Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Červený STOP + oranžová hláška service před startem.
05.01.2017 22:10 - Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026071
pavel222
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar kolegové.
Chtěl bych poprosit o radu, na mé C5 2,0 hdi 100 kw z roku 2007 se mi zničeho nic před každým startem rozsvítí červený stop a zároveň oranžová hláška service. Jednou jsem myslím na zobrazovacím displeji zahlédl hlášku "child safety". Tlačítko v levém ovladači spouštění oken mám ok a funguje normálně.
Nevíte náhodou někdo, jak se toho zbavit? Po startu to normálně zhasne a na displeji se v seznamu varovných hlášení nic nezapsalo..? Ráno na to mrknu, jestli jsem tu hlášku na dipleji přečetl správně, při dalších startech během dne se už dál nezobrazí, pouze před každým startem svítí červeně STOP + oranžová service...

Dík za tipy a rady.

Pavel

05.01.2017 23:25 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026091
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pavel222 napsal(a):
Zdar kolegové.
Chtěl bych poprosit o radu, na mé C5 2,0 hdi 100 kw z roku 2007 se mi zničeho nic před každým startem rozsvítí červený stop a zároveň oranžová hláška service. Jednou jsem myslím na zobrazovacím displeji zahlédl hlášku "child safety". Tlačítko v levém ovladači spouštění oken mám ok a funguje normálně.
Nevíte náhodou někdo, jak se toho zbavit? Po startu to normálně zhasne a na displeji se v seznamu varovných hlášení nic nezapsalo..? Ráno na to mrknu, jestli jsem tu hlášku na dipleji přečetl správně, při dalších startech během dne se už dál nezobrazí, pouze před každým startem svítí červeně STOP + oranžová service...

Dík za tipy a rady.

Pavel


A diagnostika říká co? - no byla to taková blbost a to auto bylo kvůli tomu naprodej za 34000,-(C5 II RHR break) Typ nebo radu ti nedám protože od PC to nejde - nemusí to být stejný případ.

05.01.2017 23:39 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026096
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Možná špatně chápu, ale před startem se snad rozsvěcí možná všechny kontrolky a nápisy a postupně mizí. To není závada.

06.01.2017 02:04 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026102
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Možná špatně chápu, ale před startem se snad rozsvěcí možná všechny kontrolky a nápisy a postupně mizí. To není závada.


Já to pochopil tak že mu to zůstává svítit , ale nehlásí chybu na palubáku.

06.01.2017 07:47 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026115
pavel222
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar kolegové.
Takže, dnes jsem na to mrknul a upřesňuji:
Před startem se mi rozsvítí velká červená výstraha STOP, spolu s oranžovou hláškou service a při prvním ranním startu se na zobrazovacím panelu (malým) na chvilinku zobrazí hláška child safety deactivate.(během dalších startů se toto hlášení už neukáže..).
Po startu výstrahy zhasnou a v chybových hláškách je potom také nenajdete.
Normální stav to není, předtím se nic takového nedělo, je to prostě výstraha před startem na deaktivaci dětských bezpečnostních prvků. Do této kategorie by mělo spadat blokování spouštění okýnek, dětské pojistky a nevím co ještě..(zkontrolováno a vše v normálu..)
Takže bych to potřeboval vrátit do módu "active" - ale jak na to?? (Vůbec totiž nevím, čím k této změně došlo..).
Na diagnostice jsem zatím nebyl, ale pokud s tím nehnu, tak mi nic jiné stejně nezbyde...

Ještě jednou díky za tipy a a Vám to jezdí !

Pavel

06.01.2017 08:43 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026125
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Ahoj Pavle
muzes prosim upresnit co mas za auto? Je to tohle prvni .link. nebo tohle druhe .link. ?
To prvni je C5 II a to druhe C5 III (X7), tak jen abychom se ty bavili o spravnem aute.

06.01.2017 09:40 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026133
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Detske bezpecnostni prvky se aktivuji/deaktivuji na ridicovy ovladaci oken to uplne spodni tlacitko.

06.01.2017 11:47 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026180
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skutocne co riesis, je normalne ze tie kontrolky svietia kym nie je nastartovane

to s tym child safety sa da aktivovat a deaktivovat aby to pisalo

06.01.2017 12:05 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026188
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
nechcem polemizovat ale tak to byt urcite nema, ako opisuje , aj ked je to iba child safety
v navode pisu ze je to porucha

06.01.2017 12:20 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026196
pavel222
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar kolegové.
Takže mám c5 II/2007 a to že se před startem rozsvítí červený stop + další hláška service normální není a nikdy před tím se tak nedělo. Jasně child safety aktivate - deaktivate se řeší tlačítkem u spouštění okýnek - vím. Spíš to vypadá na něco úplně jiného a ta hláška o bezpečnosti dětí jen odvádí pozornost jinam.
Jinak, voda ok, olej+kapalina+lhm tekutina+voda v ostřik, vše ok..
Nevím, volal jsem známému, co má diagnostiku a asi tam budu muset příští týden sjet.
Ještě zkusím na minutku odpijit aku a uvidím co pak.

Zatím dík za reakce a pohodový pátek i víkend.

Pavel

06.01.2017 12:21 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026197
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ma C5 2, nie X7 - tam je v display moznost diagnostikou nastavit systemove hlasky, hlaska mu hovori ze to ma deaktivovane (aktivuje sa to prepnutim v zamku na dverach, vypinac ovlada len okna - myslim ze superlock nema prepinac a vie to ovladat z okna)

mam tu akurat v garazi jednu C5 2, pozrem to, ale myslim ze je to normalne

----
tak som to pozeral a na prekvapenie STOP a Service na tom aute co som tu mal zhasne aj pred startom
kazdopadne by to malo vypisat co mu vadi (baterka je ok?)

07.01.2017 23:07 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026611
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ma C5 2, nie X7 - tam je v display moznost diagnostikou nastavit systemove hlasky, hlaska mu hovori ze to ma deaktivovane (aktivuje sa to prepnutim v zamku na dverach, vypinac ovlada len okna - myslim ze superlock nema prepinac a vie to ovladat z okna)

mam tu akurat v garazi jednu C5 2, pozrem to, ale myslim ze je to normalne

----
tak som to pozeral a na prekvapenie STOP a Service na tom aute co som tu mal zhasne aj pred startom
kazdopadne by to malo vypisat co mu vadi (baterka je ok?)


No v mém případě to bylo něco jiného = nechal jsem je to prodat za tu nízkou cenu a potom jsem jí zhasnul.

08.01.2017 14:13 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3026709
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Mám C5 II a chová se stejně - zapnu klíčkem elektriku a rozsvítí se stádo kontrolek včetně Service a Stop, po pár vteřinách to cvakne a většina jich zhasne (až na kontrolku chodu motoru, což je správně, protože stojí). Beru to tak, že se kontroluje stav žárovek a je to normální a dělá to tak od začátku a dělal to tak třeba i můj Chrysler.
Child safety: pokud se na přední sedadlo instaluje sedačka zády po směru jízdy, musí se deaktivovat airabag spolujezdce (při vypnutém motoru klíčem uvnitř kastlíku u řidiče). Child safety deactivated tedy považuji za normální stav se zapnutým airbagem, probliklo mi to tam vždycky. Snadno můžete ověřit - vypněte airbag spolujezdce a podívejte se, co to napíše.
Jinak manuály k C5 jsou tady na stránkách - .link.

19.01.2017 21:22 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3029868
pavel222
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec.
Jasně, takhle se mi to chovalo také, teď to zhasne až po nastartování a kontrolka motoru zhasíná až cca 3sec po startu.. Něco tam asi není v normálu, mám v plánu zajet na test, ale nějak mi to pořád nevychází a pokud to po startu nakonec vždy zhasne, tak to až tak neřeším.
Každopádně díky za odpovědi a tipy.
A Vám to jezdí!!

20.01.2017 08:52 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3029908
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pavel222 napsal(a):
Zdarec.
Jasně, takhle se mi to chovalo také, teď to zhasne až po nastartování a kontrolka motoru zhasíná až cca 3sec po startu.. Něco tam asi není v normálu, mám v plánu zajet na test, ale nějak mi to pořád nevychází a pokud to po startu nakonec vždy zhasne, tak to až tak neřeším.
Každopádně díky za odpovědi a tipy.
A Vám to jezdí!!


Nehledej chyby kde nejsou - auto tí říká že všechny kontrolky jsou funkční,zkontroluje vše a zhasne kontrolky - kdyby byla chyba rozsvítí ti kontrolku a napíše na displeji

20.12.2019 13:32 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3251959
elias
Město: Sokolnice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jako nováček bych chtěl nejprve pozdravit všechny členy tohoto skvělého fóra. Bez vědomí o jeho existenci, bych si C5ku popravdě nepořídil .
Jsem velice čerstvým vlastníkem stříbrného šípu (začal jsem jezdit cca před týdnem).
Včera mě vyplašila kontrolka STOP, která zůstala svítit i za jízdy. V hláškách počítače jsem našel zmínku o hladině brzdovky, tak jsem jí večer dolil a kontrolka STOP po nastartování už nesvítí - potud O.K.
Když jsem ale hledal, jak to s kontrolkou STOP+Service u C5 I je, narazil jsem na toto vlákno. A popravdě mi není jasné, zda mají uvedené kontrolky zhasnout už před startem, nebo až po nastartování? Mě zůstávají svítit až do startu a nevím zda to něco nesignalizuje...
Výše je to s prominutím trochu zahráno do autu a nerad bych něco zanedbal...Pavel222, zdenekb i jumep jasně uvádějí, že to zhasíná/nalo před startem.
Sorry, že do toho šourám, ale srovnávám s 2ma P406kama, které jsem v minulosti provozoval, a tam mi to např. nízkou hladinu brzdovky hlásilo každý druhý start. Tam to ale skutečně nebylo třeba řešit, protože to žádnou tvrdou chybu nevyvolalo (a navíc jsem několikrát kontroloval, že hladina je těsně "pod košíčkem"). Z tohoto je např. patrné, že by jsou si palubní počítače na C5 a P406 podobné jak vejce vejci, tak vyhodnocení chyb Citroen a Peugeot řeší odlišně.
Druhý příklad - by je způsob nulování servisního intervalu u C5 i P406 v principu velice podobný, tak na 406ce jsem si mohl servisní interval zvolit mezi 10/15/20tis "uživatelsky" při nulování. To mi u C5 docela chybí. Nechápu, proč bych s takovou prkotinou měl obtěžovat někoho s diagnostikou (ale budu muset , jsem konzerva, měním po 15tis )

26.12.2019 16:32 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3252521
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stop, servis a kontrolka motoru mi zhasíná až po nastartování.

02.01.2020 11:43 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3253211
elias
Město: Sokolnice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dík za reakci/potvrzení od Rio11. Beru tedy jako fakt, že kontrolka Stop a Servis má zhasínat až po nastartování.

02.01.2020 20:25 - Re: Červený STOP + oranžová hláška service před startem. 3253258
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
elias napsal(a):
......
Druhý příklad - by je způsob nulování servisního intervalu u C5 i P406 v principu velice podobný, tak na 406ce jsem si mohl servisní interval zvolit mezi 10/15/20tis "uživatelsky" při nulování. To mi u C5 docela chybí. Nechápu, proč bych s takovou prkotinou měl obtěžovat někoho s diagnostikou (ale budu muset , jsem konzerva, měním po 15tis )

P406 je víc příbuznej bordnetzem (aspoň před xichtovýtahem) s Xantií a tam sis mohl nastavit, pokud si pamatuju, ten interval taky nějak podle sebe...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator