Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: tmavící folie na skla
Juzek
29.04.2011 13:34 - Re: tmavící folie na skla
99
K tym 2sekundam niečo keď niekomu to nie je jasné...
Ak ja chcem ubrzdi auto bez toho aby som sa nalepil na niekoho tak nás učili v autoškole(a každoročne pri preskúšaní vodičov v robote), že si musím necha odstup od auta predomnou minimálne 2 sek. t.z. odstup pri hocijakej rychlosti (pri vyššej rýchlosti väčšia fuga predomnou, pri menšej r. menšia; fyzika nepustí s(dráha)=v(rýchlos)/t(čas)), a ja "nemusim" kuka čo sa deje x-autami predomnou. A ako to odratam?

Začnem rata čas keď auto predomnou prejde okolo niečoho(stĺp, bilboard, .....) a keď prejdem okolo toho niečoho ja tak to stopnem. A to je ten čas čo by mal by minimálne 2 sek.

A prečo min. 2 sek?
1. sekunda z času to je reakčný čas kým podnet z naších očí, uší(rev manželky) dôjde do mozgu a uvedomíme si, že treba hamova a zošliapneme brzdu alebo urobíme uhýbací manéver....

2. sekunda je čas potrebný na pribrzdenie resp. zastavenie...

Samozrejme čím viac tých sekúnd mám k dobru tak je to pre mňa plus...
A tak si ja možem približne odhadnu aj dozadu či ten za mnou na približne dostatočnú medzeru na zabrzdenie, samozrejme to či on dáva dostatočne pozor čo sa deje pred ním už s určitosou neviem...

C5-kam zdar...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator