Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / automatické rozsvěcení světlometů
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 15 > >|
27.09.2011 19:39 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2415961
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
ja třeba parkuji v garáži, ráno nastartuji, rozsvítí se světla (automaticky), přepínač v poloze 0, odpo přijedu do garáže vypnu klíček, vytáhnu ho a světla pořád svítí, přepnu do první polohy a zpět a je zhasnuto, myslím, že je tam souvislost se světelným senzorem, protože když chcípnu motor venku tak světla v poho shasnou, neřeším to

27.09.2011 19:40 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2415962
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
ja třeba parkuji v garáži, ráno nastartuji, rozsvítí se světla (utomaticky), přepínač v poloze 0, odpo přijedu do garáže vypnu klíček, vytáhnu ho a světla pořád svítí, přepnu do první polohy a zpětz a je zhasnuto, myslím, že je tam souvislost se světelným senzorem, protože když chcípnu motor venku tak světla v poho shasnou, neřeším to


vypni si follow me v menu

19.12.2011 11:18 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2433686
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
ja třeba parkuji v garáži, ráno nastartuji, rozsvítí se světla (automaticky), přepínač v poloze 0, odpo přijedu do garáže vypnu klíček, vytáhnu ho a světla pořád svítí, přepnu do první polohy a zpět a je zhasnuto, myslím, že je tam souvislost se světelným senzorem, protože když chcípnu motor venku tak světla v poho shasnou, neřeším to


Ono ti autíčko svítí na cestu (při odchodu od něj ) a ty mu za to ještě nadáváš?

19.12.2011 13:31 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2433707
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ono ti autíčko svítí na cestu (při odchodu od něj ) a ty mu za to ještě nadáváš?

no v garáži to nepotřebuji a jinde mi stačí tlačítko na dálkáči, jinak jsem vypnul ten následuj mně a je to OK

03.06.2012 13:11 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2481886
Sindy
Město: Nová Role, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 192
99 Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
jeste jsem neslysel, ze by to C5 neumela, navic mas tu "druhou" faceliftovano, cili tam je predpoklad ze to pujde. Meli by jit nastavit tri rezimy: 1. rucni ovladani (coz mas asi ted) 2. automaticke rozsviceni kdyz se seseri pomoci senzoru 3. automaticke rozsviceni po nastartovani Tato zmena se provadi pomoci autodiagnostiky. Da se vsak jeste prepinat mezi variantou 1 a 2 pomoci tohoto postupu: klicek do polohy jedna, pote podrzet tlacitko na leve pacce svetel.


Dnes jsem si chtěl vypnout rozsvětcení světel při setmění a mám asi smůlu v menu to totiž vůbec nemám.
Mám tam jen to svícení při odchodu s auta s časem a nic jiného, asi to na diagnostice předchozí majitel nějak vypnul, je to možné ??

03.06.2012 20:40 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2482126
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Sindy napsal(a):
alx napsal(a):
jeste jsem neslysel, ze by to C5 neumela, navic mas tu "druhou" faceliftovano, cili tam je predpoklad ze to pujde. Meli by jit nastavit tri rezimy: 1. rucni ovladani (coz mas asi ted) 2. automaticke rozsviceni kdyz se seseri pomoci senzoru 3. automaticke rozsviceni po nastartovani Tato zmena se provadi pomoci autodiagnostiky. Da se vsak jeste prepinat mezi variantou 1 a 2 pomoci tohoto postupu: klicek do polohy jedna, pote podrzet tlacitko na leve pacce svetel.


Dnes jsem si chtěl vypnout rozsvětcení světel při setmění a mám asi smůlu v menu to totiž vůbec nemám.
Mám tam jen to svícení při odchodu s auta s časem a nic jiného, asi to na diagnostice předchozí majitel nějak vypnul, je to možné ??



ano

21.08.2012 22:44 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2500634
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zdravím, abych aktivoval po zapnutí klíče automatické rozvicení tak musím zapnout diagnostikou že? Dík

21.08.2012 22:47 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2500635
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Ano. Zrovna o tom píšu vedle v diskuzi
Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Svetla pro denni sviceni

21.08.2012 22:47 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2500636
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
michal napsal(a):
zdravím, abych aktivoval po zapnutí klíče automatické rozvicení tak musím zapnout diagnostikou že? Dík

Ano, ale ne po zapnutí klíče, ale až po nastartování

05.10.2012 13:38 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510148
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zajímavý problém: Soused má C5 I r.v. 2002. Až do předloňska jezdil s automatickým rozsvěcením. Loni třikrát po sobě zaplatil pokutu za nesvícení. Nechal si v servisu zapnout přes diag denní svícení. Letos v květnu dostal darem diod. světla na denní svicení. Nechal si je namontovat ve znač. servisu. Fungují bez problémů. Problém je s automatickým rozsvěcením, které nefunguje. Při kontrole diag. vše nastaveno správně. V servisu mu řekli že automatické rozsvěcení nelze aktivovat protože mu chybí na přepínači světel tlačítko pro aktivaci. Jak je potom možné, že automatické rozsvěcení cca 8let fungovalo bez problému.

05.10.2012 13:52 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510149
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aktivuje sa to lavou packou - pridrzat tlacitko ked je kluc v polohe 1
pipne to a neviem isto, ale tusim na display hodi hlasku
moze ale byt ze ma nacaty flex / pliesok v packe a toto vlasne ani nenaznamena

tu diagnostika nepomoze, ale len fyzicka kontrola packy (ak nezafunguje to zapnutie)

05.10.2012 14:34 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510153
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
a není ta páčka jen pro zapnutí aut. rozsvěcení, ale od světelného senzoru. Když jsem chtěl aut. rozsvěcení automaticky po nastartování tak jsem musel přes diag.

05.10.2012 15:21 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510157
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
aktivuje sa to lavou packou - pridrzat tlacitko ked je kluc v polohe 1
pipne to a neviem isto, ale tusim na display hodi hlasku
moze ale byt ze ma nacaty flex / pliesok v packe a toto vlasne ani nenaznamena

tu diagnostika nepomoze, ale len fyzicka kontrola packy (ak nezafunguje to zapnutie)

Tento postup znám. Problém je v tom, že na konci páčky není tlačítko, ale pouze záslepka. Měl jsem kdysi v ruce holandský manual a tam byl popis aktivace (pokud na konci páčky není tlačítko) pomocí tlačítka pro vypnutí osvětlení přístrojové v kombinaci s přepínáním klíčku mezi 1 a 2 polohou v určitém časovém sledu.

05.10.2012 16:48 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510163
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Jsou to dvě rozdílné věci, těch 8 let mu auto samo svítilo po nastartování, ale teď by to chtěl přes senzor, který tam nejspíš nebude.. ? Jinak já mám jinej "problém", mám denní svícení a senzor mi ve tmě rozsvítí xenony, potud OK, ale když někam přijedu, zastavim a vypnu motor do první polohy klíčku, tak někdy světla zhasnou a na chvíli přestane hrát rádio a někdy světla zůstanou svítit a rádio hraje bez přerušení dál. Jak to tedy má fungovat?

05.10.2012 20:29 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510169
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Až do předloňska jezdil s automatickým rozsvěcením. Loni třikrát po sobě zaplatil pokutu za nesvícení. Nechal si v servisu zapnout přes diag denní svícení.


Chapem to spravne ze nemal v diagnostike zapnute denne svietenie, len zo senzoru sa mu vecer same zapinali svetla.
Potom zaplatil pokutu a nechal zapat v diag klasicke denne svietenie.
Potom namontoval svetla a denne svietenie vypal a svieti ledkami, ale uz mu nejde spustit senzor?

05.10.2012 20:40 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510173
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Jsou to dvě rozdílné věci, těch 8 let mu auto samo svítilo po nastartování, ale teď by to chtěl přes senzor, který tam nejspíš nebude.. ?

Špatně. 8let mu se rozsvěcelo pomocí senzoru - stmívání, tunel a pod. Fungovalo to do doby než balo v dig. aktivováno dení svícení (to má správně opci automatického rozsvěcení vyřadit, což se také stalo). Bohužel již se nepodařilo vrátit původní stav. Světelné senzory jsou oba, impuls jde správně až do BSI, ale z BSI do BSM již nejde.
Pro upřesnění termínů: Denní svícení - automatické zapnutí tlumených světel po nastartování motoru. Automatické rozsvěcení - zapnutí tlumených světel ovládáno dvěma světelnými senzory.

05.10.2012 20:46 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510175
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v tomto pripade ma isto len zaslepku? nemoze byt zle zlozena packa alebo obdobny problem?

pri facelifte som to tak videl ze tam nebola funkcia tlacitka ... u C5 1 nie

05.10.2012 20:55 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510177
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
v tomto pripade ma isto len zaslepku? nemoze byt zle zlozena packa alebo obdobny problem?

pri facelifte som to tak videl ze tam nebola funkcia tlacitka ... u C5 1 nie

Bohužel je to skutečně záslepka.(Měl jsem ji vyndanou). A je to original - páčka na světla dokonce ani nemá šipku ve směru osy páčky pro označení směru stisku tlačítka. Je to vozidlo koupený v ČR jako předváděcí. podle VIN - výbava EXCLUSIV, 2.2HDi hydro III plus.

05.10.2012 20:58 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510178
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je fakt sakra divne, navod co o tom hovori?
ono totiz to tlacitko ma funkciu aj k navigacii ked tam ta je

ak to niekto videl, mozno napise, ale skor tu taky nebude, takze jedine sa na to pozret sam

05.10.2012 21:10 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2510182
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je fakt sakra divne, navod co o tom hovori?
ono totiz to tlacitko ma funkciu aj k navigacii ked tam ta je

ak to niekto videl, mozno napise, ale skor tu taky nebude, takze jedine sa na to pozret sam

Navigace není, displey typu B. V jeho manualu je standartní popis, tj. tlačítko na páčce svetlometů. Ale vím že v manualu pro sedan dovezeném z Holanska byl pravě popis pro tento typ aktivace pomocí pomocí tlačítka pro vypnutí osvětlení přístrojové v kombinaci s přepínáním klíčku mezi 1 a 2 polohou v určitém časovém sledu. Nevadí, příští týden budeme mít se sousedem čas, tak se se juknem na COM a na způsob aktivace v BSI.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator