Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 36 > >|
01.01.2014 11:46 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2652654
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Chlapi a Chlapci,

vyřešeno. Vše zavinil špatný elevon (natáčení) světel v levém světle. Opraveno a vše OK. Ale mám další dotaz. Natáčí se vám jen tlumená světla, nebo i dálková? Mám pocit, že se mi dřív (před opravou) natáčely i dálková a teď ne. Nebo se pletu?

Vašek

01.01.2014 17:00 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2652767
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vašek66 napsal(a):
Ahoj Chlapi a Chlapci,

vyřešeno. Vše zavinil špatný elevon (natáčení) světel v levém světle. Opraveno a vše OK. Ale mám další dotaz. Natáčí se vám jen tlumená světla, nebo i dálková? Mám pocit, že se mi dřív (před opravou) natáčely i dálková a teď ne. Nebo se pletu?

Vašek


natáčení světel (výšková korekce ) zajišuje jen jeden servomotorek,u C5 II natáčení do stran druhý (C5 I jeden na výškovou korekci , C5II jeden na výšku a druhý do stran)

25.01.2014 18:27 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662028
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V posledni dobe se mi nekolikrat rozsvitila chyba ESP/ASR .... Ted naposledy se mi to stalo dvakrat za stejne situace kdyz jsem popojizdel na McDrivu - popojizdim a zastavim u okna a naskoci chyba. Jenom jsem chcipnul motor a znovu nastartoval a chyba uz nesvitila. Na diag je u brzd prechodna zavada - snimac brzdneho tlaku koherence. Nevedel byste nekdo kde hledat?
Doufam, ze to neznaci, ze nemam jezdit do McDonalda.

25.01.2014 20:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662047
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na brzdovom valci je zospodu taky bazmeg, to je ten snimac tlaku

26.01.2014 08:46 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662150
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám dotaz, nějak to nemohu nikde najít. Mají všechny vozy C5 ESP. Jednou se mi stalo při smyku na náledí, že na mě zablikala nějaká kontrolka co jsem před tím nikdy neviděl, nestihl jsem v tom okamžiku postřehnout jaká to byla. Byl to moc velký fofr. Ještě doplňuji že můj vůz nemá žádné tlačítko na vypnutí ESP.

26.01.2014 08:53 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662151
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U C5 I pokud nemas u radici paky tlacitko ESP, tak ESP nemas.

26.01.2014 19:48 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662405
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak sakra co to mě při tom smyku blikalo za kontrolku .

26.01.2014 20:33 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662428
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Tak sakra co to mě při tom smyku blikalo za kontrolku .


Protiskluz

27.01.2014 06:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662607
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Protiskluz


A co to je za systém protiskluz, to není ESP ?

27.01.2014 06:52 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662610
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No v těch pojmech hodně lidí tápe:
ABS - asi nejznámější - při brždění přerušením brzdného účinku omezuje zablokování kol
Protiprokluz - aby se neprotáčela kola při rozjezdu, pokud se protáčí jedno, tak je přibržděno, pokud obě, omezuje se výkon motoru
Protiskluz - při jízdě z kopce i bržděním motoru může dojít ke smyku poháněných kol, přidává se trochu výkon motoru, aby se brždění motorem drželo na mezi adheze

Vše toto je tuším součástí všech C5

ESP je něco úplně jiného. Počítače stále porovnávají dráhu auta skutečnou se zamýšlenou. Zamýšlenou berou z úhlu natočení volantu, rychlosti zadních kol... a z údajů z gyroskopu zjistí skutečnou. Pokud dojde k odchylce, tak se ji systém snaží korigovat. Stručně řečeno, při nedotáčení přibrzdí zadní kolo na vnitřku zatáčky, při přetáčení na vnějšku zatáčky.

27.01.2014 09:12 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662633
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
No v těch pojmech hodně lidí tápe:
ABS - asi nejznámější - při brždění přerušením brzdného účinku omezuje zablokování kol
Protiprokluz - aby se neprotáčela kola při rozjezdu, pokud se protáčí jedno, tak je přibržděno, pokud obě, omezuje se výkon motoru
Protiskluz - při jízdě z kopce i bržděním motoru může dojít ke smyku poháněných kol, přidává se trochu výkon motoru, aby se brždění motorem drželo na mezi adheze

Vše toto je tuším součástí všech C5

ESP je něco úplně jiného. Počítače stále porovnávají dráhu auta skutečnou se zamýšlenou. Zamýšlenou berou z úhlu natočení volantu, rychlosti zadních kol... a z údajů z gyroskopu zjistí skutečnou. Pokud dojde k odchylce, tak se ji systém snaží korigovat. Stručně řečeno, při nedotáčení přibrzdí zadní kolo na vnitřku zatáčky, při přetáčení na vnějšku zatáčky.


Řekl bych že protiskluz blokuje protáčející se kolo při rozjezdu - pokud se protáčí systém ABS ho blokuje(v podstatě obdobně jako při brzdění) tak aby se obě kola točila stejně - dalo by se to nazvat elektronická uzávěrka diferenciálu.(akorát to neblokuje diferák,ale přes brzdu kola)

27.01.2014 10:28 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662649
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vidim ze v tom stale mate chaos tak poporiadku

ABS - maju vsetky C5, je to protiblokovaci system, tu rozsireny o funkciu prerozdelovania brzdnej sily (ked blokuje lave predne kolo tak prenasa brzdnu silu dozadu atd)
ASR - protiskluz, tu je iba mechanicky sprosty a s motorom nevie nic, tj do urcitej rychlosti len pribrzduje pretacajuce sa koleso, cize ked mu stupis na plyn a vybehne rychlost, uz to nereaguje
ESP - je kompletny stabilizacny system ktory plni aj funkciu protiskluzu a upravuje aj vykon motora

ABS maju vsetky c5 (idu len tenke trubky z brzdoveho valca)
ASR maju poniektore c5 1 (poznas jednoducho, z brzdoveho valca idu hrube trubky do riadiacky ABS)
ESP maju poniektore c5 1 (poznas podla tlacitka pri pake, snimaca na brzdovom valci atd.) a vsetky C5 2 a vyssie (nariadenim EU uz myslim vsetky nove auta povinne)

27.01.2014 16:14 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662807
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Děkuji za perfektní výklad. Ale stále nechápu tedy co mi při tom smyku blikalo za kontrolku, bylo to tuším takové autíčko v trojúhelníku a bylo to oranžové. A ještě jeden postřeh, při tom smyku když jsem to volantem srovnával mi zabušil ABS do brzd i když jsem já nebrzdil, ani neměl nohu na brzdovém pedálu. ja myslel že toto právě dělá ESP. Ale když ho nemám tak to prostě nechápu.

27.01.2014 16:21 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662810
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nalavo hore na tachometri

ci mas esp este zistis tym ze vytiahni zadny popolnik a ci je pod nim elektronicka krabicka alebo nie
.link.

27.01.2014 18:46 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662837
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nalavo hore na tachometri

ci mas esp este zistis tym ze vytiahni zadny popolnik a ci je pod nim elektronicka krabicka alebo nie
.link.


Jel pomalu a byl to protiskluz - protáčely se kola. A jestli protizkluz ví či neví o motoru? tak biturbo v tomhle počasí hrabe po přidání pořád a pokud se dostanou obě kola do protáčení tak mi zavře i motor(manuál), automat to má trochu jinak při zaplé hvězdičce omezuje motor automaticky- tam je ECU propojená z jednotkou AP a reaguje dle požadavku .

27.01.2014 20:06 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2662868
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
biturbo ma esp a tam funguje ovladanie krutiaceho momentu, stary benzin ani nemoze fungovat ovladanie krutiaceho momentu ak ma mechanicku klapku

02.02.2014 11:01 - Re: Chyba ABS,ESP, chyba brzd... 2664007
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mam tutez chybu (ABS, ESP, brzdy) - udelal jsem letmo na diagnostice kontrolu spinacu a zjistil indikovany trvale ovladany brzdovy pedal. Vyndal jsem oba spinace u brzd ( v rj. indikovana trvala zavada signal brzdoveho spinace, koherence obou spinacu), procistil - jeden opravdu vykazoval ne korektni chovani, namontoval zpet, ale bohuzel hlaska vyskakuje i nadale a pedal je dle diag stale "ovladan". Tlak v brzdovem systemu se meni podle intenzity stisku brzdy, auto normalne brzi, jen po case hlasi brzdy, ABS/ESP a nejde ani tempomat. Kde maji ty konktory od spinacu u brzdy druhy konec? Nebo mate nekdo nejaky jiny napad? Jde nekde v diag zjistit, ktery z tech dvou spinacu "vysi" (jeden spinaci, druhy je rozpinaci)? Predem dekuji za inspiraci...

02.02.2014 11:08 - Re: Chyba ABS,ESP, chyba brzd... 2664016
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neries to a vymen ich, skutocne ich len vymen
x krat som sa pokusal a nikdy to nefungovalo dobre, ono sa na nich opotrebuje ta kontaktna vrstva a potom to nefunguje

inak biely je spinaci na brzdy
a cerveny je spinaci na rozpinaci na tempomat a este musia rovnakodosadat na pedal inak to pise kohergencie a tiez skontrolovat ci na pedali neni vymackana jamka pod niektorym

ale normalne zacni tym ze ich kupis oba nove a vymenis

02.02.2014 11:11 - Re: Chyba ABS,ESP, chyba brzd... 2664023
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ten bilej jsem uz mel vymeneny (chyba byla stejna, vratil jsem ho)j, cenrveny nemeli. Takze jsem to rozhodil, prosel, procistil a stale stejne. Tj. vim (snad), ze bilej to nebyl... Jinak nez se ukaze ta hlaska, tak chvilku vse funguje (i s tempomatem).

02.02.2014 11:14 - Re: Chyba ABS,ESP, chyba brzd... 2664024
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pokial viem, cerveny nevyhadzuje chybu esp, len nechodi tempomat

skusil by som pozret ci su rovnako zasunute a ci rovnako reaguju zakazdym, t.j. uplne jemnulinko mackat pedal a sledovat v diag ci sa oba zopnu a oba rozopnu rovnako

ps. montovat sa maju tak ze zmacknes pedal, zatlacis ich oba na doraz a potom pedal vytiahnes dohora
ale uz sa mi stalo ako hovorim ze bola vymackana jamka pod jednym z nich a nespinali rovnako

|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator