Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Problém s dobíjením
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 > >|
03.12.2013 20:31 - Re: Problém s dobíjením 2643145
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
albin:Základná otázka .... Ako stará je baterka?(Za predpokladu že nemᚠbezúdržbovú, tak kožko vody je v článkoch?)Ak má +- 4 roky tak nerozmýšžaj a daj novú.

03.12.2013 20:38 - Re: Problém s dobíjením 2643146
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přesně jak píše tomikm,máme stejně stará auta,mne odešla loni do věčných loviš,většinou je prověří právě zima a nechá tě někde ve čtychu,záleží také,jak je stará,jestli dost,koupil bych rovnou novou,než čekat,kdy nenastartuješ.Renegade01,byl jsi rychlejší.

03.12.2013 20:43 - Re: Problém s dobíjením 2643147
albin
Město: Skalite, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
povodna tam bola varta je to dovoz z belgicka tak som ju vymenil za ročnu banerku ktoru som mal v 2.1 xantii s nou som nemal problem

03.12.2013 20:44 - Re: Problém s dobíjením 2643148
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
Ja som menil baterku 2 dni pred návštevou jumep-a.Mala skoro 5 rokov a len čo sa trochu ochladilo tak už ledva stíhala.Síce ráno naštartovala a pekne ju dobilo, ale ráno sa ručička ledva odlepila z východzej pozície...Ako vraví 63zdenda, vypovie v tej nejmenej potrebnej minúte
Ako dlho bola baterka mimo auta pred tým ako si ju teraz založil?

03.12.2013 20:52 - Re: Problém s dobíjením 2643152
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
hoši, nevím co to tady mlátíte za polemiky.

Auto nestartuje, jelikož tomu nejspíš moc nerozumí, tak je třeba jet k nějakýmu dovedovi, který změří baterku, popř. dobíjení, skontroluje kontakty, ukostření apod. Jestli je baterka nová nebo 10letá je úplně jedno, hlavně musí někde začít

03.12.2013 21:00 - Re: Problém s dobíjením 2643153
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No ještě kolik Ah a kolikA má baterka,i nová baterka se může po....t,jetli je dostatečná,dojel bych na zátěžák,budeš hned vědět na čem jseš.Otázka na stáří baterky je také dost na místě,od toho se odvíjí jestli na ten testjet,nebo koupit novou,se 6ti letou baterkou bych osobně na test nejel.

03.12.2013 21:01 - Re: Problém s dobíjením 2643154
albin
Město: Skalite, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
mal som ju asi 4 mesiace mimo

03.12.2013 21:12 - Re: Problém s dobíjením 2643161
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
zdendo, ten kdo dokáže řešit takovéto problémy, má určitě i zátěžák na baterku, změřit ji trvá 2 minuty i s vyndáním a uklizením měřáku. myslíš že rok stará baterka nemůže být KO?

03.12.2013 21:19 - Re: Problém s dobíjením 2643162
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomikm,přečti můj poslední příspěvek,píšu tam,rok stará muže být ko,pokud je rok stará,na ten zátěžák bych také jel,pokud 4 měsíce stála,bez nabijení šla do auta,nejprve bych jí ožil,dal do auta a pokud nebude držet,pak ten zátěžák.

16.12.2013 16:47 - Re: Problém s dobíjením 2646798
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsem koupil novou baterii,vartu,ta která tam patří,týden byl můj problém s voltmetrem ok,2dny auto stálo,zapnu zapalování,voltmetr ok,po cca 10 vteřinách voltmetr spadne úplně na nulu,ale nastartuji v pohodě a voltmetr po nastartování naskočí do normálu,po 2 dnech jsem zkusil znova a situace se opakuje,děje se pouze ráno,pak už celý den ok,všechny konektory rozpojeny a zapojeny,altík dobijí,baterie v pořádku,pojistky a kostry ok.

16.12.2013 18:05 - Re: Problém s dobíjením 2646821
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Tak jsem koupil novou baterii,vartu,ta která tam patří,týden byl můj problém s voltmetrem ok,2dny auto stálo,zapnu zapalování,voltmetr ok,po cca 10 vteřinách voltmetr spadne úplně na nulu,ale nastartuji v pohodě a voltmetr po nastartování naskočí do normálu,po 2 dnech jsem zkusil znova a situace se opakuje,děje se pouze ráno,pak už celý den ok,všechny konektory rozpojeny a zapojeny,altík dobijí,baterie v pořádku,pojistky a kostry ok.


Mě se něco podobného stalo dneska. Auto stálo 2 dny a po otočení klíčku baterka na nule, všiml jsem si toho až jsem začal startovat, ale nastartovat šlo úplně normálně (Baterka OK). Po nastartování šla ručička pomalu od 0 do půlky

16.12.2013 19:01 - Re: Problém s dobíjením 2646833
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v zime je zhavenie zopnute (aj ked kontrolka nesvieti)

ked ho nechas minutku, budes pocut ako cvakne vonku relatko a rucicka sa zrovna, samozrejme po 2ch dnoch na mraze baterka nebude 100%, staci par km, dobit prehriat a je zasa ok ...
2 dni v zime ze merak ukazuje zle je uplne ok

16.12.2013 19:02 - Re: Problém s dobíjením 2646834
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
BlueSeven napsal(a):
Mě se něco podobného stalo dneska. Auto stálo 2 dny a po otočení klíčku baterka na nule, všiml jsem si toho až jsem začal startovat, ale nastartovat šlo úplně normálně (Baterka OK). Po nastartování šla ručička pomalu od 0 do půlky


To je tak nějak normální stav - já na to nekoukám - startuji jak benzína(sednu a otočím klíčkem na start) , chytá na otočku - ručička se dorovná během chvilky.. Jinak C5II má nepatrnou prodlevu po otočení klíčku na start (právě pro to - to je dostačující pro nažhavení) a potom ještě dožhavuje za běhu motoru.

16.12.2013 19:40 - Re: Problém s dobíjením 2646852
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tohle můj případ není,po dvou dnech zapnu zapalování(žhavení),voltmetr skoro na půlce,chvilka a rychle spadne na nulu,start ok,ale v pořádku to asi nebude,to by se nemělo dít a dříve se také nedělo,chci to vyřešit,tak budu muset asi někam zajet,abych se něčeho dopátral.

17.12.2013 07:34 - Re: Problém s dobíjením 2646941
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak dneska jsem našel v motorovém prostoru pod hydr. koulí hrst šlupek od žaludů,asi nějaké zvířátko,proto bych chtěl prohlédnout kabelហokolo pojistek v motorovém prostoru a žhavícího relé,poradí někdo jak toto vše sundat,abych to prohlédl i zespodu,jsem v práci,tak se tomu budu věnovat až odpoledne,mohlo by to mít spojitost s tím voltmetrem a dobijením.Už jsem to vše rozebral.

07.02.2015 20:44 - problem s dobíjením 2783579
olin
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
po rozsvícení kontrolky dobíjení a přeměření napětí na akumulátoru jsem zjistil, že alternátor nedobíjí. Vyměnil jsem uhlíky v regulátoru dobíjení, staré byly již nadoraz. Vše fungovalo dobře, alternátor dobíjel 14,2 V. Asi za dva měsíce po výměně se rozsvítila kontrolka dobíjení a pravděpodobně auto nedobíjelo. Chcíp jsem auto a znovu nastartoval a kontrolka zhasla a nyní auto normálně běží. Přeměřil jsem dobíjení a bylo 14,2 V. Takto se mi to stalo již 3x v rozmezí po sobě 1-2 měsíců. Neví někdo příčinu??

07.02.2015 22:53 - Re: Problém s dobíjením 2783676
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vascinou nestaci len uhliky, byva zodraty aj ostatok a je to na repas

01.05.2015 11:10 - Re: Problém s dobíjením 2816372
jubileus
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 46
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím opět po čase. Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive.
Loni jsem konečně zapojil NEORIGO rádio a funguje snad správně. Anténa původní. Ale není mi jasný, proč stále bez panelu bliká jeho rudá LEDpod panelem-při odejmutí panelu-jestli je to standard. Koupil jsem novou VARTU-pro jistotu na zimu. Auto má automatický LEDsvětla aby nežralo při dobíjení. Auto najede za rok asi 13 000 km. Nejezdí denně. Vždy "nějak" nastartuje ale mnohdy to způsobí , že se pak zobrazí EKO MODE. Po jízdě časem zmizí. Když po odemknutí auta a jeho "čerpadlovým" vybláznění. LEDkovým voltmetrem ukazuje -na půl nabito (12 V).Dále měřením AMPÉRMETREM ukazuje při odemčeném autě 20-30 mA!!!(trošku to poskakuje-možná PC nebo co.) Což je maličký odběr k smíchu. A auto dobíjí asi dobře-protože:
Baterka je nová. Jednou takhle po nastartování a ponechání asi hodinu s občasným ježděním se indikace na budíku v autě od 1/3 dostala na 2/3 výchylky-takže se dobila. Měřením pak ukazovala-plně nabito.100%.
MOJE OTÁZKA: není to nějaká typická závada těchto "elektráren" abych se zbytečně nevysiloval opravou???
Ještě zbývá změřit odběr proudu při zamknutém autě.
Případně se ptám, zda se neví, kolik proudu berou "zabezpečovací "doplňky této BESTIE.
Je totiž možné asi za 1000Kč nechat odpojit(asi 3 okruhy). Provlíknutý řetěz volantem nic nebere.

Prostě baterie je nová, při provozu se dobije a pak za pár dnů *****. Kuny si tam asi chodí dobíjet mobily.
To auto už má u mě NAKAHÁNKU. Jestli se nedá dohromady , tak na příští Čarodějnice pude.
na vatru Auto má jezdit a ne pořád měřit dráty, jak u ELEKTROMOBILU s ELOISEM.
Dík za Vaše případné REAKCE.
S takovým autem se dá jet, jen tam , kam jede i autobus....měl jsem dost aut ale žádný mě tak ***** ..................................... už jsem klidný

01.05.2015 12:12 - Re: Problém s dobíjením 2816381
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Mám v C5 I 2.2hdi neorigo rádio, a když ho nevypnu tlačítkem před opuštěním auta, tak auto spadne do eko-modu.
Ledka pod panelem taky bliká. Asi imitace alarmu.

01.05.2015 13:02 - Re: Problém s dobíjením 2816393
jubileus
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 46
99 Poslat soukromou zprávu
No, mě právě bliká za všech okolností tedy po uzavření i neuzavření auta:
když ho napřed vypnu tl.vypínače na panelu
když uvnitř zůstane Cdéčko, nebo i když nezůstane
když se rádio napřed nevypne vypínačem, a sundá se panel ,
a nebo , jestli má vliv i nastrčená SD paměová karta-pod panelem????? není nikde popsáno SENCOR-5044MR-levný a má všechno-vypadalo...

S rádiem jsem si užil své(mechanická montáž...aby tam zbylé dráty vešly, redukce -protože už bylo tolik změn na drátech, abych věděl původní stav...původní schéma zapojení napájení bylo chybné, napájení pro anténu-taky nebylo jasně zřejmé-no prostě hrozný. A až to konečně funguje všechno, tak něco vybíjí baterku.
Jen mě mrzí, že jsem si nové rádio "neoměřil" na stole. Kde co je a kolik to žere. Výstup napájení pro ant....
Jen doufám, že se auto nějak "samo" spraví a že to zapajsrovaný rádio plechovým rámečkem nebudu muset rvát z panelu. Až mě to všechno *****, tak to bude lítat z auta jako šípy. Ještě mě napadlo - na dvoře auto stabilně dobíjet přes konektor v autě(nějakou "šetrnou" -nezubatou nabíječkou s pověšenou další baterií-pro filtraci napěových špiček (ale to auto je taková počítačová *****, že by to tomu určitě vadilo). Jsou krabičky DESULFÁTORY, které oživují autobaterky-napěovými špičkami- a tak se omezuje povlak sulfidu na deskách autobaterie a tak se nezmenšuje kapacita. To v tomto SHITU taky asi nelze pověsit, protože by to určitě něco vyvádělo. Vypínat tu sviňu vypínačem u baterky jako Žiguláča...
Díky za Vaše připomínky a začínám majitele CITROENů obdivovat, protože......se tam vždycky něco najde, co se většinou elektricky *****. ( Omlouvám se za sprostý slova ale tyto jsou jediný "použitelný")
Naštěstí to není moje jediný "fáro"... a dík za INFO

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator