Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Vysoký tlak v hydraulice?
29.06.2012 22:14 - Vysoký tlak v hydraulice? 2488850
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj dneska u tesca na letnanech se mi stala nemila vec. Jel jsem a prdla mi hadice od posilovače řízení co jde k chladiči. Posilovač ztuhnul jak svin a za mnou kaluž. Zaparkoval jsem to u brena. Zavola kamarádovi a nechali se odvízt. Auto jsem tam nechal doufám,že nákej dobrák to tam neobere. Moje totázka zní proč mi prdla hadice. Musí tam bejt asi vysokej tlak,ale tohle má přece jednoduchý čerpadlo od motoru? Před 14 dnema se mi stalo už to,že mi vylitla na durhý staně hadice od posilovače (taky bylo vedro jak dnes). Přes sponu, Tak jsem tam dal nouzove jinou a dojel do autorizáku. Aby mi dolili kapalinu podivaláli na to co a jak. Taky se divili proč mi to vylítlo. Dále se potřebuju zeptat,zda s tím můžu nouvzoě dojet k někomu do servisu ,abych nezníčil čerpadlo bhi, nebo něco jinýho od hydrauliky? Přemýšlím ke komu nejblíž od letnan dojet asi Jruzovi?

29.06.2012 22:31 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488856
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mas facelift 2.0, tam je elektrohydraulicke cerpadlo s premenlivym tlakom

moze byt nieco v nom, je to dost zaujimavy prvok na popis funkcie
dalsia vec je ze ta trubka mohla byt nacata (buracka alebo nieco podobne)

alebo mas zalepene vicko na nadrzke LDS, aj ked si myslim ze by skor strelila niektora prepadova hadicka

29.06.2012 22:37 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488859
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Já myslel,že proměnlivý účinek řízení, mají jen 3.0 benín a 2.2 biturbo... Nějak se mi nezdálo,že by to tuhlo při vyšších rychlostech... A můžu s tím někam dojet aniž bych něco zníčil? s tím že je to tuhý a špatně se s tím zatáčí.

29.06.2012 22:44 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488861
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
posílám obrázek kde to prasklo a kde mi odlitla spona před 14 dnema.

Přílohy:
rizeni.jpg ( 62323b ) -

29.06.2012 22:44 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488863
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem co presne ti tam nejde, takze nepoviem
relativne by slo odpojit konektor na serve aby neslo a potom ist (zaslepit dieru a doliat lds)

oni to nepisu ako premenlive, lebo je to riesene inak ako ventilom a mechanickym cerpadlom, ale je to premenlive

29.06.2012 23:14 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488881
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
neviem co presne ti tam nejde, takze nepoviem
relativne by slo odpojit konektor na serve aby neslo a potom ist (zaslepit dieru a doliat lds)

oni to nepisu ako premenlive, lebo je to riesene inak ako ventilom a mechanickym cerpadlom, ale je to premenlive


Je zajimave ze prdla trubka od spatecky- ta je bez tlaku-nebo by mela byt.To cerpadlo je nejniz takze to bude bez LDS-radeji bych s tim nikam nejel.

29.06.2012 23:18 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488882
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ved preto hovorim, odpojit napajanie, tym sa nebude tocit, zalepit dieru nejako, doliat lds a dojst ...
malo by stacit pripadne vyhodit mega poistku

29.06.2012 23:34 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488887
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ved preto hovorim, odpojit napajanie, tym sa nebude tocit, zalepit dieru nejako, doliat lds a dojst ...
malo by stacit pripadne vyhodit mega poistku


To jo ale asi nebude vědět co a jak - by byl lepší tam dojet.(mimo mísu jak můžeš psát na US klávesnici mne jde z toho hlava kolem-náhrada PC za kleklej DELL D610 mat 14)

29.06.2012 23:56 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488897
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
jak můžeš psát na US klávesnici mne jde z toho hlava kolem-náhrada PC za kleklej DELL D610 mat 14)

A hodils ten starej do tý popelnice ? Jestli praskla vratka od serva,tak bych se klonil k tomu,co psal Jumep-následek bouračky,nebo nějakýho odbornýho zásahu a někde zlomená/skřípnutá ta vratka... Kdysi jsem něco podobnýho řešil a byl to docela záser najít...

30.06.2012 00:11 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488903
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
A hodils ten starej do tý popelnice ? Jestli praskla vratka od serva,tak bych se klonil k tomu,co psal Jumep-následek bouračky,nebo nějakýho odbornýho zásahu a někde zlomená/skřípnutá ta vratka... Kdysi jsem něco podobnýho řešil a byl to docela záser najít...


No zpátečka je bez tlaku-jestli ji pouští přes čerpadlo do nádobky a to se kouslo tak řízení mohlo vystřelit zpátečku - páč auto je ještě normál nahoře a servo už nešlo a to je nejníž čily by mělo brát doposledka-otázka je jestli to nedrží jen to co zůstalo v pístnicích
Provizorně se to dá propojit od čerpadla až na druhou stranu jakoukoli hadicí a zkusit jak se to bude chovat.

30.06.2012 00:47 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488927
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No zpátečka je bez tlaku-jestli ji pouští přes čerpadlo do nádobky a to se kouslo tak řízení mohlo vystřelit zpátečku - páč auto je ještě normál nahoře a servo už nešlo a to je nejníž čily by mělo brát doposledka-otázka je jestli to nedrží jen to co zůstalo v pístnicích
Provizorně se to dá propojit od čerpadla až na druhou stranu jakoukoli hadicí a zkusit jak se to bude chovat.

Vratka je normálně bez tlaku,tudíž jsou s ohledem k tomu ty trubky konstruovaný,ale když bude ke konci přiškrcená,tak tam tlak může narůst a hadice to neunese. A ještě mě napadlo,nevim teda,jak je to tady dělaný,ale rozdělovač tlaku na servu(jak jsi tenkrát v jinym vlákně psal:to železný ,co stojí víc,než celý řízení),nebo samotná pístnice řízení? Teoreticky-netěsnost mezi sekcemi=možnost nárůstu tlaku ve vratce,ne?

30.06.2012 02:10 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2488929
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Vratka je normálně bez tlaku,tudíž jsou s ohledem k tomu ty trubky konstruovaný,ale když bude ke konci přiškrcená,tak tam tlak může narůst a hadice to neunese. A ještě mě napadlo,nevim teda,jak je to tady dělaný,ale rozdělovač tlaku na servu(jak jsi tenkrát v jinym vlákně psal:to železný ,co stojí víc,než celý řízení),nebo samotná pístnice řízení? Teoreticky-netěsnost mezi sekcemi=možnost nárůstu tlaku ve vratce,ne?


To si nemyslím-já jí mám na svém zmačkanou jak kdyby ji přejel s tankem a nic to nedělá.

Tak nové info: příčina - něco nevěřitelného čeho je schopen značkovej servis viz přílohy.

Přílohy:
300620122288.jpg ( 674303b ) -
300620122290.jpg ( 823381b ) -
300620122292.jpg ( 657570b ) -
300620122294.jpg ( 1220432b ) -

30.06.2012 17:28 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2489018
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji mockrát jruze za pomoc. Sfoukli jsme na parkovišti odříznutí prasklé hadice (před svorkou na hadice co tam nechal servis). Nyní mi Jarda pomůže řešit reklamaci v servisu, co mi měnili před půl rokem trubku od posilovače a před 14 dny dolívali LDS po tom co vylítla hadice na druhý straně a ještě měli šanci zjistit ,že tam zapomněli svorku, tu šanci promrhali... Jinak jsme s manželkou rádi,že se to nestalo někde 200 km odsud, nebo že se nestala nějaká nehoda, kvůli bleskově nefunujcímu posilovači...

30.06.2012 21:35 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2489113
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aha, takze "domontovana suciastka" sa bude vracat servisu ...
je ze si jruze zarobil nove vybavenie do dielne

30.06.2012 21:42 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2489117
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To si nemyslím-já jí mám na svém zmačkanou jak kdyby ji přejel s tankem a nic to nedělá.

Tak nové info: příčina - něco nevěřitelného čeho je schopen značkovej servis viz přílohy.

...tak to vidíš,Hustoles,nám se nevěří Ale je to fakt mazec,co dokážou(nejen autorizovaný)některý servisy

01.07.2012 13:57 - Re: Vysoký tlak v hydraulice? 2489232
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
...tak to vidíš,Hustoles,nám se nevěří Ale je to fakt mazec,co dokážou(nejen autorizovaný)některý servisy


Teď si vezměte že by se po této úpravě servisu toto stalo v situaci kdy vám před auto vběhne třeba děcko a budete se mu snažit vyhnout? V tomto případě v podstatě ,,o nic nejde" jen o na nějaký čas nepojízdné auto,hodina práce a trochu peněz za práci a LDS,ale jaká cena by byla při nezvládnutí téměř neovladatelného auta a nějakého zranění ? - toto je na trestňák pro servis(ale asi dost těžko prokazatelný-to by se to muselo stát asi hned při odjezdu ze servisu)

V případě že s tím pojede něžné pohlaví,které nemusí být zkušený řidič tak uřídit auto bez posilovače? Pro kultůristu to asi problém nebude,ale i tak jeto nečekaná změna v ovládání a na ní nemusí každý zrovna dobře zareagovat a potom uplatňovat technickou závadu? to ale z vašeho vědomí nevymaže že jste někomu způsobili úraz-smrt....

Mně se jednou stalo něco podobného na Cx - praskl mi ve 180 náhon omezovače účinku posilovače řízení(tam je následek opačný-vůbec necítíte odpor řízení na volantu ) a hnedle jsem to roztřískal.


Tak pokračování příběhu: Po mé komunikaci s majitelem servisu dohoda a uznání jejich pochybení,a omluva s tím že veškeké náklady s tím spojené uhradí a jako bonus majiteli věnují nějaký poukaz (tuším vše kolem klimy) - Takže udělali chybu,ale zachovali se férově.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator