Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / automatické rozsvěcení světlometů
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 > >|
01.11.2012 20:02 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517086
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
To Jump:
Informace dodané výrobcem pro automatické rozsvěcení světel pro C5 I do r.v. 2004:
Funkce automatického rozsvěcování potkávacích světel:
1.1 Činnost
V automatickém režimu se světla rozsvěcují podle následujících parametrů:
1) Informace o snížení vnější světelné intenzity
2) Aktivace systému stírání skel
Dvojitý snímač podává informace o světelné intenzitě, která vyjadřuje intenzitu světla vnějšího prostředí v místě vozidla a před ním. Dvojitý snímač se skládá z následujících prvků:
1) 1dioda zachycující světlo je nasměrována nahoru, aby podávala informace o světelné intenzitě v okolním prostředí
2) 2dioda zachycující světlo je nasměrována dopředu, aby podávala informace o světelné intenzitě před vozidlem


mylis si uplne 2 veci

auto ma okrem funkcie zapnutia svetiel po zotmeni aj funkciu zapnutia svetiel pri stierani a to len v pripade ze su stierace pustene v rezime AUTO - tj. stieraju podla dazdoveho senzoru

ak tam nebudes mat dazdovy senzor tak sa nezopnu svetla pri aktivacii stieracov (jedine ak sa zotmie dostatocne na to aby sa zopli)

02.11.2012 14:26 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517242
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mylis si uplne 2 veci

auto ma okrem funkcie zapnutia svetiel po zotmeni aj funkciu zapnutia svetiel pri stierani a to len v pripade ze su stierace pustene v rezime AUTO - tj. stieraju podla dazdoveho senzoru

ak tam nebudes mat dazdovy senzor tak sa nezopnu svetla pri aktivacii stieracov (jedine ak sa zotmie dostatocne na to aby sa zopli)

Jumpe to je ale překlad toho co mi poslali na dotaz ohledně automatického rozsvěcení Frantíci z cintroen-servisu. Dále mi sdělili, že ač mám dvouzonovou autoklimu, nemají na její chod vliv světelné senzory, ale pouze venkovní a vnitřní teplotní čidla.

02.11.2012 22:34 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517396
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
facelift:
8. Sonda slunečního záření
Pro verze RFTA+ existuje dvousměrová sonda slunečního záření.
Při stejném požadavku na teplotu vpravo/vlevo, zobrazeném v režimu AUTO, může sonda aktivovat odlišné režimy rozdělování vzduchu a teploty vyfukovaného vzduchu (vpravo nebo vlevo).
Například při požadavku stejné teploty vpravo/vlevo může být na straně, na kterou svítí slunce, nastaveno rozdělení nohy/větrací výstupy, zatímco na méně ozářené straně rozdělení nohy/odmrazování.

pri C5 1 takyto nejaky presny popis nie je ... ale odporucam to skusit
zaslep to cidlo svetelne v lete a uvidis ze sa klima bude chovat inak ako ked ho nechas odokryte ...
ale toto sme uz mimo .... hodne mimo

03.11.2012 11:48 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517466
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

99 Poslat soukromou zprávu
Právě na to jsem posílal dotaz na Citroen-servis a podle jejich sděluni:
C5 I do r.v. 12/2003 jsou nutné pro správnou funkci oba senzory. Pokud je jen jeden, jedná se o senzor "dešový", a opce automatického svícení je nefunkční. A dále je v odpovědi velmi zajímavá věta: Většina vozidel z produkce do 03/2004 (modelová řada 1) má klimatizaci řízenou pouze vnitřnámy a venkovnímy teplotními čidly. Vypadá to že v tom mají že v tom mají Frantíci bordel.
Jinak pro zajimavost, dotaz na frantíky byl: Jak aktivovat automatické rozsvecení světel, pokud není na páčce ovládání světlometů boční tlačítko. Odpovědí byl 4stránkový elaborát včetně podrobného popisu výhod multiplexního rozvodu, ale o nouzové aktivaci ani slovo.

03.11.2012 22:18 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517550
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, lebo ti poslali len klasicky pristupne dokumenty (tj. platena verzia service.citroen - tam sa k tomu co ti poslali dostanes)

auto zo svetelnym senzorom a bez dazdaku som nevidel ... s dazdovim a bez svetelneho ano a vzdy sa jednalo o auto bez automatickej klimatizacie - cize senzor tam nebol potrebny a tym to nemalo ani automaticke rozsvietenie - ale denne svietenie nie je problem zapnut

tiez je mi divne ze c5 1 bez laveho tlacitka ... by som to docela rad videl ...

03.11.2012 23:31 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517557
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ano, lebo ti poslali len klasicky pristupne dokumenty (tj. platena verzia service.citroen - tam sa k tomu co ti poslali dostanes)

auto zo svetelnym senzorom a bez dazdaku som nevidel ... s dazdovim a bez svetelneho ano a vzdy sa jednalo o auto bez automatickej klimatizacie - cize senzor tam nebol potrebny a tym to nemalo ani automaticke rozsvietenie - ale denne svietenie nie je problem zapnut

tiez je mi divne ze c5 1 bez laveho tlacitka ... by som to docela rad videl ...


No nechci se hádat,ale měl jsem tu jednu dvojku která měla jednozonovku a ta neměla ani senzor deště a ani světelnej,vzadu kličky - no úplně holé auto

04.11.2012 12:12 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2517583
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jednozonovka sa bere ako mechanicka klima ...

05.11.2012 14:08 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2518141
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
jednozonovka sa bere ako mechanicka klima ...

C5 2.2 HDi kombi, r.v. 11/2002 auto ženy má digiklima dvouzonovou ale jenom jeden senzor (ten směrovaný vzhůru). Automatické stírání i klima fungují normálně. Automatické svícení blokované již v diag.

13.01.2013 11:27 - dotez na svetla 2538764
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
ahojte,hladal som to tu no nenasiel som tema na tento problem.Prosim vas daju sa vypnut uplne svela ked stojim na parkovisku a chcem mat nastartovany motor?Mne to nejde nejako,mam nastartovane a packu v polohe vypnutych svetiel a svieti to,prepnem na parkovacky a stretavacie svetla zhasnu a svietia parkovacie.Da sa to nejako vyriesit aby to vobec nesvietilo pri nastartovanom aute?dakujem

13.01.2013 11:36 - Re: dotez na svetla 2538771
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
co ja vim tak musis to nechat vypnout na diagnostice....taky mne to stve....ale uz jsem si zvyknul pri startu rovnou prepnout na parkovacky....

a btw: zkus tlacitko hledat!!!je to tu vsude 999x

13.01.2013 12:37 - Re: dotez na svetla 2538792
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
Tiež som to mal tak na diag nastavi na automatické zapnutie svetiel potom ich budeš môc vypína aj manuálne.

13.01.2013 12:50 - Re: dotez na svetla 2538795
Míra Cindr
Město: Nymburk, Auto: Počet příspěvků: 44

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud to je stejný,jako u jedničky,tak při zapnutým klíčku podržet tlačítko na levý páčce,než to pípne.

13.01.2013 13:36 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2538804
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vy si tu pletete 2 veci
1. je automaticke zaznutie svetiel pomocou svetelneho senzora (to je aktivovatelne a deaktivovatelne podla auta - 1tka podrzanim na packe, 2jka v menu)
2. takzvane day running lights - tj. denne svietenie, kedy sa vzdy zapnu svetla po nastartovani motora, toto je mozne zmenit len diagnostikou

ak ti to vadi, mozes si to nechat diagnostikou vypnut (neodporucam to, je lepsie ostavat stat na parkovackach ako zapltatit pokutu za zabudnute svetla)

13.01.2013 14:34 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2538833
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
mozno to nechapem ale mne jednoducho prekaza ze ked vecer idem na odpocivadlo a stojim tam asi hodku a je kocœa vonku ,tak mi pripada nelogicke ze ked si chcem kurit v aute tak musim aj svietit.

13.01.2013 15:43 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2538875
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Svítit nemusíš, jenom parkovačkama a ty tě za chodu motoru tě nesežerou.

15.01.2013 12:15 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2539197
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
problem vyrieseny po asi hodke sedenia v aute a badaniada sa to vypnut v konfiguraci pre nadstavenia

17.01.2013 17:40 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2539690
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak píšem sem. Mám cez diagnostiku nastavené denne svietenie. Takže po štarte sa svetla samé zapnú aj ked mám páčku svetiel v polohe off. Hmlovky, predné, zadné sa zapnú dajú. Ale svetelná trúba nejde. Niekde som čítal, že prvé C5 fungovali takto. Ale od určitej doby už funguje svetelná trúba aj pri polohe páčky off. Ja musím svetlá zapnú páčkou aby mi fungovala svetelná trúba. Tak sa pýtam, je to tak alebo mam len ja dakde chybu. Ešte mám jednu zaujímavos, že ako zapnem klúčik tak sa mi zapnú parkovačky. Inak páčka funguje normálne. Už som ju opravoval, lebo bola nanič tá vodivá vrstva a vypínalo mi to dialkove. Po oprave chodí ako má stále. A od kúpi auta mi Comm píše závadu nekoherencia osvetlenia, ktorá nejde vymaza. Myslel som si, že to kvoli tomu blbému kontaktu, ale píše chybu aj po oprave. Chcelo by to vyskúša iný comm.. V parametroch commu pise ze stretavacky vypnute a v parametroch BSI pise ze parkovacky zapnute. Pritom je páča vypnuta.

17.01.2013 21:03 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2539726
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je to presne kvoli tomu kontaktu v packe (ten co je pod vypinacom) - nema to kontakt a preto svietia parkovacky po zapnuti kluca
tu by mohol byt aj ten problem s tymi dialkovimi ... (ked otocis gobmik tak to vsetko pojde ok)

opravujem to tak ze na ten pliesok naletujem cin, cim ostane ta sticna plocha vacsia a zatial to chodi

17.01.2013 21:19 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2539731
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
cin som dával ked mi odišlo tlačítko pal. počítača. Svetla som myslel že stačilo len vyčisti. Tak vyskúšam hodi cin aj tam.

17.01.2013 21:42 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2539738
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked pozres na ten flex po ktorom to jazdi, tak tam budu vymackane jamky

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator