Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / tmavící folie na skla
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 12 > >|
29.04.2011 13:27 - Re: tmavící folie na skla 2387362
Juzek
Město: Vežký Šariš, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Petr72 napsal(a):
Jak chceš docílit toho, aby i ten za tebou měl 2 sekundový odstup?


Nechcem odbočova od témy...

Keď sa mi niekto lepí na zadok tak ho najprv vhodným spôsobom upozorním(jemne pribrzdím - zasvietim brzdové svetlá) a keď si nedá poveda tak ho pekne zdvorilo pustím pred seba a pri všetkej úcte sa za neho modlím aby sa pri najbližšej zákrute nevysypal alebo sa neprilepil niekomu na zadok.... )
Ale všetko záleží od danej situácie atď...
Ja urobím ročne iba 25000 km a možno vy máte negatívnejšie skúsenosti so šoférmi za Vami...


Pekný víkend...

29.04.2011 13:34 - Re: tmavící folie na skla 2387363
Juzek
Město: Vežký Šariš, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
K tym 2sekundam niečo keď niekomu to nie je jasné...
Ak ja chcem ubrzdi auto bez toho aby som sa nalepil na niekoho tak nás učili v autoškole(a každoročne pri preskúšaní vodičov v robote), že si musím necha odstup od auta predomnou minimálne 2 sek. t.z. odstup pri hocijakej rychlosti (pri vyššej rýchlosti väčšia fuga predomnou, pri menšej r. menšia; fyzika nepustí s(dráha)=v(rýchlos)/t(čas)), a ja "nemusim" kuka čo sa deje x-autami predomnou. A ako to odratam?

Začnem rata čas keď auto predomnou prejde okolo niečoho(stĺp, bilboard, .....) a keď prejdem okolo toho niečoho ja tak to stopnem. A to je ten čas čo by mal by minimálne 2 sek.

A prečo min. 2 sek?
1. sekunda z času to je reakčný čas kým podnet z naších očí, uší(rev manželky) dôjde do mozgu a uvedomíme si, že treba hamova a zošliapneme brzdu alebo urobíme uhýbací manéver....

2. sekunda je čas potrebný na pribrzdenie resp. zastavenie...

Samozrejme čím viac tých sekúnd mám k dobru tak je to pre mňa plus...
A tak si ja možem približne odhadnu aj dozadu či ten za mnou na približne dostatočnú medzeru na zabrzdenie, samozrejme to či on dáva dostatočne pozor čo sa deje pred ním už s určitosou neviem...

C5-kam zdar...

29.04.2011 13:35 - Re: tmavící folie na skla 2387364
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
mike124 napsal(a):
Chci si nechat udělat autofólie od .link. Máte s nimi někdo zkušenosti? Nechci žádné zbytečně velké zatmavení, ale aspoň něco, aby to v létě chránilo před sluncem.


Doporucuju na okna zadnich spolujezdcu 3/4 zatmavení /stupen pred max. zatmavenim/ a zbytek auta dozadu max. zatmaveni. Tak jsem si to nechal udelat ja a vyhovuje mi to. Ridic + spolejzdec bez folie /uz z vyroby jsou okna malinko tmavsi/ a zbytek jak jsem psal.

29.04.2011 13:39 - Re: tmavící folie na skla 2387365
Juzek
Město: Vežký Šariš, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Oprava

s(dráha)=v(rýchlos) X t(čas) a nie/

29.06.2011 18:41 - Re: tmavící folie na skla 2399653
Mek
Město: Moravská Třebová, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
ale jak se tu již psalo: hlavně pozor na děti: my sehnali jetou C5 a zrovna po nějaké rodině s malejma dětma-ze zadního okna se na nás směje hezkej panďulák jinak je to první auto s fóliema co máme (ve předu 25%, v zadu 50%) a je to k nezaplacení...sice při couvání je to trochu vopruz ale i to se dá

29.06.2011 20:08 - Re: tmavící folie na skla 2399662
Pavel C5
Město: Velký Šariš - Kanaš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 118
99 Poslat soukromou zprávu
Mek napsal(a):
ale jak se tu již psalo: hlavně pozor na děti: my sehnali jetou C5 a zrovna po nějaké rodině s malejma dětma-ze zadního okna se na nás směje hezkej panďulák jinak je to první auto s fóliema co máme (ve předu 25%, v zadu 50%) a je to k nezaplacení...sice při couvání je to trochu vopruz ale i to se dá

treba sa nauči cúva na spetné zrkadlá

20.07.2011 22:23 - Re: tmavící folie na skla 2402441
karlos77
Město: Humpolec, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj kluci,jsem tu novy,ale na tema folie na skla,kamarad koupil octavii a mel to mimo predniho okna polepene,ze nebylo do vnitr vydet,sel na evidencku a kdyz jim ukazal zafoliovanou karticku homologace,tak si ji tam jen ofotily a pustili ho dal,to same mel s mracitky.jo ale rikal,ze ty folie predchoziho majitele vysli na 15tis.tod vse

20.07.2011 22:37 - Re: tmavící folie na skla 2402443
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
mračítka ti nemůžou oficiálně projít. nic nesmí zasahovat do světlometů.

ale s fóliema.. pokud nejsou extra tmavé, pokud je to 75% propustnost, většinou se to neřeší.
Homologaci na zatmavená skla z výroby s fólií nikdy nedostaneš, dělá se to tak, že se na přední dá kartička, co je na zadní skla (tam můžeš mít cokoliv a bude to mít atest) a projdeš.

21.07.2011 10:58 - Re: tmavící folie na skla 2402480
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
S tím couváním to je docela problém. Před jedenácti lety jsem koupil dovezené ZX a tam jsou folie ještě po němcích na zadních dveřích a na okýnkách v zadních sloupkách. Vypadá to efektně, je výhoda, že v zadu můžu něco nechat aniž by to lákalo chmatáky, ale couvání mi nejde dodnes. Procento ztmavení nevím, ale je to dost, nejspíš přez 50%. Sundávat se mi to nechtělo, ale připadám si jak ve skříňáku. Z ježdení a hlavně couvání s C5 jsem měl zpočátku trochu strach, je to přece jen větší. Tam folie nemám a připadá mi, že je couvání o hodně jednodušší.

29.08.2011 00:59 - Re: tmavící folie na skla 2410201
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Pro ty co nezaregistrovali... Policie si zakoupila přístroj na měření propustnosti autoskel a už se nemůžou dočkat až si ji v praxi vyzkouší a začnou rozdávat pokuty za další typ prohřešku.....link.

29.08.2011 07:50 - Re: tmavící folie na skla 2410207
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sem se folii taky dost bal, abych pres to dobre videl, ale dal jsem na radu technika a mam na zadnich bocnich a kufru 20% propustnost a rek bych ze to je akorat. Ve prednu nic, pac to uz neni podle zakona mozne. URcite je to znat, taky vozim dite v sedacce a zenu v zadu a i ona potvrdila, ze je to mnohem lepsi. Pri couvani v noci to neni problem a je super, ze mi pres zadni okno tolik neoslnuje pres zpetne zrcatko. Tech 5% se mi zda uz fakt jako prehnane moc. Zdejsi vylevy o bezpecnosti jsou v pripade rozumneho uziti folii zcela mimo pokud se opravdu nebavime o extremech. Jsou 100x horsi veci nez tmave okno nactileteho tuzera jako jsou predjizdeni bez blinkru, rezani levotocivych zatacek pres pruh v protismeru, predjizdeni pres plnou a vubec jine dalsi zpusoby jako primo ohrozit ostatni ucastniky provozu. Za sebe rikam, ze folie v rozumnych mezich jsou uzitecna vec.

29.08.2011 11:26 - Re: tmavící folie na skla 2410262
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já mám asi 4 roky tyhle folie viz. odkaz: .link. Jak je přes ně vidět ven je vidět na 3. obrázku - vidět přes ně ven je jen s malým rozdílem a proto jsem si je vybral. Jak auto vypadá uvidíte v mém profilu. Pokud budu nucen je dát pryč, tak si nechám namontova tyto viz. odkaz: .link. přesně typ UP 75 h.c. - propustnost světla 75% (zákon požaduje 70%) a redukce slunečního záření 90%, takže super.

29.08.2011 12:11 - Re: tmavící folie na skla 2410268
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Jenže ono nejde v zákoně o propustnost fólie ale celkovou propustnost folie + sklo. Jelikož C5 má skla tónovaná a to určitě víc než 5% tak ta 70% bude na předku moc.... zajímavé taky bude jakou toleranci/přesnost má ta policenjí hračka na měření a jaká bude nastavena prováděcím předpisem. pochybuju že by se nenašel někdo kdo se bude s policií hádat o jedno procento až mu změří 74%

29.08.2011 16:56 - Re: tmavící folie na skla 2410308
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pak budu od policajtů vyžadovat nějaký certifikát o kalibraci toho přístroje.

29.08.2011 19:43 - Re: tmavící folie na skla 2410331
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
pokud bude přední skoročiré a zadní tmavší, tak asi otravovat nebudou. Pokud bude mít někdo všechno tmavé, tak asi měřit půjdou. Bych to viděl já. Ale na blba narazí člověk všude

29.08.2011 20:20 - Re: tmavící folie na skla 2410338
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
artsvec napsal(a):
Pak budu od policajtů vyžadovat nějaký certifikát o kalibraci toho přístroje.


jednoduché, řekneš, že chceš do správního řízení a tam všechno dostaneš, ale aby nakonec nevyjeba.lli oni s Tebou že to všechno mají..

29.08.2011 21:55 - Re: tmavící folie na skla 2410369
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
to je jednoduché to už jsem zažil. Zastavili mě za překročení 30km kdy kus za značkou byla odbočka v úhlu cca 130° do kopce kam přes roští nebyloo moc vidět. Asfaltovka i s chodnikem a já tedy myslel, že to je křižovatka.(rušící těch 30) o kus dál stáli s radarem a tvrdili že to je příjezdová cesta k těm dvěma domům a není to teda křižovatka. Chtěl jsem tedy správní řízení, že se budu hádat. Oni že jo, jak chci...výsledek: přišlo mi písemné oznámení o zkráceném správním řízení kdy na zákldě fotky z radaru mi udělují od stolu pokutu a jestli chci můžu si podle pragrafu blabla podat odpor a projít řízením nezkráceným s tím že tam je minimální sazba vyšší než mi vyměřili .... bez právníka bych ani správně nesepsal ten odpor takže sem to holt zaplatil a ušetřil spoustu času a tahanic...maji to vymakaný dobře.

07.01.2012 10:31 - Re: tmavící folie na skla 2437487
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Z dnešních stránek Novinky.cz - stojí to za přečtení.
„Mafiánské“ okenní fólie na autech prověří STK..........
Co říká vyhláška o tónování skel?
Na předních bočních sklech sloužících k výhledu řidiče musí celková propustnost dosahovat nejméně 70 procent
Propustnost světla čelního skla musí být minimálně 75 procent
Skla za řidičem nejsou limitována propustností světla, ale fólie na zadním skle nesmí zakrývat třetí brzdovou svítilnu
Za příliš tmavé fólie mohou policisté řidiči zakázat další jízdu
Pokud závadu na místě šofér neodstraní, mohou mu odstavit vozidlo
Za porušení hrozí řidiči bloková pokuta do 5000 korun. Ve správním řízení za propustnost nižší než 20 procent může pokuta být od pěti do 10 tisíc Kč nebo zákaz řízení na šest až 12 měsíců.

Policajty můžeš požádat o osvědčení kalibrace měřáku. STK je bude mít určitě.

07.01.2012 12:31 - Re: tmavící folie na skla 2437508
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Že by se našim zákonodárcům jednou něco povedlo? No už bylo na čase.

07.01.2012 12:33 - Re: tmavící folie na skla 2437510
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já to schvaluji - co když tam sedí za těmi foliemi pěkná baba a není vidět

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator