Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Serious Suspension Fault
|< < 1 2 3 4 > >|
11.04.2013 15:04 - Re: Serious Suspension Fault 2565788
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Danielo napsal(a):
ak som nenasiel moj problem, ako to može byt duplicitne vlakno ? sakra to je ochota, v mercedesackom fore som toto nezažil za 6 rokov ani RAZ !


Ochota by byla,ale tvůj popis?? na silných kabelech je + a - je tam 12V ? ten slabej je ovládací (také 12v) Uvádíš že po odpojení se ozve nějaký zvuk odkud-z motoru? nesmysl - motor by nemněl nic dělat.Auto je v jaké poloze? reaguje elektronika na povel (na displeji se objeví co - je to škrtnuté) ? Mám takovej pocit že se takto poradit nedá - proto asi nikdo neradí a odkazuje tě do ostatních vláken kde je mám zato široce popsáno jak to chodit má a jaké závady a k tomu řešení .
Je dost možné že je něco s korektorem a ta elektronika se nemá čeho chytit a neví kam jestli nahoru nebo dolů - v diag je položka PÉROVÁNÍ - v té jsou měřené hodnoty(tam se podívᚠna údaje co přečtou korektory) potom je tam test akčních členů - tam si otestuješ elektroventily zvedání - snižování - motor.Když mᚠnírazník a světlo dole a přivedeš na vývod toho slabého konektoru 12v stane se co? - motor se roztočí?

Přílohy:
11832865574687851d9e535.jpg ( 71934b ) -

12.04.2013 00:08 - Re: Serious Suspension Fault 2566183
Danielo
Město: Prešov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ochota by byla,ale tvůj popis?? na silných kabelech je + a - je tam 12V ? ten slabej je ovládací (také 12v) Uvádíš že po odpojení se ozve nějaký zvuk odkud-z motoru? nesmysl - motor by nemněl nic dělat.Auto je v jaké poloze? reaguje elektronika na povel (na displeji se objeví co - je to škrtnuté) ? Mám takovej pocit že se takto poradit nedá - proto asi nikdo neradí a odkazuje tě do ostatních vláken kde je mám zato široce popsáno jak to chodit má a jaké závady a k tomu řešení .
Je dost možné že je něco s korektorem a ta elektronika se nemá čeho chytit a neví kam jestli nahoru nebo dolů - v diag je položka PÉROVÁNÍ - v té jsou měřené hodnoty(tam se podívᚠna údaje co přečtou korektory) potom je tam test akčních členů - tam si otestuješ elektroventily zvedání - snižování - motor.Když mᚠnírazník a světlo dole a přivedeš na vývod toho slabého konektoru 12v stane se co? - motor se roztočí?


Popis ? Motorcek nebeži vkuse ako by mal, ale len sekavo, ako ked elektromotor ide na jednu fazu. Volty som nemeral. Ak mam napojene len tie silne kable, to znamena ani konektor ani ten tenky, tak motorcek ako by sa skusal pohnut, ide nejde ide nejde. Poloha ? momentalne je na zemi, motorcek je von aj s LDS. Na displeji je Serious Suspension Fault a ak chcem hore alebo dole tak je to skrtnute. Ano, hladal som, no NIC podobne som nenasiel . Uhliky ako nove, trosku zaoxidovana ta cievka alebo odpor ci co to je pri uhlikoch. Diagnostika? Teda v autocome nebolo perovani. K indej momentalne pristup nemam. A to posledne neodskusam kedže mam motorcek rozobraty. Ak to mam rozobrate, ma sa lahko tocit, nie motor ale ta druha cast ?

16.04.2013 16:30 - Re: Serious Suspension Fault 2567556
Danielo
Město: Prešov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
,,vdaka" za pomoc Už to beži ako svajciarske hodinky

16.04.2013 16:56 - Re: Serious Suspension Fault 2567580
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Danielo napsal(a):
,,vdaka" za pomoc Už to beži ako svajciarske hodinky


No nic ve zlém ale hodilo by se také napsat v čem byl problém-třeba to někomu může pomoct a těm co se ti snažili pomoct bi stálo také odpovědě

16.04.2013 21:16 - Re: Serious Suspension Fault 2567876
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Danielo napsal(a):
,,vdaka" za pomoc Už to beži ako svajciarske hodinky


přesně tak, informace typu děkuji za pomoc, teda žádnou pomoc pro ostatní nepřinese, sděl v čem to přesně bylo a jak si to odstranil - to je totiž to podstatné pro ostaní clubáky, které to teprve potká a budou hledat zde info, díky

16.05.2013 00:34 - Re: Serious Suspension Fault 2580050
paull
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
pipo napsal(a):
aj u mňa svieti počas jazdy serious suspension fault, predok mi zodvihlo celkom hore, nejde ho da dole. Šiel som radšej domov max 25 ešte že iba 15 km.
Našiel som aj príčinu: prepadová hadička pri pravom prednom kolesebola roztrhnutá.
Po oprave OK


jste koupil výškáče nebo opraví?

16.05.2013 00:50 - Re: Serious Suspension Fault 2580051
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
opravit nejdou a nebyla to příčina,ale další závada- jen shoda náhod že to začalo fungovat.Prasklá přepadová hadička má s tím společné jen to že když vyteče přepadem všechna lds tak to také vyhlásí chybu a nepůjde to zvednout

16.05.2013 13:51 - Re: Serious Suspension Fault 2580172
paull
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
opravit nejdou a nebyla to příčina,ale další závada- jen shoda náhod že to začalo fungovat.Prasklá přepadová hadička má s tím společné jen to že když vyteče přepadem všechna lds tak to také vyhlásí chybu a nepůjde to zvednout


Diag. mě vyhlásí chybu (smínač výšky vozdila vzadu) jak mám objednat nahradní díly nebo nečo? Díky

16.05.2013 14:30 - Re: Serious Suspension Fault 2580180
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
paull napsal(a):
Diag. mě vyhlásí chybu (smínač výšky vozdila vzadu) jak mám objednat nahradní díly nebo nečo? Díky


Takto v citroenu,nebo na vrakáči - je stejný s C5 I i II. a přední - zadní.

Přílohy:
korektor.xps ( 175220b ) -

16.05.2013 17:15 - Re: Serious Suspension Fault 2580219
paull
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Takto v citroenu,nebo na vrakáči - je stejný s C5 I i II. a přední - zadní.


Dobře, pujdu podívat vrakáči. Tak uvidíme

15.11.2014 19:45 - Serious Suspension Fault 2751944
vigan
Město: Hradec Králové, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.Rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenost když C5 hlásí tuto chybu,ale po odpojení a znovu připojení jednotky ovládající podvozek chvilku funguje a lze měnit nastavení výšky podvozku.Ale za nějakou dobu opět tuto chybu začne hlásit a podvozek je zaseknutý na poloze pro normální jízdu a už se ani nehne.V servise nemají s C5 skoro žádnou zkušenost a nevědí kde přesně hledat závadu.

16.11.2014 20:10 - Re: Serious Suspension Fault 2752512
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
diagnostika, inac je to tapanie, aj ked tam toho moc neni
kazdopadne uz som zazil ze kablik spinajuci BHI bol predraty pri svetle a skratoval o karoseriu a vtedy ked to chcelo spustit dvihanie to hodilo tuto hlasku ...

05.02.2015 11:08 - Serious Suspension Fault 2782080
Luky29
Město: Vsetín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, měl jsem tuto hlášku rovněž, tak jsem zajel do značkového servisu ve Valmezu.
Po diagnostice a prvním ohledání mě přizvali k autu s informací, že jde z 95 o čerpadlo. Nové prý stojí 21000,-Kč. Dotaz byl, zda mají sundat nárazník, světlo a zjistit, co je s tím čerpadlem. Řekl jsem, a to udělají, že 21000,-Kč do starého Lemonka už nechci dát. Pak mi přinesl přejímací technik v mobilu fotku rozebraného čerpadla, kde to vypadalo, že došlo k zahoření. Řekl jsem mu, že se nedá nic dělat, že zkusím hledat čerpadlo ze starého vozu (např. z vrakáče) a požádal jsem ho, zda by mi mohl poslat fotku na mail...Slíbil mi ji poslat. Zaplatil jsem tedy cca 2500,-Kč a šel k autu s tím, že pojedu domů na žebřiňáku. Výjdu ven a spadla mně brada! Auto nečopělo, ale bylo v cestovní poloze. Vypadá to, že to funguje. Fotku mně neposlali, ale snad to bude OK. Nevím ale, co si o tom myslet... Nevíte někdo o levném čerpadle?

05.02.2015 11:58 - Re: Serious Suspension Fault 2782089
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luky29 napsal(a):
Po diagnostice a prvním ohledání mě přizvali k autu s informací, že jde z 95 o čerpadlo. Nové prý stojí 21000,-Kč.... Nevíte někdo o levném čerpadle?


z 95% je to zatečení LDS do motoru a většinou stačí to vyčistit komutátor, mezery .. odmastit a složit...
bazoš? .link.

02.08.2015 16:34 - Re: Serious Suspension Fault 2847309
ink
Město: Řím, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163
99 Poslat soukromou zprávu
Pridavam sa
Kamosovi pred tyzdnom blblo servo, hladina lds ok, vycistil konektory na bsm a servo slape. Ale zacalla mu davat hydra HA3 hlasky Suspension fault a neprijima pokyny, doteraz to vzdy po dakom case preslo. Dnes robil poloos a auto mu ostalo na bruchu, totalne odtlakovane, Suspension fault + Chyba vyrovnavania svetiel. Pumpu nepocut, odpijili sme maly pin na motorceku a natiahli +12v, motor sa zatocil.
Konektor Bhi vyzera ok aj s kablami, maxipoistky ok, k vyskovym regulatorom sme sa zatial dedostali, zajtra sa na ne pozrie.
Ake su este mozne hypotezy co by mohlo Bhi odstavit?

C5 2.0hdi 2006, ha3 (nie sport)
Diky, i

02.08.2015 18:12 - Re: Serious Suspension Fault 2847316
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ink napsal(a):
Pridavam sa
Kamosovi pred tyzdnom blblo servo, hladina lds ok, vycistil konektory na bsm a servo slape. Ale zacalla mu davat hydra HA3 hlasky Suspension fault a neprijima pokyny, doteraz to vzdy po dakom case preslo. Dnes robil poloos a auto mu ostalo na bruchu, totalne odtlakovane, Suspension fault + Chyba vyrovnavania svetiel. Pumpu nepocut, odpijili sme maly pin na motorceku a natiahli +12v, motor sa zatocil.
Konektor Bhi vyzera ok aj s kablami, maxipoistky ok, k vyskovym regulatorom sme sa zatial dedostali, zajtra sa na ne pozrie.
Ake su este mozne hypotezy co by mohlo Bhi odstavit?

C5 2.0hdi 2006, ha3 (nie sport)
Diky, i


Na displeji se objeví co - přeškrtlé autíčko? S hydraulikou se nic nedělalo? (že by se zavzdušnilo čerpadlo) Zkus přizvednout o kousek ze spodní polohy,je dobře zapojenej konektor do elektroniky BHI ? Na diag jsou hodnoty z korektorů a jsou zapojené?(konektor,kloubky)Konektory jsou napřímo do elektroniky BHI , napájení motoru BHI je ze 40A maxipojistky napřímo , ovládací kablík přímo z elektroniky BHI na motor BHI(slabej drátek - malej konektor)

02.08.2015 18:45 - Re: Serious Suspension Fault 2847324
ink
Město: Řím, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163
99 Poslat soukromou zprávu
preskrtle. nerovil s tym uz cirka tri roky nic - v tedy menil gule, ifhs komfort, teraz maju 150.000. konektory na strane kablu vyzeraju ok, na bhi a motorceku sme nedovideli. auto je total na bruchu uz sa tam ani hever nezmestil, takze korektory sme zatial nevideli.
ked je suspension fault tak je normalna aj ta chyba livelacie svetiel - alebo je to navyse?je este nieco, napriklad snimace rychlosti ci ine co mozme pozriet pre diagnozou ci vypustanim nadrzky?

diky este raz!

02.08.2015 19:33 - Re: Serious Suspension Fault 2847328
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ink napsal(a):
preskrtle. nerovil s tym uz cirka tri roky nic - v tedy menil gule, ifhs komfort, teraz maju 150.000. konektory na strane kablu vyzeraju ok, na bhi a motorceku sme nedovideli. auto je total na bruchu uz sa tam ani hever nezmestil, takze korektory sme zatial nevideli.
ked je suspension fault tak je normalna aj ta chyba livelacie svetiel - alebo je to navyse?je este nieco, napriklad snimace rychlosti ci ine co mozme pozriet pre diagnozou ci vypustanim nadrzky?

diky este raz!


Když se roztočil motor po přivedení +12V není to na přívodu ale někde na korektorech(signálu od korektorů) a ty kabliky jdou napřímo od korektoru do elektroniky BHI takže bych hledal chybu na korektorech a připojení k nim a po kablíkách od korektorů, popřípadě na hlavním konektoru u BHI.

02.08.2015 19:39 - Re: Serious Suspension Fault 2847330
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
na motoru jsou tri vodice..dva silove a jeden ovladaci ktery spousti motor..tento signal si ovlada BHI
pokud BHI signal da (zmerit) a motor se presto netoci mas problem s privodem siloveho napeti

-maxi pojistka pod BSM
-kostra
-vadny motor (bez uhliku,zaneseny komutator atd atd)

02.08.2015 21:02 - Re: Serious Suspension Fault 2847335
ink
Město: Řím, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163
99 Poslat soukromou zprávu
Ok, skusime to zdvihnut a pozriet na korektory a ich kable. Ked to nebude tam tak asi iba vypustit lds a hrabat sa v bhi. Ma to do Citroenu dost daleko a hydraulika je totalne odtlakovana, takze chodit sa s tym velmi neda.
Da sa ma C5 II presadit Bhi z C5 I (HA3) Faceliftov je v tunajsich vrakacoch ako safranu

Dakujem velmi vsetkym za rady, zialbohu sme bez diag, nuz nam neostava nez takto tapat.

Ps
Maxipoistka ok
Ked sa hodi +12 na maly pin tak motorcek bezi
Poblem je, ze Bhi nepovoli a neda povel. A predpokladan ze ani neotvara ventily. Tak ze treba zistit preco nepovoli.

Pps
Korektory sa daju testerom premerat? Blokuju Bhi iba ked hlasia skrat, alebo aj ked necitaju vysku?

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator