Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 27 > >|
15.01.2012 12:27 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440543
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, všem!

co si mám představit pod pojmem Monžství aditiva zachyceného ve filtru a hodnota 0091.900 gramů a pak je ještě jedna kolonka pod tím také je v gramech a tuším že to množství použitého aditiva a je to úplmně stejné 0091.900 gramů.

15.01.2012 15:14 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440569
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Po regeneraci FAP zůstává ve filtru cerin -hodnota udávaná v g (vypočítavaná elektronikou) po dosažení maxima je nutná výměna(vyčištění)FAP filtru.Množství usazeného cerinu zkracuje dobu mezi regeneracemi a průchodnost filtru.Čidla toto vyhodnotí a oznámí na PC že hrozí ucpání FAP - to může zapříčinit nouzák u druhé generace se doplnění aditiv a čištění provádí samostatně a hlašky jsou taktéž samostatné 1. dochází aditiva 2. hrozí ucpání filtru FAP.Pokud mᚠdobře profil tak se tě to netýka 3.0l i

15.01.2012 16:07 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440648
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
To je mi jasný že se to bentínu netýká.Řeším 2.2HDI C5 I, r.v. 2004. Hlásí to málo aditiva a on to chce pouze dolít a jezdit dál a já mu řikám, že to musí vyčistit. Kolik je hranice pro ucpání. A co znamení množství použitého aditiva? A je to také v gramech.

15.01.2012 17:01 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440709
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
To je mi jasný že se to bentínu netýká.Řeším 2.2HDI C5 I, r.v. 2004. Hlásí to málo aditiva a on to chce pouze dolít a jezdit dál a já mu řikám, že to musí vyčistit. Kolik je hranice pro ucpání. A co znamení množství použitého aditiva? A je to také v gramech.


Neřeš čištění - je to II generace dolít aditiva infineum a reset počítače aditiv - o čištění FAP filtru si to řekne samo.Jaké jsou údaje regenerací?Jaký je rozdíl tlaku vstup-výstup na volnoběh a pod otáčkami?-Podle toho řešit čištění.Připadá mi to že jdeš dělat práci o které moc nevíš tudíž práce na ... půl.A všechno je v gramech krom tlaků.

15.01.2012 18:33 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440870
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Zatím zjišuji info, nic nedělám. Já ty krabičky na popel nemám rád. A koukal jsem co nabízí menu diag. a je tam vyýměna fap a doplnění aditiva dohormady. Udělal jsem reset a nic nedolil, aby ověřil jestli je dobrý hladino měřič. A čekám jestli si to řekne o aditivum znovu, abych vyloučil špatný hladinoměr.

15.01.2012 18:57 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440887
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No výborně-není tam hladinoměr- a není to dohromady - zřejmě si zadal jinou aditivační jednotku(nebo nezadal OPR nebo nevím) - od r.v. 2003 (od OPR z hlavy nevím je to II generace)r.v. 2004 zkrátka určitě - tím že jsi to smazal si nic nevyřešil jen částečně omezil někomu zjistit některé údaje.To je přesně ono - diag. by měli prodávat až po školení a na živnosák. Dál bez komentáře..

15.01.2012 19:43 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2440927
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Je to dohromady. Jsou tam nabídky pouze tři. 1. výměna fap filtru,2 výměna počítače, 3 Konfigurace počítače. Tak čím se to resetuje? Když dám výměna fap filtru. Hodí to hlášku že se má doplnit aditivum a vyměnit fap. Jedniné co se změnilo je že údaj dosažení minimální hladina aditiva se změnil z dosaženo na nedosaženo. A údaj monžství aditiva ve fap filtru se změnil z 91 gramů na 0 gramů.

15.01.2012 21:02 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2441041
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Fakty:
Existujú dva druhy EOLYSu (aditíva)
Generácia 1: rv. 2000 - 2002 (do ORGA 9491) označenie DXP42
Generácia 2: rv. 2003 (od ORGA 9492) označenie EOLYS 176, náhrada od citroenu Infineum F7995

ORGA 09492 je 4. November 2002

DXP42 sa dodáva v 4.5l nádobe
EOLYS 176 v 3l alebo 1l nádobe, ako plniaca sada.

Všetky FAPom vybavené autá by mali ma 5L nádobkou na aditívum,
pričom menšia kubatúra uvedená po r.2004 (1.6HDi) má len 3L nádobku.
Spotreba aditíva záleží od spotreby paliva, čo je dos logické.


UŽ JSEM NAPSAL DOST ZKUS JUMEPA snažil jsem se dost.

15.01.2012 21:14 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2441069
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem co viac tu mam napisat
v tej jednotke musi byt reset stavu aditiva
ak neni
1. auto je len papierova 2004 a podla opr to bude do november 2002
2. niekto tam praskol staru aditivacnu jednotku - to uz rozvadzat ani nebudem

11.09.2012 22:56 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2504793
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Tak si po dlouhé době odpovím sám. Můj zmiňovaný problém, jak udělat reset po dolití aditiva. Jednotka je správná a rok výroby taky. V nabídce diag. je pouze výměna fap filtru a doplnění aditiva. Teď návod. Základní myšlenka výrobce je, že když dojte aditivum je nutná i výměna filtru za nový. Proto pouze tato možnost. Takže po tomto resetu si auto myslí, že má nový filtr a má plnou nádržku aditiva. No a pokud jen dolejete aditivum a usoudíte, že filtr ještě vydrží. Musíte si před resetem zapsat údaje z diag. o stavu filtru. Ty potom po resetu zapíšete pomocí položky v diag. výměna řídící jednotky, zpět do jednotky. Tím jednotka zase bude pracovat z filtrem adekvátně k jeho stavu. Prakticky využíváte možnosti nastavení jednotky, když by se porouchala a je potřeba výměna za novou, ale filtr je původní. Jinak to bohužel o této verze nejde.

11.09.2012 23:10 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2504800
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Tak si po dlouhé době odpovím sám. Můj zmiňovaný problém, jak udělat reset po dolití aditiva. Jednotka je správná a rok výroby taky. V nabídce diag. je pouze výměna fap filtru a doplnění aditiva. Teď návod. Základní myšlenka výrobce je, že když dojte aditivum je nutná i výměna filtru za nový. Proto pouze tato možnost. Takže po tomto resetu si auto myslí, že má nový filtr a má plnou nádržku aditiva. No a pokud jen dolejete aditivum a usoudíte, že filtr ještě vydrží. Musíte si před resetem zapsat údaje z diag. o stavu filtru. Ty potom po resetu zapíšete pomocí položky v diag. výměna řídící jednotky, zpět do jednotky. Tím jednotka zase bude pracovat z filtrem adekvátně k jeho stavu. Prakticky využíváte možnosti nastavení jednotky, když by se porouchala a je potřeba výměna za novou, ale filtr je původní. Jinak to bohužel o této verze nejde.


Pokud není samostatná volba dolití aditiv je to stará jednotka a jde tam DPX 42 pokud je volba doplnit aditiva a volba vycistit FAP samostatně patří tam infineum(dignostika tě navede sama co mᚠudělat- jaký je postup u dané jednotky) - to co píšeš samo jde,ale toto se používá jen jak píšeš při výměně jednotky né při doplňování nebo čištění FAP.Proto se u druhé generace objevují hlášky samostatně 1)málo aditiv 2)hrozi ucpání filtru FAP.

Ještě dotaz jak se ti hlásí jednotka v diag ?

11.09.2012 23:55 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2504806
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Tak si po dlouhé době odpovím sám. Můj zmiňovaný problém, jak udělat reset po dolití aditiva. Jednotka je správná a rok výroby taky. V nabídce diag. je pouze výměna fap filtru a doplnění aditiva. Teď návod. Základní myšlenka výrobce je, že když dojte aditivum je nutná i výměna filtru za nový. Proto pouze tato možnost. Takže po tomto resetu si auto myslí, že má nový filtr a má plnou nádržku aditiva. No a pokud jen dolejete aditivum a usoudíte, že filtr ještě vydrží. Musíte si před resetem zapsat údaje z diag. o stavu filtru. Ty potom po resetu zapíšete pomocí položky v diag. výměna řídící jednotky, zpět do jednotky. Tím jednotka zase bude pracovat z filtrem adekvátně k jeho stavu. Prakticky využíváte možnosti nastavení jednotky, když by se porouchala a je potřeba výměna za novou, ale filtr je původní. Jinak to bohužel o této verze nejde.


v rychlosti, menej nadavania na to ze neradime a viacej hladania: .link.

ten clanok som sem daval dost davno a popisane tam je snad vsetko

07.10.2012 19:26 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2511114
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím po kolikati tisiců kilometru přibližně dojde v nadržce na eolys aditivum? pokud docházi tak by se měla oběvit hlaška na displeji aji u C5II? dík

07.10.2012 19:28 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2511115
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nastavene to je priblizne na 120000km a bude to hlasit (pokial to nebolo stocene alebo inak upravene)

07.10.2012 20:23 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2511133
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Měl jsem tady Pažouta,kterej měl OPRAVDOVEJCH 65000,zacpanej fap a bandasku suchou-paní neměla magnety na špuntu a hlásilo jí to už asi 5000km,že je na suchu... Prej myslela,že to jsou ostřikovače,tak je vždycky dolila a že prej to zhaslo,přijela,až když jí nezhasínala ta kontrolka se čtyřkou(kontrolka motoru)

07.10.2012 20:57 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2511158
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Paní byla pravděpodobně zaměstnaná v autorizovaným servise.

08.10.2012 19:18 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2511442
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Co by se stalo dát do I. generace Infineum? Nejsem si jistý,ale mechanické části jsou podle mne stejné jen bude dávkování asi trochu jinak naprogramované - to by mohlo jít v konfiguraci upravit.V mém případě stará jednotka a podle OPR nové aditivum ??? (ověřeno na několika místech).Možná by to stálo o tom zapřemýšlet.Co na to odborníci?

Dostal si se tehda k tomu abys to vyzkousel? Ceka me doplneni aditiva (samozrejme DXP42) tak, by me zajimalo, jestli to lze zamenit bez nejakych nasledku nebo ne.

08.10.2012 19:36 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2511457
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
s vyvojarmi som o tom nehovoril
ale:
- jednotky do EOLYS 176 sa nedaju prepnut (nemaju soft na to aj ked to diagnostika ukazuje ako prepnutelne), tj. je potrebne vymenit jednotku za novsiu
- filter je rovnaky
- nadrzka je na zaklade objednacich cisel ina (urcena zvlast pre dxp a zvlast pre e 176) (otvorenu som mal len DXP)
- aditivacna ihla je rovnaka

osobne som zatial dal vzdy dxp, teoreticky by to vymenou riadiacky malo byt riesitelne .... chcelo by to ale pohovorit s niekym z PSA - motorarov / vyvojarov

11.10.2012 18:07 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2512171
czpepikcz
Město: Mnisek pod Brdy, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 75
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak dnes mi po natankování autíčko začalo hlásit, že mu začíná docházet aditivum do FAPu. Jak moc se mám hnát na výměnu, abych neublížil filtru? Zvládne ještě jednu nádrž a nebo ho radši mám odstavit?

smazáno .......

11.10.2012 19:07 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2512202
tomikm
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) najk, 11.10.12 21:14
Důvod: rady ohledně Fap off si dej do vlákna Fap a neplevelit toto vlákno!!!!!!!

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 27 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator