Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / tmavící folie na skla
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 > >|
07.01.2012 16:59 - Re: tmavící folie na skla 2437545
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Až tmavé fólie zmizi z vládních limuzín, tak uvěřím, že se kouleválošům něco povedlo.

07.01.2012 19:12 - Re: tmavící folie na skla 2437561
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jenže vládní limuzíny se vymykají asi všem vyhláškám a ostatním předpisům. Možná je v tomto případě lepší, když nevidíš toho votlemu, co tam sedí!

01.02.2012 18:00 - Tmavící folie na skla 2446214
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Po pravdě řečeno, mám na autě folie, vzadu tmave, vpredu 70% a nejsem zrovna nadsenej, ze to budu muset dat dolu a nalepit jine. kdyz clovek hodne jezdi, je to vec k nezaplaceni. Mate nekdo tucha kde by se nekde v praze nebo mlady boleslavi dala zmerit propustnost?

03.02.2012 07:58 - Re: tmavící folie na skla 2446804
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Pro Pablik1 (Napsal : Jen tak mimo tuto nitku je zde někde vláknoopravní předpisy a technický stav v Polsku-prý jdou jak slípky po flusu pokud má někdo na káře folie na sklech(nemyslím řidičovo+spolujezdcovo)mám folie jen vzadu a nerad bych je trhal kvůli milicii) : Něco je napsáno tady: .link.
.link.
.link.
"Co říká vyhláška o tónování skel"
Na předních bočních sklech sloužících k výhledu řidiče musí celková propustnost dosahovat nejméně 70 procent
Propustnost světla čelního skla musí být minimálně 75 procent
Skla za řidičem nejsou limitována propustností světla, ale fólie na zadním skle nesmí zakrývat třetí brzdovou svítilnu
Za příliš tmavé fólie mohou policisté řidiči zakázat další jízdu
Pokud závadu na místě šofér neodstraní, mohou mu odstavit vozidlo
Za porušení hrozí řidiči bloková pokuta do 5000 korun. Ve správním řízení za propustnost nižší než 20 procent může pokuta být od pěti do 10 tisíc Kč nebo zákaz řízení na šest až 12 měsíců

03.02.2012 08:19 - Re: tmavící folie na skla 2446806
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To SWOBY: Naprostá většina všech - tedy i čelních a předních bočních oken u našich miláčků má sníženou propustnost již z výroby. Dá se to jednoduše na tom okně najít, tedy pokud mᚠorigo nebo jiná slušná skla. Nejsem u auta, takže nevím kolik, ale čistá bílá skla v produkci běžných aut za posledních dost let téměř nejsou.
Dále nechápu proč to chceš měřit - prostě 70% tvé folie je nepřípustných a ve spojení s již zatmaveným sklem z výroby tedy zcela spolehlivě mimo mísu.

Ačkoli jsem zásadním něpřítelem úmyslně neprůhledných aut, tak dávám radu:
U dvou a více vrstev (třeba sklo + folie) se lidé snaží propustnosti nějak sčítat či zbylé světlo nějak odečítat. To je zásadní fyzikální omyl - propustnosti se NÁSOBÍ jako desetinné číslo. Třeba propustnost 50% je 0.5 a další filtr s prospustností 0.5 logicky původní světlo opět změnší na polovinu s výsledkem 0,25 - odečítací metodou bychom dostali, že dvě vrstvy 50% = plech, což jasně není pravda! Takže násobte propustnosti vyjádřené v desetinných číslech.

03.02.2012 08:32 - Re: Startování v nízkých teplotách - diesel 2446810
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Nesebr napsal(a):
Tak s naším atkem jezdí žena, včera se mě ptala co ji to ráno svítí za divá kontrolka, když startuje. Vysvětlil jsem jí, že je to žhavení a že musí počkat až zhasne. Dneska hlásila ža auto po nažhavení chytlo na první pokus, předtím napodruhé. (-19,5 °C v 4. Patru) Nafta z Polskeho ORLENu, bez přídavných aditiv. OT: po fóliích se jde už i u nás, Policie nakoupila na to měřáky, měřáky budou během roku i na STK povinně. Nedávno to proběhlo v TV.
to vím ale měřit se budou jen řidičovo a spolujezdcovo-u nás zadní můžou být-doufám jdu to prostudovat,páč se to týká podle fotek mnoha členů c-5

03.02.2012 08:46 - Re: tmavící folie na skla 2446814
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
SWOBY napsal(a):
Po pravdě řečeno, mám na autě folie, vzadu tmave, vpredu 70% a nejsem zrovna nadsenej, ze to budu muset dat dolu a nalepit jine. kdyz clovek hodne jezdi, je to vec k nezaplaceni. Mate nekdo tucha kde by se nekde v praze nebo mlady boleslavi dala zmerit propustnost?
zkus hooopnut na STK od letošního roku by měli mít měřáky anebo popros hodného dopraváka at tě změří....

03.02.2012 08:53 - Re: tmavící folie na skla 2446820
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
Jenže vládní limuzíny se vymykají asi všem vyhláškám a ostatním předpisům. Možná je v tomto případě lepší, když nevidíš toho votlemu, co tam sedí!
hmm tam spíše bude origo pokovení než folie...nechápu co vadí na zadních oknech,děcku není horko,může tam člověk nechat nákup aniž by mu někdo kvůli 10 rohlíkům vyvalil okno atd.

03.02.2012 09:09 - Re: tmavící folie na skla 2446822
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
JirkoŘ: opakování je matka moudrosti - viz 3. stránka tohoto vlákna, 7.01.2012 10:31h.

03.02.2012 09:25 - Re: tmavící folie na skla 2446827
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
C5stepan napsal(a):
JirkoŘ: opakování je matka moudrosti - viz 3. stránka tohoto vlákna, 7.01.2012 10:31h.
tak já budu muset akorát vyřešit to 3brzd.světlo:bud kůpím origo anebo oříznu skalpelem to co jsem si tam přidal místo originálu ale vzhledem k tomu jaká je to pitevna to porozebírat_nezbývá než"Podejte mi skalpel prosím"

03.02.2012 22:14 - Re: tmavící folie na skla 2447217
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dnes som skoro napalil do jedneho co mal ofoliovane auto
preco?
folia ce 3tie brzdove svetlo, svietilo mu na prdel slnko a on zdupal na brzdy na poslednu chvilu
cez jeho tmave folie tiez nebolo vidiet co je pred nim ... a ani to ze telefonoval ...

03.02.2012 23:37 - Re: tmavící folie na skla 2447270
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
dnes som skoro napalil do jedneho co mal ofoliovane auto
preco?
folia ce 3tie brzdove svetlo, svietilo mu na prdel slnko a on zdupal na brzdy na poslednu chvilu
cez jeho tmave folie tiez nebolo vidiet co je pred nim ... a ani to ze telefonoval ...

V tomto případě bych si,pane kolego,dovolil oponovat . Já folie na autě mám(pouze vzadu,pokovené,propustnost 80%) a vidím v nich jen samá pozitiva. O těch ale psát nechci. Chci říct to,že poslední auto,skrz které bylo vidět před něj,byl Favorit. Pak už přes vysoký zadky a velký opěrky hlavy bylo vidět tak akorát prd. Když do někoho nechci nabourat,tak si od něj držím větší odstup(a už folie má,nebo ne) a snažím se předvídat,co asi udělá. Je pravda,že to nelze vždy. No a když potřebuju vědět,co se děje před ním,tak jsem vždycky tak daleko za ním,že to prostě více,či méně vidím. To 3.brzdové je problém,to uznávám,ale na druhou stranu po našich krásných,hladkých silnicích jezdí pořád ještě dost aut,která ho nemjí a těm za nima stačí vidět ta dvě,která jsou normálně ve světlech.

03.02.2012 23:51 - Re: tmavící folie na skla 2447279
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je na dlhu polemiku ....

04.02.2012 00:09 - Re: tmavící folie na skla 2447285
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To mᚠpravdu. Každopádně jeden podstatný klad jim nemůže upřít nikdo: od té doby,co je mám,je v autě nesrovnatelně lepší tepelná pohoda. Ale podmínkou pro to jsou kvalitní pokovené folie. Ty obyč,"tmavé igelity" jsou k ničemu...

06.02.2012 11:48 - Re: tmavící folie na skla 2448125
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Sorry za offtopic - jen dotaz na cenzora či systém - a to tekonc nemyslym nijak ve zlym, ale kam a proč jen tak bez komentu zmizela část diskuze z pátku?...
viz here...

Přílohy:
note01.jpg ( 272579b ) -
note02.jpg ( 180078b ) -

06.02.2012 16:03 - Re: tmavící folie na skla 2448280
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bola a je presunuta v offtopic vlakne

06.02.2012 16:30 - Re: tmavící folie na skla 2448290
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
O.K. Díkes...

11.02.2012 08:27 - Re: tmavící folie na skla 2449739
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
dnes som skoro napalil do jedneho co mal ofoliovane auto preco? folia ce 3tie brzdove svetlo, svietilo mu na prdel slnko a on zdupal na brzdy na poslednu chvilu cez jeho tmave folie tiez nebolo vidiet co je pred nim ... a ani to ze telefonoval ...
Petře,chápu že tě naprdnul s 3brzd.světlem=folie ale na druhou stranu spousta aut nemá 3světlo,nebo má nefunkční kterékoliv brzd.světlo anebo jsou střelci(hlavně vw golf3.se zatmavenými lampamy)neboj jen co povolí mrazíky já to u své káry napravím!ale v každém případě bys byl při crashi viníkem ty...pokud bys mu roztřelil prdel na káře-dodržení bezp.vzdálenosti,předvídání provozu,nepřispůsobení stavu a povaze vozovky a blá,blá,blá...ale je pravda že nesmí být zakryté 3brz.světlo.to co jěště chci dodat asi patří jinam:sehnal jsem si kluka co dělá elektroniku,ukázal jsem mu mé nefunkční 3brzd.světlo a je schopný ho opravit cca.za 5set nějakýma speciál diodama osadit-které čím dýl stojí člověk na brzdě tím víc začnou zvyšovat intenzitu světla a hlavně utěsní to světlo proti vlhkosti-jdu do toho

08.03.2012 13:58 - Re: tmavící folie na skla 2456969
masloxy
Město: Trencin, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 59
99 Poslat soukromou zprávu
no ja chcem v aute spat a aj trtkat tak bez folii si to moc neviem predstavit u nas je to takto : teda ked som si ja daval folie par rokov dozadu bola urcena priepustrost zadneho okna piatych dveri a zadne dvere spolujazdcov boli neobmedzene ...
a este som sa chcel spytat na akom principe funguje to automaticke stmievanie spatneho zrkadla ci o tuto vychytavku nepridem ked tam prasknem folie ...
este jeden dotaz castym otvaranim zadnych okien neskrabe sa ta folia ?
dik moc

08.03.2012 14:25 - Re: tmavící folie na skla 2456992
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
stmievanie funguje na principe ze vpredu a vzadu na zrkadle je svetelny snimac, ak je svetlost zozadu vacsia ako zpredu, zatmavy sa zrkadlo (je tam lcd ktore sa zatiahne) - mozes vyskusat tak ze das prst dopredu pred dierku na tom zrkadle a uvidis ako krasne zatmavne

ak das folie, vznikne ti z auta tmavy tunel a to zatmavovanie nejako nebudes ani potrebova (skusenost s foliovych aut) osobne sa mi to vobec nepaci, je to celkovo pri pohlade dozadu tmave jak v noci

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator