Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP
|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 27 > >|
25.11.2013 18:35 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641116
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Musí se udělat trochu víc než jenom dolít,v jakém stavu je fap,přez diagnostiku zadat doplnění a jaké množství,přečti celé vlákno,pak budeš vědět co potřebuješ,jinak vítej v klubu.

25.11.2013 20:15 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641140
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pepe1308 napsal(a):
Ahoj jsem tu novej a chtěl bych sr zeptat. Ve čtvrtek jsem koupil auto z bazaru a hned po koupi a natankovani mi hlásilo nízký.stav
Aditiv. Jel jsem zpět do bazaru a řekl mi,že to doplní JE TO SPRÁVNÉ. Děkují za odpověď


V podstatě ano - FAP se dělá samostatně a aditiva také - jen nevím jestli se bazaru bude chtít investovat (aby tam dali co tam patří a kolik toho tam patří)

25.11.2013 20:40 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641147
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
A hlavně aby tam vůbec něco dali a jen nenastavili naplnění diagnostikou...

25.11.2013 20:42 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641149
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Po dolití aditiv by se mělo zadat diagnostikou do počítače gramáž,teda jestli se nepletu i pokud byl vyčištěn nebo dán nový fap.

26.11.2013 03:45 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641168
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Po dolití aditiv by se mělo zadat diagnostikou do počítače gramáž,teda jestli se nepletu i pokud byl vyčištěn nebo dán nový fap.


Gramហjak píšeš zadávᚠpouze pokud měníš jednotku(přepíšeš hodnoty do nové) - při doplnění jen nuluješ a FAP se tuším od r.v. 2003 čistí samostatně(viz data od Jumepa čísla OPR)

26.11.2013 09:07 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641198
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když jsem si pořídil toto auto,jel jsem do jednoho nejmenovaného servisu na diagnostiku,zjištěno rozdíl mezi množstvím aditiva zadaných v počítači a skutečným množství v nádržce,když jsme probíraly dolití aditiv,domluvily sme se,že si nejdříve ověřim zda není vyoperován FAP,pokud je v pořádku,pak se zadá filtr vyměněn a gramហaditiv do počítače,pokud je FAP vybranej,samozřejmě dolévání této tekutiny je bezpředmětné.FAP po vyčištění pomocí wapky se do počítače zadává výměna tohoto filtru,alespoň my to bylo řečeno.. Pokud je to jinak,snad někdo upraví na správnou míru.

27.11.2013 22:03 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641659
pepe1308
Město: Lomnice nad Lužnicì, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za odpovědi, tak možná bude lepsi,když zajedu do citroenu a uvidí se co dal. Když jsem to koupil tak mi natankovali plnou nádrž a hned po natankovani se mi to rosvitilo. Tak je mozny, že to před tím vymazali nevím no

27.11.2013 22:40 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2641663
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když jsi to kupoval mynulý týden,tak nech projet diagnostikou celé auto,budeš vědět,jak jsi na tom,při té příležitosti se koukni jak regeneruje,na aditiva,prostě to nech projet celé,hlavně někoho,kdo má správnou diagnostiku,lexie 3,a hlavně jí umí používat.

02.02.2014 23:55 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664320
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim, mam c5 I teprve chvili, je z bazaru takze se pokousim o tom aute zjistit co nejvice informaci, uz se mi diky vasim radam povedlo opravit tlacitko pocitace a zadrhavajici krouzek pro razeni zpatecky. Ted v patek sem byl u znamyho ktery ma diagnostiku, abych zjistil pripadny chyby v pameti. Bylo toho dost, ale vetsina vznikla diky vybite baterce a startovani pres booster a kabely (v bazaru). Ale k veci, v pameti zavad je i dosazeni minimalni hladiny aditiv a jeste ze stav aditiv je 1 gram. Po vymazani zavad tam naskoci znovu. Zvlastni na tom ale je, ze display palubniho pocitace nic nepise. Myslim tim nejaky upozorneni ze je treba do servisu na doplneni aditiv a vymenu dpf v mym pripade. Dpf tam nejspis je, protoze hodnoty tlaku pred a za filtrem jsou v norme. Nevite nekdo co by to mohlo znamenat?

03.02.2014 00:03 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664321
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
chce to niekoho kto vie pozret co a ako a vie co to znamena, neni to len o tom mat tu diagnostiku, ale aj o tom ze vedet co kde a ako

pri tomto moze byt viac chyb a kazda ukazovat na nieco ine

03.02.2014 14:54 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664424
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
V tom pripade, nasel by se nekdo z brna nebo okoli, kdo tomu rozumi a byl by ochoten se na to podivat? Nechci jezdit hned do znackovyho servisu, kdyz to treba nic neznamena.

03.02.2014 14:56 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664425
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
do znackoveho servisu by si moc rozumne asi nespravil v tomto pripade

predpokladam ze mas klasicky odideny hladinomer, s tym sa moc viac neda ako spravit ojetoto odporom alebo vymenit nadrzku (ale stale plati, ze je to len blby odhad, nevidel som to)

03.02.2014 21:24 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664523
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
Hmm, to by byla taky moznost. Takze dalsi dotaz, jestlize si palubni pc mysli ze ma praznou nadobu, pokousi se aditivovat i tak? A jak zjistim jestli v nadobce fyzicky aditivum je? Nekdo tu odkazoval na nejakou vyrobu merky z dratu, ale nepovedlo se mi nic najit.

03.02.2014 21:27 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664524
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyroba merky je len klasicky ohnuty drat, je to take neiste
ma sa to optimalne vyliat a naliat s5

aditivovat by to malo, ono to este na cerpadle zisti zlu funkciu, vyhodi to aj viac zavad

03.02.2014 23:35 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664551
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Někdo v tom štrachal a blbě - předpokládám že jsi natankoval a vyběhla hláška. 1gram ve filtru FAP? Rozdíl tlaku na diferenčáku je jaký? Vzdálenost mezi regeneracemi je jaká? Vytáhní injekční stíkačkou něco z nádobky - jakou barvu to má ? Pokud tam je plná(nebo kolik tam toho je) tak čeho ? Ta náplň stojí +-4000,- pochybuji že někdo před prodejem doplní (a to co tam patří) - starší barva piva,novější černá silná káva.Jak daleko to mᚠdo Piešan(Jumep)

04.02.2014 00:25 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664559
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
To samozrejme nevim co s tim kdo delal, proto se snazim predejit moznym problemum. Palubni pc nehlasi vubec nic (na displeji), tu chybu ze zbyva 1 gram aditiva ukazala lexia. To jestli a co v nadrzce je zatim nemam jak zjistit, venku je ted skarede a dilnu nemam, ale zkusim to nejak o vikendu poresit. Do Piestan to mam cca 130 km, coz neni moc a kdyby byl ochoten to auto proklepnout, neni problem tam zajet. Skoro nic o tom nevim, zatim se seznamuju, je to muj prvni Citroën
Jo a ten rozdil tlaku si uz nepamatuju, ale znamej rikal ze je to dobry a vzdalenost mezi regeneracemi byla kolem 1000 km.

04.02.2014 02:49 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2664560
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Juras555 napsal(a):
To samozrejme nevim co s tim kdo delal, proto se snazim predejit moznym problemum. Palubni pc nehlasi vubec nic (na displeji), tu chybu ze zbyva 1 gram aditiva ukazala lexia. To jestli a co v nadrzce je zatim nemam jak zjistit, venku je ted skarede a dilnu nemam, ale zkusim to nejak o vikendu poresit. Do Piestan to mam cca 130 km, coz neni moc a kdyby byl ochoten to auto proklepnout, neni problem tam zajet. Skoro nic o tom nevim, zatim se seznamuju, je to muj prvni Citroën
Jo a ten rozdil tlaku si uz nepamatuju, ale znamej rikal ze je to dobry a vzdalenost mezi regeneracemi byla kolem 1000 km.


No tak SZ - myslím že ještě nikoho neodmítl a že budeš v dobrých rukách

25.05.2014 23:33 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2699450
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
měl bych několik otázek k dopnění u C5 II:
1. když nějaký "koumák" bez doplnění aditiva provede reset počitadla, zjistí auto, že aditivum nemá?
2. když jsme známému doplňovali aditivum, tak se aditivu po dolití cca 2l dále nechtělo, až pokud se mu trochu pomohlo tlakem, setkal jste se s tím už někdo?
3. Pokud auto nehlásí nedostatek Eolysu a i přes to provedeme dolití, chápu-li dobře je nádržka až na 5l a plnící sada má 3l, tak pokud je tam méně než 2l, nic z přepadu nic nepoteče?
4. Po dolití se v lexii u C5 II zvolí doplnění aditiva a auto napíše: Před provedením operace je nutné dolít aditivum. Následně se jen zmáčkne Enter a už není nutné nikde nic nastavovat? Na fr. webech jsem četl ještě něco o nastavení celkového množství aditiva, ale to jsem nikde nenašel

Doplnění k foto návodům na stánkách, u C5 II, není "velká" zátka, ale pouze přepad, který je v přední části nádržky a připojuje se na něj 2 hadička z plnící sady,

Díky za odpovědi

26.05.2014 08:37 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2699511
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Knight napsal(a):
Ahoj,
měl bych několik otáek k dopnění u C5 II:
1. když nějaký "koumák" bez doplnění aditiva provede reset počitadla, zjistí auto, že aditivum nemá?
2. když jsme známému doplňovali aditivum, tak se mu do nádržky po dolití cca 2l nechtělo, až pokud se mu trochu pomohlo tlakem, setkal jste se s tím už někdo?
3. Pokud auto nehlásí nedostatek Eolysu a i přes to provedeme dolití, chápu-li dobře je nádržka až na 5l a plnící sada má 3l, tak pokud je tam méně než 2l, nic z přepadu nic nepoteče?

Doplnění k foto návodům na stánkách, u C5 II, není "velká" zátka, ale pouze přepad, který je v přední části nádržky a připojuje se na něj 2 hadička z plnící sady,

Díky za odpovědi


Pokud to někdo zresetuje a nedoplní tak u starších aut to auto nepozná(nemá to plovák) u novějších si nejsem jistý(nezabýval jsem se stím,ale možna X7 to dovede) a ohledně plnění jsou tam dva vývody při plnění se musí odpojit i ten druhý aby tam nevznikal přetlak.A také to musíš zresetovat - no nevím děláte něco očem moc nevíte ono na tom nic není ale pokud vymažete údaje i o FAP tak tomu autu v tom naděláte bordel

26.05.2014 08:52 - Re: Eolys - aditivum pro motory HDi s filtrem pevných částic FAP 2699518
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
No právě, že jsme i ten druhý odpojili a měli jsme na něm připojenou druhou hadičku pro "přetečení", a proto jsem se ptal, zda jste se s tím už někdo setkal?

O resetu jsem otázku ještě doplnil

Bohužel nejsem všeznalý a ani bych nechtěl být. Velmi rád se poučím jak co přesně dělat, a proto využívám rad odborníků zde z klubu, za což všem i tímto velmi děkuji.

|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 27 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator