Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Volna predni naprava.
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 > >|
22.05.2012 17:59 - Re: Volna predni naprava. 2480215
czpepikcz
Město: Mnisek pod Brdy, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 75
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Byl si s tim pak na geometrii?

Nebyl. Jedu k Paterovi znovu zítra. Na geometrii se jich zeptám, díky za tip. Jen se už předem děsím, kolik mě ta moje blbost bude stát...

22.05.2012 19:59 - Re: Volna predni naprava. 2480283
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
daj skontrolovat aj koleso na vyvazovacke a tu geometriu kazdopadne, kazde vymetenie diery by malo ist na geo.

23.05.2012 12:28 - Re: Volna predni naprava. 2480385
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
předpokládám že Pneu a ráfek tu ránu přežili a že to jsi zkontroloval, každopádně znova vyvážit. Zkontorlovat vůle v řízení jak na spojivačce tak futra tyče řízení a udělat geometrii to by se po výměně čehokoli na přední napravě mělo dělat automaticky.

23.05.2012 18:09 - Re: Volna predni naprava. 2480450
czpepikcz
Město: Mnisek pod Brdy, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 75
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak dnes pneuservis, kontrola gum, disků, převážení, vše OK. Geometrie - OK. V servisu kontrola podvozku, nikde žádný vůle nenašli. Auto se hodně umravnilo, jezdili s tím kolem Radotína, vše v pořádku. Já jsem při zkušebce problém taky nezaznamenal. Jen na R4 z Mníšku pod Brdy směr Praha to do volantu kope pořád - jinde jsem si toho zatím nevšiml.

Takže příští čtvrtek jim to tam nechávám na laborování na nějakou lepší digitální geometrii - jsem na to zvědavej

26.05.2012 01:27 - Re: Volna predni naprava. 2480767
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Potřeboval bych od vás poradit. Nevim si vůbec rady. Auto mi mlátilo a klepalo mi to do volantu.
Dnes jsem dělal čepy řízení, oba silentbloky na kazde strane, tycku stabilizatoru a dolni cep. A přijde mi že auto mlátí ještě možná víc než před tím. Ale neklepe to do volantu, to jenom slabě. A při přejezdu nerovnosti padne docela rána a jde to zhruba někde od nápravy, ale padne jen když přejedu oběma kolama díru najednou nebo je tam hopák a když jsou houpáky za sebou tak je jak kdyby měla upadnout náprava a zvuk je jako kdyby tam mělo něco težkého vůly a vždycky se to dorazilo nebo rozhoupalo...Silentbloky na motoru jsou ok... vubec si nevim rady, nevíte co to může být?
Díkes...

26.05.2012 06:56 - Re: Volna predni naprava. 2480771
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Hypotetická otázka... Je možné při takové ráně (průjezd dírou atd) prorazit kouli perovani?
Je mozne zo to pak dela to mlaceni a trepani?
Jimmi

26.05.2012 09:05 - Re: Volna predni naprava. 2480777
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jimmivon napsal(a):
Hypotetická otázka... Je možné při takové ráně (průjezd dírou atd) prorazit kouli perovani?
Je mozne zo to pak dela to mlaceni a trepani?
Jimmi


Možné by to bylo-je otázka jak to peruje(ta strana by byla tvrdší- i když to dovede pérovat přes tu druhou dobrou,ale špatně) Mlátit by to podle mne nemělo to spíš utrhne hlavici(silentblok) a to by mlátit mohlo.Taky už jsem viděl utrženou pístnici(ve vnitř) ale né na C5 (na XM).Klepání do volantu způsobují vůle-proto ses jich zbavil.Typoval bych utržený silet hlavice

26.05.2012 23:54 - Re: Volna predni naprava. 2480848
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
A nemuze byt nejak volna naprava?nebo neco takoveho? protoze to vypada ze tam boucha neco tezkeho a nic nevypada ze je volny

26.05.2012 23:59 - Re: Volna predni naprava. 2480849
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
naprava drzi na 4ch sroboch cez silenty
2 predne byvaju tak zahrdzavele ze je problem ich dat von a nikdy sa mi nestalo zeby boli volne ktorekolvek s tych srobov a ak by to bolo volne tak to cele hodne asi plava

na tej naprave nema okrem silentov ramien, capov (riadenie a zvyslaky) - bude plavat auto
kosti - buchanie
ulozenie piestnice (nemal som taky problem a myslim ze auto by ostalo aj mierne sikmo na stranu utrhnuteho ulozenia) buchat

mam tu jedno auto ktore pri zatazi buchne, ale to plava jak prasa, skoro som zletel z cesty ... takze tam to je jasne ...

27.05.2012 00:30 - Re: Volna predni naprava. 2480850
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj...no prave ze auto vubec neplave...a vsechno je meneny...vzdyt jsme si psali a udelal jsem vsechno co jsi rekl....a je to zvuk jako by tam neco kloktalo....ale je to fakt uz rana docela velka a auto je rovne neni nahnuty
vubec nevim...montpakou jsem bral a nic zadna vule....a jakoby tlumice taky ne...protoze to jde od spoda...jakoby od pedalu a od nohou proste

27.05.2012 01:40 - Re: Volna predni naprava. 2480852
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
ahoj...no prave ze auto vubec neplave...a vsechno je meneny...vzdyt jsme si psali a udelal jsem vsechno co jsi rekl....a je to zvuk jako by tam neco kloktalo....ale je to fakt uz rana docela velka a auto je rovne neni nahnuty
vubec nevim...montpakou jsem bral a nic zadna vule....a jakoby tlumice taky ne...protoze to jde od spoda...jakoby od pedalu a od nohou proste


A co brzdiče a destičky? Jednou jsem měnil třmen protože byl vymlácenej o půl cm (uložení pro destičku).A čepy jsi dobře utáhl a zajistil?

27.05.2012 10:23 - Re: Volna predni naprava. 2480858
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A co brzdiče a destičky? Jednou jsem měnil třmen protože byl vymlácenej o půl cm (uložení pro destičku).A čepy jsi dobře utáhl a zajistil?


Trmeny i desticky jsem mel sundany na jedny strane na druhy jsem to kontroloval a bylo to v pohode...utahoval jsem vsechno 2x a pak jeste jednou kontroloval.....ale prijde mi ze tam rana chodi vetsinou z prostredka,jako by za radiem...jeste mne napadl vyfuk ze by o neco mlatil, ale to se mi zdaji moc velky rany na to a nechodi to jenom z prostredka, obcas to jde i z prava...jako by od kola ja nevim, ale docela se s tim bojim....protoze to jsou fakt velky rany...to neni jak volnej cep

27.05.2012 11:07 - Re: Volna predni naprava. 2480859
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
Trmeny i desticky jsem mel sundany na jedny strane na druhy jsem to kontroloval a bylo to v pohode...utahoval jsem vsechno 2x a pak jeste jednou kontroloval.....ale prijde mi ze tam rana chodi vetsinou z prostredka,jako by za radiem...jeste mne napadl vyfuk ze by o neco mlatil, ale to se mi zdaji moc velky rany na to a nechodi to jenom z prostredka, obcas to jde i z prava...jako by od kola ja nevim, ale docela se s tim bojim....protoze to jsou fakt velky rany...to neni jak volnej cep


No tak už mne napadá jen to že by ti při manipulaci s poloosou vypadl jeden ,,kámen"(ale to by muselo jít zleva) nebo středové ložisko?,Potom ještě že by dvouhmota? (pokud ji tam máš) - Zkus projet trasu kde to stoprocentně bouchne pod zatížením - pod zařazenou rychlostí a přidaném plynu a přibržďuj - a je hnací část našponovaná v tahu - tím by se relativně mohli dát vyloučit poloosy a dvouhmota.Nebo zkus zavolat mladýmu je v Soběslavi jestli by to s tebou neprojel(jestli se na něj dovolᚠ608553603)

27.05.2012 11:21 - Re: Volna predni naprava. 2480860
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No tak už mne napadá jen to že by ti při manipulaci s poloosou vypadl jeden ,,kámen"(ale to by muselo jít zleva) nebo středové ložisko?,Potom ještě že by dvouhmota? (pokud ji tam máš) - Zkus projet trasu kde to stoprocentně bouchne pod zatížením - pod zařazenou rychlostí a přidaném plynu a přibržďuj - a je hnací část našponovaná v tahu - tím by se relativně mohli dát vyloučit poloosy a dvouhmota.Nebo zkus zavolat mladýmu je v Soběslavi jestli by to s tebou neprojel(jestli se na něj dovolᚠ608553603)


to je tvuj mladej?:=) no ja to jdu zkusit projet...za chvilku poslu poznatky necvakala by poloosa kdyby byla nejak spatne?

27.05.2012 12:16 - Re: Volna predni naprava. 2480871
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No tak už mne napadá jen to že by ti při manipulaci s poloosou vypadl jeden ,,kámen"(ale to by muselo jít zleva) nebo středové ložisko?,Potom ještě že by dvouhmota? (pokud ji tam máš) - Zkus projet trasu kde to stoprocentně bouchne pod zatížením - pod zařazenou rychlostí a přidaném plynu a přibržďuj - a je hnací část našponovaná v tahu - tím by se relativně mohli dát vyloučit poloosy a dvouhmota.Nebo zkus zavolat mladýmu je v Soběslavi jestli by to s tebou neprojel(jestli se na něj dovolᚠ608553603)


Ahoj...tak poznatek je takovej ze kdyz beru diry pod plynem a auto je v tahu tak to nemlati vubec,ale kdyz pred dirama pribrzduju a jedu bez plynu tak to mlati jak datel to bude asi tapoloosa co?

27.05.2012 12:31 - Re: Volna predni naprava. 2480872
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
Ahoj...tak poznatek je takovej ze kdyz beru diry pod plynem a auto je v tahu tak to nemlati vubec,ale kdyz pred dirama pribrzduju a jedu bez plynu tak to mlati jak datel to bude asi tapoloosa co?


Tímto teoreticky vyloučíš nápravu - ale zbývá poloosa , dvouhmota,ložisko pravé poloosy,vnitřní klouby poloos,ale je to jen teorie.Ale také převodovka - je otázka jestli to začalo až po opravě nebo to tam bylo už předtím.

27.05.2012 12:41 - Re: Volna predni naprava. 2480874
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
no bylo to tam i před tím....a po opravě se mi hned zdálo že to je horší než před opravou....ale ted si to trochu podle mne sedlo.....ale při koupi to vůbec nedělalo...začalo to dělat pomalu a čim dál víc....když jsem byl pod autem tak se mi zdálo že je převodovka ze spoda od oleje trochu....a když jsem vyndaval zadní silentblok spodního ramene tak šrouby byly od něčeho špinavý...nevim co to bylo...bylo to světlý a moc to nemazalo
nevim..mozna to jsou kraviny....a nevis jak to poznam cim to muize byt? to je asi rozebrat co?

27.05.2012 12:56 - Re: Volna predni naprava. 2480875
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
no bylo to tam i před tím....a po opravě se mi hned zdálo že to je horší než před opravou....ale ted si to trochu podle mne sedlo.....ale při koupi to vůbec nedělalo...začalo to dělat pomalu a čim dál víc....když jsem byl pod autem tak se mi zdálo že je převodovka ze spoda od oleje trochu....a když jsem vyndaval zadní silentblok spodního ramene tak šrouby byly od něčeho špinavý...nevim co to bylo...bylo to světlý a moc to nemazalo
nevim..mozna to jsou kraviny....a nevis jak to poznam cim to muize byt? to je asi rozebrat co?


Nějak mne to tlačí myšlenky k dvouhmotě

27.05.2012 13:19 - Re: Volna predni naprava. 2480879
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nějak mne to tlačí myšlenky k dvouhmotě


Myslis jo? ale ze se mi zda ze ty rany jdou nejvice ze stredu auta a zda se mi i trochu ze to jde od leveho kola.....ale tam jenmom obas...vetsina jde od stredu....jako ze by dvojhmota byla spatna a poloosa by tam kloktala? to by mozna odpovidalo tomu ze to je fakt velka rana

27.05.2012 15:01 - Re: Volna predni naprava. 2480887
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
Myslis jo? ale ze se mi zda ze ty rany jdou nejvice ze stredu auta a zda se mi i trochu ze to jde od leveho kola.....ale tam jenmom obas...vetsina jde od stredu....jako ze by dvojhmota byla spatna a poloosa by tam kloktala? to by mozna odpovidalo tomu ze to je fakt velka rana


Dvouhmota - setrvačník. (cvakal by i na volnoběh) spojka. Zvedni to na hever a zkus za kolo pootáčet jaká je tam vůle a jestli to nebouchne a jestli se nedá zahejbat poloosama(jestli v nich není jakákoli vůle)

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator