Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 ... 36 > >|
04.01.2017 00:23 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025488
renda
Město: Hodonín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Ted mě ještě napadlo , jestli to muže mít vliv. Počítač přístrojového štítu hlásí 3 vzdálené závady:
-Dočasná porucha Otáčky motoru, obdržená hodnota není správná.
-Dočasná porucha Teplota chladicí kapaliny, obdržená hodnota není správná.
-Dočasná porucha Rychlost vozidla, obdržená hodnota není správná.

04.01.2017 00:30 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025490
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Jardo nechci te zklamat ale kdyz narve 6ku sroubek do horni hadicky tak zaslepi hadicku co vede do Swirlu coz je mu k nicemu. Musi hodit sroubek do hadicky co vede do boku aby se neztracel podtlak ze systemu
Jinak muze to byt klidne i prasknuty zasobnik podtlaku.

(Muze byt klidne swirl prdlej jen castecne, ja to zkousim velkou strikackou naprimo, musi se zatahnout a nepovolit)

04.01.2017 00:54 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025494
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Jardo nechci te zklamat ale kdyz narve 6ku sroubek do horni hadicky tak zaslepi hadicku co vede do Swirlu coz je mu k nicemu. Musi hodit sroubek do hadicky co vede do boku aby se neztracel podtlak ze systemu
Jinak muze to byt klidne i prasknuty zasobnik podtlaku.

(Muze byt klidne swirl prdlej jen castecne, ja to zkousim velkou strikackou naprimo, musi se zatahnout a nepovolit)


No přívod by měl být nahoře (pokud se pletu tak se omlouvám ) zkrátka musí zaslepit přívod před ventilem a je lepší si to odskoušet kam jde podtlak(prostě na jedné z hadiček musí být podtlak pokud není musí hledat od vývěvy až po místo kde je únik) - je to provizorní řešení jen aby zjistil jestli není únik ještě někde a je lepší swirl vyměnit ale dočasné řešení to je.
Po doplňujících informacích by to mohl dělat snímač otáček,ztráta napájení jednotky motoru,kostry , ta teplota si myslím by toto udělat nemusela ale zase záleží na hodnotě co ukazuje - i ta by mohla.

04.01.2017 10:44 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025561
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vypisujes tu uplne nezaujimave veci s diagnostiky, ale nevsimol som si zeby si sem napisal nejaku chybu z jednotky motoru a uz som raz k tomu povedal, pises v nespravnom vlakne

ESP chyba je len dosledok, nie pricina - vyriesi sa opravou motora

ps.: a ked uz to riesis tak dlho, je vhodne zajst za niekym kto sa vyzna
pps: konkretne chyby v tachometri a radiu su bug systemu

04.01.2017 17:04 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025692
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vypisujes tu uplne nezaujimave veci s diagnostiky, ale nevsimol som si zeby si sem napisal nejaku chybu z jednotky motoru a uz som raz k tomu povedal, pises v nespravnom vlakne

ESP chyba je len dosledok, nie pricina - vyriesi sa opravou motora

ps.: a ked uz to riesis tak dlho, je vhodne zajst za niekym kto sa vyzna
pps: konkretne chyby v tachometri a radiu su bug systemu


lepe bych to nenapsal


04.01.2017 21:15 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025735
renda
Město: Hodonín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Tak přívod od vývěvy je na hoře. Závada je na 99% nalezena. 6sroubek pomohl. Zatím žádná chyba. Swir sice chodí, ale podsává vzduch. Vyzkoušeno velkou stříkačkou, klapka swiru se překlopí, ale po chvíli se vrátí zpět. Membrána s táhlem se dá pořídit v náhradě za 620,-. Ale jak jsem se tam díval tak dostat se na demontáži nebude jen tak. Nemáte někdo nějaký fígl kudy kam?

04.01.2017 21:49 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025753
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Jak psal Jarda. Pozdravuj mechaniky co chteli menit vstriky za desetitisice

04.01.2017 21:54 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025755
renda
Město: Hodonín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Jo jo kamarádi z citroenu.

No auto jsem z důvodů nedostatku času dával pul roku mechanikům a jak to dopadlo. Auta jsem si vždy opravoval sám a i druhým sem dělal auta. Udělat hlavu rozvody, prostě mechanické věci není problém. I hydrauliku jsme vždy z PaMem na BX, XA daly do hromady. Ale C5 je postavené jinak. Jinak si o sobě myslím, že jsem technicky docela zdatný, jenom musím C5 nastudovat.

05.01.2017 02:47 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025795
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
renda napsal(a):
No auto jsem z důvodů nedostatku času dával pul roku mechanikům a jak to dopadlo. Auta jsem si vždy opravoval sám a i druhým sem dělal auta. Udělat hlavu rozvody, prostě mechanické věci není problém. I hydrauliku jsme vždy z PaMem na BX, XA daly do hromady. Ale C5 je postavené jinak. Jinak si o sobě myslím, že jsem technicky docela zdatný, jenom musím C5 nastudovat.


C5 je auto jako každé jiné - jen je potřeba mít diag a trochu s ní umět(a myslím že se na ní dělá lépe než na starších modelech)
A na membránu se u manuálu dostaneš docela dobře(AP je horší) - já používám pružný nástavec+normál nástavec + šroubovák na malou golu s torxem a takto to jde se tam dostat (na noc ruce do octa aby změkli kosti) Jumep demontuje i s držákem (možná lepší) - jen si protáhni na nové závity na šroubky(jdou tam špatně šroubky).

A ještě ke komentáři Jumepa - upsal jsem se ohledně chyb o tachometru u C5I má pravdu chybička= zamíchal jsem do toho C5 II tam je to jinak.

05.01.2017 07:55 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025811
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
renda napsal(a):
Jinak si o sobě myslím, že jsem technicky docela zdatný, jenom musím C5 nastudovat.


moderni auto,c5 nevyjimaje jsou trochu neco jineho nez Š120 tak ti doporucuju cas venovany studiu premenit v neco jineho a vydelane penize investovat do sveho auta formou kvalitniho servisu

05.01.2017 16:24 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3025966
renda
Město: Hodonín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Díky za rady. Jinak Lexii mám minimálně 15 roků. Škoda 120 je už hodně dávná historie. Já svou mechanickou činnost ukončil, když Xantie byli mladičké mašiny a u nich šlo opravit 90% bez diag. Ale kluci já vás chápu že vás některé opakující se dotazy točí. Taky když jsem na BXclubu radil od rána do noci, tak mě to štvalo. Ale nedalo my to se nepodělit o fígle jak co levně a jednoduše opravit. A neříkejte, že to nemáte taky tak. A kvalitní servis? V obyčejných servisech ani neví, jak funguje hydraulika u citronů. Půlka si myslí, že se do koulí vhání vzduch. A autorizovaný servis tady u nás, xa z hydraulikou posílají za PaMem do Brna, protože jsem jim dal kontakt. No prostě kdo něco ví o Citroušovi tak je na nějakém klubu a pár desítek lidí jsou na všech. Už mlčím, to to určitě nepatří do tohoto vlákna.

14.03.2017 21:50 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3049725
Majk-fox
Město: Chrudim, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 164
99 Poslat soukromou zprávu
přátelé, dneska jsem zjistil, že mi mizerně svítí brzdová světla a to tak, že někdy ano, někdy ne a když šlápnu na pedál brzdy, tak vypíše chybu ESP/ASR. Třeba sešlápnu pedál a světla se nerozsvítí nebo s časovou prodlevou. Zkusil jsem vypnout motor a nastarovat a dokud nešlápnu na brzdu, tak to chybu nevyhodí. Taky mi cca 14 dní nejde tempomat. Může to být spínačem brzdy na pedálu?

14.03.2017 22:10 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3049737
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, to je klasicky prejav brzdoveho spinaca

10.06.2017 15:37 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3073360
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj chlapi. Mám poslední dobou úplně stejný problém jako Majk-fox. Jednou mi to hlásí chybu ESP/ASR, jindy zas poruchu tempomatu. Jal jsem se tedy vyndat proměřit, očistit a vystříkat spínač. Znovu jsem ho proměřil a vše nasvědčuje tomu, že je v pořádku. Přesto problém dál přetrvává. Měli by jste ještě někdo nějakou radu, co by mohlo způsobovat oba popisované problémy současně? Nebo myslíte, že ikdyž je na měřáku v pohodě, měl bych ho vyměnit? Diagnostiku momentálně nemám protože už nemám žádný NOTE s WIN XP. Za každou radu předem díky.

10.06.2017 18:30 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3073392
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na diagnostice v merenych hodnotach zjistis jestli je vse ok nebo ne...

06.08.2017 16:41 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3087230
Zbyňa3
Město: Šumperk, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 29

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny,
mám na autě od včerejška problém.
Jel jsem na výlet a na dálnici jsem měl zaplý tempomat a když jsem ho vypnul auto rychle po sobě 2x cuklo a už potom jelo normál. Když jsem se vracel domů tak 15km před cílem auto oznamilo ESP/ASR system faulty a potom kontrolku diagnostiky a servisu. Autem jsem s cukanim a rychlostí do 50km dojel domů
Myslite, že mám ryskovat a jet do servisu nebo odtahnout?
Když nastartuji tak i na volnoběh jde motor trhavě ...

Přílohy:
DSC_1535.JPG ( 992020b ) -

24.12.2017 12:07 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3119870
Martin Č.
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, obracím se na vás s žádostí o radu. Auto mi v průběhu jízdy sem tam hodí dvě navazující chyby: Esp system faulty a oil preasure too low. Poté se rozsvítí stop, a vypne motor. Auto nechám pár vteřin stát, znovu nastartuji a jedu dál jako by se nic nedělo. Chyby se nejčastěji vyskytují při dobržďování nebo rozjíždění se z kopce nebo do kopce do zatáčky, ale stala se mi i při normální jízdě. Dnes mi to nahlásilo během 20ti minutové jízdy 2x obě chyby se stopkou a vypnutím motoru, jednou jen esp faulty ale mohl sem jet beze změny dál.
Byl sem v Citroen servisu kde vyměnily filtry, proměřili mazání oleje i elektroniku a na nic nepřišli. Auto mi vrátili s tím že vše funguje jak má a že se chyba neprojevila.
Setkali jste se s podobným problémem popřípadě znáte řešení?

24.12.2017 13:04 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3119876
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najskor problem s tlakom paliva, zmen servis, lebo ta chyba tam musi byt zaznamenana a z 99% ju nevyriesi menenie filtra

24.12.2017 14:44 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3119883
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
najskor problem s tlakom paliva, zmen servis, lebo ta chyba tam musi byt zaznamenana a z 99% ju nevyriesi menenie filtra


No do kopce-z kopce nebo do zatáčky ? - kolik tam je oleje? ABS,ESP je přidružená chyba že by v citroen servisu neuměli číst v diag se mi moc nezdá . Mohl by být problém v BSM (kontakt) nebo načatý snímač otáček - ten by se sice měl také uložit ale nemuseli by tomu přikládat důležitost-důvod zastavení motoru nebo EGR- ten to dovede zdusit a nemusí to na sebe vykecat - souhlasil bych se změnou servisu nebo mechanika v něm.(nebo ho přimět aby se tomu věnoval lépe= zkušebku atd..) nebo k někomu kdo se tomu bude věnovat,vysledovat kdy a za jakých podmínek se to stane- pokusit se je navodit s připojenou diag.) od PC to nepůjde.

24.12.2017 19:28 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3119892
Martin Č.
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Olej byl samozřejmě doplněn také. Problém byl že v servisu měli auto týden a závada se jim neprojevila, po té co mi auto vrátili bylo týden ok, pak to začlo nanovo.
Děkuji za rady, počkám co zda se neobjeví eště nějaké nápady, v každép případě auto do servisu půjde, jen chci získat co nejvíce nápadů/ zkušeností kdyby si náhodou opět nevěděli rady.

|< < 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator