Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Únik LDS na zadní pístnici
1 2 3 4 ... 5 > >|
24.03.2011 13:13 - Únik LDS na zadní pístnici 2380137
Krtek
Město: Seč Blovice, Auto: Citroen GSA 1984, Citroen C6 2008, SAAB 9-3 Cabrio 2.0t 2005Počet příspěvků: 125

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj prosím o radu co by mohlo být špatně. Kapaliná stéká po přepadové hadičce která je zasunutá do zadní nápravy. Příští výkend jedu do Maďarska a nevím jeslti je to akutní nebo jestli ještě nějakou chvíli vydrží.

24.03.2011 15:02 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2380159
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je docela jednoduche a uz som to tu pisal

vymen manzety

ldska moze tiect okolo manzety von (spoza) alebo do manzety a potom cez odvzdusnenie ju vytlaca do napravy, odkial vyteka ....

mazneta bude stvrdnuta a preto to vlastne netesni ...

do madarska kludne chod .. cez prepad toho zasa tolko nevyteka aby bol problem ...

24.05.2013 22:04 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2582419
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak dnes první pokus - krok k odstranění klesání zadní části.L.Z. pístnice jak nová , P.Z. pístnice - na pístu výstupek (hliník přilepený) musel jsem ho skalpelem strhnout a zaleštit - v těsnění drážka,v pístnici také(tam by to tolik vadit nemělo). Nové těsnění,manžety jak nové (nechal jsem původní).Tak uvidím jak to dopadne jinak holt jiná pístnice.
Dlouho to stálo a nějaký dobrák do toho nalil LHM - nevím co to způsobilo jestli LHM nebo to stání - podle mne se v pístnici přilepil píst a když se odtrhl tak sebou vzal kousek pístnice a ten vydřel drážku jak v těsnění tak v pístnici.Po výměně těsnění OK . Jinak pokud bude mít někdo stejný případ záměny tak doporučuji při výměně a proplachu demontovat i motor řízení(pokud je- (C5 II krom 1.6) a vyprázdnit obsah - samotné vypuštění z nádobky nepomůže - zůstává v něm asi 1/2 litru(v mém případě čisté LHM)
Posilovač řízení je v podstatě samostatný okruh(i když je propojený s BHI okruhem) a LDS se neprohání přes nádobku - propojení slouží jen k doplnění v případě nějakého úniku LDS z tohoto okruhu.

09.11.2013 13:04 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2635610
rocesko
Město: Zvolen, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Caute.
Dnes som menil kolesa a vsimol som si ze na lavej zadnej guli kde je ta manzeta asi tecie olej lebo je to cele zasvinene a mokre. Tak som len tak vopchal srobovakom trosku podvihnut tu sponu co drzi tu gumovu manzetu a zacal kvapkat olej. Evidentne je nieco pokazene lebo prava str ana je such a nikdy som s tym nemal problem.
Dakujem za kazdu radu co by to mohlo byt a co mam dat vymenit. Btw auto ma teraz 319tik km.

09.11.2013 14:04 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2635666
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
rocesko napsal(a):
Caute.
Dnes som menil kolesa a vsimol som si ze na lavej zadnej guli kde je ta manzeta asi tecie olej lebo je to cele zasvinene a mokre. Tak som len tak vopchal srobovakom trosku podvihnut tu sponu co drzi tu gumovu manzetu a zacal kvapkat olej. Evidentne je nieco pokazene lebo prava str ana je such a nikdy som s tym nemal problem.
Dakujem za kazdu radu co by to mohlo byt a co mam dat vymenit. Btw auto ma teraz 319tik km.


novou manžetu a pokud auto nedrží přes noc vejšku tak přetěsnit pístnice.

10.12.2013 22:57 - Re: Hydraulické koule pérování C5 2645235
denyhladky
Město: Frantiskovy lazne, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
caute vsichni.mam stejny problem a to vytekani kapaliny y pod prachovky zadni pistnice,ale v takovem mnozstvi,ze se stim neda jezdit.poradte kde objednam nejakou opravnou sadu

11.12.2013 03:32 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2645243
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
denyhladky napsal(a):
caute vsichni.mam stejny problem a to vytekani kapaliny y pod prachovky zadni pistnice,ale v takovem mnozstvi,ze se stim neda jezdit.poradte kde objednam nejakou opravnou sadu


V Citroenu

18.06.2014 20:59 - Únik LDS na zadní pístnici 2706673
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 203
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrý večer,

minulý měsíc jsem si nechával u ofic. servisu CarCiton Olomouc přetěsnit zadní pístnice, protože auto šlo po pár dnech na zadek dolů. Teď jsem začal jezdit do práce do Brna a dnes jsem náhodně zjistil lehký únik LDS na jedné ze zadních pístnic. Zastavil jsem totiž na velkém mokrém fleku přesně vedle zadního kola a po 10 minutách běhání a lezení pod auto jsem zjistil vodu kapající ze stropu . Ne tak pístnici, na ní jsem zjistil že je zamaštěná. Druhá je v pohodě. Otřel jsem ji hadrou a po příjezdu domů do Olomouce jsem auto zvedl a šel udělat fotky. Visí tam 3 kapky. Dle příspěvků výše by mělo stačit vyměnit gumové manžety. Ty mi podle faktury neměnily - vše viz foto. Myslíte že je to i můj případ nebo se mám hrozit něčeho horšího?

Díky za odpovědi

vlkr

Přílohy:
ZPistnice01.JPG ( 118420b ) -
ZPistnice02.JPG ( 122104b ) -
Faktura.JPG ( 103815b ) -

18.06.2014 21:07 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2706700
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vlkr napsal(a):
Dobrý večer,

minulý měsíc jsem si nechával u ofic. servisu CarCiton Olomouc přetěsnit zadní pístnice, protože auto šlo po pár dnech na zadek dolů. Teď jsem začal jezdit do práce do Brna a dnes jsem náhodně zjistil lehký únik LDS na jedné ze zadních pístnic. Zastavil jsem totiž na velkém mokrém fleku přesně vedle zadního kola a po 10 minutách běhání a lezení pod auto jsem zjistil vodu kapající ze stropu . Ne tak pístnici, na ní jsem zjistil že je zamaštěná. Druhá je v pohodě. Otřel jsem ji hadrou a po příjezdu domů do Olomouce jsem auto zvedl a šel udělat fotky. Visí tam 3 kapky. Dle příspěvků výše by mělo stačit vyměnit gumové manžety. Ty mi podle faktury neměnily - vše viz foto. Myslíte že je to i můj případ nebo se mám hrozit něčeho horšího?

Díky za odpovědi

vlkr


Dej nnovou manžetu - tahle je ztvrdlá a to péro jí už nezmačkne.

19.06.2014 05:52 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2706789
combík
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Já bych určitě kontaktoval ten servis, nebo pokud byla pístnice bez poškození a manžeta nová, není možné tak brzo aby to teklo. Něco je špatně. Navíc z faktury není jasné co dělali. Pokud to odflákli, může začít i ta druhá. Možná je to na reklamaci a každopádně ten díl po vyndání musí ukázat.

19.06.2014 07:31 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2706811
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
combík napsal(a):
Já bych určitě kontaktoval ten servis, nebo pokud byla pístnice bez poškození a manžeta nová, není možné tak brzo aby to teklo. Něco je špatně. Navíc z faktury není jasné co dělali. Pokud to odflákli, může začít i ta druhá. Možná je to na reklamaci a každopádně ten díl po vyndání musí ukázat.


Jak jsem psal - manžety byly dobré tak je neměnily - někdy je to OK a někdy si nesedne to péro a jak je ztvrdlá a vymačklá v nějaké poloze tak už netěsní - v takovém případě se stane toto a je potřeba dát novou. Na reklamaci to je,ale pokud bylo přání (a dohoda) se zákazníkem nechat staré manžety tak asi neuspěje.(mně se toto stalo jednou také a měnil jsem později - u mne to bylo jako reklamace i přes tuto dohodu) Pokud nedošlo k nějaké komunikaci ohledně manžety asi měl servis dát rovnou novou - v takovém případě by měl reklamaci uznat s tím že by zákazník platil jen manžetu.

19.06.2014 10:49 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2706901
combík
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Je to pravda, navíc při podrobnější kontrole faktury je patrná výměna těsnění a dokonce doporučeno při opakovaném úniku výměnit pístnice. S tím evidentně svým podpisem při předání vozu souhlasil. Takže jakmile dojede do servisu tak tam mu nabídnou výměnu pístnic a s tím se musí smířit. Servis by měl tyto alternativy se zákazníkem probírat předema vysvětlit rizika když....a tak dál. Potom to nemusí absolvovat.

19.06.2014 13:02 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2706921
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
combík napsal(a):
Je to pravda, navíc při podrobnější kontrole faktury je patrná výměna těsnění a dokonce doporučeno při opakovaném úniku výměnit pístnice. S tím evidentně svým podpisem při předání vozu souhlasil. Takže jakmile dojede do servisu tak tam mu nabídnou výměnu pístnic a s tím se musí smířit. Servis by měl tyto alternativy se zákazníkem probírat předema vysvětlit rizika když....a tak dál. Potom to nemusí absolvovat.


Pístnice jsem neviděl,ale manžety jsou staré - jek jsem psal dal bych nové manžety a pokud auto nepadá po výměně těsnění bych pístnice neřešil.

19.06.2014 15:11 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2706957
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 203
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,

při přetěsnění pístnic mi v servisu řekli že vypadají dobře, dle jejich vyjádření vydřené nebyly. Jen jsem 3 dny čekal než dojde správné těsnění protože tam byl jiný rozměr než čekali dle VIN (šlo prý až z Vídně). O manžetách jsme se vůbec nebavili, tak na ně prostě nedošlo. Zřejmě okometricky vypadaly dobře. Takže se chystám je dodatečně nechat vyměnit (obě strany) a pokud to bude OK, tak jsem získal novou zkušenost... Začal jsem od prvního dojíždět do zaměstnání do Brna a ta panelovka u Vyškova tu hydrauliku dokáže asi pořádně poškádlit.

vlkr

19.06.2014 23:43 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2707123
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vlkr napsal(a):
Jen jsem 3 dny čekal než dojde správné těsnění protože tam byl jiný rozměr než čekali dle VIN (šlo prý až z Vídně).


Mají "globální" chybu v technické dokumentaci ... psal sem aby se to opravilo do centrály v Praze, psal jsem to i do ústředí Citroenu do Francie a nikoho to nezajímá, člověk z centrály pro "východ" mi volal a na rovinu mi řek, že starší auta 5ti let je nezajímají ...

Brejk tam je to dobře, špatně je to jen u sedanu C5 II. Napsáno malé 37mm a má být velké 40mm ...

20.06.2014 00:03 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2707126
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Mají "globální" chybu v technické dokumentaci ... psal sem aby se to opravilo do centrály v Praze, psal jsem to i do ústředí Citroenu do Francie a nikoho to nezajímá, člověk z centrály pro "východ" mi volal a na rovinu mi řek, že starší auta 5ti let je nezajímají ...

Ale koukám mᚠbrejka, tam problém není, tam je to dobře, špatně je to jen u sedanu C5 II. Napsáno malé 37mm a má být velké 40mm ...


Spíš je nezajímá nějaký čecháček(bohužel) a dobrej skladník o této chybě ví. Holt pro ně nejsme partneři aby se s nějakou připomínkou zabejvali

20.06.2014 06:18 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2707143
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 203
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,
právě to se stalo, čekali 37mm a bylo 40mm. Kombík nemám.
vlkr

23.06.2014 13:54 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2708696
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vlkr napsal(a):
O manžetách jsme se vůbec nebavili, tak na ně prostě nedošlo. Zřejmě okometricky vypadaly dobře. Takže se chystám je dodatečně nechat vyměnit (obě strany) a pokud to bude OK, tak jsem získal novou zkušenost... Začal jsem od prvního dojíždět do zaměstnání do Brna a ta panelovka u Vyškova tu hydrauliku dokáže asi pořádně poškádlit.


Tak manžety jsou vyměněny , ale nedalo mi to a vytáhl sem i písty ven, jen tak ze zvědavosti ... No a výsledek je na foto ...
Oni jen vyměnili těsnění a písty když je měli venku tak je vůbec neošetřili, zas je takové narvali z5 ... Tak že - zaleštit škrábance a odstranit nalepený kousek hliníku co právě dělá ty rýhy do těsnění a pak to padá. To je to vůbec nenapadlo prohlídnout a odstranit příčinu problému ??? ... Už jsem to viděl na pístech mnohokrát, asi někde zůstává při výrobě špóna a ta se následně někdy přilepí na broušený povrch pístu. Omlátil bych ten píst tomu mehanikovi o hlavu co to dělal ...

Přílohy:
hlinik_na_pistu.jpg ( 738853b ) -

23.06.2014 17:59 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2708817
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak tak - já to leštím takovou tou brusnou houbičkou nejjemněší a funguje super - jen si s tím musíš pohrát dokud to není OK (někdy i třeba 1/2 hoďky.. To co je na fotkách tak dělᚠza chvilku znovu - zbytečná práce.

23.06.2014 19:32 - Re: Únik LDS na zadní pístnici 2708852
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 203
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobrý večer,

chtěl bych tímto velmi poděkovat PATaMATovi za výměnu manžet a za to že mu nedalo a kouknul na stav pístnic. Dle oficiálního servisu CITROËN byl jejich stav "dobrý, nejsou vydřené" konec citace . O chybě v databázi velikosti těsnění taky neměli povědomí. Pravděpodobně to řeší výměnou celé pístnice, viz má faktura.
Takže mám pocit že jsem byl (a nejspíš nejen já) připraven oficiálním servisem na další dodání náhradního dílu a zakázku práce -> tj. dojná kráva zákazník. Škoda se rozčilovat. Ještě jednou díky.

vlkr

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator