Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Aditiva do nafty a palivového systému
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 20 > >|
26.10.2014 14:42 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2745343
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Připomínám i v tomto vlákně, že beru na sraz zimní VIF a rozprodám ho po 130,- Kč za půllitrovku. Ještě je k dispozici 5 půllitrovek, tak kdo má zájem, pište SZ.
PS: Tohle nepovažuju za inzerci, protože na tom nerejžuju. Jen chci nezištně pomoct klubákům.

20.08.2015 09:40 - Použití čističe TEC 2000 2852969
prokop
Město: Pelhřimov, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Známý mi doporučil pro zklidnění a ztišení běhu motoru čistič palivového systému TEC 2000. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Sám ho nalil do zbytku nádrže a motor nechal půl hodiny běžet, nicméně píšou, že nejlepší je nechat běžet motor pouze na tenhle sajrajt. To by asi šlo udělat tak, že bych odpojil hadici od nádrže pod sedačku a dal ji do plechovky. Motor je RHR. Dík

20.08.2015 13:39 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2853008
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cokolvek taketo do systemu je na 90% zabitie motora / vstrekovania

20.08.2015 18:38 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2853102
Vitaeidel
Město: Tachov, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já pravidelně při tankování dávám do nafty Wynns Supremium Diesel aditivum a jsem naprosto spokojen. Vyzkoušel jsem i VIF a jednoznačně mohu konstatovat, že Wynns je lepší. Používám jej už minimálně 8 let. Začal jsem to lít do nafty, když jsem si koupil Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi. Zam mi zlobil regulátor tlaku paliva. Po tom, co jsem začal přidávat Wynns, bylo po problémech. Vyzkoušel jsem na doporučení kolegy VIF a po projetí 3. nádrže se zase objevil problém s regulátorem. Takže jsem se vrátil zpět k Wynnsu a auto bylo bez problémů. To moje zkušenost.

27.08.2015 00:40 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854611
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar,

tak zajtra si konecne pojdem pre auto x7 120kw 2011 135000km a moja otazka, mam tam kupit vif? pytam sa aby sa nestalo nieco v zmysle rozpustilo to usadeniny a tie zapchali vstreky...

27.08.2015 10:11 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854630
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Ja davam VIF do vsech aut uz roky a jeste jsem nemel problem a to jsem mel na nekterych autech i 350 tisic km..takze tomu taknejak duveruju

27.08.2015 11:38 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854636
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Som na tom rovnako, od XA dávam celoročne VIF zimný a zatiaž všetko šlape jak hodinky.

27.08.2015 12:19 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854637
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
crussader napsal(a):
Zdar,

tak zajtra si konecne pojdem pre auto x7 120kw 2011 135000km a moja otazka, mam tam kupit vif? pytam sa aby sa nestalo nieco v zmysle rozpustilo to usadeniny a tie zapchali vstreky...

Jak už tady psalo víc lidí, tak VIF není čistič. Spíš zlepšuje mazací schopnosti a ostatní vlastnosti nafty. Zimní pak navíc snižuje tuhnutí nafty v zimě. Používám ho od začátku, co jsem auto koupil jako jeté. Tak těžko posoudím, jestli se tím něco zlepšilo, nebo zhoršilo, ale problémy jem žádné neměl.

27.08.2015 15:19 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854721
moriss
Město: PRAHA, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim.
mel jsem nekolik naftaku,od D,TD,PD,HDI.
vetsinou cca 6 az 10 lete,tudiz jiste vice nez 150tkm.
vzdy jsem pridaval jen benzin v zime a to velice malo,jezdim denne tak nejake starosti se zamrznutim pri 20 pod nulou nebyly.
tankoval jsem standartni palivo spise to lacinejsi ale zase ne u stojanu nekde v druzstvu.
take ve vsech typech fungovalo bz bio palivo od B5...po B100...
tim chci rict ze pokud je pecliva povinna udrzba ve smyslu radeji pri mene km nezli pozdeji.
tak nemuzou nastat problemy.
a pokud se ve filtru najdou spony tak to jiste aditiva nezachrani.
samozrejme jen me zkusenosti....rozhodnout, zaplatit, vyhodnotit si musi kazdy sam..drzim palce

27.08.2015 19:02 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854757
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Velice přínosný příspěvek do vlákna o aditivech v naftě. To jako aditivum mᚠna mysli ten přidaný benzín? A myslíš ten benzín i jako pečlivou a povinnou údržbu vstřiků?


crussader: VIF je prevence a nebál bych se ho začít používat ani u hodně starýho motoru po někom tak pečlivým, jako je třeba moriss.

27.08.2015 20:51 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854790
moriss
Město: PRAHA, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
crussader....dle meho nazoru polozil otazku jestli ma koupit aditiva, zitra si jde pro auto a misto dle meho nazoru jako prvni po koupi udelat vymeny spotrebaku tak se pidit po aditivach neni idealni, ja jsem mu zdelil me zkusenosti.
tak si nech ten ton.
jiste mas take neco za sebou a nemyslim ze je to vzdy to nejlepsi a vsichni se podle toho maj ridit.
toto je forum cize neco jako trziste nazoru a zkusenosti...
ps auta vetsinou zdedily kolegove ci znami a vetsina jede dodnes..

27.08.2015 21:17 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854804
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Každý má své zkušenosti - já vif nedávám protože když jsem ho jednou dál zvedl mi spotřebu(není to čistič,ale má i čistící složky), nafta je oproti tomu co bývala sama o sobě ,,suchá" a dávat do ní benzín který vysouší ?? no kdysi se to dělalo ale to byla ještě nafta naftou - pro ty vstřiky to nebude to pravé ale v malé míře to tak mac škodit nebude (co vím tak německá nafta v zimě má nějaké % BA také) Já osobně občas přidám olej do dvoutaktů (ten kvalitní - mají třeba v Horbachu) a nikdy jsem neměl problém ani s čerpadlem ani se vstřikama. Řekl bych že dnešní nafta potřebuje spíš přimazat než něčím vysoušecím ředit.A zase jen můj názor jako uživatele né odborníka !! Jinak Citroen zakazuje přidávání jakých koli čističů a podobných - uvádějí že hrozí poškození vstřikovacího systému.

27.08.2015 21:47 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854818
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ten benzín se tam "kapne" v zimě proti zamrznutí což ? nepletu-li se

27.08.2015 22:22 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854835
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Aby ten benzín zabránil "zamrzání" nafty, muselo by ho tam být alespoň 10%, nebo ještě víc. Starý diesely, který měly tlak na vstřiku 10x menší než mají dnešní motory a který vstřikovaly jen jednou za zdvih, tak se neměli proč zadírat. Ale dnes ten vstřik kmitne třeba i 6x, takže to už je jinej fofr a tam je mazání mnohem důležitější. VIF maže a chrání proti korozi z vody v naftě, olej alespoň maže, ale kapka benzínu určitě nemaže a ani nechrání proti korozi a troufám si tvrdit, že nezabrání ani srážení parafínu v naftě při nízkých teplotách. Jediný, co může benzín v naftě zlepšit, je zápalnost nafty. To se může hodit, když je motor vyrachtaný a nemá dostatečný tlaky na samovznícení nafty a když navíc mizerný žhaviče nedokážou ve velkých mrazech pomoct. Ale to ta nafta nejdřív nesmí být "zmrzlá". A s tím pomůže jednak samotná zimní nafta a dá se to ještě vylepšit třeba VIFem, nebo jiným zimním aditivem.
Mám za sebou zimy, kdy ráno po noční od fabriky neodjely ani benzíňáky, protože jim v mrazech klekly jejich poddimenzovaný baterky, který jim až do těch mrazů bohatě stačily, ale já se zimní naftou podpořenou VIFem odjel v pohodě. A mám ověřený na dceřině DS4 1.6 THP 200HP, kde je vstikování podobný tomu našemu dieselovýmu, že benzín bez aditiva její vstřiky oddělal. A to po 40k km. Tenkrát taky Citroen zakazoval jakýkoliv aditivování benzínu, dnes už má pro tyhle motory vlastní aditivum. Myslím že díky spolupráci s BMW.
Za mě teda benzín do nafty ani náhodou.

27.08.2015 22:27 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854838
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mno cafte,

tak kara je doma... Ja samozrejme planujem vymenu spotrebakov, no auto som bol zobrat dnes o 17tej a kedze som vedel ze bude prazdna nadrz tak preto som hned riesil tie aditiva... Inak, vif som v GA nezohnal, ak niekto vie kde ho maju budem rad, ak nie objednam 500ml z netu, zatial som natankoval za 20€, vyjazdim to a pojde plna aj z Vifom.

Co sa tyka spotrebakov, planujem pre istotu spravit aj rozvody, tak teraz neviem ci s tym spojit aj vymenu oleja atd, alebo to mozem robit nezavisle od seba. Teda ze teraz by som spravil olej, filtre, a neviem co este a potom ked bude Jumep fit a bude mat cas ze by mi porobil tie rozvody.

este neco, X7 je C5 III alebo skor C5 II mk3 ??? )

a este, spotrebak zakladny je: olej, olejovy, palivovy, vzduchovy a kabinovy filter? ci treba este nieco riesit?

podla servisky a nalepky sa veci menili pred 11k km, viem ze to nemusi byt 100% info, no myslim ze este trosku casu mam. Musim pozriet v akom stave je vzduchovoy filter.



28.08.2015 04:25 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854843
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
VIF v Galante najdes v olejcentre, rovnako ako vsetky naplne.Ja tam nakupujem tiez a este sa mi nestalo ze nemali ...
Edit:Rozvody sa kludne daju robit mimo vymeny oleja, je to len otazka casu straveneho v servise.Podla nalepky bol olej meneny 18.9. a tak je cas na vymenu.Olej by nemal byt v aute viac ako rok aj ked nema kilometre a kedze to nie je nove auto bolo by dobre skratit servisny interval.

28.08.2015 05:55 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854848
Koník
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Renegade01 napsal(a):
Olej by nemal byt v aute viac ako rok aj ked nema kilometre a kedze to nie je nove auto bolo by dobre skratit servisny interval.

No já nevím ale nás ještě v dávných dobách s minerálními oleji horších kvalit učili kilometry a nebo 2 roky ale diskuze o olejích je do jiného vlákna

28.08.2015 06:59 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854858
moriss
Město: PRAHA, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
crussader...myslim ze ze spotrebaku co je treba udelat po koupi je to vse.
jinak s tim benalem do nafty to plati u D a TD u Hdi max pri minus hoodne a predem ..je to jen ze nafta je nekvalitni a ztuhne do necerpatelnosti.
proste brat dobe palivo...

28.08.2015 07:02 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854859
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
crussader napsal(a):
tak kara je doma... Ja samozrejme planujem vymenu spotrebakov, no auto som bol zobrat dnes o 17tej a kedze som vedel ze bude prazdna nadrz tak preto som hned riesil tie aditiva... Inak, vif som v GA nezohnal, ak niekto vie kde ho maju budem rad, ak nie objednam 500ml z netu, zatial som natankoval za 20€, vyjazdim to a pojde plna aj z Vifom.

Co sa tyka spotrebakov, planujem pre istotu spravit aj rozvody, tak teraz neviem ci s tym spojit aj vymenu oleja atd, alebo to mozem robit nezavisle od seba. Teda ze teraz by som spravil olej, filtre, a neviem co este a potom ked bude Jumep fit a bude mat cas ze by mi porobil tie rozvody.

este neco, X7 je C5 III alebo skor C5 II mk3 ??? )

a este, spotrebak zakladny je: olej, olejovy, palivovy, vzduchovy a kabinovy filter? ci treba este nieco riesit?

podla servisky a nalepky sa veci menili pred 11k km, viem ze to nemusi byt 100% info, no myslim ze este trosku casu mam. Musim pozriet v akom stave je vzduchovoy filter.


.link. je to v 5litrech zhruba o 6set kč mín zkus pohledat v Sk.větší balení a koupit to s někým na 1/2-1/3

28.08.2015 08:52 - Re: Aditiva do nafty a palivového systému 2854876
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dakujem vsetkym! O olej centre v GA som nevedel. Bol som tam rano, VIF maju, kupil som len tu malu flasticku.
Mam v aute teraz asi 1/2 nadrze, tak roizmyslam ci to tam nalejem a dotankujem doplna, alebo radsej vyjadzim co mam a potom dam vifko do plnej nadrze

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator