Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Volna predni naprava.
1 2 3 4 ... 10 > >|
14.07.2010 07:59 - Volna predni naprava. 2350216
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Cau, kdyz jsem auto kupoval, v protokolu bylo mj. uvedeno "volna predni naprava". Pry to byla obecne kvuli volnym cepum, kostem atp. Po koupi jsem zjistil, ze je volne axialni tahlo a nechal jsem ho vymenit. Cepy a jinak ulozeni jsem nechal prekontrolovat a to bylo ok. Porad se mi ale zdalo, ze je rizeni nejake lehke a do volantu se prenasi vibrace. Ted mam na chvili pujcene tatovo Picasso a ujistil jsem se, ze jemu se na stejnych (i malych) nerovnostech volant ani nehne (celkove ma teda rizeni tuzsi). To v moji C5 to na stejnych nerovnostech cuka s volantem, na obe strane - proste kola uhnou podle tvaru nerovnosti. Nedavno jsem na aute menil 2 predni koule, zadni jsou pry jeste OK. Auto se mi pak zdalo super zehlici nerovnosti, ale brzo mi prislo, ze uz zase pruzi nejak divne/tvrde a zadny znatelny rozdil oproti tomu Picassu nevidim To uz je ale na jinou diskusi. Tady mi jde tedy hlavne o to cukani volantem, napadava co to muze byt?

14.07.2010 08:22 - Re: Volna predni naprava. 2350217
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
quattrop napsal(a):
Cau, kdyz jsem auto kupoval, v protokolu bylo mj. uvedeno "volna predni naprava". Pry to byla obecne kvuli volnym cepum, kostem atp. Po koupi jsem zjistil, ze je volne axialni tahlo a nechal jsem ho vymenit. Cepy a jinak ulozeni jsem nechal prekontrolovat a to bylo ok. Porad se mi ale zdalo, ze je rizeni nejake lehke a do volantu se prenasi vibrace. Ted mam na chvili pujcene tatovo Picasso a ujistil jsem se, ze jemu se na stejnych (i malych) nerovnostech volant ani nehne (celkove ma teda rizeni tuzsi). To v moji C5 to na stejnych nerovnostech cuka s volantem, na obe strane - proste kola uhnou podle tvaru nerovnosti. Nedavno jsem na aute menil 2 predni koule, zadni jsou pry jeste OK. Auto se mi pak zdalo super zehlici nerovnosti, ale brzo mi prislo, ze uz zase pruzi nejak divne/tvrde a zadny znatelny rozdil oproti tomu Picassu nevidim To uz je ale na jinou diskusi. Tady mi jde tedy hlavne o to cukani volantem, napadava co to muze byt?


V lepsom pripade to moze byt tyc riadenia v horsiom pripade priamo riadenie. Este skus skontrolovat cepy riadenia, kosti, silentbloky na motore a stav zadnych ramien.

14.07.2010 11:16 - Re: Volna predni naprava. 2350224
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Mam uplne stejny problem. Nekde jsem cetl, ze to muzou delat ramena - pri prejezdu nerovnosti se hybou dopredu a dozadu a tahaji za tyc rizeni. Byl jsem s tim na STK a pry vsechno je ok bez vuli. Casem mi pak v citroenu menili cep rizeni, delali i geometrii a kontrolovali celou napravu a taky pry vsechno v poradku... Tak to beru jako vlastnost auta

14.07.2010 11:23 - Re: Volna predni naprava. 2350226
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to neni vlastnost auta 100%
naprava pokud je dobra je pevna ,bez vybraci,vuli a zvuku a to u kazdeho auta
jedine co je nectnost C5 I je tyc rizeni

14.07.2010 12:51 - Re: Volna predni naprava. 2350234
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
OK, autodiagu kde teda myslis, ze by mohl byt problem? N
a STK kdyz mi koukali na podvozek ani kamos opravar zadnou vuli nenasli

14.07.2010 12:55 - Re: Volna predni naprava. 2350235
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no v naprave..
to je jedina odpoved kterou jsem ti schopen naslepo dat,jestli mi rozumis

14.07.2010 16:08 - Re: Volna predni naprava. 2350237
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
a nenapada te na co se zamerit? kontrolovali mi ty ramena, cepy, spojovacky, kosti. uz bych to videl jedine na posilovac, ale ten se zda taky funguje. moc do neho nevidim, nemuze v nem byt treba zaneseny nejaky ventil? ze pri stani a pomalem otaceni volantu prutok staci a posiluje, ale za jizdy je to seskrcene a vsechny sily se prenasi do volantu? na druhou stranu si rikam, ze ty razy se tak neprenasely ani u aut bez posilovace, takze kdyby mi ted posilovac nefungoval, tak tohle to snad delat nebude...
krome toho staceni volantu na nerovnostech je vsechno ok. naprava nevydava zadne zvuky, vibrace, pri brzdeni nebo zrychlovani taky nic.
mel jsem za to, ze je to fakt vlastnost te napravy, jak uz se tady resilo vytlacovani kola pri plnem rejdu atd.

14.07.2010 21:05 - Re: Volna predni naprava. 2350252
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
c5vyskov: ak sa ti hybu ramena dopredu a dozadu mas utrhnute silentbloky ramien, inak zvuky este moze robit napriklad vymlateny silenblok na motore, pripadne rozvodka riadenia ...

15.07.2010 19:23 - Re: Volna predni naprava. 2350271
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
c5vyskov: ak sa ti hybu ramena dopredu a dozadu mas utrhnute silentbloky ramien, inak zvuky este moze robit napriklad vymlateny silenblok na motore, pripadne rozvodka riadenia ...

nene, ty ramena jsou v poradku. Na STK mi s nema tahal na plotnach do stran a ani se nehly. Zvuky prave taky zadne. Jenom to tahani volantu. Neni to vule, ze bych musel porad korigovat smer, ale presne to same jak pise quattrop - kola samy zataci podle tvaru nerovnosti a vsechno se prenasi do volantu...

15.07.2010 20:49 - Re: Volna predni naprava. 2350277
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
A ked stojis na mieste a skusis velmi jemne hybat volantom sprava dolava je nieco pocut ? jemne tukanie alebo buchanie ? volantom toc tak 1cm doprava dolava ...

15.07.2010 22:37 - Re: Volna predni naprava. 2350290
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
tief napsal(a):
c5vyskov: ak sa ti hybu ramena dopredu a dozadu mas utrhnute silentbloky ramien, inak zvuky este moze robit napriklad vymlateny silenblok na motore, pripadne rozvodka riadenia ...

nene, ty ramena jsou v poradku. Na STK mi s nema tahal na plotnach do stran a ani se nehly. Zvuky prave taky zadne. Jenom to tahani volantu. Neni to vule, ze bych musel porad korigovat smer, ale presne to same jak pise quattrop - kola samy zataci podle tvaru nerovnosti a vsechno se prenasi do volantu...
To má příznaky špatné zbýhavosti- na STK je dobrá i když je o 3mm rozhozená (vlastní zkušenost) a pokud klepe tak kouknout na volantovou tyč-ty kloubky,na spojovačky a kuláky(spojovačky také projdou přes STK i KO) ,ale většinou klepou kosti a ty na STK také moc neřeší.A ještě co tam máš? široké gumy tohle občas dělají ve vyjetých kolejích od náklaďáků.


15.07.2010 22:39 - Re: Volna predni naprava. 2350291
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
ted mam auto v servisu kvuli motoru, tak to nevim jiste, ale myslim ze tohle jsme provadeli taky na te STK a nic slyset nebylo. az budu mit pristi tyden auto zpatky, tak to vyzkousim a dam vedet

20.07.2010 10:35 - Re: Volna predni naprava. 2350492
emanuell
Město: Martin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Tak som konecne nasiel aj inych s rovnakym problemom... Poviem pravdu ide ma klepnut... neznasam hluk od napravy a uz asi 2-mesiace mi pri prejazde napr. zeleznicneho priecestia, bucha naprava a trasie volantom... pred casom som vymenil tycky stabilizatora, ale nemyslim, ze to pomohlo, aj ked mi v servise povedali, ze ostatne je v poriadku... Preto budem rad, ked to skusim vyriesit tu... tesim sa na dalsie prispevky.

20.07.2010 10:47 - Re: Volna predni naprava. 2350493
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tady asi jedina rada je vzit nejaky pacidlo ci montpaku, skocit pod auto a zkouset vsechny cepy a silentbloky. To ze vypadaji opticky dobre jeste nemusi znamenat ze jsou ok.
Me tam taky neco obcas bouchne a kdyz jsem koukal na predni ramena, tak to vypada na zadni silentbloky ramen, ktere asi pujdou brzo do kytek.

20.07.2010 13:00 - Re: Volna predni naprava. 2350514
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Tady asi jedina rada je vzit nejaky pacidlo ci montpaku, skocit pod auto a zkouset vsechny cepy a silentbloky. To ze vypadaji opticky dobre jeste nemusi znamenat ze jsou ok.
Me tam taky neco obcas bouchne a kdyz jsem koukal na predni ramena, tak to vypada na zadni silentbloky ramen, ktere asi pujdou brzo do kytek.


Na těch zadních je to docela dobře vidět,ale na těch předních to chce s nimi zapáčit-nebo je vymněň oba vycházejí něco kolem 1000,- a hned si ověříš i spodní čep .

03.02.2011 20:31 - Re: Volna predni naprava. 2372040
funtomas
Město: Roudnička - HK, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Tak mě asi taky čeká výměna silentbloků na předních ramenech. Když mám kola v plným rejdu, tak to občas trochu bouchne a lehce poskočí. Čepy, stabilizátory a ložiska vypadají dobře na nic jiného to zatím nevypadá.
Ještě jeden laický dotaz: jak se pozná, že jsou špatné (oba prý jsou natržené, bouchá to jen napravo) a jak velká vůle tam má být. Občas se mi zdá, že se něco ozve i od zadního pravého kola, ale nic mi tam nenašli.

03.02.2011 20:41 - Re: Volna predni naprava. 2372044
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predtym ako das novy silentblok tak zober pajser a skus zapacit
to iste zopakuj po vymene ...

potom pochopis

ked ho das dole tiez uvidis aky je vymackany

16.02.2011 14:05 - Re: Volna predni naprava. 2373825
ammur
Město: Vracov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,mám problém s horním uložením předních tlumičů.Už to tam dost klepe a zajímalo by mě jak při výměně postupovat(ohledně hydrauliky),jinak uložení seženu asi jen v Citroenu?

16.02.2011 14:45 - Re: Volna predni naprava. 2373829
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Uložení tlumičů, to bohužel u pětky není jako u klasického auta. Mᚠpístnici, pak mᚠdoraz (ten může bejt ko) a kompletní držák s koulí.
V příloze je obrázek.

Přílohy:
4345a16a.jpg ( 55301b ) - Uložení pístnice

16.02.2011 16:13 - Re: Volna predni naprava. 2373849
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ta hlavice nahoře je vpodstatě syletblok,pístnice je na kolnusu - musíš to odtlakovat-povolit tu velkou matici nahoře-přes něco mněkčího(mosaz)srazit pístnici,samozřejmě odpojit kouly a trubku,odšroubovat uchycení hlavice od podběhu.Pokud to frantíci neupravily na C5 tak na XM je to stejné a tam to dovedlo prolézt celé a zničit kapotu.

1 2 3 4 ... 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator