Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 ... 36 > >|
29.07.2016 10:28 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976233
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Taková drobná technická otázka. Jak si člověk po odjetí od domu všimne, že mu svítí brzdy?
Já to někdy kontroluji při couvání za tmy o následující auto nebo klackem k pedálu před STK nebo druhou osobou. Ale za jízdy vpřed od domu mne to nenapadá.

měl jsem na mysli kontrolku zatáhlé ruční brzdy!!!

29.07.2016 10:32 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976234
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
skontroluj brzdovy spinac

Jumepe zřejmě myslíš brzdový spínač u pedálu...Zkusím trochu zlobí i řuční brzda,čeká mě výměna lanovodů a trubky.Já nejdřív myslel že to dělá ruční brzda ale nešlo ni dohromady stěma chybama.A chci se zeptat kdyby byl vadný spínač tak svítí kontrolka zatáhlé ruční brzdy?

29.07.2016 10:33 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976235
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Honzaho napsal(a):
Pokud to bylo ve tmě, tak třetí brzdové vytváří na zadním skle lehké zabarvení, kterého by si mohl všimnout ve zpětném zrcátku, ale to se na to musí člověk zaměřit, jinak to přehlédne.

jsem to špatně napsal že mi svítí brzdy-měl jsem na mysli kontrolku zatáhlé ruční brzdy.....

29.07.2016 11:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976280
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nejsem žádný dráteník, ale pokud teda šlo o kontrolku ruční brzdy, tak to nejspíš nebude mít nic společnýho se spínačem na pedálu, že?
Já bych se ptal na spínač kontrolky ruční brzdy, kde je, jak se dá vyměnit apod.

29.07.2016 13:24 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976299
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, kontrolka nie su brzdove svetla, to je sakra rozdiel

ale rovnako ten spinac, alebo obe zadne ziarovky vyvodia chybu ... idealne to nacitat

30.07.2016 08:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976412
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ano, kontrolka nie su brzdove svetla, to je sakra rozdiel

ale rovnako ten spinac, alebo obe zadne ziarovky vyvodia chybu ... idealne to nacitat
zkusím pohledat a zkontrolovat žárovky zadních lamp.spínač ručky jsem zkoušel.Jumepe a spínač pedálu brzdy může vyhodit tyto chybové hlášky?no v každém případě chce to diag.Proto se ptám jěště jednou Ostrava a blízké okolí s Lexií?

30.07.2016 08:50 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976413
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nejsem žádný dráteník, ale pokud teda šlo o kontrolku ruční brzdy, tak to nejspíš nebude mít nic společnýho se spínačem na pedálu, že?
Já bych se ptal na spínač kontrolky ruční brzdy, kde je, jak se dá vyměnit apod.
já taky nejsem dráteník ale pochybuji že by vadný spínač ruční brzdy hodil do no function esp+asr,fault abs.možná by ruční brzda mohla hodit fault brzd a pak následně by mohly naskákat ty další chyby.Ale přesto že ruční brzda není úplně fit(jak jsem psal půjde ven i s trubkou)ale auto je odbžděné ta ručka nepřibržduje

30.07.2016 09:04 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976418
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
já taky nejsem dráteník ale pochybuji že by vadný spínač ruční brzdy hodil do no function esp+asr,fault abs.možná by ruční brzda mohla hodit fault brzd a pak následně by mohly naskákat ty další chyby.Ale přesto že ruční brzda není úplně fit(jak jsem psal půjde ven i s trubkou)ale auto je odbžděné ta ručka nepřibržduje


Ručka(spínač ručky v zabržděné poloze) by ti po rozjetí měla vyhodit tuším servis,stop a řvát (nebo něco takového) a nic víc . mohl by to být špatně nastavený snímač natočení volantu,nebo nějaký problém na ABS,nebo motoru atd... - v diagnostice by měla být příčina chyby

30.07.2016 12:23 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976452
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
... Proto se ptám jěště jednou Ostrava a blízké okolí s Lexií?

Holešov - .link.
A Olomouc snad taky není až tak daleko - .link.

31.07.2016 07:25 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976610
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Je to dost daleko, na zkoumani hlasek, a servisovani auta. To uz radeji do F-M, i kdyz jsem tam nemel dobrou zkusenost, tak by snad pomohl. Ostatne za diagnostiku nedas moc ani v autorizaku.

31.07.2016 07:40 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976617
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ručka(spínač ručky v zabržděné poloze) by ti po rozjetí měla vyhodit tuším servis,stop a řvát (nebo něco takového) a nic víc . mohl by to být špatně nastavený snímač natočení volantu,nebo nějaký problém na ABS,nebo motoru atd... - v diagnostice by měla být příčina chyby
stop a servis svítí a pak postupně naskáče no function break,fault esp+asr a pak no function abs.někdy se to rožne hned po otočení klíče a někdy se rožne kontrolka brzd a ty chyby třeba po 100metrech

31.07.2016 07:41 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976619
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
gull napsal(a):
Je to dost daleko, na zkoumani hlasek, a servisovani auta. To uz radeji do F-M, i kdyz jsem tam nemel dobrou zkusenost, tak by snad pomohl. Ostatne za diagnostiku nedas moc ani v autorizaku.
to je jasné že diag není drahý v aitorizáku ale servis jo....

31.07.2016 09:41 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976661
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
neni servis jako servis a neni diagnostika jako diagnostika..to je zaklad vseho,myslim ze ti to tu spoustu uzivatelu potvrdi..byli doby a stale jsou kde spoustu clenu jezdi za servisem nebo jen za diagnostikou pres pul republiky...to k servidu a diag..

otazka k autu: kolik mas brzdove kapaliny a v jakem ji mas stavu ?

31.07.2016 12:10 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976742
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
neni servis jako servis a neni diagnostika jako diagnostika..to je zaklad vseho,myslim ze ti to tu spoustu uzivatelu potvrdi..byli doby a stale jsou kde spoustu clenu jezdi za servisem nebo jen za diagnostikou pres pul republiky...to k servidu a diag..

otazka k autu: kolik mas brzdove kapaliny a v jakem ji mas stavu ?

brzdovka+go.brzd dělano loni v létě,brzdovky je dost.

31.07.2016 12:15 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976743
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
tak jsem dorazil z diagu(sice to nebyla lexie)ale závada nalezena:nefunkční ventil abs,jinak vše o.ká.
takže bud je vadný anebo jak kuny lezly nahoru za hydrokouli odskočil nějaký PIN u toho ventilu anebo pohryzaly dráty
jinak čidla abs jsou v pořádku,odezva brzd,brzdovky taky v pořádku,jěště nějaká malá chybka při čtení klíče(sem tam se mi stane po vypnutí motoru že neví o klíči a musím zamknout mechanicky)ale jinak celé auto v cajku.tak půjdu po obědě hledat chybku

31.07.2016 12:16 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976744
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
gull: To uz radeji do F-M, i kdyz jsem tam nemel dobrou zkusenost, tak by snad pomohl.

Mohu tě jen varovat, já mám od unora auto z F-M a bylo léčené u nějakého místního (neznačkového) odborníka na citroeny tak zanedbané auto jsem dlouho neviděl. Minulý majitel tam sypal jen peníze a nic z toho, např. dal 6.000kč za opravu přidřené ruční brzdy, byly mu udajně vyměněny lanovody,lanka a brzdiče zůstaly netknuty se slovy, že s tím víc dělat nejde....takže výsledek byl,že to vůbec nebrzdilo....já bych mu nedal ani kačku. a takových oprav tam bylo víc. Tím vším jsem ti chtěl jen říc,že se vyplatí jet dál k člověku který tomu fakt rozumí.

31.07.2016 13:07 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976759
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ventil je sucastou ABS jednotky a s kunami to fakt nic nema, tu ti nepomoze nic ine len vymenit cely ABS blok

31.07.2016 17:37 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2976925
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
tak jsem dorazil z diagu(sice to nebyla lexie)ale závada nalezena:nefunkční ventil abs,jinak vše o.ká.
takže bud je vadný anebo jak kuny lezly nahoru za hydrokouli odskočil nějaký PIN u toho ventilu anebo pohryzaly dráty
jinak čidla abs jsou v pořádku,odezva brzd,brzdovky taky v pořádku,jěště nějaká malá chybka při čtení klíče(sem tam se mi stane po vypnutí motoru že neví o klíči a musím zamknout mechanicky)ale jinak celé auto v cajku.tak půjdu po obědě hledat chybku

ze zkusenosti ti muzu rict ze pokud to nectes diagboxem nema smysl za takovym mechanikem ani jezdit natoztak platit
vetsina techto multidiag nenacte radne ani chybove hlasky (proste je nezobrazi,vyjimka je snad u aut s UDS ale to neni tvuj pripad)

28.08.2016 20:31 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2988508
pavel1978
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Mám chybu na obou předních kolech Abs,eps zkrat na kostru nebo nepripojene senzory snímání otáček. Chyba vznikla tak.. Při montáži P.poloosy byl promacknuty mag.proužek na ložisku prvně jsem zkoušel P.senzor na Diag to prvotně psalo jen p.kolo po výměně P.ložiska začala psát Diag.obě kola..nevíte kam vedou kabely pro proměřeni , nebo radu co dál.. moc díky za náměty

28.08.2016 20:38 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2988513
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no kola jsou samozdrejmne kazde zvlast...
zalezi co jsi s tim predkem vse delal...

edit: a taky je hodne dulezite jestli ta chyba je staticka nebo dynamicka

|< < 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator