Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Ventilátor chladiče (Sahara)
|< < 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 25 > >|
12.08.2016 18:04 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2981695
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
h450 napsal(a):
zdravim u c5 II me nejde sahara ani pri klime ani pri teplote vody + - na silnych kabelech je kdyz rozpojim ten sedy tripinovy stekr tak se sahara take netoci.. pokud propojim silne kabely + - z baterky sahara se roztoci muze byt problem v te hranate krabici primo na ventilatoru?


Napíchni jehlou tlusté kablíky za konektorem - musí tam být + a - slabej je řídící.Občas shnije konektor v připojení kablíku za konektorem,nebo je přerušen někde slabej kablík, hranaté elektroniky tolik neodchází jako ty půlkulaté .

12.08.2016 19:31 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2981696
h450
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
jj ted jsem nerozumel ktery konektor presne myslis ale promeril jsem +- az na kostku proud tam je..... na kostce jsou pak jeste dva slabe kabely vedouci z toho sediveho stekru,nicmene kdyz rozpojim ten velky stekr nahore a propojim ho natvrdo z baterky tak sahara jde..takze ty silne kabely + - by meli byt cajk nevim jaky jsi mel na mysli ten slaby kabilek..:

13.09.2016 22:34 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2993870
staug
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny příznivce a odborníky zvl᚝. Ventilátor chladiče mi běží stále naplno i když není důvod (i při studeném vypnutém motoru). Začalo to tak, že občas běžel naplno, teď už je to tak, že zřídka neběží. Když odpojím ovládání (ty dva slabé vodiče, co vedou do elektroniky ventilátoru), běží stále naplno. Nevíte někdo, jak je to při odpojení ovládání správně? Jestli je to takto správně, najdu někde druhý konec toho ovládání směrem k elektronice auta? Mám ten typ ventilátoru s tou zalitou "kostkou" - raději přikládám fotku.

Přílohy:
ventilator.jpg ( 75860b ) -

13.09.2016 22:37 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2993875
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked odpojis ten tenky kabel, tak pojde stale naplno
kable koncia v riadiacke motora

problem bude v cidle teploty motora (ale to by sa malo prejavovat aj inac)
alebo klimovom cidle
resp. nieco mu dava prikaz ist naplno, to je optimalne zistit na diagnostike nejake hodnoty a podla toho riesit

13.09.2016 22:54 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2993887
staug
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Diagnostika ukázala nesoulad - požadavek byl na asi 21%, ventilátor jel naplno. Hodnoty teplot byly v pořádku. Jinak ventilátor se naplno rozjede i třeba při zamknutí nebo odemknutí, otevření nebo zavření jakýchkoli dveří (při vypnutém studeném motoru - prostě ráno přijdu k autu, odemknu a ventilátor se na chvilku rozjede). Rád bych nějak proměřil kablíky od konektoru u ventilátoru k řídící jednotce.

13.09.2016 22:56 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2993888
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kablikmi to nebude
skor samotnou saharou a pripadne spinacim relatkom, ale znova to sa sprava inac ako popisujes

moj odhad je nacate to ovladanie (kocka na sahare)

14.09.2016 00:41 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2993895
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kablikmi to nebude
skor samotnou saharou a pripadne spinacim relatkom, ale znova to sa sprava inac ako popisujes

moj odhad je nacate to ovladanie (kocka na sahare)


nechytla se jednotka(ECU) - soft - to udělá to že sepne sahara naplno , nebo ovládání jednotky(ECU) pro větrák - mělo by to mít uloženou chybu

14.09.2016 08:49 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2993934
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
staug napsal(a):
Diagnostika ukázala nesoulad - požadavek byl na asi 21%, ventilátor jel naplno. Hodnoty teplot byly v pořádku. Jinak ventilátor se naplno rozjede i třeba při zamknutí nebo odemknutí, otevření nebo zavření jakýchkoli dveří (při vypnutém studeném motoru - prostě ráno přijdu k autu, odemknu a ventilátor se na chvilku rozjede). Rád bych nějak proměřil kablíky od konektoru u ventilátoru k řídící jednotce.


podivej se nejdriv poradne na teplotu motoru a potom res ventilator a kabelaz...
jinak ventilatory odchazi pomerne casto...naposled jsem cekal 14 dni nez je naskladmi v A
dodavaji se od jineho vyrobce,meli by vydrzet...
vyvaroval bych se nejake nahrady

14.09.2016 22:36 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994169
staug
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
podivej se nejdriv poradne na teplotu motoru a potom res ventilator a kabelaz...
jinak ventilatory odchazi pomerne casto...naposled jsem cekal 14 dni nez je naskladmi v A
dodavaji se od jineho vyrobce,meli by vydrzet...
vyvaroval bych se nejake nahrady


Nemám diagnostiku, byl jsem v servisu, ale předpokládám že čidlo teploty motoru je OK - diagnostika nezjistila chybu, ručka na palubovce ukazuje plynule a podle mě reálně. Přikláním se k odhadu jumepa, že bude načatej ten regulátor ventilátoru. Zatím ale nevím, jak to na 100% určit. Nějaký jiný funkční regulátor k dispozici mít asi nebudu. Můžu nějak simulovat ECU? Jak to reguluje?

Kde koupím ten spolehlivý ventilátor od jiného výrobce, jak píšeš?

Jinak díky všem za reakce.

14.09.2016 23:00 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994176
staug
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
nechytla se jednotka(ECU) - soft - to udělá to že sepne sahara naplno , nebo ovládání jednotky(ECU) pro větrák - mělo by to mít uloženou chybu

Co vlastně znamená, že se jednotka nechytla? Jaké bývají příčiny? A může se za běhu "nechytnout" a pak za se "chytnout"?

14.09.2016 23:28 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994184
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
staug napsal(a):
Co vlastně znamená, že se jednotka nechytla? Jaké bývají příčiny? A může se za běhu "nechytnout" a pak za se "chytnout"?


Jestli se to stane jen když ,,probudíš" auto a nebo zapneš klíček tak by to mohlo být i jednotkou motoru - ta ovládá saharu.(když přepisuješ jednotku tak se stává že se spustí sahara na plný výkon ) - nemá soft který jí ovládá to samé by se mohlo dít v případě než se načte(je to laicky řečeno),nebo to může být v konektorech - některé ventilátory pokud rozpojíš ovladací kablík sepne na max. otáčky , jedna z možností může být i v elektronice ventilátoru.Neviděl jsem to a nemohu určit v čem by to mohlo být - já to řeším diag - chyba -test- kontrola kabeláže- na zkoušku jiný větrák a podle toho.Jestli to dělá při jizdě nebo po každém zapnutí klíčku(i hne po vypnutí a opětovném zapnutí klíčku tak by to mohlo být sice i v jednotce(chybně čte teplotní čidlo,nebo v čidle,kabeláži nebo i v té jednotce ventilátoru - buď proměřit a nebo vyřazovací metodou(to mohu já páč nebudu utrácet a použiju díly co mám k dispozici) - jaká je tam jednotka na sahaře půlměsíc - hranatá? buď utrácej nebo zaje za někým kdo to zná a ví co a jak.

15.09.2016 00:19 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994194
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
staug napsal(a):
Nemám diagnostiku, byl jsem v servisu, ale předpokládám že čidlo teploty motoru je OK - diagnostika nezjistila chybu, ručka na palubovce ukazuje plynule a podle mě reálně. Přikláním se k odhadu jumepa, že bude načatej ten regulátor ventilátoru. Zatím ale nevím, jak to na 100% určit. Nějaký jiný funkční regulátor k dispozici mít asi nebudu. Můžu nějak simulovat ECU? Jak to reguluje?

Kde koupím ten spolehlivý ventilátor od jiného výrobce, jak píšeš?

Jinak díky všem za reakce.


add teplota : specialne u tohodle motoru uz jsem nekolikrat zazl situaci kdy na budiku no problem a na motoru 110

ventilator vyzkousis bud s klimou nebo diagnostikou...mam stejne podezdreni na ventilator jako Jumep,ale je lepsi mit jistotu a vse vyzkouset nez bezmyslenkovite menit..muze to byt i konektor nebo kabelaz..
ja beru par veci v citroenu a ventilator patri mezi ne

s predchozim nazorem jruzeho muzes vyloucit tak je nebudes "rychlej" na zapnuti zapalovani...proste otocis a pred startem chvilku pockas

15.09.2016 14:58 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994272
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
add teplota : specialne u tohodle motoru uz jsem nekolikrat zazl situaci kdy na budiku no problem a na motoru 110

ventilator vyzkousis bud s klimou nebo diagnostikou...mam stejne podezdreni na ventilator jako Jumep,ale je lepsi mit jistotu a vse vyzkouset nez bezmyslenkovite menit..muze to byt i konektor nebo kabelaz..
ja beru par veci v citroenu a ventilator patri mezi ne

s predchozim nazorem jruzeho muzes vyloucit tak je nebudes "rychlej" na zapnuti zapalovani...proste otocis a pred startem chvilku pockas


to mi tu dělalo jedno auto také a bylo to jednotkou(ale to udělalo jen poprvé - po zhasnutí a druhém zapnutí a nastartování už ne.(dělali to dva větráky a v druhém autě oba OK)

15.09.2016 21:58 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994400
staug
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
to mi tu dělalo jedno auto také a bylo to jednotkou(ale to udělalo jen poprvé - po zhasnutí a druhém zapnutí a nastartování už ne.(dělali to dva větráky a v druhém autě oba OK)

Možná se opravdu nějak "nechytala" jednotka a potřebovala si odpočinout od zdroje. Po delším odpojení baterie vše funguje, jak má. Jestli se to bude opakovat, začnu odpojením baterie ... a zas mi bude vrtat hlavou, co se jednotce nelíbí.

15.09.2016 22:28 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 2994407
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
staug napsal(a):
Možná se opravdu nějak "nechytala" jednotka a potřebovala si odpočinout od zdroje. Po delším odpojení baterie vše funguje, jak má. Jestli se to bude opakovat, začnu odpojením baterie ... a zas mi bude vrtat hlavou, co se jednotce nelíbí.


No na tuhle radu jsem zapoměl - jednotky zústávají pod napětím a jen usnou (s chybou) a s tou se dovedou i probudit.

07.03.2017 09:04 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 3047093
Tarasus
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 82
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj chlapi,

na diagnostice jsem si zjistil chybu P0483. Jruze mě navedl na problém s ventilátory na sahaře.
Jak se mi tato chyba projevuje/neprojevuje:
1. V létě pokud auto stojí, tak ho klimatizace nedokáže vychladit (nemohu vyloučit nízký stav chladiva=ještě jsem nebyl na doplnění/výměně)
2. Auto se nepřehřívá...alespoň podle ukazatelů na přístrojové desce. Nemám problém popojíždět v kolonách
3. Nikdy ani v létě jsem neviděl točit se ventilátory rychleji než na přiloženém videu i po svižné jízdě v 35 °C (né že bych, to chodil kontrolovat při každém zastavení auta, ale třeba dochlazovat jsem ho taky nikdy neslyšel) .

Domníval jsem se, že některý by mohl být přidřený, ale s oběma lze volně pohybovat. Dále byla varianta, že tam nejde proud, ale jak můžete vidět, tak se roztočí (alespoň trochu).
Nesetkal jste se s tím již někdo? Popřípadě nějáký tip?
video: .link.

Děkuji

Přílohy:
P0483.JPG ( 117199b ) - P0483

07.03.2017 12:18 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 3047129
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tarasus napsal(a):
Ahoj chlapi,

na diagnostice jsem si zjistil chybu P0483. Jruze mě navedl na problém s ventilátory na sahaře.
Jak se mi tato chyba projevuje/neprojevuje:
1. V létě pokud auto stojí, tak ho klimatizace nedokáže vychladit (nemohu vyloučit nízký stav chladiva=ještě jsem nebyl na doplnění/výměně)
2. Auto se nepřehřívá...alespoň podle ukazatelů na přístrojové desce. Nemám problém popojíždět v kolonách
3. Nikdy ani v létě jsem neviděl točit se ventilátory rychleji než na přiloženém videu i po svižné jízdě v 35 °C (né že bych, to chodil kontrolovat při každém zastavení auta, ale třeba dochlazovat jsem ho taky nikdy neslyšel) .

Domníval jsem se, že některý by mohl být přidřený, ale s oběma lze volně pohybovat. Dále byla varianta, že tam nejde proud, ale jak můžete vidět, tak se roztočí (alespoň trochu).
Nesetkal jste se s tím již někdo? Popřípadě nějáký tip?
video: .link.

Děkuji


Ty ventilátory nechodí jak by měly(inpulz jde z jednotky na oba ventilátory- ovládání má každý své) - když zapneš klimu tak se točí stále na malou rychlost? - nejde to takto jednoznačně určit ale mohly by to být uhlíky KO(když zapneš klimu měli by se roztočit na pomalou rychlost a točit se stále) další problém je načatá klapka na sání (dávkovač) - tam tě v dohledné době čeká výměna - pokud to ještě nepadá do nouze,nevypadává tempomat, tak to v dohledné době příjde = můj názor od PC (jen od PC)

07.03.2017 12:47 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 3047137
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked pustis test tocia sa oba rovnako?

07.03.2017 14:31 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 3047179
Tarasus
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 82
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep: to je dobra otazka. Ten log je z listopadu a pred tydnem se mi prestal fungovat notebook co jsem mel puze na diag. Tak ze to zjistim az ho dam dohromady. Slo mi ted hlavne o zkusenosti, a napady.

Jruze: novou klapku mam od tebe a uz je vymenena Jinak diky za tip na uhliky a s tou klimou to testnu.

07.03.2017 20:48 - Re: Ventilátor chladiče (Sahara) 3047305
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ked pustis test tocia sa oba rovnako?



Jsou na stejném inpuzu a při estu dostává jeden za druhým takže se točit podle všeho budou - podle videa má v dorazu uhlíky(tohle dělá axialní vůle = jak zaberou propadnou se uhlíky do vyjetých drážek) - když na ně poklepe budou se točit také jak mají nějaký čas.

|< < 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 25 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator