Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 36 > >|
02.01.2013 09:44 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2536059
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
99 Poslat soukromou zprávu
Hm, tak to naozaj vyzera, ze to bude mat suvis s rozvodmi. Asi si potrebuju sadnut. Menil sa totiz remen, a odvtedy vzdy, ked som so studenym motorom presiel urcitu vzdialenost na volnobeh, tak mi vyhadzovalo chyby ASR, ESP a vypol sa jeden valec (najskor prvy, potom na diagnostike pisalo, ze treti). Ako som ale prestal 'plachtit', a trochu som motor aj zohrieval, je po problemoch. Zeby tam bola nejaka ochrana? Ako som ale zacal jazdit bez toho dlheho volnobehu, auto ide ako hodinky.

02.01.2013 17:17 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2536157
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, budu zle nastavene tie rozvody najskor ... dokonca na to bol popis ...

29.01.2013 01:16 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2542925
Centaury
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
DObrý den. Chcel by som sa spýta čo by mohlo by so systémom ASR,ESP ked sa nedá tlačítkom ovládania pri prevodovke vypnú a nesvieti pri preklzovaní ani kontrolka na palubovke. A pritom diagnostika nič nehlási. PRedchádzajúci majitel mi nevedel ohladom toho nič poveda... A co je najzaujímavejšie tak ABS ide ako má. Napadlo mi že či by nebolo možné že bola celá elektronika riadenia brzd vymenená z modelu bez ASR/ESP a preto diagnostika nič nehlási a ABS funguje ako má. Stretli ste sa stým niekto? Alebo ako by som to zistil či to ozaj nebolo menené a kde nájdem riadicu jednotku pre brzdy? alebo je to sučas čerpadla? Duhá chyba je že mi vypisuje AIRBAG fault, na Lexii napísalo niečo ako airbag na strane spolujazca je prerušený obvod v sekcii 1. ...ale káble som prezrel a tam nevyzerá by nič.... mohlo sa niečo sta aj rozbuškám? alebo kedy može niečo takéto ešte hlási? Nemože to by aj iný airbag a ide len o zlý preklad?

29.01.2013 01:31 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2542927
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Centaury napsal(a):
DObrý den. Chcel by som sa spýta čo by mohlo by so systémom ASR,ESP ked sa nedá tlačítkom ovládania pri prevodovke vypnú a nesvieti pri preklzovaní ani kontrolka na palubovke. A pritom diagnostika nič nehlási. PRedchádzajúci majitel mi nevedel ohladom toho nič poveda... A co je najzaujímavejšie tak ABS ide ako má. Napadlo mi že či by nebolo možné že bola celá elektronika riadenia brzd vymenená z modelu bez ASR/ESP a preto diagnostika nič nehlási a ABS funguje ako má. Stretli ste sa stým niekto? Alebo ako by som to zistil či to ozaj nebolo menené a kde nájdem riadicu jednotku pre brzdy? alebo je to sučas čerpadla? Duhá chyba je že mi vypisuje AIRBAG fault, na Lexii napísalo niečo ako airbag na strane spolujazca je prerušený obvod v sekcii 1. ...ale káble som prezrel a tam nevyzerá by nič.... mohlo sa niečo sta aj rozbuškám? alebo kedy može niečo takéto ešte hlási? Nemože to by aj iný airbag a ide len o zlý preklad?


Od PC nevím,ale možná tlačítko,vypínač airbaku spolujezdce a také skouknout konfiguraci

29.01.2013 12:14 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2542957
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto sa fakt od pocitaca povedat neda
1. ABS jednotka v lexii zahlasi ako ABS jednotka a ESP ako ESP jednotka (moze byt ze to autobolo s ABS a niekto tam len prihodil tlacitko ESP ktore tam nie je - mozno vin by napovedal)
2. airbag - prejdi do spravneho vlakna - airbag sa netyka ESP

14.02.2013 09:44 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2548183
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
v priebehu jedneho tyzdna sa mi stalo ze mi auto asi po 1km jazdy vyhodilo ESP,ASR system faulty, trvale svietiaca kontrolka motora s a rozblikala. Hned nato auto uplne stratilo tah (ledva som sa preplazil cez krizovatku), neslo do otacok a cele auto sa zacalo triast. Po vypnuti a nastartovani vsetko OK. Mam podozrenie ze to je prilis skorym prepinanim na LPG.(auto bolo prepnute alebo a kurat preplo na LPG ked to zacalo)

05.03.2013 12:39 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2554081
havlis
Město: Blšany, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
je možný, že to vyhodí i chybu AP? Protože tohle se mi přesně teď děje... ASR/ESP faulty a za chvíli následováno AP faulty. Samosebou nefunguje ani ABS po tom, co to vyjodí tyhle chyby.


Čau, a nemᚠnáhodou V6 v plynu? Mě to dělá to samé, ale jen při rezervě benzínové nádrže a při rezervě plynu taky, tak se to rosvítí.Stačí vypnout a zapnout motor, a zase to (někdy ) chvíli jde, ale když se doplní nádrže, tak je to v pohodě.

Jinak se mi to stalo na dálnici, a dokud jsem nedolil benzín a ručička se nezvedla, tak se to spínalo. Podle mě, nějak počítač nechápe že když mám 0 dojezd, že to auto pořád jede. Jak se mi to stalo poprvé, tak jsem po dolití benzínu jel do Citroenu, a tam když to načítal , tak nic nenašel. Prostě to udělá jen nějakou momentovou chybu.

06.03.2013 09:17 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2554277
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
99 Poslat soukromou zprávu
citrus napsal(a):
v priebehu jedneho tyzdna sa mi stalo ze mi auto asi po 1km jazdy vyhodilo ESP,ASR system faulty, trvale svietiaca kontrolka motora s a rozblikala. Hned nato auto uplne stratilo tah (ledva som sa preplazil cez krizovatku), neslo do otacok a cele auto sa zacalo triast. Po vypnuti a nastartovani vsetko OK. Mam podozrenie ze to je prilis skorym prepinanim na LPG.(auto bolo prepnute alebo a kurat preplo na LPG ked to zacalo)

Nemenil si nahodou rozvody? Presne toto mi robilo auto tiez po vymene remena. Ale uz to prestalo. Tiez som po priblizne 1 km dostal asr/esp a akoby sa vypol valec a ja som doskakal na zastavku (uz som to mal nacvicene ) a po vypnuti a nastartovani uz sa to neobjavilo. Potom si remen asi 'sadol', a auto uz ide normalne. Robilo to ale len ked som isiel vacsinu casu so studenym motorom na volnobeh. Ked som tam hodil kvalt a brzdil motorom, popripade drzal motor stale na rychlosti, nestalo sa to.

06.03.2013 09:52 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2554288
Centaury
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Centaury napsal(a):
DObrý den. Chcel by som sa spýta čo by mohlo by so systémom ASR,ESP ked sa nedá tlačítkom ovládania pri prevodovke vypnú a nesvieti pri preklzovaní ani kontrolka na palubovke. A pritom diagnostika nič nehlási. PRedchádzajúci majitel mi nevedel ohladom toho nič poveda... A co je najzaujímavejšie tak ABS ide ako má. Napadlo mi že či by nebolo možné že bola celá elektronika riadenia brzd vymenená z modelu bez ASR/ESP a preto diagnostika nič nehlási a ABS funguje ako má. Stretli ste sa stým niekto? Alebo ako by som to zistil či to ozaj nebolo menené a kde nájdem riadicu jednotku pre brzdy? alebo je to sučas čerpadla? Duhá chyba je že mi vypisuje AIRBAG fault, na Lexii napísalo niečo ako airbag na strane spolujazca je prerušený obvod v sekcii 1. ...ale káble som prezrel a tam nevyzerá by nič.... mohlo sa niečo sta aj rozbuškám? alebo kedy može niečo takéto ešte hlási? Nemože to by aj iný airbag a ide len o zlý preklad?

Takže nakoniec to bolo tak ako som si aj myslel ... čerpadlo ESP a na nom predchádzajúcim majitelom prehodená elektronika len s ABS. Zohnal som si druhé ESP čerpadlo ale prehodil som len elektroniku a už všetko funguje...

30.04.2013 10:44 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2573762
Janc
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, dlouho jsem tu nebyl. Ne, že bych neměl žádný problém, to u Pěáka ani není možný, ale vždy se to podařilo opravit.
Teď mám ale kumulovanou závadu. Začalo to, že mi několikrát se objevila hláška ABS/ESP chyba. Jak se objevila, tak zase zmizela. Žádný nouzový režim se nekonal. Auto jelo normálně. Pak najednou se objevilo hlášek víc. ABS/ESP, závada brzd, ABS závada, neukazuje rychloměr, nepočítá km, okamžitá spotřeba stále 10l, průměrná rychle roste / nyní 9,2l /, nefunguje hydraulika a vyhazuje mi to pojistku F3 10A v motorovém prostoru / počítače ABS, odpružení, ESP/ASR /. Na diagnostiku jsem objednán po neděli. Píšu proto, že jsem zvědav, zda s tím máte někdo zkušenosti. Děkuji za reakce.

08.08.2013 20:37 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2606137
profiler
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem měl problémy s vyskakováním hlášky abs/esp faulty, taky nešel tempomat .Po přečtení těchto příspěvků jsem koupil nový brzdový spínač a je po problému. Takže díky všem za příspěvky do fóra.

25.08.2013 16:08 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2612794
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Servus klubáci. Dneska pri cca 90-100 km/h vyskočili hneď dve hlášky naraz - Chyba motora a Chyba ESP/ASR. Motor stratil tak 1/2 výkonu a do kopca sa mu nechcelo ani na plnom plyne. Už sa mi to stalo raz cca pred pol rokom a po vypnutí a naštartovaní hláška zmizla. Teraz je tam stále a hneď pri štarte pípajú tieto dve hlášky.

Treba zbehnú na diagnostiku?

25.08.2013 17:56 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2612878
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co takto troska precitat si to tu

abs / esp chyba je len dosledok tej motorovej a pri tej to na 99% bude podtlak swirlu (ak mas cestu sa zastav, ti to dam dokopy za 15min)

25.08.2013 20:27 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 2612991
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Priznám sa, len som to tu preletel lebo som nemal veža času, dočítal som sa niečo že by to mohol by snímač natočenia volantu, COMM a pod., na príspevok v súvislosti s motorom som nenatrafil. Cestu neviem či budem ma okolo v dohžadnej dobe, tato už do Nemecka nechodí ani veci už nemusím vozi autom.

Idem prelúska vlákna o SWIRLE diki

09.09.2013 10:22 - Re: ABS Fault and ESP/ASR Not Function 2616551
Caris
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 76

99 Poslat soukromou zprávu
Mam podobny problem. Nepise me to stale, ale jednou za cas. Necetnejsi je to kdyz auto delsi dobu stoji v garazi. Kdyz jezdi tak se to na 400km nestane. ABS Fault and ESP/ASR Not Function se po brzdeni rozsviti. Po vypnuti klicku a znovu zapnuti klicku vpohode. Pri napichnuti na diagnostiku napsalo vadu spinace. Ale ktereho? pedaloveho? nebo je v EVA jeste nejaky?

09.09.2013 10:53 - Re: ABS Fault and ESP/ASR Not Function 2616560
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Caris napsal(a):
Mam podobny problem. Nepise me to stale, ale jednou za cas. Necetnejsi je to kdyz auto delsi dobu stoji v garazi. Kdyz jezdi tak se to na 400km nestane. ABS Fault and ESP/ASR Not Function se po brzdeni rozsviti. Po vypnuti klicku a znovu zapnuti klicku vpohode. Pri napichnuti na diagnostiku napsalo vadu spinace. Ale ktereho? pedaloveho? nebo je v EVA jeste nejaky?


Kdo dělal diag? a je.

09.09.2013 20:59 - Re: ABS Fault and ESP/ASR Not Function 2616726
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Caris napsal(a):
Mam podobny problem. Nepise me to stale, ale jednou za cas. Necetnejsi je to kdyz auto delsi dobu stoji v garazi. Kdyz jezdi tak se to na 400km nestane. ABS Fault and ESP/ASR Not Function se po brzdeni rozsviti. Po vypnuti klicku a znovu zapnuti klicku vpohode. Pri napichnuti na diagnostiku napsalo vadu spinace. Ale ktereho? pedaloveho? nebo je v EVA jeste nejaky?


uplne standartne brzdovy ten na pedali

11.09.2013 22:05 - Re: ABS Fault and ESP/ASR Not Function 2617023
Caris
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 76

99 Poslat soukromou zprávu
Vymenil jsem ho a vse funguje jak ma. Dekuji za info a pomoc

22.10.2013 23:58 - Chyba ABS / ESP která vede k odpojení motoru za jízdy !!! 2629354
rofo
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Dlouhodobě se trápím s náhodnou chybou, která se někdy objeví dvakrát za den a pak je klidně 2000km klid. Na displeji se objeví ABS / ESP fault, následuje depollution system fault a jako poslední bonus je low oil pressure. Jedná se zřejmě o řetězovou reakci, už během první hlášky auto cukne a v podstatě ihned dojde ne k přechodu motoru do nouzového režimu, ale k odpojení motoru během jízdy!!!
Po zastavení, vypnutí klíčku a znovu nastartování vše funguje bez problémů. Bohužel nelze znovu nastartovat během jízdy, musí dojít k zastavení auta. V určitých situacích je to samozřejmě moc velká zábava.
V servisu načetli diagnostiku a jediné co mi řekli, že je asi chyba v kabelech a dojde ke ztrátě komunikace mezi řídící jednotkou a jednotkou abs. Co s tím neví, nasimulovat chybu nejde a výskyt je velmi sporadický a nepředvídatelný.
Má někdo nějakou myšlenku, případně tip na někoho kdo to s diagnostikou opravdu umí a byl by ochotný poradit....? ???

23.10.2013 00:04 - Re: Chyba ABS / ESP která vede k odpojení motoru za jízdy !!! 2629355
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak to fakt len k niekomu kto vie číta diag. Pekne pozrie ktorá riadiačka presne čo píše a podža toho vydedukova kde by mohla by chyba, vytlači schémy a ide sa na hžadanie (konektor, kabeláž)

|< < 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator