Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 ... 68 > >|
06.07.2016 15:55 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2970865
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aj ta zhasne
ESP sa deaktivuje ked motorova jednotka nedokaze garantovat ovladanie krutiaceho momentu motora
to ze to neobmedzilo vykon len znamena ze to nebola zavada kde je potrebne obmedzovat vykon (vysoke tlaky turba, paliva atd.)

06.07.2016 16:04 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2970867
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Ale asi i tak to může být hodně důvodu čím to je že ?

06.07.2016 17:53 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2970895
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep jak jsi řekl.P o dvou hodinách jsem auto nastartoval a kontrolka zhasla.Najel jsem cca 25km a nic ani kontrola ani hlášení o chybě.Teď mě čeká ještě cesta domů.Vim že nemám tak skvělé auto co by se samo opravilo,ale otázka...když to nesvítí ukáže to chybu na diagnostice?

jumep napsal(a):
aj ta zhasne
ESP sa deaktivuje ked motorova jednotka nedokaze garantovat ovladanie krutiaceho momentu motora
to ze to neobmedzilo vykon len znamena ze to nebola zavada kde je potrebne obmedzovat vykon (vysoke tlaky turba, paliva atd.)


06.07.2016 19:17 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2970943
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když to zhaslo, jednalo se o chybu přechodnou, na diagnostice myslím že by měla bít uložena v deníku závad, uvidíš.

06.07.2016 19:55 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2970954
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zavada tam bude, preto som hovoril ze zmazanim sa to neopravi, kazdopadne zaznamenana tam zostane a ked prides domov tak to chod nechat nacitat, inac ti to kludne moze zasa nabehnut

06.07.2016 20:59 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971012
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
No už se stalo.Po ujetí asi 30km zase začala svítit kontrolka motoru a chvíli na to i kontrolka auta se smykem v trojúhelníku ana palubním počítači hlášky,ale auto jelo zase. Zítra fičím do servisu teda.

jumep napsal(a):
zavada tam bude, preto som hovoril ze zmazanim sa to neopravi, kazdopadne zaznamenana tam zostane a ked prides domov tak to chod nechat nacitat, inac ti to kludne moze zasa nabehnut


07.07.2016 10:20 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971137
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Řekl bych že v tom bude mít prsty snímač natočení volantu - nedělal někdo grometrii , nevzal jsi třeba díru,neměnil jsi pneu(třeba rezervu)?

07.07.2016 11:23 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971158
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Nic z toho jsem nedělal ani se nestalo(teda pokud by se mi žena nepřiznala k té díře ).Dneska jsem byl na diagnostice a ukázalo že závada je EGR ventil.Co s ním se asi ukáže až ho hoši vytáhnou.Co jsem ale tady četl o těchto ventilech,tak jsi jruze psal že ty je taky zátkuješ co? Takže by to mělo vydržet nějakou dobu než našpořím na nový ?

jruze napsal(a):
Řekl bych že v tom bude mít prsty snímač natočení volantu - nedělal někdo grometrii , nevzal jsi třeba díru,neměnil jsi pneu(třeba rezervu)?


07.07.2016 12:51 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971191
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
suomi napsal(a):
Nic z toho jsem nedělal ani se nestalo(teda pokud by se mi žena nepřiznala k té díře ).Dneska jsem byl na diagnostice a ukázalo že závada je EGR ventil.Co s ním se asi ukáže až ho hoši vytáhnou.Co jsem ale tady četl o těchto ventilech,tak jsi jruze psal že ty je taky zátkuješ co? Takže by to mělo vydržet nějakou dobu než našpořím na nový ?


Jestli mᚠdobře profil tak EGR na C5I nemá žádnou kontrolu polohy (jen elektroventil) - zaslep ho vepředu na sání , ale může ti vyhazovat chybu váha a ohledně EGRu na vrakáčích jich bude spousta Podle čeho usoudili že je to EGR? Je stále horká tubka?Jakou hodnotu má váha?

07.07.2016 13:06 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971193
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Tak teď jsi mně teda dostal pokud to nechám zaslepit tak jakou to bude vyhazovat chybu? stejnou jako teĄ,(kontrolka motoru+hláška Antipollution system faulty)? Z vrakáče jsem taky přemýšlel,ale nebude to z bláta do louže za tu cenu kterou budou chtít? Usoudili že je to EGR pouze podle diagnostiky,nic jiného nevyskočilo,ale nejsem momentálně u auta tak já snad doufám,že se podívají i po jiných příčinách popřípadě.



jruze napsal(a):
Jestli mᚠdobře profil tak EGR na C5I nemá žádnou kontrolu polohy (jen elektroventil) - zaslep ho vepředu na sání , ale může ti vyhazovat chybu váha a ohledně EGRu na vrakáčích jich bude spousta Podle čeho usoudili že je to EGR? Je stále horká tubka?Jakou hodnotu má váha?


07.07.2016 13:51 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971199
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kontrolu robi vaha pomocou prietoku vzduchu a aj nastavuje jeho otvorenie

nejako extra problematicke nie su a kludne by som tam dal z vraku, vacsinou ide aj v pohode povolit a demontovat

ale skor ako ho das dole skontroluj podltak co ide nan ci nie je prasknuta hadicka a tiez skusit pomocou striekacky napriklad ci neni prasknuta membrana

ak je toto vsetko ok, este je otazka hodnot na diagnostike a testu

zaslepovat to nevidim dovod, skutocne nechapem toto bastlenie miesto opravy ...

07.07.2016 14:20 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971201
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
nejako extra problematicke nie su a kludne by som tam dal z vraku, vacsinou ide aj v pohode povolit a demontovat..........myslíš teď co,tu váhu nebo ten ventil?


jumep napsal(a):
kontrolu robi vaha pomocou prietoku vzduchu a aj nastavuje jeho otvorenie

nejako extra problematicke nie su a kludne by som tam dal z vraku, vacsinou ide aj v pohode povolit a demontovat

ale skor ako ho das dole skontroluj podltak co ide nan ci nie je prasknuta hadicka a tiez skusit pomocou striekacky napriklad ci neni prasknuta membrana

ak je toto vsetko ok, este je otazka hodnot na diagnostike a testu

zaslepovat to nevidim dovod, skutocne nechapem toto bastlenie miesto opravy ...


07.07.2016 14:34 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971202
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ventil

vahu VDO a isto novu

kazdopadne skor ako cokolvek vymenis mal by si si tym byt isty nech zbytocne neriesis co netreba / to by ti mal ten co ti do diagnostikuje vedet urcit

07.07.2016 15:13 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971206
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Ano jistě.Jen mi dal auto zpět že se k tomu nedostal a podívá se na to až příští týden.Že můžu zatím jezdit ze se nic nestane.Žádné dálkové cesty nechystám tak bude všechno ok
jumep napsal(a):
ventil

vahu VDO a isto novu

kazdopadne skor ako cokolvek vymenis mal by si si tym byt isty nech zbytocne neriesis co netreba / to by ti mal ten co ti do diagnostikuje vedet urcit


07.07.2016 18:00 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971249
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ventil

vahu VDO a isto novu

kazdopadne skor ako cokolvek vymenis mal by si si tym byt isty nech zbytocne neriesis co netreba / to by ti mal ten co ti do diagnostikuje vedet urcit


Jestli je ten EGR zaseklej v otevřené poloze,nebo rozpadlej nevidím důvod ho prozatím zaslepit(to bastlení mu pomůže) - myslím že to EGR není , spíš ovládací elektroventil,o váze (o starší neuvažuj-buď nebude fungovat hned a nebo v dohledné době) tu chce jak píše Jumep novou a né polsko nebo podobné.Mimo to tohle je řešitelné bych řekl za pomoci diagnostiky a né pokus omyl.

07.07.2016 18:30 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971255
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
No a kolik tak stojí takový elektroventil nebo ta váha ? Příští týden až to začne kuchat budu vědět více. Jen mě zajímá,dá se buď se špatným elektroventilem nebo egrem najet tak 200-300km ?

jruze napsal(a):
Jestli je ten EGR zaseklej v otevřené poloze,nebo rozpadlej nevidím důvod ho prozatím zaslepit(to bastlení mu pomůže) - myslím že to EGR není , spíš ovládací elektroventil,o váze (o starší neuvažuj-buď nebude fungovat hned a nebo v dohledné době) tu chce jak píše Jumep novou a né polsko nebo podobné.Mimo to tohle je řešitelné bych řekl za pomoci diagnostiky a né pokus omyl.


07.07.2016 19:30 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971303
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no za 1. skontroluj tie hadicky podtlakove k tomu egr
ak by bol otvoreny tak to ostane strasne lenive - to si nepopisoval a s ostatnym 200-300 km das

vaha VDO je okolo 130E myslim normalna cena a da sa zohnat dost lacnejsie
ventil si nepamatam, myslim ze okolo 50E

07.07.2016 19:43 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971304
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Díky moc.Lenive to není jede to normálně.Jak jsem ale psal až během příštího týdne se dozvím co přesně tomu je.Urcite se začne hadičkami.Nevim už teď přesně co dnes ukázal ten diag ale vím ze tam byl psaný egr.Kluci díky za rady.Jumep ještě kdyby jsi byl tak hodný a hodil mi nějaké kódy na ten ventil a váhu a se můžu podívat na cz stránkách vím s čím počítat.
jumep napsal(a):
no za 1. skontroluj tie hadicky podtlakove k tomu egr
ak by bol otvoreny tak to ostane strasne lenive - to si nepopisoval a s ostatnym 200-300 km das

vaha VDO je okolo 130E myslim normalna cena a da sa zohnat dost lacnejsie
ventil si nepamatam, myslim ze okolo 50E


07.07.2016 19:55 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971305
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
som v kupeloch a nezobral som si pristupove udaje so sebou, takze teraz ti nic nedam ... ale isto tu je dost ludi co to spravia

07.07.2016 20:20 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2971318
suomi
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Oukej...tak užívej a ještě jednou dík

|< < 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator