Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola
12.02.2010 20:41 - ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 1804115
Hedgehok
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 34
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobrý den zdravím všechny C-pětkaře,potřebuji poradit - jak opravit ruční brzdu.Závada vznikla tím,že se řidič snažil popojet vpřed se zataženou ručkou.Do té doby zatahovala páka ruční brzdy tak 5 cm,nyní tak 25 cm nad stř.tunelem.Je to dáno tím že levé kolo je v pořádku,ale u pravého je spadlé zavěšení.Sám nevím jak to tam vypadá,ale zpátky to nasadil jeden známý tím,že sáhnul za blatník,bez koukání jen podle hmatu našel zavěšení,zaháknul a ručka zase fungovala na plno.2 dny.Ve značkovém servisu mne upozornili že to mohou být celé "lanovody"(četl jsem zdejší problemy s názvoslovím),které stojí tak vokolo 2500,-kč/materiál.Nakonec od toho upustili,prohlídli,sdělili mi že lanovody není třeba měnit,zřejmě taky zavěsili-na 2-3dny.I na potřetí to spadlo opět.Asi při přejezdu nějaké nerovnosti,otřesu,se to vyhákne.Potřebuji radu,má někdo zde zkušenost s podobným problémem?Je potřeba něco měnit,nebo se to dá poladit?

12.02.2010 20:50 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 1804116
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predpokladam ze sa mohla prihnut packa v ktorej je lano zahaknute a preto to vyskoci, druha vec je ze je to pridrete teda sa nevracia do polohy "0" a tym je lano volne a vyskoci.
odporucam dat obe kola dole a porovnat tvar uchytov, pripadne packy by mali ist pohnut rukou (aspon trocha, bez platniciek uplne volne) a vracat sa tak ze spodok tej packy sa dotyka toho dorazoveho srobu na ktorom je uchytena pruzina. (o pridretej rucke sa uz vo fore pisalo aj o rieseni, ktorym je vycistit to, ale nakolko nemame nahradnu prachovku, problem sa zjavy znova, pracujem na najdeni riesenia)

13.02.2010 17:49 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 1804134
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mně se to před časem stalo také,na brzdiči jsem nic nenašel-páčka chodila normálně.Řešení: před nasazením lana jsem ho pootočil o půl kola a nasadil.Lano se potom opře tak,že má při uvolnění snahu otáčet víc dovnitř páčky a od té doby mám klid.(víc jak rok)

13.03.2010 14:14 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 1806552
Hedgehok
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 34
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Děkuji za obě dvě odpovědi,vytiskl jsem si je a dodal mé opravně.Nedával,ani nepřebíral jsem auto osobně,proto zatím nevím zda se přesně zachovali dle vašich rad.Vím jen,že nemuseli čistit lanovod a zmínili se zřejmě že tam dají nějakou podložku.Po jejich opravě jsem najezdil asi 2500 km (taky v dost otřesném terénu) a zatím dobrý,ručka funguje jak má.Pokusím se časem zjistit,co s tím přímo provedli a napíši to sem.Teď píši kvůli tomu,že již uběhl měsíc a považuji za slušnost odepsat a poděkovat.

31.03.2010 18:58 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340657
Hedgehok
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 34
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak najeto 3100 km od opravy ruční brzdy a drží! Od známého který mi dával auto do opravy jsem dostal zprávu:
[24.3.2010 22:08:22] "Tak jsem byl dneska v servisu a zeptal jsem se jak ti udělali tu ruční brzdu.Takže na kole je takový háček za který se převlíkne to lanko,no a když povolíš ruční brzdu tak to lanko je volné,takže pokud jsi jel přes drncáky tak se vyháklo z háčku,na konec toho háčku dali obyčejný stahovací pásek většího profilu.Takovej ten jak se sním stahujou třeba kabely do svazku."
Ano , vcelku jednoduché řešení , na konci háčku se vytvořila zarážka,kterou tvoří pásek z umělé hmoty.Snad to časem nespadne.Ještě jednou děkuji za návody na opravu.

31.03.2010 19:17 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340659
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
plastová páska ? Na dojetí možná, jako opravu bych to nevolila.

31.03.2010 19:20 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340660
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja ked som na to pozeral tak to tam drzi dost, skor by som pritiahol lana rucnej aby neboli volne a skontroloval ci chodia dobre packy

31.03.2010 21:02 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340672
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
mal som rovnaky problem. Na vine bola tuha packa rucnej brzdy. Po uvolneni rucnej brzdy sa ta packa nevracala do 0 polohy a nasledne pri jazde po hrbolatej ceste mi lanko vyskocilo. Zatial sa mi podarilo packu rozhybat pomocou WDcka ale asi to dlho navydrzi. Chcelo by to rozobrat a premazat pekne z vnutra. Zatial este neviem ako, je tam daky cudny srob s piatimi hranami. No nic skusim najst ten navod co spominal Jumep

31.03.2010 21:04 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340675
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
5hran som nedaval dole, ale toto stacilo:
.link.

31.03.2010 21:24 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340687
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
5hran som nedaval dole, ale toto stacilo:
.link.

Dobrá práce.Také jsem to dělal,ale místo oleje a spreje je lepší BÝVALÁ "ČERVENÁ" BRZDOVÁ KAPALINA,která je velmi agesivní,vzlínavá,má i mazací schopnosti a dostane se úplně všude i do těch nejmenších spár.Po rozhýbaní se to může vystříkat tím olejem ve spreji a pak tam dát tu grafitku a simering a je to OK. Jumep - DOBRÁ PRÁCE. A ty syčáci za ten NOVÝ třmen v Citroenu před lety chtěli SKORO 8000 kč. Já s tím "starým"jezdím dodnes.

31.03.2010 21:30 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340691
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dnes uz mas pripravky lepsie ako stara kvapalina - vyskusane

a ked sme uz u cisticov, skus naliat coca cola sirup na totalne zahrdzaveli srob ...

31.03.2010 21:38 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340693
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
dnes uz mas pripravky lepsie ako stara kvapalina - vyskusane

a ked sme uz u cisticov, skus naliat coca cola sirup na totalne zahrdzaveli srob ...

to je fakt?coca-colu na rez? A TO POVOLÍ,NEBO SI DĚLÁŠ LEGRACI?

31.03.2010 21:39 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340694
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
koncentrat - teda sirup - pol hodinu posobit a rukou das dole
chalani co robia v coca cole nepouzivaju nic ine

31.03.2010 21:41 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340696
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
To jsem nikdy neslyšel.No jo no - svět se mění a lidi stárnou...

31.03.2010 21:42 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340697
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
coca cola je pěkné svinstvo. Nefunguje rychle, ale pomalu však byl i pokus, jak namáčeli zub do coly přes noc a zub vyndali ožranej

31.03.2010 21:45 - Re: ''vyháknutá'' ruční brzda u pravého předního kola 2340699
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
myslim ze mythbusters vo svojom testovani coly vela veci nedotiahli za spravny konec


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator