Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 > >|
02.01.2020 18:52 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253225
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V některých případech je možné přibrzděná přední kola uvolnit silným zabrzděním na zpětný chod Stojí za vyzkoušení, závadu s ruční brzdou to jistě neodstraní, ale odjet se dá.

02.01.2020 20:04 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253250
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chlapi, díky moc za rady!
Zkusil jsem opět zatáhnout a uvolnit ručku a lanko napnutý jak struna. Takže jsem zatáhnul za tu páčku a ručka se pěkně dotáhla až na konec.
Takže je to vlastně dobrá a špatná zpráva. Brzdič je podle všeho ok, ale evidentně ten "nový" lanovod a lanko ok vůbec není. Jestli teda nemůže být ještě jiný důvod k tomu, že by se to samo nevracelo. No a špatná zpráva je, že prostě ty lanka a lanovody vydržely krásných 13 měsíců (nakonec jsem zjistil, že jsem to nechal dělat už minulej listopad) a 17 tisíc kilometrů. Tam se musí někudy snad dostávat voda nebo bordel. No jdu teoreticky vzdělat, z čeho se to tam vlastně skládá.

Jo a hlavně se neomlouvejte za různý neodborný rady. Jestli se nepletu, tak je to původní smysl těchhle a podobných stránek. A ačkoliv dneska frčí rady typu "dej to do servisu a nešourej se v tom", tak tady je jasně vidět, že i bez servisu lze poradit tak, abych zítra zas po 600 metrech nemusel zaparkovat auto u autobusový zastávky, vyndat drobný na parkování a koupit si lístek...

02.01.2020 20:23 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253256
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Jo a hlavně se neomlouvejte za různý neodborný rady. Jestli se nepletu, tak je to původní smysl těchhle a podobných stránek. A ačkoliv dneska frčí rady typu "dej to do servisu a nešourej se v tom", tak tady je jasně vidět, že i bez servisu lze poradit tak, abych zítra zas po 600 metrech nemusel zaparkovat auto u autobusový zastávky, vyndat drobný na parkování a koupit si lístek...


Už jsem byl několikrát za největšího pitomce, proto to takto formuluju a snažím se co nejmíň k něčemu vyjadřovat.

22.01.2020 00:45 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3255272
fastarrow
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 56
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte
ted jsem prijel domu 30ti km rychlosti, protoze mam pribrzdene prave predni kolo, takže trošku zavařené.
Bude stacit zatlacit pístek a rozchodit to na nejakou chvili?

1. brzdy jsou rok staré vč. desek
2. dneska jsem najezdil po městě 100km a udělalo to NAJEDNOU posledních 10km se to "kouslo" nějak
3. ručni brzdu nepoužívám, takže se přidřít nemohla, navíc mám odpojené lanko
4. i přesto jsem zkoušel sklepnout táhlo ruční brzdy, ale bez výsledku (což jsem očekával)
5. asi se nevrátil asi pístek a "kousl" se?? Tak najednou?
6 JUMEP psal v nějakém příspěvku o "zkřížených" brzdách - nevím co tím myslel (pakliže to nějak souvisí s mým problémem)
7. Ráno potřebuju jet autem
8. jsem 200km od domova (aktuálně Brno) a mám příruční servisní kufřík - na brzdy by to mohlo stačit - takže repase apod nepřipada teď v úvahu.
9. v jednom kopci nahoru se mi jakoby něco kouslo což je divné, motor to nikdy neudelal, takže to bylo to seknutí brzdy??
10. Může to udělat ABS? Mám tam prasklou manžetu a vazelina všude okolo. Mohlo třeba ABS nějak zareagovat?ABS nesvití, tak si to nemyslím, ale raději se ptám a píšu.

Prosím jen o stručné rady jak to rozchodit na pár dní než bych to vyřešil jinak.

Díky za rady!

Máte nějaké stručné tipy na zítra? Díky

22.01.2020 02:39 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3255273
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Už jsem to tady dříve uváděl - zkus silně zabrzdit na zpátečku (prostřídat přibrzdění dopředu a dozadu), dříve než začneš rozebírat.

22.01.2020 09:20 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3255277
fastarrow
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 56
99 Poslat soukromou zprávu
Bobr53 napsal(a):
Už jsem to tady dříve uváděl - zkus silně zabrzdit na zpátečku (prostřídat přibrzdění dopředu a dozadu), dříve než začneš rozebírat.

Diky za tip vyzkousim za chvili! Takova "oprava" by byla super 👌

22.01.2020 11:07 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3255278
fastarrow
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 56
99 Poslat soukromou zprávu
Bobr diky za radu, pomohlo. Sice uz jak jsem prisel k autu, tak se lehce dalo do pohybu (stalo trochu z kopce), ale pedal byl pořád tuhý. Par krát jsem to udělal jak jsi psal a pedál začal chodit normálně, takže super.

Ted uz jen technicky dotaz, kously se desky?


Bobr53 napsal(a):
Už jsem to tady dříve uváděl - zkus silně zabrzdit na zpátečku (prostřídat přibrzdění dopředu a dozadu), dříve než začneš rozebírat.


22.01.2020 13:49 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3255289
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Proč mᚠproboha odpojenou ruční brzdu?

Nové brzdy... myslíš vážně nové brzdy tedy i včetně třmenů nebo jen desky + kotouče?
Ten mechanizmus ruční brzdy je propojený se samoštely (snad to je správné slovo pro tento systém) a když tu ručku nepoužíváš, tak se to nehýbe a je to mnohem více náchylné k zatuhnutí.

Ruční brzdu používat, používat, používat, pořád a stále dokola (tedy pokud auto nenechám dlouho stát a na rovině. - to je vyjímka )

22.01.2020 17:24 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3255298
fastarrow
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 56
99 Poslat soukromou zprávu
Tak nakonec jsem to musel stejně rozebrat "na koleně" zatlačit pístek atd. Budu muset vyměnit prachovku, byla poškozena. Ulomil jsem si včera v noci táhlo od ručky (ten zobáček), takže je to odpojené. Ručka je už dlouho zatuhnutá, chce to rozebrat třmeny, vyčistit (prý to někdy pomůže někdy ne, nebo na chvíli) a teď už určitě vyměnit lanka, trubky atd .

Ted to jede krásně volně

Tony_Z napsal(a):
Proč mᚠproboha odpojenou ruční brzdu?

Nové brzdy... myslíš vážně nové brzdy tedy i včetně třmenů nebo jen desky + kotouče?
Ten mechanizmus ruční brzdy je propojený se samoštely (snad to je správné slovo pro tento systém) a když tu ručku nepoužíváš, tak se to nehýbe a je to mnohem více náchylné k zatuhnutí.

Ruční brzdu používat, používat, používat, pořád a stále dokola (tedy pokud auto nenechám dlouho stát a na rovině. - to je vyjímka )


27.01.2020 21:27 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3256525
edo
Město: Hody , Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 15
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim pani, u mna pomohla vymena piestika ( je na to opravna sada), pozor je potrebne vymenit aj tesnenie vnutorneho piestika, pod nim mallo cirkuluje brzdovka a nazbiera sa tam kopa bordelu. Bol uplne zablokovany a je ovladany rucnou a to potom blokuje spatne vymedzenie brzd. A este odporucam vymenit bowdeny rucnej (malo pouzivana ).. Nasledne mi klesla spotreba o viac ako liter.


24.03.2020 10:18 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264080
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mne sa stala zaujímava vec, prečítal som si celý tento topic. Neviem presne na čo sa zamera, možno niekto z Vás ma usmerní aby som nerobil niečo čo netreba...

Stalo sa mi: po vežmi prudkom brzdení: spadol mi pedál na podlahu a ostali brzdie predné brzdy, hlavne PP koleso. LTT som došiel domov - 2km.
Tak som to rozobral, zatlačil piestiky naspa. Pri zatlačovaní PP. piestika som si všimol pri otáčaní piestika že jemne v ňom lupká - ako keď je vybehané ložisko. Následne zapol odvzdušnovanie ABS ale pre nedostatok času som stihol spravi 20% procesu ale pedal mi už drží a nepadá. Ale PP. koleso stále mierne pribzduje.
Neviete čo to môže by? Podža toho čo som tu čítal viac menej všetko...

Každopádne asi skúsim:
1. rozobra strmeň a zrepasovat (je tam 2,5roka nový strmeň, tak ho asi porazilo) len musím v tejto dobe karanteny zohna ten 5hran-14mm
2. odvzdušnit ABS a brzdy
3. zrepasova brzdový valec, oplatí sa mi?

Na čo sa zamera? resp čo si myslíte?

24.03.2020 10:24 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264082
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
rozpadol sa asi ten mechanizmus v strmeni, alebo hadica moze byt nacla (skus povolit odvzdusnovak ci neodbrzdi)

hlavny brzdovy valec ked tiekol som robil asi na 5x, aj ked vsetko vypadalo ok, nove gumicky, tiekol - tu skor odporucim zohnat iny

24.03.2020 11:32 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264096
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jumep, dobry napad. Ked povolim odvzdusnovak a povoli tlak tak myslis tu hadicu co ide do strmena?

Tak ak sa rozpadol mechanizmus mozem novy strmen... Alebo stačí kúpi toto:
.link.

Na brzdovy valec sa teda zatial vyprdim.

24.03.2020 12:21 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264099
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je ta opacna strana, tam kam piestik ide, ten som v predaji nevidel

druha vec je aka je stara brzdovka?

24.03.2020 12:27 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264100
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je ta opacna...


Takze si ma nepotesil... (zohnal som 5hran rozoberiem to) tak treba druhy strmen?...

Brzdovka ma 2 roky, chcel som ju teraz v jari menit. Ale zo strmena vyteka cista

24.03.2020 12:30 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264101
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
islo o bod varu, ci nemohla zovret, potom by to mohlo byt zavzdusnene a spalene gumicky a drzat to
rovnako tycky strmena

25.03.2020 11:56 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264294
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže povolený odvzdušnovák a nič nevystrieklo/jemne začalo vytekat po sekunde...
Skúsili sme odvzdušni, vyšla zo strmeňa bublinka ale pribrzduje ďalej..
Čiže najskôr vadný strmeň, splaši nový brzdič? resp. nejaká skúsenos?

.link.

25.03.2020 13:07 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264300
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tie tycky chodia ok?

25.03.2020 13:37 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264302
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tie tycky chodia ok?

Zabudol som napisat, ano vodiace tyčky chodia výborne, strmeň sa pekne pohybuje po nich. Dosky taktiež chodia žahko v tom držiaku.
Pri naštartovaní pedál drží, pri vypnutí motora tiež pedál drží. Nechápem ale čo sa vtedy stalo, že po tom prudkom brzdení prestal drža... teraz už drží... žeby tak porazilo strmeň že sa prepad pedál a zasekol sa... hmmm...

Takže jedine čo mi vychádza z toho je zlý strmeň (to lupkanie v ňom pri otáčaní a zatláčaní piestika)

Zajtra budem ma ten 5hran orech na rozobratie, pozriem prve dovnútra...

25.03.2020 14:16 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3264304
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ide to lahko zatocit?
ked hybes packou rucnej leze von?

|< < 1 ... 15 16 17 18 19 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator