Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 > >|
27.02.2017 17:54 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3044780
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Posílení pružiny by nemělo žádný význam. Ten kdo to už rozhýbával mi dá určitě za pravdu. Když se to zalepí, musí se na uvolnění dost hrubou silou, např. kladívkem nebo dlouhou pákou, podle možností každého soudruha. Kdybych použil tak silný pružiny na obou brzdičích, asi bych měl problémy utáhnout páku ručky jednou rukou.

08.04.2017 22:28 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3057666
13Andrej12
Město: Pružina, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte mam jeden problem mam C5 2005 2.0 hdi RHR ..mam problem .. brzdila mi P.P strana vymenil som strmen hadicku a odvzdusnil.. lenze brzda stale brzdi .. P.P koleso je stale zablokovane ..neviem kvoli comu..pedal je makky neni tvrdy .. neviem co stym dalej mam vymenit HL. Brzdovy valec alebo ke zle nastavena posilovac brzd ..neviem si stym rady ..stretol sa stym niekto ?

08.04.2017 22:31 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3057667
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nemylit si brzdy so sytemom s pred 10 rokov
aj ked je strmen dole tak to brzdi?
tycky strmena idu lahko?

08.04.2017 22:53 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3057675
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Diag. - test,hodnoty ABS bloku + odvzdušnit + to co píše Jumep. Jednou jsem to tu řešil a vlastně ani nepochopil (to není podstatné) - neměnil jsi si destičky? - to co jsem řešil bylo po výměně destiček (někde) = u mne opět zatočené válečky (abych to rozebral musel jsem povolit odvzdušňovák) - složil dohromady - vše OK - po sešlápnutí brzdy brzdilo pustit pedál brzdy - odbrzdilo , ručkou to také vše OK - po nastartování a sešlápnutí brz.pedálu(auto na heveru bez jízdy- nemohla se ohřát kapalina) a povolení pedálu nešlo ani metrovou pákou pootočit koroučem - povolit odvzdušňovák celej proces k odbrzdění opakovat = do nastartování vše OK - po nastartování a sešlápnutí brzdy zablokovánu. Aby se dostal odemne jediná cesta byla namontovat jiný třmen a brzdič (neměl jsem malej - dal jsem větší) bohužel jsem neměl možnost zjistit co mu bylo potřeboval vrátit kus - vyměň brzdič a vyzkoušej.

09.04.2017 11:28 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3057810
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Častá chyba je, když někdo mění brzdič, tak moc namaže tyčky. Někdo si dokonce myslí, že je potřeba tam nacpat vazelínu. To pak vede k tomu, že brzdič po tyčkách nemůže chodit.
Řešením je, že se to musí opět sundat, tyčky a díry vyčistit od vazelíny a špíny, zkontrolovat gumičky na tyčkách, pokud jsou zpuchřelý, tak vyměnit, potom tyčky jen lehoulince máznout vazelínou vhodnou na brzdy a složit. Třmen musí na tyčkách téměř volně klouzat. Jakýkoliv větší odpor, nebo třeba jen těžko unikající vzduch z děr kolem tyček, to už může být špatně.

09.04.2017 12:04 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3057812
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
a take jeste nezapomen dodat ze neni vazelina jako vazelina..

10.04.2017 13:49 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058428
13Andrej12
Město: Pružina, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nemylit si brzdy so sytemom s pred 10 rokov
aj ked je strmen dole tak to brzdi?
tycky strmena idu lahko?
tycky idu lahko dal som len tenky film vazeliny ktoru som dostal k novemu strmenu a aj gumycky som vymenil .. brzdi iba Predne Prave koleso ..inak vsetky kola su fajn ..odvzdusnil som to este aj hadicku vymenil..ale zistil som jednu vec ked vyslapnem brzdu uplne na podlahu a potom ju pustim tak potom to nebrzdi myslim to koleso ..ale ked iba jemna stupim na brzdu tak koleso zacne brzdit .. nechapem tomu ..jeden mechanik mi radil vymenit hl.brzdovy valec ..alebo mastavit posilovat brzd ..

10.04.2017 13:51 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058429
13Andrej12
Město: Pružina, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Chalani skuste mi stym dako pomoct ..s autom chodim kazdy den do prace 70 km denne ..

10.04.2017 18:15 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058494
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
hlavny brzdovy valec by brzdil obe kola sucasne, resp dokriza so zadnym kolesom

ked to brzdi a povoli odvzdusnovak, uvolni sa to?

10.04.2017 19:00 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058510
13Andrej12
Město: Pružina, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
hlavny brzdovy valec by brzdil obe kola sucasne, resp dokriza so zadnym kolesom

ked to brzdi a povoli odvzdusnovak, uvolni sa to?
ked povolim odvzdusnovak tak to trosku povoli ale nie moc ..nie pribrzda ma len jedno kolo P.P ..

10.04.2017 19:20 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058517
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
13Andrej12 napsal(a):
ked povolim odvzdusnovak tak to trosku povoli ale nie moc ..nie pribrzda ma len jedno kolo P.P ..


Byl jsem si jistý že jsem před chvilkou odeslal přízpěvek - není tu tak ještě jednou : Četl jsi můj přízpěvek z 8.4. ? Pokud ne tak si ho znovu přečti a pokud chceš poradit tak udělej co jsem psal - pokud ne napiš abych neutrácel čas. - pokud nepomůže vyměň ABS blok (ale jsem přesvědčený že výměna brzdiče pomůže . ) Nešpekuluj s jinými radami - ušetříš si čas

Aaa teď jsem si ten tvůj příspěvek a žádost přečetl pořádně ,, chalani SK " - tak sorry nejsem sk.

10.04.2017 20:01 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058553
13Andrej12
Město: Pružina, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Byl jsem si jistý že jsem před chvilkou odeslal přízpěvek - není tu tak ještě jednou : Četl jsi můj přízpěvek z 8.4. ? Pokud ne tak si ho znovu přečti a pokud chceš poradit tak udělej co jsem psal - pokud ne napiš abych neutrácel čas. - pokud nepomůže vyměň ABS blok (ale jsem přesvědčený že výměna brzdiče pomůže . ) Nešpekuluj s jinými radami - ušetříš si čas

Aaa teď jsem si ten tvůj příspěvek a žádost přečetl pořádně ,, chalani SK " - tak sorry nejsem sk.
nie chalani SK tam malo byt skuste len som tam dal medzi to nechtiac toho smajla ... no tak mam teda strmen vratit spat ? Skusim ho reklamovat ... uvidim co to spravi ..

pocuj ale brzdic mam vymeneny za repasovany .. mozno je zle zrepasovany

10.04.2017 20:40 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058566
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
13Andrej12 napsal(a):
pocuj ale brzdic mam vymeneny za repasovany .. mozno je zle zrepasovany


No možná by bylo lepší zajet k někomu poblíž Luki,Jumep atd.. a neutrácet nákupem dílů - v diag se dá nšco vyčíst,použít jiné díly (starší) - od brzdičů ABS bloku atd.. (oba ty díly budou mít nebo si dovedou poradit)= výhoda takovíchto dílen je možnost použití dílů na zkoušku - já tu mám asi vše ale jsem daleko a poslat vše je nesmysl a stejně je potřeba hledat i za pomoci diag(nejde to popisovat zde možná po telefonu a za pomoci diag - kde co jaké údaje atd.. - začít odvzdušněním ABS bloku atd.. - tohle může být důsledek něčeho jiného jako třeba zavzdušněného ABS a jít odsud až ke kolu - ten brzdič nemusí být OK i když je repas , může něco být také v bloku ABS, v elektronice, v hl. válci, ve spínači na hl.válci atd..

10.04.2017 20:48 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3058573
13Andrej12
Město: Pružina, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No možná by bylo lepší zajet k někomu poblíž Luki,Jumep atd.. a neutrácet nákupem dílů - v diag se dá nšco vyčíst,použít jiné díly (starší) - od brzdičů ABS bloku atd.. (oba ty díly budou mít nebo si dovedou poradit)= výhoda takovíchto dílen je možnost použití dílů na zkoušku - já tu mám asi vše ale jsem daleko a poslat vše je nesmysl a stejně je potřeba hledat i za pomoci diag(nejde to popisovat zde možná po telefonu a za pomoci diag - kde co jaké údaje atd.. - začít odvzdušněním ABS bloku atd.. - tohle může být důsledek něčeho jiného jako třeba zavzdušněného ABS a jít odsud až ke kolu - ten brzdič nemusí být OK i když je repas , může něco být také v bloku ABS, v elektronice, v hl. válci, ve spínači na hl.válci atd..
no skusim ist na diagnostiku a odvzdusnit ABS ale ABS pekne funguje ..skusim ist na diagnostiku mozno bude chyba v elektronike .. ved auto ma nabehanych 200 tisic a HL.valec aby odisiel sa mi moc nezda :/ uvidim..ale dakujem moc

20.08.2017 13:45 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3089986
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, potřebuji vyměnit lanka k ruční brzdě, od koupě auta mi nechodí a kašlal jsem na to, ale teď budu dělat destičky, tak bych je vyměnil taky. Dřív vím, že to ale bylo dost drahé, tuším že se mění celý lanovod a kdysi stál jeden 2500,-, tak jsem na to pekl, dneska už se dají sehnat za slušnou cenu, ale tady jsem našel něco extra levného a nejsem si jistý - jestli to bude stačit?? .link.

20.08.2017 14:54 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3090033
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
u tech lanovodu jde hlavne o to jake je provedeni a jaky material

20.08.2017 17:01 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3090096
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To co je v linku je jen lanko s bovdenem. Lanovody jsou trubky - .link. , prodávají se zvl᚝ a jsou o dost dražší. Musí být levý a pravý a většina problémů se zatuhlou ručkou je právě v těch trubkách, pokud to není je zarezlá páčka na brzdiči. Výměna těch trubek/lanovodů je docela opruz. Raději jsem si je nechal vyměnit v servise, protože jsem slepý, chromý a líný.

20.08.2017 17:52 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3090109
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Trubky origo mᚠtady: .link. , ty lanka maxgear jsou v poho

20.08.2017 18:43 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3090135
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne skusenosti s maxgear vecami, horsie ako starline
ja by som si to do auta nedal isto

20.08.2017 19:04 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3090143
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Mě když to dělali v citroenu, tak mi technik říkal, že nemá dobrý zkušenosti s žádnýma lankama z druhovýroby. Že se o to dřív pokoušeli, ale vždycky se zákazník brzy vracel, že už to zase nechodí. Moje původní origo vydržely 10 let. Jestli i tyhle origo vydrží tolik, nebude mi vadit trochu vyšší cena, protože už budu jezdit tak maximálně na dvoukoláku.

|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator