Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Kupujeme C5
07.05.2008 17:16 - Kupujeme C5 167030
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Napadlo me vytvorit strucny prehled vseho, na co by si meli lide dat pozor, kdyz kupuji ojetou C5. Jestli mate nekdo nejake postrehy, na co si dat pozor (prosim, nerozvijet debatu o staceni tachometru, v CR je to normalni a jedine, co pomuze je zajet s vozem na diag.), na motor, na interier, na nejake drobnustky, co muzou zneprijemnit zivot.

Co myslite, hodilo by se to?

09.05.2008 18:47 - Re: Kupujeme C5 167031
radar
Město: Řicany, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 69
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny Cé5kaře. Jsem krátce zaregistrovaný na tomto webu a dovolte abych připojil pár poznámek k mé osobě. Právě jsem prodal svoji Xantii 1.9 TD a poohlížím se po C5, (takže ještě asi nejsem tím úplným členem...)Nebudeu se rozepisovat o problémech se sháněním C5, tím si asi prošel každý z nás, snad vyjma těch co si pořídili funglovku. Proto čerpám informace kde se dá a děkuji všem za rady a připomínky, které se dají tady nalézt. Připojím jen svůj postřech, při objíždění prodejců a shánění C5, mám k dispozici Octávku II.1.9(načipovanou). Musím říci, že ten zátah motoru je až bruální, ale včera jsem se vráti z cesty z Prahy do Liberce a ještě kousek dál a byl jsem vyklepanej jak "retko" S láskou jsem vzpomínal na svoji Xabtii a těším se na konečně svoji C5. Jak prohodila manželka, nic než houpačka Citroen v rodině nebude... Už se těším jak si nalepím krásný logo C5 clubu.P.S. NEVÍTE NĚKDO O NĚJAKÝ SLUŠNÝ C5 HDI ?

17.07.2008 18:18 - Re: Kupujeme C5 167032
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem sedm let jezdil s Xantií 1.9 SD a přešel jsem na C5. Protože to bylo daleko od domova, rada vzít si automechanika nebyla proveditelná. Těch rad na co se podívat je určitě mnoho - dobré je mrknout na stránky Xantiaklubu .link.
Po své draze zaplacené zkušenosti doporučuji dobře prozkoumat chování auta při pomalém rozjezdu auta hlavně na jedničku a při couvání. Poměrně nenápadné vibrace (připomínající excentricky uloženou lamelu spojky) signalizují, že tzv. dvouhmotnostní setrvačník (který se montuje do HDi určitě, možná i do benziňáků) je zřejmě na konci života. A to koštuje cca 10 - 15 000, no a když už máte převodovku venku, tak přece dáte novou kompletní spojku. No a s prací jste na cca 25 000 - 30 000 a to u velmi dobré a poměrně levné firmy.
Také koukněte pod plastový kryt hlavy, zda těsní o-kroužky vratného potrubí nafty od vstřikovačů. Jinak vám teče nafta nenápadně mimo do motoru také PO MOTORU. A protože tam je docela horko, mění se nafta pomalu v dehet, aniž by člověk na motoru něco mimo kryty pozoroval.
Není marné také kouknout na palubní počítač, co třeba spotřeba paliva za poslední období ( pokud jej původní majitel nenuloval).
Po všech nepříjemných překvapeních alespoň jedna dobrá zpráva pro budoucí majitele C5 1,6 HDi : spotřeba 5 l/ 100 km není nereálná při delších tratích. Při trase Cheb - Opava, po dálnici cca 110-120 km/hod spotřeba 4,57 l/100 km ( 600 km na jeden zátah, tedy ideální podmínky pro motor).
Držím palce novým majitelům a pište své zkušenosti - jsou drahé !

18.07.2008 16:38 - Re: Kupujeme C5 167033
barry
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Já osobně jsem si C5 našel na mobile.de. Po zkušenostech vyčtených na různých fórech jsem se rozhodl neriskovat koupi opravovaného vozu a raději si přivézt sám něco bez zásahu českého "obchodníka s auty". Chce to najít pojízdné auto, dohodnout si s prodejcem obstarání 5ti denní převozní značky (90-100 euro vč. povinného ručení) a dojet se na něj podívat. Zatím jsem na autě nenašel nic opravovaného tak aby na to kupující přišel až doma za čas.

18.07.2008 18:39 - Re: Kupujeme C5 167034
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

99 Poslat soukromou zprávu
no ja mam jen male zkusenosti mel jsem BX ctyri roky pak jsem mel XM to jsem koupil tak jak bych tu uz dnes neudelal stalo me moc a moc penez az jsem prisel o motor a tak sel do C5 o ktere jsem basnil od doby co ji vyrobyli auto jsem si objednal u dovozce z francie ale po trech mesicich jsem se nedockal chtel jsem ac nejslabsi tak nejspolehlivejsi motor a to 1.6 HDI a tech je po certech malo pokud ma to auto aspon trosku za neco stat jinak jezdim pravidelne liberec (novy bor) Znojmo dvakrat do mesice mimo dalnici a spotreba je take kolem 4.5 litru coz je super jinak s temi tachometry neni to jen domena cechu , nemci to uz delaji take bohuzel i moje auto ma pretoceno a navic mu chybi rok v technicaku podle vyrobce jezdi od cervna 05 a ja mam v technicaku od 3.06 nastesti mi vyjeli v servise zarucni opravy tak vim co vsechno se s autem delo prvni dva roky tedy do cervna 07 pak jakoby ani nebylo nic mene to vypada ze je v poradku i kdyz sem tam je skrabnute ale to francouzi neresi tak asi take nebudu ) jinak naprosta spokojenost, byli doby kdyz nekdo rekl citroen tak bych ho ani neposlouchal az me jednou svezli v BX a od te doby uz nic nez citroen nechci jinak co se tyce tech rad jak a co zkontrolovat je asi dost ale ja nasel se hodne informoval na sdruzeni sova tam to moc hezky popisuji co a jak


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator