Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||

Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Tvrdy podvozek
|< < 1 2 3 4
24.01.2020 16:58 - Re: Tvrdy podvozek 3255890
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 16824

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
majerr dopadol tak, ze predne gule mali 10bar, tym ako sa ochladilo to nepruzilo vobec, po ohriati aspon nieco

25.01.2020 14:58 - Re: Tvrdy podvozek 3256067
sanchez
Město: Hůry, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 103

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Pokud je to se zapnutým klíčkem, auto povyjeté do provozu, tak ten předek je jednoznačně moc vysoko. Pokud je to v parkovací poloze (předek sjetej), tak je to ještě horší I pouhým okem na blatníku vidíš, že předek je vejš jak zadek. Na X7 ale nejdříve odcházejí přední "kolové" koule. To že to bylo po servisu znát je možné, neb došlo k odtlakování a když byly koule špatné, tak část stlačeného uniklého dusíku zustává v kouli mimo membránu ale nahoře neuteče pryč a pomáhá pružit. Když ale auto odtlakuješ, tak "volný stlačený dusík mimo membránu uteče společně s kapalinou pryč a auto skokově ztvrdne.

Předek auta padá dolů po vypnutí zapalovaní, po zapnutí do polohy před startem zase vyjede o dost nahoru.
Teď jsem se díval na hodnoty nastavené v citroenu a chtěl bych se zeptat, proc jsou zadány rozdílné hodnoty na přední nápravě a na zadní stejné.
Nemůžu si pomoct, ale auto musí být vysoko, protože jinak dorovnává a houpe po zatlačení na kapotu krásně.
Než budu měnit koule, rád bych věděl, že jsou výšky v pořádku.

Přílohy:
20200125_140644.jpg ( 8537901b ) -

25.01.2020 15:36 - Re: Tvrdy podvozek 3256080
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11136

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sanchez napsal(a):
Předek auta padá dolů po vypnutí zapalovaní, po zapnutí do polohy před startem zase vyjede o dost nahoru.
Teď jsem se díval na hodnoty nastavené v citroenu a chtěl bych se zeptat, proc jsou zadány rozdílné hodnoty na přední nápravě a na zadní stejné.
Nemůžu si pomoct, ale auto musí být vysoko, protože jinak dorovnává a houpe po zatlačení na kapotu krásně.
Než budu měnit koule, rád bych věděl, že jsou výšky v pořádku.

Ty mᚠto auto na absolutní rovině ? Změř si vejšku od lemu blatníku na zem jak vepředu tak vzadu měla by být +- stejná (a +- 72cm)

Vzhledem k tomu žemᚠ,,čtyřkorektor" nenech do toho hrabat někoho kdo o tom nemá ani páru.

26.01.2020 21:32 - Re: Tvrdy podvozek 3256382
sanchez
Město: Hůry, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 103

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
..výšku od lemu k blatníku v provozní mám vpředu 70cm a 72cm vzadu.

Včera jsem si dal hodinu nastavování a testování korektorů v pozemních garážích na rovině.
Zkoušel jsem nastavit hodnoty nižší než skutečné na přední nápravě, abych docílil snížení v provozní poloze.
Diagnostika nedokončila nastavení korekce výškoměrů - vždy zahlásila nesprávně nastavenou hodnotu buď na levém, či pravém předním korektoru , přesto fiktivní hodnoty zadané do počítače zapsala.
Auto však na zadané fiktivní hodnoty nereagovalo (by je zapsalo, při kontrole zapsaných aktuálních hodnot na korektorech), a jsem zadal záměrně vyšší, či nižší výšku.
Z toho usuzuji, že opravdu po výměně motoru skokově unikl tlak v koulích.
Jen mě mrzí, že se nevyměnila ta regulátorová vpředu, když byl motor venku.
Asi ji při výměně vynechám.

26.01.2020 22:59 - Re: Tvrdy podvozek 3256420
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1056

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Podle přílohy ti auto nestálo na rovině, nebo má vpředu ohnutej držák korektoru ... Já v těchto případech podle dat napřed ohýbal držáky s korektory aby ty hodnoty pravá - levá byly co nejblíže podobné, pak až nastavoval výšku diagnostikou. to je myslím chyba kvuli které ti to nepustí zápis a nedokončí... Moje domněnka je - Bude to tuhé, neb ti to hlásí každé přední kolo neustále jinde a kvuli tomu to za jízdy tuhne - stabilizuje ...

|< < 1 2 3 4

Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  

Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator