Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Pérování, tlumení, tvrdost auta
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 13 > >|
05.01.2014 20:27 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654310
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
No vozil som sa v BMW 7.. velké hupáky a diery sa mi nepáčili ale drobné nerovnosti žehlilo výborne..tak mi nejde do hlavy že moja c5 buchoce na priečnych nerovnostiach..pritom to nebol neduh ani Xantie ani XMa ani BXa.. a tie nápravy sú viacmenej rovnaké, prakticky sú tam len iné gule a náprava je z hliníku..

05.01.2014 21:50 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654327
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Lenže v tom Bmw je tá náprava tak odhlucnena že to ani take nepríde. Citrón to zas ako keby zvýrazní. Hluk proste veža robí na komforte.

05.01.2014 23:19 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654356
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
nene.. BMW 3 a 5 som v minulosti odpísal..sú to hrkálky.. 7ma je trochu iná pekne filtruje ale vačšie skoky mi nerobili dobre..ako keby ich urezávalo až to bolo nepríjemné.. c5 pláva pekne ale bud je chyba v tej mojej alebo potrebujem c6

06.01.2014 11:22 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654421
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Bmw a hrkálky? Tak to museli by dáke dobré črepy..

06.01.2014 19:25 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654474
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
ani nie, boli to max 5 ročné autá..ale tvrdé.. jedine 7ma je fajn..ale nieje to auto pre mna audi ani nespominam..sice som sa v A8me ešte neviezol ale A4 mi pride menšie a tvrdšie ako octavia a A6tka sa na C5 tiež nehrabe..

edit :: pod pojmom hrkalka nerozumej hrkotajuci crep ale tvrdost a nekomfort , tiez kopu inych drobnosti čo mi vadí/chýba

06.01.2014 20:25 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654481
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Súhlasím s Jumepom. A ešte som čítal, že na Fordy je hocijaká druho, treovýroba lepšia ako originál A k BMW, pár dní dozadu som šiel pár 100km na 525d 2008 na zimných runflatoch a čo sa týka hlučnosti podvozku tak to bolo o dos lepšie ako moja stará C5, motor bolo poču len pri akcelerácii, zvuk od kolies minimálny. Nebolo to také plavné ale prekvapila ma NEhlučnos podvozku! Je mi jasné, že je to novšie auto, že bolo minimálne 2 krát také drahé atď.. Inak kamoš ma staré audi, jednu 1,9tdi r.v.96 a druhú V6 benzín r.v.96 a tie pocitovo mäkšie tlmia nerovnosti ale niesú také plavné a sú oveža tichšie od náprav, motora, kolies, aerodynamiky. Keď sa ide po hrbolatej ceste sú mäkšie a ovela tichšie. C5 hučí, búcha, vrzga a tak dáko poskakuje alebo čo. Veža robí hlučnos a tá je od náprav u citróna proste dos vysoká. Čo už, Audi tiež stálo nové 2*tožko A ešte bol kamoš prekvapený, že na to aké je to plavné sa to minimálne nakláňa a celkom dos ten podvozok znesie v zákrutách, aspoň pocitovo. Takže by som zhrnul, čo je asi všeobecne známe. C5 s hydraulikou je plavné auto, malé nerovnosti žehlí, ale podvozok je hlučnejší pri väčších nerovnostiach. + je výhoda zmena výšky a automatické udržovanie nastavenei výšky.

06.01.2014 20:35 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654482
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
no ale to plati aj pre c5 ktore som kupil v juni? mne nic nebucha, nehrka. ked sa pozres na tie podbehy, odhlucnenie, akusticke celne sklo, je to solidny kus auta
jedine co hrkalo bolo plato strechy rovno nad hlavou, ktore chytalo vibracie z motora a nastastie to sadlo lebo to bolo iritujuce

alebo to porovnavas so svojim C5 I, ?
ja by som mozno C5 X7 porovnaval so superbom, mondeom, insigniou, c40....
nemci su ina liga, ale 200konova C5 uz dokaze podrazdit hole hlavy

06.01.2014 20:39 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654483
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Súhlasím s Jumepom. A ešte som čítal, že na Fordy je hocijaká druho, treovýroba lepšia ako originál A k BMW, pár dní dozadu som šiel pár 100km na 525d 2008 na zimných runflatoch a čo sa týka hlučnosti podvozku tak to bolo o dos lepšie ako moja stará C5, motor bolo poču len pri akcelerácii, zvuk od kolies minimálny. Nebolo to také plavné ale prekvapila ma NEhlučnos podvozku! Je mi jasné, že je to novšie auto, že bolo minimálne 2 krát také drahé atď.. Inak kamoš ma staré audi, jednu 1,9tdi r.v.96 a druhú V6 benzín r.v.96 a tie pocitovo mäkšie tlmia nerovnosti ale niesú také plavné a sú oveža tichšie od náprav, motora, kolies, aerodynamiky. Keď sa ide po hrbolatej ceste sú mäkšie a ovela tichšie. C5 hučí, búcha, vrzga a tak dáko poskakuje alebo čo. Veža robí hlučnos a tá je od náprav u citróna proste dos vysoká. Čo už, Audi tiež stálo nové 2*tožko A ešte bol kamoš prekvapený, že na to aké je to plavné sa to minimálne nakláňa a celkom dos ten podvozok znesie v zákrutách, aspoň pocitovo. Takže by som zhrnul, čo je asi všeobecne známe. C5 s hydraulikou je plavné auto, malé nerovnosti žehlí, ale podvozok je hlučnejší pri väčších nerovnostiach. + je výhoda zmena výšky a automatické udržovanie nastavenei výšky.


No nevím já o nápravě nevím ani na retardérech(a to na nich ani moc nepřibržďuji (jen na těch velkých),hluk v autě nevnímám páč mám dost nahlas rádio a i když ho vypnu tak v interieru ticho C5 II biturbo - motor trochu při zátahu do 100,(nad 100 - 200 o motoru nevím) Fordem jsem jel teď naposled (Fokus 1.6 i) a tam byl motor slyšet víc. a o pohodlí nemluvím

06.01.2014 21:07 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654494
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja sa s Vami nehádam, píšem moju skúsenos s C5I H3. Určite je C5II biturbo 6 kvalt tichšia a o C5III ani nehovorím.

06.01.2014 21:13 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2654503
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Ja sa s Vami nehádam, píšem moju skúsenos s C5I H3. Určite je C5II biturbo 6 kvalt tichšia a o C5III ani nehovorím.

ani ja, urcite sa zhodneme ze citroen zacne buchat a vrzgat ovela skor ako tie "premiove" znacky

18.01.2014 19:58 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2659029
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak hoši došlo na vaše slova o zvyku a rozmazlenosti.
Včera mě vezl člověk v nějaké Hondě (nevím, něco velkého Accord?) Auto docela nové,interier opravdu moc pěkný.Ale ujel jsem 10m a hned jsem se začal smát , cítil jsem ty díry podstatně víc než u sebe.
Tak že myslím že mám podvozek v pohodě a jen jsem si už zvyknul. ...

18.01.2014 21:34 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2659136
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně vím o čem mluvíš v práci jezdím s Hyundéééé Matrix a na pružiňáka je to relativně pohodlný, hodně se to naklání a obecně je to prostě do měkkýho. A dneska jsem shodou okolností jel stejnýma místama na okrsce, jako jezdím občas v práci a člověk je zvyklej, že se to v určitým místě nějak chová to auto. A pětka tam dneska tak krásně houpala, jak to prostě ten koreec neumí, až mi to vykouzlilo úsměv na tváří

06.02.2014 13:15 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665315
ceepjet
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, včera se mi poprvé stalo, že při přejezdu retardéru (vyvýšeného přechodu pro chodce) asi v padesáti kmh, jsem uslyšel citelné vrznutí od zadní nápravy, znamená to urychlenou výměnu ložisek ramen? Auto se mi totiž také zdá poněkud tvrdší, než bych si představoval. Mám ho jen krátce, ale kdysi jsem měl X2 s Hydractivem a ta se mi zdála pohodlnější, navíc jsem přesvědčen, že uměla měnit tuhost podvozku, což H3 bez + neumí. X2 uměla přejezd příčného hrbu na vozovce, na kterém jsem pravidelně s jakýmkoli jiným autem musel brzdit na 40, přejet 90kou a o nerovnosti jsem ani nevěděl. Včera na tom retardéru jsem málem udělal díru hlavou do stropu Zdá se mi jakoby X2 na nerovnosti naplouvala a C5 naskakovala a pak houpla. Je to možné nebo si to idealizuji?

06.02.2014 15:23 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665349
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak c5 je vseobecne tvrdsia, ale ramena tomu hodne dopomozu
a ano, treba tie ramena riesit

06.02.2014 22:54 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665483
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dobře naladěná Xantie v hydroactivu2 je proti C5 H3 naprostej luxus. H3 je taková nijaká ... neurazí, ale nenadchne, nic moc s tím nejde udělat, max jde trochu zvýšit tlak v předních koulích, a na zadek jdou dát koule jiné ... větší, ale na předek nevejdou jiné.

06.02.2014 22:58 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665484
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aj XA V6 bola tvrdsia ako XA 1.9D ... z jednoducheho dovodu, auto ktore ide cez 200km/h proste potrebuje istu stabilitu ... v C6 sa im podarilo dosiahnut pohodlia a bezpecnosti prave amvarom
H3 je proste odladene k tomu ze to auto dosahuje istu rychlost a stabilitu pri manevrovani

kazdopadne nacate napravy (ci uz predna alebo zadna) to auto stvrdzuju a po oprave zadnej napravy vacsinou to auto sakra zmakne

07.02.2014 13:24 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665569
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Dobře naladěná Xantie v hydroactivu2 je proti C5 H3 naprostej luxus. H3 je taková nijaká ... neurazí, ale nenadchne,


Také Xantie 3V6 v Hydractivu je daleko příjemnější než C5 s H3. Ta Xantie má 6 nápravových koulí a umí to připojit a odpojit podle situace, dále v určitém režimu zamezuje protíkání kapaliny "pravá - levá" a tím brání příčnému rozkývání auta. V měkkém režimu je měkčí než C5 H3, ale nekýve se, v tvrdém režimu je tvrdší než C5 H3.
C5 H3 je kompromis, ani ryba ani rak, je to těžké auto a prostě to nic neumí s podvozkem udělat.
Možná si zkusil Xa 3V6 zrovna takovou kde to nefungovalo jak má, nebo to mᚠpouze "vyčtené" ...
Mě prošlo rukama kvůli odpružení tisíce Xantií a z toho bylo několik desítek 3V6, tak vím co ty auta skutečně umí a také v jakém žalostném stavu to občas lidé mají

07.02.2014 13:43 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665574
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja netvrdim ze nie, len hovorim ze V6 vs 1.9d bola ina a tvrdsia
H3 je absolutne jednoduchy system
H3+ uz ma tiez 6 guli a stale je tvrdsi, je to proste dane, ked pojdes 210 a bude sa ti hupat auto tak niekde uletis ...

preto proste do c6 dali amvar a mozu si dovolit nechat ho hupat lebo ho vedia v sekunde vytvrdit na kamen

07.02.2014 17:27 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2665604
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja netvrdim ze nie, len hovorim ze V6 vs 1.9d bola ina a tvrdsia
H3 je absolutne jednoduchy system
H3+ uz ma tiez 6 guli a stale je tvrdsi, je to proste dane, ked pojdes 210 a bude sa ti hupat auto tak niekde uletis ...

preto proste do c6 dali amvar a mozu si dovolit nechat ho hupat lebo ho vedia v sekunde vytvrdit na kamen


Dej si na + koule které patří na bez + a uvidíš jakou budeš mít houpačku (a opačně z toho udělᚠžebřiňák)

12.02.2014 19:25 - Re: Pérování, tlumení, tvrdost auta 2667451
ceepjet
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se ptal servisu, který se o moje auto staral předchozímu majiteli a zadní ramena byla nedávno dělaná.

Je to prostě o tom, že H3 je, jak bylo výše uvedeno, jenom kompromisní levné řešení, které nenabízí maximum komfortu.

Jinak jsem si všiml, že auto s plnou nádrží je měkčí než s prázdnou. Může to značit končící životnost koulí?

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator