Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II
|< < 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 > >|
12.03.2018 20:01 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139119
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já k tomuto jen málo = jsou to brzdy !!! a až se povede že se ty brzdy vyserou v nevhodný okamžik a někoho zmrzačíte si budete drbat hlavu že jste do toho vrtali a nekoupili brzdiče. já dávám starší dobré nebo nové (vždy se dají sehnat repas za 2500,-) Já osobně toto nedělám (nebo někdo z vás má atest na repasování brzdičů?)

12.03.2018 22:20 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139178
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
DEVILIAN: Torx spolu s ibusom je najlepsia mozna vec Ja to mam rad ale musi to byt dostatocne velke, taky torx 15 je po 5tich rokoch na prd ked je na spodnom kryte motora... Ja by som skor zakazal ploche a krizove skrutky... brzdice nemam skusenost, uvidime co vydrzia... ale tak do mesiaca 2-3 umyvam auto cize snad sa to neposerie a rucnu uz zatahuje pravidelne. Kozu natieram kazdy mesac, vysavam tiez proste poriadok mam doma, v praci ci v aute
JUMEP: Ano mal som kompet rozobrate, som zhanal po vsetkych kamaratoch 5hranny kluc na to... Daval som vsetky gumicky nove, vsetko som spravil si myslim dost dobre, nove piestiky sli. Lenze ja rucnu nepouzivam ale tak prdim na to kupil som nove brzdice.
JRUZE: nepotrebujes na to vysoku skolu, na nic nepotrebujes vysoku skolu len rozum... Motor som si tiez sam menil bez toho aby som bol mechanik alebo co... Po repasovani brzdicov som daval aj nove ATE brzdy, brzdovku a tak som bol na STK a technik pochvalil spickove brzdy, mozem ti poslat protokol Teraz som bol opat na STK kde uz boli nove brzdice a tiez pochvalil spickove brzdy. pricom platnicky a kotuce boli povodne
Si myslim ze siroko daleko neni C5tka 1.gen co by bola v takom stave...

13.03.2018 08:21 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139194
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
JRUZE: Vsak prave preto chcem ten brzdic opravit a nemenit ho za iny. Ako som uz totiz pisal, novy nahradny diel na citroen z mojej skusenosti vydrzi tak tak prikazanu zarucnu dobu. A brzdy su ako vravis velmi dolezite. No nic, zajtra to odveziem do servisu. Dnes si zajdem kupit par M6 srobov na normalny kluc, a dam tam tie. A uvidime co ta prachovka. Aj ked v servise mi povedali, ze toto nerobia, ze to rovno vymenia za novy brzdic. Ale tiez by som to takto na ich mieste robil- menej prace a vacsie prachy. Dufam ze to ale rozbehaju a potom to uz budem robit pravidelne ja.
Len naozaj dufam, ze nie je zadreta rucna na tom novom brzdici..

13.03.2018 09:17 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139218
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
JRUZE: Vsak prave preto chcem ten brzdic opravit a nemenit ho za iny. Ako som uz totiz pisal, novy nahradny diel na citroen z mojej skusenosti vydrzi tak tak prikazanu zarucnu dobu. A brzdy su ako vravis velmi dolezite. No nic, zajtra to odveziem do servisu. Dnes si zajdem kupit par M6 srobov na normalny kluc, a dam tam tie. A uvidime co ta prachovka. Aj ked v servise mi povedali, ze toto nerobia, ze to rovno vymenia za novy brzdic. Ale tiez by som to takto na ich mieste robil- menej prace a vacsie prachy. Dufam ze to ale rozbehaju a potom to uz budem robit pravidelne ja.
Len naozaj dufam, ze nie je zadreta rucna na tom novom brzdici..


Jak je to tvé auto staré a kolik má najeto ? to jsou původní brzdiče ? kolik let a Km na tom autě ještě najedeš ?

Já mám jedno r.v. 2005 (brzdy původní - kotouče a destičky né,ale lana a brzdiče ano - najeto +- 230000Km - brzdy OK) další auta r.v. 2007 brzdy jako u té z 2005 nájezd 130,220 a 450000Km a po těchto Km klidně dám brzdiče nové páč budou na dalších deset let když to auto tak dlouho bude ještě jezdit.

Mám sebe i auto docela rád a jezdím rychle.(jo zapoměl jsem dodat že se zřejmě opotřebují jen gumičky a pístky - těleso brzdiče né že jo ? třmeny také ne.

13.03.2018 13:18 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139225
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Auto je z konca roka 2004, najazdene aktualne 300t km. Priblizne po okna je cele od cestarskej soli, takze dovod zaseknutia brzdy, ak nie je tesnenie v poriadku, je jasny. Brzdice som riesil u jumepa, ktory ich po odsrobovani cistil od nejakeho bordelu, ktory sa tam vraj hromadi kvoli elektrolyze. Jeden brzdic sa uz nepodarilo zachranit, je novy.
Neviem, ako dlho si auto este necham. Uz rok sa pozeram po inom, ale zatial som nenasiel ziadne, ktore by ma nejako oslovilo Ak aj nejaky naznak bol, manzelke sa nepacilo (lebo nebolo cervene atd atd). Obavam sa preto, ze ho budem mat este velmi dlho.

13.03.2018 13:59 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139226
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono uplne najcastejsi dovod zaseknutia je ze povodna vazelina z vyrobi vyschne, ma na to vekovy narok
pomerovo je to asi 80%

ta sol len sposobi ze ten srob zrastie s packou a ten TX30 sa strhnu hrany, ako som ale povedal, to riesi spravne pouzitie sekacu a kladiva

13.03.2018 14:01 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139227
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je to stejné jako když by jste dělali GO motoru tím že by jste ten motor vyčistili a dali nové pístní kroužky a gumičky na ventily

Ti starší asi ještě pamatují co je to výbrus - tak to bych potom pochopil jako repas brzdičů - tedy kdyby to někdo takto dělal

13.03.2018 16:00 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139234
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jardo, on se ale pístek ani brzdič opravdu neodírá, pokud tam nezateče a nevyrezne to. Spíš se dostane bordel pod gumičky a ty jak časem zpuchří, tak pak chodí těžko v brzdiči. U nový brzdy je vůle mezi pístkem a brzdičem veliká. Pístek by se brzdiče neměl dotýkat. Jen kroužky se třou.
Takže pokud není vnitřek třmenu a pístek orezlý, tak stačí vyčistit, vyměnit VŠECHNY gumičky, včetně těch na vodících čepech a prachovky, správně namazat a brzdič může dál fungovat do omrzení.

13.03.2018 16:13 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139235
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jardo, on se ale pístek ani brzdič opravdu neodírá, pokud tam nezateče a nevyrezne to. Spíš se dostane bordel pod gumičky a ty jak časem zpuchří, tak pak chodí těžko v brzdiči. U nový brzdy je vůle mezi pístkem a brzdičem veliká. Pístek by se brzdiče neměl dotýkat. Jen kroužky se třou.
Takže pokud není vnitřek třmenu a pístek orezlý, tak stačí vyčistit, vyměnit VŠECHNY gumičky, včetně těch na vodících čepech a prachovky, správně namazat a brzdič může dál fungovat do omrzení.
No jo, ale představ si, že by si to každej vyčistil a vyměnil sám. Co by ti měniči dílů dělali? A víš kolik si přisadí na každým dílu jak to dělají ti od Kelyšový, slevu mají 40% - 50% ale zákazníkům účtují plnou ceníkovou cenu... a někdy i něco navíc

13.03.2018 16:27 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139248
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jardo, on se ale pístek ani brzdič opravdu neodírá, pokud tam nezateče a nevyrezne to. Spíš se dostane bordel pod gumičky a ty jak časem zpuchří, tak pak chodí těžko v brzdiči. U nový brzdy je vůle mezi pístkem a brzdičem veliká. Pístek by se brzdiče neměl dotýkat. Jen kroužky se třou.
Takže pokud není vnitřek třmenu a pístek orezlý, tak stačí vyčistit, vyměnit VŠECHNY gumičky, včetně těch na vodících čepech a prachovky, správně namazat a brzdič může dál fungovat do omrzení.

hnidopich mode on.
a preto ides menit strmene? )
hnidopich mode off.

13.03.2018 16:39 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139257
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jasně. Protože ty nový jsou krásně stříbrný.

13.03.2018 20:51 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139328
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jasně. Protože ty nový jsou krásně stříbrný.


No jak byř se mohlo něco na třmenu a bzdiči opotřebit - když se to po celou dobu vlastně nehýbe. Zkus se podívat do místa kde sedí destičky ve třmenu,zkus si zahýbat s tyčkou u nového třmenu a u toho co mᚠna autě,a pístky? no pokud budeš mít neopotřebované kotouče a budeš měnit desky v 50% tak tomu budu tak trošku věřit,ale většinou měním kotouče že jsou vidět chladící žebra a desky na plechu + zkřížené prasátka a vytočené nadoraz - bývá to jeden z příznaků vybrací brzd i na novejch kotoužích , nebo cvakání. Ale je mi to jedno - já za svou práci ručím a nemívám reklamace a mám tu bednu třmenů a brzdičů kdyby někdo chtěl ušetřit může si zrepasovat do zásoby nebo na kšeft. (ty poslední jsem měnil protože jsem na nich zohýbal origo přípravek na zatočení válečků, potom tu mám několik tyček které jsem musel vybojovat letlampou ze třmenu nebo jné které mají vakl jako prase atd.. Kdo má zájem ? za cenu šrotu jsou vaše (také některé tečou,jiné nemají prachovky atd..

15.03.2018 14:03 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139662
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Rozobrate, vycistene, namazane, funkcne. Torx bol vymeneny za ozajstny srob. Bolo to na tom starom brzdici, novy je bez problemov funkcny. Problem je len s lankami, ktore idu naozaj tazko a napr. manzelka dava rucnu brzdu oboma rukami. Lanka maju asi rok

15.03.2018 14:34 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3139663
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Rozobrate, vycistene, namazane, funkcne. Torx bol vymeneny za ozajstny srob. Bolo to na tom starom brzdici, novy je bez problemov funkcny. Problem je len s lankami, ktore idu naozaj tazko a napr. manzelka dava rucnu brzdu oboma rukami. Lanka maju asi rok
Já při výměně lanek a lanovodů nacpu do těch trubek kýbl vazelíny a jak zasunuju lanko zase tam cpu vazelínu. Pak je dobré to zatěsnit třeba přetaženou bužírkou na vstupu - přechodu lanko+trubka za kolem- Levné lanka Linex tam mají okroužek. Ono je potřeba zamezit korodování vnitřku trubky, kdy koroze se tak nafoukne že umáčkne lanko. Nebo udělat trubky měděné, vyjdou na 1/3 ceny co originály ...

05.07.2019 20:15 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3228916
wenka
Město: Nova Vcelnice, Auto: Počet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Velice děkuji za zvěřejněný návod k rozhýbání ruční brzdy. Na STk za jedna.

02.01.2020 10:13 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253210
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem na jaře nechal vyměnit lanovody, lanka a zkontrolovat celkově ruční brzdu v servisu, protože se mi minulou zimu začala zasekávat. Třmeny prý byly v pořádku, servis říkal, že i základní opravná sada je zbytečná.
Celé léto po výměně naprostá spokojenost, ruční brzda konečně fungovala tak, jak má. Poslední dva týdny jakmile zabrzdím auto a přes noc mrzne, tak je jistota, že ráno neodjedu. Respektive odjedu, ale prostě to (levá strana) vcelku dost brzdí a já nechci znovu spálit brzdu. Dnes znovu. Nepomáhá ani to, co před výměnou lanovodů pomáhalo (točení volantem do krajních poloh, rozhýbání ručky rukou). Prostě musím počkat na kladné teploty.
Je možný, že by se do těch nových lanovodů nějak dostávala vlhkost, voda, nebo tam je použitý nějaký špatný mazivo, co zatuhne? Nějak mě přestává bavit jezdit do servisů, kde zas uslyším "To víte panáčku, to vám ten minulý servis udělal špatně, to jste měl přijet hned k nám", protože tohle je taková klasika.

02.01.2020 13:11 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253213
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Tak jsem na jaře nechal vyměnit lanovody, lanka a zkontrolovat celkově ruční brzdu v servisu, protože se mi minulou zimu začala zasekávat. Třmeny prý byly v pořádku, servis říkal, že i základní opravná sada je zbytečná.
Celé léto po výměně naprostá spokojenost, ruční brzda konečně fungovala tak, jak má. Poslední dva týdny jakmile zabrzdím auto a přes noc mrzne, tak je jistota, že ráno neodjedu. Respektive odjedu, ale prostě to (levá strana) vcelku dost brzdí a já nechci znovu spálit brzdu. Dnes znovu. Nepomáhá ani to, co před výměnou lanovodů pomáhalo (točení volantem do krajních poloh, rozhýbání ručky rukou). Prostě musím počkat na kladné teploty.
Je možný, že by se do těch nových lanovodů nějak dostávala vlhkost, voda, nebo tam je použitý nějaký špatný mazivo, co zatuhne? Nějak mě přestává bavit jezdit do servisů, kde zas uslyším "To víte panáčku, to vám ten minulý servis udělal špatně, to jste měl přijet hned k nám", protože tohle je taková klasika.


Spíše bych viděl problém ve třmenech, když jsi měnil lanovody nedávno.

Až budeš mít opět "zamrznuto"/zatuhnuto, vytoč volant na maximum ke straně zaseklého kola tak, aby jsi se dostal rukou na třmen a vyzkoušej, zda je při uvolnění ruční brzdy volné lanko - pokud je volné, tak je problém ve třmenu. (když budeš někam pospíchat, tak si můžeš rovnou tu páčku ruční brzdy na třmenu sklepnout a vyrazit do světa)

02.01.2020 16:45 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253221
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Se zatuhlou ruční brzdou ve třmenu jsem se potýkal již několikrát. Někde tu je návod na rozhýbání. Často mi to po této procedůře vydrží i přes rok. Nastávající závadu pozoruji po povolení páky ruční brzdy tím, že zkusím délku "mrtvého" chodu páky (se zmáčknutým čudlíkem vemu za páku). V případě správné funkce hned klade odpor. V případě, že již některá strana nepovolila úpně, jde páka volně. Jak se povolování zhoršuje, zvětšuje se i délka volného chodu páky ruční brzdy.
Jen pro úplnost, abych nebyl místními odborníky kanenován za neodborný popis, případně neodborné rady, je to jen laická výpomoc, která nenahrazuje odbornou opravu.
A ještě další neodborný potřeh - zjistil jsem, že v začátcích zadrhávání (a tím nepovolování) ruční brzdy si pomůžu přetočením kol do obou plných rejdů, brzdu uvolnit. Ale třeba to umí jen moje auto a jiné ne.

02.01.2020 17:00 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253222
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj, stejný problém jsem řešil a trápil se rozhýbáváním víc jak rok. Pak jsem se naštval a dal nové brzdiče i lanka včetně vodících trubek a jsem zase v pohodě. Stejně to budete muset udělat tak proč se trápíte rozhejbáváním.

02.01.2020 17:13 - Re: Zaseklé přední brzdy, zatuhlá ruční brzda, přibržďování / C5 I, II 3253223
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo, já ho nijak nenavádím. Spíš to beru jako dočasné řešení. Je to každého věc, jak k tomu přistoupí.

|< < 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator