Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít
|< < 1 ... 2 3 4 5
03.04.2016 16:52 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936069
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

V poslední době jsem zkoušel tento nový WD40 .link. a musím říci, že mne překvapil vzlínavostí do šroubení, závitů, velmi rychle se vsakuje do matic a docela solidně maže a za chvilku nenechává mastnotu napovrchu. Uvidíme jak dlouho vydrží, ale vypadá solidně. Na šrouby a matice zrezlé je super. Ještě dělají speciální na brzdy, ale to jsem zatím nezkoušel. .link.

04.04.2016 11:18 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 2936299
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
tak dneska dveře konečně povolily a odemkly se.. zkusil jsem na ně zatlačit z venčí celou svou váhou a zamkl a znova odemkl a už to je.. napadlo mne to protože když jsem jel tak sem slyšel hučení jako by nebyly dovřené.
no slává ale luja za chvili to jdu celý rozebrat a zkusit promazat

10.02.2017 06:11 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 3038043
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 28

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, dneska ráno mě nemile překvapily PZ dveře, auto zamkne a samozřejmě při potáhnutí za kliku se odemkne. Před prácí to mám pod kamerama takže ok, ale zítra potřebuju jet pryč a dneska končím až někdy v 7 - 8 večer takže nemám moc čas do zítra ráno shánět druhý zámek. Existuje nějaký způsob jak to aspoň na rychlo zamknout aby to prostě nešlo otevřít ani když bude odemklé ? Nechci aby mě někde vybrali

10.02.2017 10:38 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 3038155
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fox napsal(a):
Ahojte, dneska ráno mě nemile překvapily PZ dveře, auto zamkne a samozřejmě při potáhnutí za kliku se odemkne. Před prácí to mám pod kamerama takže ok, ale zítra potřebuju jet pryč a dneska končím až někdy v 7 - 8 večer takže nemám moc čas do zítra ráno shánět druhý zámek. Existuje nějaký způsob jak to aspoň na rychlo zamknout aby to prostě nešlo otevřít ani když bude odemklé ? Nechci aby mě někde vybrali


Musíš je jak píše brixtr dozavřít aby zaskočil zámek -potom by měly jít zamknout dálkou nebo klíčem normálně . Na to aby šli otevřít dveře po odemčení můžeš zkusit ty dveře v okolí zámku prohřát třeba fenem (chce to čas aby se prohřál i ten zámek - vždy jsem je takto otevřel) - ten zámek buď jiný a nebo tento demontovat- pořádně vyčistit od staré vazelíny(tak aby se uvolnila hlavně uvnitř zámku) a znovu namazat (používám olej a řidkou vazelínu ve spreji)

10.02.2017 17:27 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 3038328
fox
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 28

99 Poslat soukromou zprávu
nepochopil jsi mě auto se zamkne normálně, všechny dveře sou zamklé, krom PZ... ty se tváří taky jako zamklé ale když potáhnu za vnější kliku, tak odemkne celé auto.. zámek cvakne .. změna teploty z ranních -2 na aktuálních +2 závadu vyřešila a už i po zamčení nejdou otevřít a neodemkne se celé auto ...

10.02.2017 17:40 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 3038329
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fox napsal(a):
nepochopil jsi mě auto se zamkne normálně, všechny dveře sou zamklé, krom PZ... ty se tváří taky jako zamklé ale když potáhnu za vnější kliku, tak odemkne celé auto.. zámek cvakne .. změna teploty z ranních -2 na aktuálních +2 závadu vyřešila a už i po zamčení nejdou otevřít a neodemkne se celé auto ...


Pochopil jsem že nejdou otevřít - v podstatě je to o to lepší že je nemusíš nahřejvat abys je otevřel,ale ohledně zámku je to stejné = povolovák - rozpustit bordel v zámku - vyláchnout odmašovákem(čistič brzd) - namazat jak jsem psal. Ještě jedna věc není náhodou zkracované táhlo k vnitřní klice? - pokud to někdo dělal mohl se dostat na hranici kdy už nepustí tu páčku na zámku úpně a pokud to tak je ten zámek se bude chovat přesně jak popisuješ.(podívej se jestli na tom táhle není jakoby esíčko a jestli má vnitřní klika -táhlo když chceš zevnitř otevřít kousek vůli než otevře = jestli otevře dveře hned jak sní hneš bude to tímto.

17.11.2018 13:37 - Re: Zaseklé zadní dveře - nejdou otevřít 3191096
Jerrry
Město: Überdörfel, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
janys napsal(a):
Konečně se podařilo úspěšně opravit. jeden zámek z mé bourané C5 jsem obětoval úplně rozebral. Zámek, přestože nezamykal, nebo zase někdy neodemykal byl v naprosto perfektním stavu. Problémem jsou tři místa v tom zámku, které časem díky nedostatku maziva tuhnou. Na fotkách jsem se pokusil ty místa označit a popsat opravu. Místo pod pastorkem je docela dobře přístupné, kvůli těm dalším se musí odvrtat dvě dírky. Podle toho jsem rozhýbal zámek na mé druhé C5-ce a funguje už dva měsíce bez problému. Předtím nešlo zamknout a po otevření dveří z venku se odemklo celé auto.
Fotky jsem dál i do osobní galérie, ale nevím jestli půjdou zobrazit.

Tak i já měl stejný problém. Pravé zadní dveře. Dnes jsem demontoval zámek, vyvrtal otvory dle návodu (plus ještě jeden tak, aby se mazivo dalo nastříkat i přímo k převodu motorku), ohřál, prostříkal odmašovacím přípravkem, nastříkal mazivo, nasadil konektor a ........ nic. Velké zklamání. Naštěstí nejsem z těch, co to hned při prvním neúspěchu zabalí, takže ještě jednou vše znova. Tentokrát jsem zámek ohříval opravdu dlouho a hodně a vyplatilo se. Opravdu to chce trpělivost jak zde již někdo psal. Zatuhlé mazivo v mechanizmu z výroby musí teplem hodně ,,změknout", aby to povolilo a odmašovač zapůsobil. Ještě teplý zámek jsem zapojil do konektoru a ..... cvak, cvak funguje - jupííí. Takže jsem ještě jednou odmastil, nastříkal mazivo, procvakal aby se to dostalo všude a namontoval zpět.

Díky za návod !!!!!

|< < 1 ... 2 3 4 5


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator