Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto
09.08.2014 10:15 - pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723117
Liliseek
Město: Zábřeh na Moravě, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, přítel si koupil před cca 8lety C5 2.0HDi break r.v.2002, v bazaru se dusovali,ze bourány nebylo a v Citroenu v Opavě,taky řekli,ze bourány nebylo. Já si myslím,ze to mel bazar se servisem domluvený. Auto totiž sjíždí vnější zadní pneu (po zimě nazujeme novy a do zimy jsou z toho kola na formule) volant v rovině - kola rovné, ale při jízdě táhne doprava a to dost. Geometrie dělána OK. Tlak pneu dle štítku na rámu dveri. Rozměr kol dle velkého TP. Práva zadní je sjeta asi o mm vice ale obě prostě jen zvenku, zevnitř je to jak nova guma s top vzorkem. Někdo říká, ze je hnuta cela kastla. Jako jistotu bouracky pokládám 5.zadní dveře které nesedí takřka vůbec a prostředek tech dveří jako jediný rezavi a série oken jen řidiče a spolujezdce jsou origo, čelní nepočítam, tam stačí kamínek a mění se. Mate nějakej nápad, kam sáhnout?

Přílohy:
image%3A16803 ( 646505b ) -
image%3A16798 ( 758770b ) -
image%3A16799 ( 558553b ) -

09.08.2014 10:34 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723129
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja si myslim ze to je toto
.link.

09.08.2014 10:46 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723139
Liliseek
Město: Zábřeh na Moravě, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zvukové ani pohupovani není žádné, jen prostě ta kola. a když polozim rovné latě v rovině podle předních kol podél auta, tak práva zadní pneu vykukuje o 7mm a leva je o 3mm zasunuta.

09.08.2014 10:57 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723140
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najprv ries tu napravu, ze nedava zvuky neznamena ze neni zla, 99% je prave naprava nacata

09.08.2014 11:22 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723145
Liliseek
Město: Zábřeh na Moravě, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Dobře, díky. Jak bude auto doma hupnu do monterek a kouknu na to. Ještě jeden dotaz nemᚠty nebo někdo znamej možnost zjistit celou historii podle VINka? Jen tak na netu je to brutálně oklesteny a je tam údajně 1zaznam o nehodě, jenže to v mém okolí nikdo nemá zaplaceny,aby se na to mohl kouknout o co šlo...

10.08.2014 13:35 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723388
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
otestovat to znamena odtlakovat napravu, povolit stabilizator a to stale nezarucuje ze to uvidis (hlavne ked nevies presne co hladas)
inak co hovori geometria? (nie lata doma, ale digitalna)

10.08.2014 13:43 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2723391
Liliseek
Město: Zábřeh na Moravě, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Digitální byla v lednu a byla podle výpisu v normě ale kola se stále sjíždí, proto mi to nejde do hlavy. Jsem autoelektrikar, takže co hledat vim...

20.09.2014 09:30 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2734211
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Pokud na digitalni 3D geometrii nezjistily ze by kola nebyly v ose tak ty nemela byt hnuta kastle. Maximalne by museli tak dlouho ladit az by naladili souosost kol. Mohlo to dostat ranu na predni nosniky a jak to rovnali tak to nedelali na stolici a muze byt jinak ulozeni predni napravy. To by si ale zase videl vsechno na geometrii. Horsi je ze i zadni loziska na naprave co by to mohli delat tak by se projevili na geometrii.

20.09.2014 09:49 - Re: pravděpodobně po bouracce hnuty cely auto 2734215
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Pokud na digitalni 3D geometrii nezjistily ze by kola nebyly v ose tak ty nemela byt hnuta kastle. Maximalne by museli tak dlouho ladit az by naladili souosost kol. Mohlo to dostat ranu na predni nosniky a jak to rovnali tak to nedelali na stolici a muze byt jinak ulozeni predni napravy. To by si ale zase videl vsechno na geometrii. Horsi je ze i zadni loziska na naprave co by to mohli delat tak by se projevili na geometrii.


Já mám na limuzíně L.P. kolo o +- 4cm dozadu (asi ohlé rameno,nebo nápravnici) geometrii jsem dělal (před 4.lety) sám doma + skouška jízdou - auto nikam netáhne,pneu po té době bez známek sjíždění-táhnutí někam,volat rovně(byl o půl otáčky doleva) na vodě i sněhu se chová absolutně normálně na těch pneu mám 40000Km.(mám připravenou celou nápravnici komplet na výměnu,ale ještě k tomu nedošlo-letos snad k tomu dojde.Tím chci jen říct že pokud je geoška udělaná dobře tak ani toto nezpůsobí sjíždění pneu - můj názor je špatně udělaná geoška - buď s ní neumí nebo nevím , ale já procházím i na STK v normě(jen si musím najet trošku šikmo abych měl kola na otočnejch deskách) Pneu se nesjíždí kvůli geometrii(když je dobře udělaná , ale něco tam bude KO třeba silenty,čep,pístnice atd...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator