kroužek jsem máznul vazelínou, natočil víčko zpět, natlačil naftu balonkem a nastartoval. Motor sice chvilku kuckal, vlivem zavzdušnění, ale po chvilce jsem vyrazil na cesty. Týden vše v pohodě a pak zase cuklo. Změřil jsem si tedy zmíněný kroužek (mimochodem 100x5) a vyměnil ho. Od té doby (už více než měsíc klid). Hlášku o tempomatu to hlásilo vždy po cuknutí, když byl aktivovaný, takže to teď do sebe zapadá.
Musím zaukat pro jistotum, ale řekl bych vyřešeno

M.


Tempomat spadne vždy když motor nemá potřebný výkon mezi to spadá i nedostatek paliva a nebo když ECU nemá potřebné údaje(informace) vše se dá dohledat v podrobnostech chybové hlášky - ostatní je o zkušenostech ,znalosti dané motorizace , hodnot v diag a znalosti jak diag používat.

19.07.2016 19:15 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974037
Zdenál
Město: Milovice, Boží Dar, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nejsem si jist, zda můj problém patří přímo sem - cukne to, ale nejen do nuly, ale i do zrychlení. Při prvním projevu to při jízdě z kopce jakoby zdechlo, zahlásilo anomálie emise a po několika vteřinách se jelo dál. Hláška svítila trvale, hned po nastartování. Při jízdě bez velké zátěže trochu pocukávalo, při akceleraci bez problémů. Podle původních příznaků jsem to odhadoval na EGR, najezdil jsem trochu km v Německu a Francii, takže kvalita nafty dobrá. Po diagnostice trochu rozpaky :
Závady:
P0235 Signál o tlaku turbodmychadla, napájení ve zkratu na + nebo na kostru
P0121 Signál o pedálu akcelerace 1, napájení ve zkratu na + nebo na kostru
P1521 Signál spínače spojky, Koherence s rychlostí vozidla
P1614 Napájení snímačů, zkrat na kostru
P0221 Signál o pedálu akcelerace 2, napájení ve zkratu na + nebo na kostru
P0221 Signál o pedálu akcelerace 2, Zkontrolovat pravděpodobnost hlavního a sekundárního signálu
P0190 Signál tlaku nafty, napájení ve zkratu na + nebo na kostru
P0221 Provedení inforapidu - závada přetrvává

Podle sevismanů je to někde zrada v kabeláži a na hledání si účtují 1000.-Kč za hodinu..

Nemáte někdo zkušenost či nápad?

Mám 2.0HDi, rok 2001, 320000km - zatím bez problémů (jediný a první majitel)
Dík

19.07.2016 19:33 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974046
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pravdepodobne tinejde napajeci 5V vetev z ECU..jsou dve
podivat se v diagnostice jake napeti jednotka detekuje
zmerit jestli napajeni na snimacich skutecne je..pokud ne zkusit jeste primo proti kostre pokud se takto objevi mas nekde upadlou kostru...
atd..
atd...
atd...

20.07.2016 11:33 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974125
Zdenál
Město: Milovice, Boží Dar, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dík za radu. Před domem se toho moc nedá udělat. Něco bych asi přeměřil, ale po delším studiu schémat.. Příští víkend budu poblíž Olomóca, mohl bych se stavit na konzultaci?

20.07.2016 12:03 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974127
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
klidne se zastav..jen zavolej den predem

21.07.2016 08:46 - Cukanie motora 2,0 Hdi 100kw a pri vežkých otáčkach šklbnutie a stratenie výkonu 2974336
pepo55511
Město: Martin, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám taký problém s mojou C5, menili sme hlavu pretoze zlomilo ventil po zložení auto funguje automat radí pekne akurát keď držím plynový pedál v jednej polohe tak to s autom cuká a keď moc pridám že idú dlhšie otáčky nad 3000 tak s autom šklbne ako keby mu nedošla nafta na sekundu pustím plynový pedál a potom zas ide neviete niekto čím to môže by? filter naftový je nový.

21.07.2016 16:12 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974411
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skusal si to podrzat ci to nevyhlasi chybu?

inak to znie ako egr ventil

22.07.2016 08:40 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974539
pepo55511
Město: Martin, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Svieti mi kontrolka motora hlási na PP default system faulty, bol som včera na diag. egr ukazovalo stale nulu že nevykazuje žiadny výkon a vyhodilo mi tam pár chýb jedna bola snímač teploty nasávaného vzduchu a ostatné boli asi spojené s regulátorom turba, cukanie som odstránil tak že som odpojil kábel od nádobky na naftový filter, ale pri vežkom zábere že mu poriadne pridám dlhšiu dobu tak to šklbne musím pusti plynový pedál a po sekunde už ide ale nie viac ako 90 lebo ho dá do núdzového režimu po vypnutí a znovu naštartovaní ide pokým ho nedám zas do záberu väčšieho.

22.07.2016 09:27 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974554
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud je jednotka v nouzovem rezimu na egr je zbytecne se divat
bylo by dobre napsat jake chyb to ukazuje,pro tebe mozna banalni ale ...
spoustu chyb muze byt i dusledek a pricina se ti ani neukaze...
snimac teploty vzduchu je pomerne dulezita velicina pro chod motoru a davkovani paliva
snimac vody na palivovem filtru nebude mit s cukanim nic spolecneho
ta regulace turba bych typnul ma s cukanim vice spolecneho
na jake diag jsi byl ? to jste to jen vycetli smazali a opraveno ?

23.07.2016 09:48 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2974821
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak tu popisujes toho velmi malo a velmi neznalo a zle

to co ste odpojili kablik s filtra s tym absolutne nic nema, to je ohrev nafty
ostatne si uz dostal napisane

31.07.2016 13:52 - Re: Chvilková ztráta výkonu (cukání) 2976763
Vagusak
Město: Chotěšov , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím mám C5 2.2hdi r. v.2012 a mám problém. Po 460km začne auto škubat cca 10km, jakmile auto zastavim chcípne něco na způsob start/stop systém. Po těch 10 km co se auto vyškube jede bez problémů zase 460km tak vám nevím co to je.

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator