Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 ... 68 > >|
07.07.2016 21:29 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971342
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jestli mᚠdobře profil tak EGR na C5I nemá žádnou kontrolu polohy (jen elektroventil) - zaslep ho vepředu na sání ,


vaha egr vidi velmi dobre..a pokud nebude dobre chodit ani motor dobre nepojede
prave osciloskopem na vaze nejlip vidis jak a jesli chodi
podminka je dobra vaha
urcite bych ho nezaslepoval

07.07.2016 22:05 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971348
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nevím přesně, který elektroventil je na co, protože tam jsou tři. Dva jsou stejné, nejspíš pro turbo a klapku sání a jeden má v názvu EGR, tak to bude asi ten pravý. Snad to někdo potvrdí, nebo upřesní.

Přílohy:
suomi.jpg ( 26745b ) -

07.07.2016 22:18 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971362
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
vaha egr vidi velmi dobre..a pokud nebude dobre chodit ani motor dobre nepojede
prave osciloskopem na vaze nejlip vidis jak a jesli chodi
podminka je dobra vaha
urcite bych ho nezaslepoval


Souhlasím s tím že ho váha vidí (proto jsem se ptal podle čeho usoudili že EGR) pokud ale propouští pořád tak by ho klidně mohl zaslepit . Váha je základ a stačí i diag pro kontrolu hodnot.

08.07.2016 08:23 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971412
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nevím přesně, který elektroventil je na co, protože tam jsou tři. Dva jsou stejné, nejspíš pro turbo a klapku sání a jeden má v názvu EGR, tak to bude asi ten pravý. Snad to někdo potvrdí, nebo upřesní.


1628NN je vlastni EGR
1628lq je elektro ventil-solenoid ovladani,podtlakovy
1920AG je vaha vzduchu

08.07.2016 09:54 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971431
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Super...děkuju

Mikra napsal(a):
Nevím přesně, který elektroventil je na co, protože tam jsou tři. Dva jsou stejné, nejspíš pro turbo a klapku sání a jeden má v názvu EGR, tak to bude asi ten pravý. Snad to někdo potvrdí, nebo upřesní.


08.07.2016 09:57 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971432
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Díky....tak budu doufat že to bude buď přímo ten Egr nebo elektroventil ještě jedna otázka....to auto má pouze jednu váhu vzduch nebo jich tam je víc? Sice nevím jak je to dělané,ale vím,že když mi jednou odešla váha vzduchu na VW passat tak auto ztratilo úplně výkon.Dal jsem z něj max. 80km/h. ,ale Citron mi jede bez problému.


autodiag napsal(a):
1628NN je vlastni EGR
1628lq je elektro ventil-solenoid ovladani,podtlakovy
1920AG je vaha vzduchu


08.07.2016 13:19 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971476
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ma jen jednu "vahu"

08.07.2016 13:52 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971485
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
tak potom opravdu nechápu,pokud by byla v háji váha tak snad to vyhodí chybu i na diagnostice nebo ne ? nebo když nejde váha tak nefunguje egr a vyhodí to chybu jen toho egru a ne váhy ?

autodiag napsal(a):
ma jen jednu "vahu"


08.07.2016 17:28 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971547
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
suomi napsal(a):
tak potom opravdu nechápu,pokud by byla v háji váha tak snad to vyhodí chybu i na diagnostice nebo ne ? nebo když nejde váha tak nefunguje egr a vyhodí to chybu jen toho egru a ne váhy ?


Váha má určité hodnoty - když rozklikne vidí jaké hodnoty byly v momentě chyby , nebo měřené hodnoty a vidí je tam(hodnoty se mění podle toho jak se ,,hýbe" EGR ale může být vaha KO a hodnoty budou také špatné.Musí ale vědět na co koukat - nevím kde a kdo zjišoval závadu - když ho zaslepíš bude mít vyšší hodnotu váha a někdy (některá jednotka to může vyhodnotit chybou) - váhu jako takovou to myslím nenapíše. Je to asi o zkušenostech.

08.07.2016 17:48 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971551
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Aha,uz to chápu zjišoval to kamarád mechanik ke kterému pořad jezdím.Ale jak jsem už psal,jen Koukl na diag,vyskocil mu egr ventil tak chybu vymazal.Zatim se dál nedostal.Vše pořádně prověří až příští týden.
Ale chci se zeptat proč na Passatu když odešla váha auto bylo zcela bez výkonu?
jruze napsal(a):
Váha má určité hodnoty - když rozklikne vidí jaké hodnoty byly v momentě chyby , nebo měřené hodnoty a vidí je tam(hodnoty se mění podle toho jak se ,,hýbe" EGR ale může být vaha KO a hodnoty budou také špatné.Musí ale vědět na co koukat - nevím kde a kdo zjišoval závadu - když ho zaslepíš bude mít vyšší hodnotu váha a někdy (některá jednotka to může vyhodnotit chybou) - váhu jako takovou to myslím nenapíše. Je to asi o zkušenostech.


08.07.2016 18:47 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971562
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
suomi napsal(a):
Ale chci se zeptat proč na Passatu když odešla váha auto bylo zcela bez výkonu?

jina nouzova mapa vahy

08.07.2016 19:17 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971572
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ano. můžu potvrdit. Když jsem měl kdysi podezření na vadnou váhu vzduchu (diag. psala něco jako vadná váha nebo zkrat na +) tak jsem ji odpojil a jelo to "normálně". Jelo to na nouzový režim váhy. Nešel tempomat a nevím už co ještě nefungovalo, ale výkon motoru byl nerozeznatelný od jízdy s připojenou váhou. Nakonec to ani váhou nebylo, byl to nějaký bug v systému, nebo v diagnostice. Proto je nutný, aby diagnostiku dělal někdo zkušený a to nejlíp citroenář, měl skutečnou Lexii a ne nějaký univerzál a takový diagnostik potom dokáže na základě hodnot odhalit skutečnou příčinu chybovýho hlášení.
U mě tenkrát závadu způsobilo vadný čidlo teploty nasávanýho vzduchu před klapkou. Jruze to objevil při kontrole hodnot, když diag ukázala, že nasávaný vzduch má teplotu -40°C a přitom bylo venku +10°C. I takováhle anomálie dokázala zblbnout systém a napsat vadnou váhu vzduchu.

08.07.2016 19:29 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971577
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Chlapi díky za rady,už mi jde z toho hlava kolem.Počkám do příštího týdne až se přesně zjistí o co jde.Včera mi tu chybu vymazal a už 100km je klid tak se snad auto vzpamatovalo samo ...ve středu by jsem měl vědět víc tak potom napíšu v čem to teda bylo.Ještě jednou díky vsem zúčastněným

10.07.2016 18:53 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971981
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem s mou Cpětkou dnes absolvoval Opava-Bohumín a zpět.Auto zvládlo cestu perfektně,užíval jsem si šum pneumatik při 130km/h.Najeto asi celkem se vším všudy 250km a žádná chyba zatím nevyskočila Ve čtvrtek jde auto i tak na kontrolu

11.07.2016 07:33 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2972042
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nechtel bych ti uplne kazit radost ale ono se to asi zase projevi

11.07.2016 15:00 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2972160
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Nj asi jo, já jsem si takhle užíval jen jeden den, odjel jsem od Lukiho s novou váhou, cestu do Ostravy v pohodě a na druhý den při pojížďkách po městě opět vyskočila hláška. Po pěti nastartování zase sama zmizela a ukázala se až zase po nějakých 300km. Teď zase týden pořád svítí. Změna ve výkonu žádná, tak to moc neřeším . Ostatně před 3mi lety to prohlížel na rychlo i Autodiag a ten tvrdil, že je v háji asi EGR. Pak to zase na nějakou dobu zmizelo samo. A pak se zase objevilo.

11.07.2016 20:22 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2972224
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
A byl to egr?

gull napsal(a):
Nj asi jo, já jsem si takhle užíval jen jeden den, odjel jsem od Lukiho s novou váhou, cestu do Ostravy v pohodě a na druhý den při pojížďkách po městě opět vyskočila hláška. Po pěti nastartování zase sama zmizela a ukázala se až zase po nějakých 300km. Teď zase týden pořád svítí. Změna ve výkonu žádná, tak to moc neřeším . Ostatně před 3mi lety to prohlížel na rychlo i Autodiag a ten tvrdil, že je v háji asi EGR. Pak to zase na nějakou dobu zmizelo samo. A pak se zase objevilo.


11.07.2016 20:24 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2972225
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Já vím a bohužel to při každé jízdě očekávám
autodiag napsal(a):
nechtel bych ti uplne kazit radost ale ono se to asi zase projevi


11.07.2016 20:32 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2972227
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Také se mi občas tahle hláška objevovala (v chybovém logu chyby často, na displeji hláška tak 5x za rok), kvůli občas špatně chodícímu EGR.
Několik let jsem to neřešil, letos kvůli změnám podmínek měření emisí už ano - vyřešeno čistě softwarově u Jardy (motor funguje OK, chybu EGR nehlásí).

16.07.2016 11:09 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2973490
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
nevím jestli patří můj dotaz sem, ale hlášku engine antipollution system faulty u auta občas vyskočí. Vždy se rozsvítí prý chyba jen na chvíli - po pár KM hláška zmizí. S naší C5 jezdí převážně žena a já jsem teď po delší době s autem jel delší cestu a přijde mi, že auto nejde vůbec do tahu... dotaz spočívá v tom jestli může mít občasná hláška "engine antipollution system faulty" vliv na výkon auta...? Přijde mi jako bych jel bez turba. Auto nijak nekouří, spotřeba normální - od 5,2 l max do 6,5 l - podle toho kam se jede... Kopce kde jsem jezdil normálně na 5 tak musím řadit dolu... poradí někdo prosím co by s tímmohlo být...?

Díky za případnou radu a přeji hezký a pohodový víkend...
Leon

|< < 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator