Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Olej do automatické převodovky
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 > >|
13.08.2012 13:44 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2498903
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Jo v citroenu to maj strašně drahý,mě říkali dokonce 1600 za litr i na service.citreoen je tahle cena.asi poslední zásoby od Essa,od nich se to už nedá nikde sehnat.

13.08.2012 13:49 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2498905
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
ne tak jsem se koukal na stránky a maj 2l za 3600 s dph. To je asi olej vyvinutý pro NASA...

30.08.2012 14:04 - Výměna oleje v automatické převodovce 2502293
kozelnik
Město: Praga, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, prosím o vᚠnázor, chystám se na výměnu oleje v AP (6-ti stupňová) 2.7 HDi Tourer,
ptal jsem se ve specializovaném servisu na AP, jak postupují a odpověděli mi takto:

"bez demontáže se nikdy celá náplň vyměnit nedá vyměí se cca 60% náplně , pokud je to nutné doporučí se další výměna ve zkráceném termínu nebo se výměna opakuje ihned po promísení do doby kdy se dosáhne požadované kvality oleje. Ve většině pípadů není nutné dělat proplach nebo velké znečištění již signalizuje závadu na převodovce. Řízené proplachy převodovek zásadně nedoporučuji , může dojít v "utrhnutí" nějaké vetší nečistoty která pak zabloudí např do řídící hydraulické jednotky a je vymalováno. "

Je to skutečně tak, ja pán píše?
Děkuji za radu,

Kozelnik

30.08.2012 15:48 - Re: Olej do automatické převodovky 2502329
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
olej z hydromenica sa neda vypustit a preto sa nevymeni cela napln - to je normalne

ten olej sa meni normalne po nejakych km (60000 je max) - ak nebol meneny, tak sa doporucuju vymenit 2x v skratenom intervale - obavam sa ale ze to nechces robit v autorizovanom servise, ich cena litra oleja je troska prehnana (137E za 2l) pricom 1liter kupis okolo 12EUR mimo ...

30.08.2012 17:19 - Re: Olej do automatické převodovky 2502338
kozelnik
Město: Praga, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za ujištění, příští týden provedu výměnu

18.01.2013 21:43 - Re: Olej do automatické převodovky 2539953
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Chystám se opět na výměnu oleje v AT a nᚠdodavatel nám ho nechutně zdražil,tak jsem hledal a našel tohle: .link.
Chci se zeptat,jestli s tímhle prodejcem máte někdo zkušenost-ta cena se mi zdá...no,podezřelá vzhledem k tomu,že nᚠnákup je skoro na šesti kilech za litr v pětadvaceti litrovym kanystru

18.01.2013 21:45 - Re: Olej do automatické převodovky 2539954
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja to kupujem standatne MOC okolo 12E ... takze cena je mierne podhodnotena ...

18.01.2013 22:17 - Re: Olej do automatické převodovky 2539965
bobe
Město: Praha - Zásmuky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 161
99 Poslat soukromou zprávu
Já kupuji jenom od něj. Mám taky AP a s olejem od něj nemám nejmenší problém.
Dokonce i LDS má za krásnou cenu.
Můžu ti ho doporučit.

07.03.2013 19:05 - Re: Olej do automatické převodovky 2554684
Blešák
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj potřebuju poradit kde najdu kontrolní šroub hladiny oleje u převodovky 4HP20 případně nákres nebo foto moc dík

07.03.2013 20:02 - Re: Olej do automatické převodovky 2554730
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Blešák napsal(a):
Ahoj potřebuju poradit kde najdu kontrolní šroub hladiny oleje u převodovky 4HP20 případně nákres nebo foto moc dík





Přílohy:
kontrolní otvor 4HP20.jpg ( 1267811b ) -

07.03.2013 22:48 - Re: Olej do automatické převodovky 2554797
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ta fotka neni moc vypovedna
je nad napravou na diferenciali za poloosou, pri 3.0i sa krasne popalis o vyfuk

02.05.2013 17:24 - Re: Výměna celé náplně automatické převodovky 2574578
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
rendys74 napsal(a):
Ve více vláknech tady na foru jsem četl,že se dá v automatu olej vyměnit pouze částečně. Na netu jsem našel kousek od Brna firmu,která olej vymění kompletně celý.Navíc převodovku propláchne a vyčistí. Ale není to zrovna levné. Na mého citrouše 6900Kč.Věci znalí,co vy na to? Tady je odkaz: www.zp-automatic.cz


No, mají na to údajně mašinku, která nutí olej cirkulovat. A na klubu si četl správně, bez cirkulace prostě nemᚠšanci vyměnit větší část, než 1/3.
Jako autu to neublíží, tohle bych praktikovala jen v případě, že mᚠauto,které nikdy nemělo olej měněný a silně přejeté intervaly oleje.

P.S. trochu si pletou C6 a C5 .link.

02.05.2013 19:27 - Re: Olej do automatické převodovky 2574622
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
No, mají na to údajně mašinku, která nutí olej cirkulovat. A na klubu si četl správně, bez cirkulace prostě nemᚠšanci vyměnit větší část, než 1/3.
Jako autu to neublíží, tohle bych praktikovala jen v případě, že mᚠauto,které nikdy nemělo olej měněný a silně přejeté intervaly oleje.

P.S. trochu si pletou C6 a C5 .link.


No jedna možnost tu je : musíš postavit auto na L. bok aspoň na hodinu a potom srovnat a vypustit (takhle jsem vypustil 7L z mého agregátu (motor s převodovkou na kočce - převodovkou dolů potom jsem srovnal a vypustil 7L

03.05.2013 00:40 - Re: Olej do automatické převodovky 2574727
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
rendys74 napsal(a):
Ve více vláknech tady na foru jsem četl,že se dá v automatu olej vyměnit pouze částečně. Na netu jsem našel kousek od Brna firmu,která olej vymění kompletně celý.Navíc převodovku propláchne a vyčistí. Ale není to zrovna levné. Na mého citrouše 6900Kč.Věci znalí,co vy na to? Tady je odkaz: www.zp-automatic.cz

Zdravím, já měl pochybnosti o tom jak se o olej v převodovce staral předchozí majitel, někde v dojčlandu, tak jsem po zvážení všech možností a po rozmluvě v citroenu došel k názoru, že bude lepší svěřit ošetření převodovky lidem kteří se tím živí a dělají to denně, znají jejich vlastnosti. Po telefonické rozmluvě s panem Zbyňkem Prokopem z Blučiny u Brna jsem si domluvil výměnu při cestě okolo na dovolenou.. Ukázal mi celou firmu a jak to zhruba dělají a taky mi ukázal sklad s náhradními díly na různé převodovky, dělají audiny, meďoury, porscháky, rencky, citroeny a jiné auta..
Dělají kompletní renovaci AP a seřízení rozvaděče v AP nebo jen výměnu oleje.. Hezky jsme si o tom popovídali, ukázal mi i rozvaděč na citroena který renovují sami s tím, že by místo originálu dával raději ten jejich, né kvůli ceně, ale proto, že jejich má vodící pouzdra řazení v bronzi, ne v hliníku jako origo. Povídal, že převodovka v citroenu Aisin Warner není zrovna podařená..
Projel se s mým vozem, s konstatováním, že s těmito kilometry,185tis., to řadí vcelku dobře, že mu tam chodí AP už i s 80tis.km. Předal jsem mu vůz a zhruba za 1,5h mi volal, že mám auto hotové..
No za kompletní výměnu oleje s propláchnutím od nečistot jsem zaplatil 6900kaček, dostal fakturu a bylo po akci.. Vyžádal jsem si ještě vzorek oleje na porovnání s novým a odjel vstříc volným dnům.
Protože jsem žádný zásadní problém s řazením neměl, tak ani po výměně jsem nijak extra vylepšení nepozoroval. Vím, že má AP trochu problém s podřazováním, když jedu volně z kopce a pak do kopce v nízkých otáčkách, občas se stane, že to trochu kopne.. Vím co dělat aby se to nestávalo, takže to nijak neřeším, beru to jako vlastnost této AP AW..

03.05.2013 07:40 - Re: Olej do automatické převodovky 2574756
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Qwik napsal(a):
Zdravím, já měl pochybnosti o tom jak se o olej v převodovce staral předchozí majitel, někde v dojčlandu, tak jsem po zvážení všech možností a po rozmluvě v citroenu došel k názoru, že bude lepší svěřit ošetření převodovky lidem kteří se tím živí a dělají to denně, znají jejich vlastnosti. Po telefonické rozmluvě s panem Zbyňkem Prokopem z Blučiny u Brna jsem si domluvil výměnu při cestě okolo na dovolenou.. Ukázal mi celou firmu a jak to zhruba dělají a taky mi ukázal sklad s náhradními díly na různé převodovky, dělají audiny, meďoury, porscháky, rencky, citroeny a jiné auta..
Dělají kompletní renovaci AP a seřízení rozvaděče v AP nebo jen výměnu oleje.. Hezky jsme si o tom popovídali, ukázal mi i rozvaděč na citroena který renovují sami s tím, že by místo originálu dával raději ten jejich, né kvůli ceně, ale proto, že jejich má vodící pouzdra řazení v bronzi, ne v hliníku jako origo. Povídal, že převodovka v citroenu Aisin Warner není zrovna podařená..
Projel se s mým vozem, s konstatováním, že s těmito kilometry,185tis., to řadí vcelku dobře, že mu tam chodí AP už i s 80tis.km. Předal jsem mu vůz a zhruba za 1,5h mi volal, že mám auto hotové..
No za kompletní výměnu oleje s propláchnutím od nečistot jsem zaplatil 6900kaček, dostal fakturu a bylo po akci.. Vyžádal jsem si ještě vzorek oleje na porovnání s novým a odjel vstříc volným dnům.
Protože jsem žádný zásadní problém s řazením neměl, tak ani po výměně jsem nijak extra vylepšení nepozoroval. Vím, že má AP trochu problém s podřazováním, když jedu volně z kopce a pak do kopce v nízkých otáčkách, občas se stane, že to trochu kopne.. Vím co dělat aby se to nestávalo, takže to nijak neřeším, beru to jako vlastnost této AP AW..


No nevím za výměnu oleje ? já se nedostanu přes dva tisíce.A u C 5 II se dá zjistit kdy byl olej měněn atd..Ohledně spolehlivosti a kvality AP v Citroenu ? ty převodovky mají u spousty aut najeto i několik set tisíc a jsou bezchybné

03.05.2013 11:02 - Re: Olej do automatické převodovky 2574804
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ma pravdu v tom ze aisin mal do isteho datumu problem s tym ze blbol hydroblok ktory sa menil - to su tie tzv nepodarene (novy hydroblok je tusim okolo 1000E)
v 2006 nejako bola technologicka zmena na hydrobloku a tie by uz nemali mat ziaden problem

03.05.2013 12:34 - Re: Olej do automatické převodovky 2574833
Qwik
Město: Opava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No nevím za výměnu oleje ? já se nedostanu přes dva tisíce.A u C 5 II se dá zjistit kdy byl olej měněn atd..Ohledně spolehlivosti a kvality AP v Citroenu ? ty převodovky mají u spousty aut najeto i několik set tisíc a jsou bezchybné

Když vezmu že v AP je cca 8,5l oleje, jeho cena na netu je kolem 210Kč/L = 1785Kč + propláchnutí převodovky+práce.. Jste dobrý.
Cena je opravdu dost vysoko, ale jak jsem již psal nevěděl jsem co se s AP dělo přede mnou...

Pro - jumepa

Když jsem se s panem Prokopem bavil, nebavili jsme se o konkrétním typu AP AW a ve kterém roce byla vada odstraněna. Tlachali jsme tak obecně.. Třeba jsem ten šastlivec, co má již tu vylepšenou AP... Mám vůz listopad 2006.
Cenu za hydroblok repas má za 15tis., nový origo za asi 17tis.. V tom je demontហz auta, seřízení a namontování nového a "naučení převodovky" řadit...
Jak dalece to je pracné, nevím, pokud má plný dvůr aut a sklad připravených AP, tak to asi o něčem svědčí.., nejspíš to umí.
A co mi ještě říkal, že mu tam vozí AP i jiní, co jen inzerují opravy AP na svých stránkách..

03.05.2013 12:41 - Re: Olej do automatické převodovky 2574836
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Qwik napsal(a):
Když vezmu že v AP je cca 8,5l oleje, jeho cena na netu je kolem 210Kč/L = 1785Kč + propláchnutí převodovky+práce.. Jste dobrý.
Cena je opravdu dost vysoko, ale jak jsem již psal nevěděl jsem co se s AP dělo přede mnou...

Pro - jumepa

Když jsem se s panem Prokopem bavil, nebavili jsme se o konkrétním typu AP AW a ve kterém roce byla vada odstraněna. Tlachali jsme tak obecně.. Třeba jsem ten šastlivec, co má již tu vylepšenou AP... Mám vůz listopad 2006.
Cenu za hydroblok repas má za 15tis., nový origo za asi 17tis.. V tom je demontហz auta, seřízení a namontování nového a "naučení převodovky" řadit...
Jak dalece to je pracné, nevím, pokud má plný dvůr aut a sklad připravených AP, tak to asi o něčem svědčí.., nejspíš to umí.
A co mi ještě říkal, že mu tam vozí AP i jiní, co jen inzerují opravy AP na svých stránkách..


V AP je sice něco kolem 8.L ale vypustíš 3.L a i kdyby to dělal 2x tak je to 6x200 + diag + práce ??? (neříkám že neumí a dej do ccca kontakt - může se hodit) má připomínka směřovala k ceně né ke kvalitě a odbornosti(někdy je víc peněz lepší než málo a za špatnou práci)

12.05.2013 14:03 - Re: Olej do automatické převodovky 2578907
rendys74
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Snad mi najk promine,ale to nejde nenapsat. Po tom,co jsem psal výše o firmě u Brna,která dělá kompletní výměnu za 6900Kč,jsem našel jinou v Kojetíně/KAPS Automatic/. Po tel.dotazu kolik by stála výměna,jsem se hned on-line na pátek objednal/sleva 5%/.Kompletní výměna převod.oleje + 2x proplach převodovky na mého citrouše 3585Kč.Myslím si,že tohle je super cena. Navíc po dobu čekání/ cca 1,5 hodiny/, jsem si krátil dlouhou chvíli sledováním televize a popíjením kafe. Každému doporučuji.

12.05.2013 15:28 - Re: Olej do automatické převodovky 2578934
Kaštan
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 241

99 Poslat soukromou zprávu
Hmmm, to je super cena. Jsem s Olomouce, tak aspoň vým, kde se příště objednat. Díky moc.

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator